Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Sokan vannak, akik elhiszik azt is, hogy emiatt mennek fel az élelmiszerárak... :D

Ha jól tudom az bioetanolt cukorrépából vagy cukornádból esetleg kukoricából míg a biodízelt repcéből csinálják.Nos én egyiket sem eszem vagyis a napi betevő pörköltöm és a hozzá illő söröm sem drágul ezáltal :D

Mackósajt!

Van remény mégha oly csekély is, hogy felénk is eljön a zöld üzemanyag!Bioetanol

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A helyet veszi el más növényektől, amiket esetleg te is megeszel. :P

A híresztelésekkel ellentétben magyarországon még mindig sok a művelésből ideiglenesen kivont terület,

a gazdák "ugrásra készen" várnák, hogy stabil felvevőpiac legyen az energianövények terén...

Az meg nem helyi probléma, hogy Brazíliában esőerdőt irtanak, mert ott mindenki bioetanolt használ...

Arra nekünk nem sok ráhatásunk van, ettől még itt helyben lehetne normalizálni a bioüzemanyag piacot ;)

Az élelmiszerárak növekedésében pedig elenyésző szerepe van a bioüzemanyagoknak meglátásom szerint...

A túlnépesedés és a fejlődő országok igényeinek növekedése miatt van hiánytermelés jelenleg, valamint

a növekvő szállítási költségek (energiahordozók ugye), és a tőzsdére vitt termények miatt van ez (felverik

az árakat, profitorientált kereskedés). :D Én ezt így látom :D

Link to comment
Megosztás:

A híresztelésekkel ellentétben magyarországon még mindig sok a művelésből ideiglenesen kivont terület,

a gazdák "ugrásra készen" várnák, hogy stabil felvevőpiac legyen az energianövények terén...

Az meg nem helyi probléma, hogy Brazíliában esőerdőt irtanak, mert ott mindenki bioetanolt használ...

Arra nekünk nem sok ráhatásunk van, ettől még itt helyben lehetne normalizálni a bioüzemanyag piacot :P

Az élelmiszerárak növekedésében pedig elenyésző szerepe van a bioüzemanyagoknak meglátásom szerint...

A túlnépesedés és a fejlődő országok igényeinek növekedése miatt van hiánytermelés jelenleg, valamint

a növekvő szállítási költségek (energiahordozók ugye), és a tőzsdére vitt termények miatt van ez (felverik

az árakat, profitorientált kereskedés). :D Én ezt így látom :D

Jelenleg ez a realitás.Meg sztem baromira erős az olajlobbi is......

Link to comment
Megosztás:

Jah. Ha világpiaci viszonylatot nézzük, problémát csak a fejlődő országokban okoz a bioetanol... Vágják az esőerdőt, stb...

Az hogy az élelmiszer ár a bioe miatt megy fel, csak sztori... Ugyanez igaz volt anno az étolaj és a gázolaj viszonyára.

Mondjuk az az egy érdekelne, hogy ha elterjed a bioetanol, akkor hogyan fogják kontrollálni az adóköteles üzemanyag használatát!?

Dízelnél is hamar rákött a nép, hogy a biodízel kiválóan helyettesíthető ét, vagy nyers növényi olajjal. Emlékszem, hogy itt Pécsen vizsgálták a rendőrök razziaszerűen az autókat. Nemegyszer láttam, hogy taxisokat tömegével ellenőriztek!

Szóval ha rákap a magyar, hogy lehet házit töltögetni a benzinhez... hogyan fog erre reagálni az állam?

Ez nem okfejtés, csak egy kérdés, ami felmerült bennem az ügy kapcsán...

Link to comment
Megosztás:

A híresztelésekkel ellentétben magyarországon még mindig sok a művelésből ideiglenesen kivont terület,

a gazdák "ugrásra készen" várnák, hogy stabil felvevőpiac legyen az energianövények terén...

Az meg nem helyi probléma, hogy Brazíliában esőerdőt irtanak, mert ott mindenki bioetanolt használ...

