Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Van szervó de az teljesen különálló rész, a mocin kívül van felfogatva és pont a túlsó oldalán. Na majd megmondja a szerelő cimbora, hogy mitől "vérzik" a drágám.

Én értem, hogy a túloldalon van, de a tartálya az aksi mellet kapott helyet, és ha jól tévedek a váltó fölött is megy valami csöve neki. Mivel nekem nincsen csak rémképeim vannak a korábban látottakról, és (bár kizárt) előfordulhat hogy tévedek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én értem, hogy a túloldalon van, de a tartálya az aksi mellet kapott helyet, és ha jól tévedek a váltó fölött is megy valami csöve neki.

A harang(on kívülről) fölött sík száraz minden ezért tartom kizártnak, valahonnan azon belülről könnyezik ki a nafta mert csak a legalján olajos.

Link to comment
Megosztás:

Na, bödön berendelve. Hétvégén költözöm, már akkor is örülni fogok, ha lesz időm beszerelni, arra biztos nem érnék rá, h összevadásszam a cumót.

Most akkor konkrétan melyik csőre kell kötni? :lol:

az alsóra :lol:

konkrétabban fogalmazva arra, ami az oldalából jön ki és nem a végén

a képen a keresztcsíkos barna cső, a másik vége meg multec alján

3.jpg

Link to comment
Megosztás:

A harang(on kívülről) fölött sík száraz minden ezért tartom kizártnak, valahonnan azon belülről könnyezik ki a nafta mert csak a legalján olajos.

Ebben az esetben csak a váltó, vagy a motor marad. A motor egyszerűen ellenőrizhető, a váltó már macerásabb, és tudomásom szerint csak az opel olajat szabad beleönteni, bár mintha rémlene valami erről a fórum váltó topikjából.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van (volt) szűkítve és azon a részen tutira nincs 6 mm. Mit dugsz hova amikor leesik 0,2-re? :lol:

Ugyan miért? Az alapjártin keresztül megmarad a vákuum. Másrészt nekem egyáltalán nincs elszívásom, mivel a szabadba megy.

A szelepdekniből két gumicső megy (tipustól függően) a szívógyűjtő aluminium öntvénybe ("suction header"-be) a hengerenkénti befecskendezősnél, vagy pl 1,6 központi befecskendezősnél a vastagabb, a kerek fekete műanyag légbevezetőbe előlről, a vékonyabb cső (belül 6 mm-es) meg megy hátra le a pillangószelep alá az alu öntvénybe.

Ha a vékony gumicsövet lehúzom az öntvényről és egy vákuummérőt dugok rá, itt kb -0,8 bar-t mérhetünk alapjáraton. Ha a vákuummérőt nem közvetlenül kötöm rá, hanem egy T idomon keresztül kötöm ebbe a "vékony" gumicsőbe, akkor látható, hogy a normál működés közben az előbb mért nyomáshoz képest már csak -0,2 - 0,3 bar nyomás uralkodik a vezetékben alapjáraton, mert a kartelgáz ....

(A kartelgáz igazából inkább az, amikor Big Daddy Laci, O.J. Sámson, Steve és persze Döglégy Zolee telefingják a turnébuszt. A kartergáz a forgattyúházban keletkező, elsősorban olajpárát tartalmazó anyag, és maga a szó J. H. Carter angol feltaláló nevéből ered, de nem az angol nyelvterületen. Ott ugyanis a forgattyúházat crankcase-nek hívják.

forrás: Totalcar.hu) :lol:

helyett: kartergáz a vákuumot lecsökkenti. Ez a vákuum tovább csökken egészen a 0-ra amikor gázt adunk a pedállal.

Ha te kivezeted a kartergázt akkor a fentiek nem érvényesek.

Link to comment
Megosztás:

az alsóra :lol:

konkrétabban fogalmazva arra, ami az oldalából jön ki és nem a végén

a képen a keresztcsíkos barna cső, a másik vége meg multec alján

No ezt magyarázom én, csak nem volt ilyen jó képem a gyűjteményemben! A hálós cső megy eredetileg a pillangószelep alá, és alapjáraton szív a legnagyobbat.

Szerintem a leválasztót nem ide, hanem a forgattyúsházat a hengerfejjel összekötő csőbe kellene kötni! Sokkal macerásabb az igaz.

