Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni két dologban.

2001-es 1.2 16v Astra G-m van és az lenne a kérdésem ,hogy mikor kell a vezérlést lecserélni a motorban?

Olvasgattam a hozzászolásokat de 60000 és 120000 km között mindent olvastam. Most 83000 van az autómban.

A vezérléssel együtt a vízpumpát is le kell cserélni?

A másik problémám az, hogy ha álló helyzetben alapjáraton hirtelen gázt adok akkor egy rövid sipoló hangot ad a motor, de csak ha hirtelen felpörgetem akkor.

Eddig nem adott ilyen hangot.

Tudjátok esetleg mi lehet a gondja?

Köszi a segítséget!

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy itthon megtudom-e nézni hogy melyik hidrotökém arossz,mert akkor csak azt cserélném gyárira,és hogyan lehet megnézni.?C16se

Elöre is köszi

Szia!

Olvasgass vissza itt a motor topikban. A 918-919. oldalon Conquistador küzdött ezzel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni két dologban.

2001-es 1.2 16v Astra G-m van és az lenne a kérdésem ,hogy mikor kell a vezérlést lecserélni a motorban?

Olvasgattam a hozzászolásokat de 60000 és 120000 km között mindent olvastam. Most 83000 van az autómban.

A vezérléssel együtt a vízpumpát is le kell cserélni?

A másik problémám az, hogy ha álló helyzetben alapjáraton hirtelen gázt adok akkor egy rövid sipoló hangot ad a motor, de csak ha hirtelen felpörgetem akkor.

Eddig nem adott ilyen hangot.

Tudjátok esetleg mi lehet a gondja?

Köszi a segítséget!

Sziasztok.

Hello!

az a motor vezérműlánccal van szerelve, elvileg teljes élettartamot kibír, nem kell cserélni, de hallottam ennek az ellenkezőjét is, hogy gond volt vele 150000 km után!

Link to comment
Megosztás:

Elmegyek a világ végére is :) ha megbízható jó szerelő (nem levenni akar, hanem a lehetőségekhez képest jól megcsinálni) Bár az összeg amit írtál elég megrendítő.

Bp-en tudok legközelebb jó szerelőt. Ő megkéri az árát, de biztos lehetsz benne, hogy utána a motor "új" lesz.

Ilyenkor a nagy költség az új túlméretes dugattyúk, csapágyak, gyűrűk, gépmunka, hf felújítás, és persze a munkadíj,

mivel ez legalább 2-3 napos móka egy szerelőnek.

Másik megoldás, hogy vadászol bontott jó állapotú mocira, de ennek esélye elenyésző, hogy találsz is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan problémával küszködik az 1.6 16v astrám( 2000 évjárat,X16XEL motorkód), hogy amikor hidegen beindítom, akkor fogja magát a fordulat felmegy olyan 3000-4000-ig vagy 3-4 másodpercig aztán visszaesik alapjáratra!!

Csinált olyan is, hogy üzemmeleg motornál leállítottam, aztán beakartam indítani, csak forgatta az önindítót alig akart beindulni!!De csak csak beindult akkor meg óriási füstfelhő volt utána, a fordulat meg megint felment 3000-4000-ig!!

Szerintetek ez mitől van?? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan problémával küszködik az 1.6 16v astrám( 2000 évjárat,X16XEL motorkód), hogy amikor hidegen beindítom, akkor fogja magát a fordulat felmegy olyan 3000-4000-ig vagy 3-4 másodpercig aztán visszaesik alapjáratra!!

Csinált olyan is, hogy üzemmeleg motornál leállítottam, aztán beakartam indítani, csak forgatta az önindítót alig akart beindulni!!De csak csak beindult akkor meg óriási füstfelhő volt utána, a fordulat meg megint felment 3000-4000-ig!!

Szerintetek ez mitől van?? :)

Alapjárati moci. Takarítsd ki.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy itthon megtudom-e nézni hogy melyik hidrotökém arossz,mert akkor csak azt cserélném gyárira,és hogyan lehet megnézni.?C16se

Elöre is köszi

hidrotőke: kiveszed mind, letörlöd az olajat frankón és lepakolod őket egy papírlapra

amelyik folyik az a rossz

de nem biztos hogy a tőke zörög én már evvel beszívtam....... 16 tőkét vettem a semmiért aztán a hajtókarcsapágy kopogott...

vagy 2 hétig voltak a papíron és egyik sem engedett....

Link to comment
Megosztás:

hali!

nemrég újracsapágyaztam a hajtókarokat

azóta kb 500 km ment a gép eddig nem szakadt szét akkor ezután van még esély?

szerelők szívattak annakidején hogy úgy is szétesik gyorsban mert nem értek hozzá

eddig hibátlanul működik......

hidrotőke: kiveszed mind, letörlöd az olajat frankón és lepakolod őket egy papírlapra

amelyik folyik az a rossz

de nem biztos hogy a tőke zörög én már evvel beszívtam....... 16 tőkét vettem a semmiért aztán a hajtókarcsapágy kopogott...

vagy 2 hétig voltak a papíron és egyik sem engedett....

hát igazábol könyv szerint ez úgy működne, hogy főteng kivesz köszörülés, és javítóméretes csapággyal vissza

namost a szomszéd srácc a 100as ódiba vett sima csapágyakat, betette, és járt vele még pár ezer kmet gond nélkül, végül másmiatt lett kidobva az a motor.

a hidrotőke... hát sokmindenki mondott már sokmindent róla, de itt azt szokták mondani, hogy ha könnyű összenyomni akkor tuti szar... tehát ha csak hagyod magának, hogy vajon kifolyik e belőle, az még nem biztos, hogy kiszűri a hibákat.

sőt volt már példa arra is, hogy szétpattintották kimosták, nehéz is volt összenyomni, de akkor is szar volt a hidrotőke.

Link to comment
Megosztás:

hát igazábol könyv szerint ez úgy működne, hogy főteng kivesz köszörülés, és javítóméretes csapággyal vissza

namost a szomszéd srácc a 100as ódiba vett sima csapágyakat, betette, és járt vele még pár ezer kmet gond nélkül, végül másmiatt lett kidobva az a motor.

igazat megvallva 5 ezerért vettem egy garnitúra csapágyat, 3 hajtóhar faca is a 4.nél (ami ki volt olvadva félig) ott kicsit moccant

de nem kopog öszerakva....... szóval alig mozog....

ahhoz képest milyen volt kb 2-3 tized volt kiolvadva és elment kopogva minimum 20ezret

amióta új a persely a szervízlámpa sem világít, mindig kopogás szenzor hibákat írt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.