Arra nekünk nem sok ráhatásunk van, ettől még itt helyben lehetne normalizálni a bioüzemanyag piacot ;)

Az élelmiszerárak növekedésében pedig elenyésző szerepe van a bioüzemanyagoknak meglátásom szerint...

A túlnépesedés és a fejlődő országok igényeinek növekedése miatt van hiánytermelés jelenleg, valamint

a növekvő szállítási költségek (energiahordozók ugye), és a tőzsdére vitt termények miatt van ez (felverik

az árakat, profitorientált kereskedés). :D Én ezt így látom :D

Nem is mostani helyzetre gondoltam, hanem ha csak bioval kellene itatni az összes autót. Akkor azért már más lenne a felállás. :P

A többivel egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt mondom, hogy a bioüzemanyag nem realitás az összes közlekedési eszköz átállására, mert arra 5 föld sem lenne elég :P

De egy jó alternatíva a személyi- és tömegközlekedés és a mezőgazdasági gépek egy részéhez ;) Pl ha Pesten a buszok mindegyike

ilyen üzemanyaggal menne, mérhetően csökkenne a város légszennyezettsége :D

Állam bácsi reakciója meg lehet az, hogy 2011 után (asszem addig nem tud) jövedéki adót rak rá. :D

Link to comment
Megosztás:

Jah. Ha világpiaci viszonylatot nézzük, problémát csak a fejlődő országokban okoz a bioetanol... Vágják az esőerdőt, stb...

Az hogy az élelmiszer ár a bioe miatt megy fel, csak sztori... Ugyanez igaz volt anno az étolaj és a gázolaj viszonyára.

Mondjuk az az egy érdekelne, hogy ha elterjed a bioetanol, akkor hogyan fogják kontrollálni az adóköteles üzemanyag használatát!?

Dízelnél is hamar rákött a nép, hogy a biodízel kiválóan helyettesíthető ét, vagy nyers növényi olajjal. Emlékszem, hogy itt Pécsen vizsgálták a rendőrök razziaszerűen az autókat. Nemegyszer láttam, hogy taxisokat tömegével ellenőriztek!

Szóval ha rákap a magyar, hogy lehet házit töltögetni a benzinhez... hogyan fog erre reagálni az állam?

Ez nem okfejtés, csak egy kérdés, ami felmerült bennem az ügy kapcsán...

Megoldották előre a problémát. Nézd meg, mibe fáj most 1L étolaj? Már nem éri meg betölteni gázolaj helyett.

Bioetanol? Házilag hogyan csinálod meg olcsón? Nem tudod 100Ft-ból előállítani a szeszt, mert az olcsó lepárláshoz technológia is kell. Nem elég beizzítani nagyfater kiszuperált páleszfőzőjét. :D

Bár neten fellelni olcsó etanol lepárló készüléket, napenergiával meghajtva, stb, de ez meg nem jó mennyiséget termelni. (bár sok kicsi sokra megy, nyáron még működhetne is a dolog)

Házi pálinkafőzdéket eddig is büntették rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég beszélt a főnököm bábolnával (etanol előállító üzem)

A miből készítik kérdésre a válasz kukorica szár, csutka törmelék volt a válasz, tehát nem a takarmány vagy étkezési kukoricát használják.

Valamint azt is megtudtuk, ha előállították a szeszt, az előállítási folyamat megmaradt szilárd melléktermékét (azt a trutyit ami maradt a növényi részekből)

kiszárítják, darálják és a bocik jóízűen fogyasztják el.

tehát a közelmúltban egy éjszakai tv műsorban megszolaló igen nagyrabecsült és elismert dr prof phd főfőfő bácsi igen nagy bakot lőtt azzal a kilyelentéssel, hogy éhenhalás lesz mert a kukoricából üzemanyag lesz.....

nem tudom ki hogy van vele, de a kukoricának én a szemeit szoktam megenni nem a szárát és a csutkáját :D ráadásul a tehenek tökmindegy hogy a silótakarmányból főztek-e pálinkát vagy nem...