Link to comment
Megosztás:

És miért kell két cső? Egy a pillangó mögé vezetve miért nem elég?

Mint azt már írtam:

A vastag cső a pillangószelep előtt csatlakozik a szívógyűjtőbe, a vékony pedig a pillangószelep után van bekötve, és ráadásul a szívógyűjtő öntvényében (nálam biztosan) le van szűkítve (saccperkábé) nagyon. Ebből az adódik, hogy alapjáraton a vékony gumicsövön keresztül szív a karterból ,(belső átmérője 6 mm) mert a pillangószelep zárva van és ezért ebben a vékony csőben alakul ki (saját mérésem szerint) -0,8 bar vákuum. Igaz, hogy amikor a gumicsövet rádugom ami hozza a kartergázt, akkor ez a vákuum a beépített folytás miatt kb -0,2 barra csökken. Ez a kis vákuum elegendő az alapjáraton keletkező kartergáz elszívására.

Amikor gázt adsz, és a pillangószelep nyit, akkor ez a vákuum a kis csőből "eltűnik", mivel főleg a légszűrő vastag vezetékéből szív a motor. No ekkor kezd működni a vastag (19 mm belső átmérőjű) gumicső!!! Úgy működik mint a "porlasztó" tehát minél nagyobb a a levegő sebessége a szívócsőben annál kisebb a nyomás a szívócső fala mentén ergó, a vastag gumicsőben vákuum keletkezik, ami kiszívja a kartergázt és a motor meg bekajolja!

Link to comment
Megosztás:

Mint azt már írtam:

Olvasni tudok és tudom hogy most hogy néz ki, úgyhogy ezt ha lehet már ne írd le többet. :lol: Azt kérdeztem ezt vajon egy csővel (egy pillangó mögé bekötött vastag csővel) miért ne lehetne megoldani? Mellesleg szerintem a vákuumra sincs feltétlen szükség, tehát nem kell elszívni. Nagy nyomású tehát megy a kisebb felé magától is.

Link to comment
Megosztás:

No ezt magyarázom én, csak nem volt ilyen jó képem a gyűjteményemben! A hálós cső megy eredetileg a pillangószelep alá, és alapjáraton szív a legnagyobbat.

Szerintem a leválasztót nem ide, hanem a forgattyúsházat a hengerfejjel összekötő csőbe kellene kötni! Sokkal macerásabb az igaz.

hmmmm ... arra gondolsz, ami a 3-4 henger között van cső?

ami forgattyúsház-szellőző néven fut epc-ben?

1043752720Clipboard01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én erre a verzióra gondoltam. Ehhez a fém szűrőkosár külön beszerzendő?

Ez a motor a képen X16SZ?? Sztem inkább a lentről a kartertől jövő csőbe kéne bekötni...

onnan linkeltem a képet én is :lol:

ott van a két teflon között, csak állítva, annak a fehér műanyag menetes részét látod karikának

egyébbként meg a felsorolásban is szerepel a megrendelés fülön

arra gondolsz, amit epc-ből raktam be?

Link to comment
Megosztás:

onnan linkeltem a képet én is :lol:

ott van a két teflon között, csak állítva, annak a fehér műanyag menetes részét látod karikának

egyébbként meg a felsorolásban is szerepel a megrendelés fülön

arra gondolsz, amit epc-ből raktam be?

X16SZ-nél a fényképre gondoltam.

Ezen az EPC-s képen sztem az 1-es csőbe, vagy a 4-es könyök helyére kéne bekötni a szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Azt kérdeztem ezt vajon egy csővel (egy pillangó mögé bekötött vastag csővel) miért ne lehetne megoldani? Mellesleg szerintem a vákuumra sincs feltétlen szükség, tehát nem kell elszívni. Nagy nyomású tehát megy a kisebb felé magától is.

Szerintem ha a kartergázt egy vastag csővel bekötöd a pillangószelep mögé, akkor onnan a nagy vákuum miatt az olajat úgy kikapja mint a pinyt!!! Nem véletlenül van lefojtva a vékony csőnél is...