Mellesleg túlvagyok az 1000 kilóméteren e85 átalakítás után, minden teljesen rendben van.

roppantul zavar viszont hogy még mindig sokan hiszik azt hogy szétmarja az e85 a rendszert... Minap láttam egy alfa benzinpumpáján a gumiharangot amit olyan állagúra mart a benzin, hogy kenni lehetett.... pedig etanolt nem látott az autó egész életében......

Semmivel nem agresszívabb az etanol mint a benzin..

Link to comment
Megosztás:

hát igen ,de hát a prof a menő és nem lát a menőzéstől tovább csak azt nem értem mitől jut el egy ilyen ember idáig mert a pökhendiségétől biztos nem simplán bal###### ......tuti vannak nála sokkal agyasabbak persze gondolom az ő sikereiből lett menő velcome hungary .....bár lehet jo ez igy mert ahogy megszimatólják az olajlobbisok ,hogy ez igy márpedig tök jo(mivel a magyar találékony -kisérletező)azt ezt is ellehetetlenítik mert ugy az olaj =hatalom=pénz=befolyáa bla bla környezet meg leszarva ...egyszoval ha itt vki tovább akar jutni csak törvényesen nem tud anélkül kell és csak a magad hasznára.

Link to comment
Megosztás:

Az éhinséget arra értették, hogy megugrott a kukorica iránti kereslet ami felverte az árakat és neked ez nem érezhető probléma de vannak a világon olyan részek ahol ebből durva balhé volt. Valamelyik Dél-Amerikai országban (talán Brazilia de nem emlékszem pontosan) van valami lepényszerű kajájuk ami arrafelé a legolcsóbb, legalapabb étel. Soksok szegénynek ez az egyetlen napi kajája viszont a kukorica árának növekedése miatt az addig éppenhogy megfizethető lepény ára sokszorosára ugrott, nem tudták megfizetni -> kib. nagy zavargások voltak és végül a közt. elnöknek kellett rendeletekkel legnyomi annak a lepények az árát, hogy a lakosság nagyrésze ne pusztuljon éhen.

Link to comment
Megosztás:

hát igen ,de hát a prof a menő és nem lát a menőzéstől tovább csak azt nem értem mitől jut el egy ilyen ember idáig mert a pökhendiségétől biztos nem simplán bal###### ......tuti vannak nála sokkal agyasabbak persze gondolom az ő sikereiből lett menő velcome hungary .....bár lehet jo ez igy mert ahogy megszimatólják az olajlobbisok ,hogy ez igy márpedig tök jo(mivel a magyar találékony -kisérletező)azt ezt is ellehetetlenítik mert ugy az olaj =hatalom=pénz=befolyáa bla bla környezet meg leszarva ...egyszoval ha itt vki tovább akar jutni csak törvényesen nem tud anélkül kell és csak a magad hasznára.

az olajlobbi igen erőteljesen működik és nem csak az olaj energia és politika területein, hanem a tudományos körökre is hatást fejt ki.-- lásd az interjúban is mit mondtak... először a szétmar mindent az etanol, most az éhinség.... kénytelek voltak újjat kitalálni mert nem találtak olyan autót amiben kért tett volna.. vagy mi az oka, hogy nem a nagy autógyárak képviselői nyilatkoznak, hogy be ne tedd a kocsijaikba mert tönkremegy, hanem egy "nagyokos" kardoskodik ellene globális éhínséggel fenyegetve........... aki ezt átlátta egyből rájött hogy enm tudnak belekötbni az e85-be ezért más fogási pontot próbálnak találni..

De mivel alternatív üzemanyag és ráadásul az adott autó környezetszennyezést drasztikusan csökkenti ezért sok elszánt környezetvédő erősen támogatja.

Természetesen nekem is az ára dominált az üzemanyagnak, de így még a környezetet is kímélem, ami mintegy mellékhatás jelentkezik:D

Kiszámoltuk, persze átlag, közelítő értékekkel, hogy amennyi autót átalakítottunk e-85-re azzal eddig évente 28tonnával kevesebb széndioxidot juttatnak a levegőbe a magyar autók :D elég durva adat... valahol olvastam hogy egy átlagos fa évente 14kg széndioxidot köt meg...

elméletezés:::

28.000/14=2000

vagyis olyan hatást értünk el, mintha 2000 fát ültettünk volna..... az már egy szép kiserső méret. :D

Link to comment
Megosztás:

tehát a közelmúltban egy éjszakai tv műsorban megszolaló igen nagyrabecsült és elismert dr prof phd főfőfő bácsi igen nagy bakot lőtt azzal a kilyelentéssel, hogy éhenhalás lesz mert a kukoricából üzemanyag lesz.....

Bár nem tudom kiről van szó, sosem támogattam bizonyos szintet elért emberek leszólását, még ha adott esetben nincs is igazuk. Valószínűleg nem véletlen őt hívták a műsorba helyetted. Jobb esetben pedig nem a józsefvárosin vette a phd-jét, és esetleg olyan összefüggéseket lát bizonyos dolgok mögött, amelyek neked az életben eszedbe nem jutnának.

A helyesírásról meg talán jobb nem is beszélni. Sokszor érzem ennél már nem lehet... aztán mégis. :D

Link to comment
Megosztás:

redline-nak a válasz

ez durva, bár hogy őszinte legyen nem igen érdekel más népségek baja.

Nézzetek a magatokba mielőtt megköveztek a kijelentésemért. Te tankolj olcsóért a többi nem érdekel.

Jelenleg a bolygón kevés olyan dolog van, hogy "más népek baja", minden hatással van mindenre. Pl. a burgonya ára is emelkedik és tudod miért? Mert 2 ázsiai "országocskában" a lakosság néhány százaléka többet keres és áttér a tradicionális rizsról a krumplira. Ez a két ország India és Kína....lehet számolni mennyivel nő a fogyasztás ha csak a 2-2.3 milliárd embernek az 1%-a életmódot vált.

A jégmezők olvadásával emelkedik a vízszint.....Hollandia elveszít pár méter tengerpartot....és közben a bolygó klímáját igen erősen meghatározó Golf-áramlat is csapágyas lesz és ezért (is) szélsőségesedik az időjárás....amit talán te is érzel.

Még mindig ugy gondolod, hogy létezik olyan, hogy más népek baja? :D

Link to comment
Megosztás:

Más népek baja témához: amíg az említett más népeknél nem szabályozzák rendeletekkel a születések számát (jó példa erre

Kína, ahol bezony szigorú keretek közé van szorítva ez), addig ne panaszkodjanak. :D

Nem az én, és nem a mi problémánk az, hogy millió számra szülnek ezekben az országokban halálra ítélt gyerekeket.

Vagyis kicsit a mienk is, mert ezzel közvetetten az egész föld népét, és magát a földet "terhelik". Lehet hogy nem kicsit ítél el

valaki ezért a gondolkodásért, de én két lábbal állok a földön, és így látom :P Születésszabályzás kéne első soron oda, nem

még több segély, meg gabona... ez tipikusan az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" problémakör... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos a kétkedők kedvéért ittvan néhány sokatmondó adat.Az élen szereplő országok gazdaságilag jobbak mint mi és szerintem tudják mit csinálnak, ezen érdemes lenne eltűnődni kicsit.

Bioetanol termelés (millió liter*)[1]

Ország 2006 /2005

Németország: 431 /165

Spanyolország: 402 /303

Franciaország: 250 /144

Svédország: 140 /153

Olaszország: 128 /8

Lengyelország: 120/64

Magyarország: 34 /35

Litvánia: 18 /8

Hollandia: 15 /8

Csehország: 15/ 0

Lettország: 12 /12

Finnország: 0 /13

Totál 1 565 9

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.