Link to comment
Megosztás:

Itt csak azt nem láttam leírva, hogy az a fém szűrőkosár, ami a belsejébe megy, az miféle konkrétan? Az jár a szűrőházhoz, vagy külön kell beszerezni? Ha igen, milyen néven, ill. honnan?

Nem jár alapból a szűrőhöz. Azt ugyan ott ahol a szűrőt árulják, úgy kell kérni, hogy lábszelephez fém szűrő kosár.

Van 3/4-es, meg van 1"-os. Utóbbiban több drót fér el, de BB-s 3/4/1"-os szűkítő karmantyú kell hozzá. A 3/4-eshez meg sima 3/4"-es karmantyú.

Link to comment
Megosztás:

Hm, jobban átnézve a gurcsim mociját még egy érdekes dologra bukkantam. Van egy alapjárati szívócsonk a turbo előtt a hengerfej deknijére csatlakoztatva -pont az ellentétes oldalon a kartergáz visszavezetővel. Oda be kéne passzintani egy visszacsapó szelepet mert ha a turbo beindul akkor az úgy ahogy van szívja magába a hengerfejből az olajpárát meg minden ott lévő vackot ami csak mozdítható... :lol: na de megoldjuk :lol: no meg kerestem volna egy vízszűrőnél profibb cuccot, na mondom van pár Norgren szeparátor a keverőhöz, elvégre is levegő-munkahengeres. Na persze, légrendszer-olajzó dögivel van de szeparátor egy darab sincs tartalékban, az egyetlen egy amit ki tudnék szedni -mert nincs használatban- annak meg olyan kicsi a be- és kimenő átmérője, mint egy szimpla ceruza. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, bödön berendelve. Hétvégén költözöm, már akkor is örülni fogok, ha lesz időm beszerelni, arra biztos nem érnék rá, h összevadásszam a cumót.

Most akkor konkrétan melyik csőre kell kötni? :lol:

Legjobb a vastag fémcsőre ami lentről jön jobb oldalt hátul felfelé.

De ami a szelepfedéltől megy a fekete injektor fedélbe arra is jó, csak akkor alapjáraton nem szűr.

Itt egy kép a bekötésről

Link to comment
Megosztás:

Én erre a verzióra gondoltam. Ehhez a fém szűrőkosár külön beszerzendő?

Ez a motor a képen X16SZ®? Sztem inkább a lentről a kartertől jövő csőbe kéne bekötni...

Igen ez valóban X16SZ egy vectrába.

Én kötöttem be egyik rokonnak a hétvégén, mint utóbb kiderült sajna rossz helyre.

Így elnézést kérek akit féltre vezettem. Szóval vagy a vastag csőbe kell, vagy mégjobb a lentről jövő még vastagabb csőbe.

Egy kérdés felmerül azért, hogy ha a lentről jövő vastag csőbe kötöm, akkor a szelepfedélbe nem keletkezik utána olajpára, vagy káros gőz, ami szűretlenül megy mindkét csövön a szívótrészbe? Szóval a hengerfejen keresztül ha tiszta levegőt nyomatok be, akkor ami átmegy rajt az tisztán megy tovább, vagy szed össze újabb olajgőzt?

Vagy esetleg a két vékonyabb csövet nem lehet közösíteni 1 szűrőbe, és a szűrő után megint szétválasztani?

Vagy csak simán dugózzam le a vékonyat?

Link to comment
Megosztás:

Na, én tegnap átkötöttem a szűrőt a vastagabb csőre, ami a szelepfedél oldalából megy a fekete injektor fedélbe.

Már így is érezhetően jobb lett az előzőhöz képest.

De bekötöm majd a lentről jövő vastag csőre is.

MA reggeli tapasztalat, 4-ben -meg 5-ben alapjárat közelében be- berángatott néha.

Most 4-ben 25-ről 800-as fordulatról berángatás nélkül felgyorsult. Könnyebben megy, jobban reagál a gázra kis fordulaton is.

A hangja is mintha finomabb lenne. Szóval érezhető a változás. Kiváncsi vagyok még a vastag csőre hogy ott mit produkál.

A fater 123-as mercije is megtáltosodott, sőt, még hamarabb is leáll kulcsra, mint előtte. Alig lehetett leállítani, mert járt tovább a karterben lévő olajgőzzel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.