Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, Stevy írta:

Én azt a gumi csíkot pár szigszalag darabbal nyomtam a helyére :-) (Tavaly nekem is eléggé tele volt már, és párásodott is tőle a szélvédő a hűvösebb időkben.)

Én teljesen lehúztam az a gumiprofilt a levélrács és a szélvédő közül, mivel vizzáróan nem tudtam a rácshoz ragasztani, és a szélvédőre sem feküdt fel rendesen. Ami maradt a helyén rés aztán teljesen kihúztam szilóval, nem szép ha nézegeted, de legalább tuti nem jut be ott semmi. A pollenszűrő kereténél is ki tud rohadni főleg hátul a lemez, akkor aztán bejut a víz és párásodik, hiába van felette takaró. De ez csak akkor látszik ha kiveszed a keretet, aztán ezt is szilózva raktam vissza. A bal felső sarokban itt is látszik már némi rozsda.

2182231-20160329-dv5aSy.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. március 25. at 17:39, szabolala írta:

Darabját kb 500 Ft-ért csinálja a srác akit találtam, 4 db görgő postázással megvan 2700 Ft-ból. A bontóig el kell menni, a legközelebbi 30 km-re van, szóval sztem nem járok így rosszul. :) 

Szia! Nem rossz ár végülis! Annyi fontos van még, hogy ezek a görgők ne legyenek a csomagtartó ajtó felől az utolsók, mivel a feszítő rugók folyamatosan nyomják az utolsó görgőket, melyek ettől szép lassan eldeformálódnak (nyáron ha sokáig éri a nap a kocsit, akkor nagyon felmelegedhetnek a görgők, meglágyulnak, és elvesztik eredeti formájukat).

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

 astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képen a piros nyíllal jelzett habgumi tömítőcsík a lényeges ha ez nincs a helyén akkor beázik a pollenszűrőnél.Ez a levélrács egy nútjába van gyárilag beleragasztva,de ahol a kasztnihoz csatlakozik ott is illik vékonyan megragasztózni,a szélvédőnél lévő nekem sem tömít,azzal én nem foglalkozom,attól még nem ázik be semmi,bár szutykos a szélvédő alja,de ez nem zavar.

Módosítva : Szabadij
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Caravánon én is leszedtem a levél rácsot mikor a törlő motort cseréltem, ott ami a szélvédőhöz megy kis gumi az már szét is volt nyomva egy két helyen. Ferdehátun elég volt a víz elvezető részt levenni aztán kiszippantani a kis koszt, mert annál kevesebb volt a trutyi.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 29. at 19:19, joecockroach írta:

Szia! Nem rossz ár végülis! Annyi fontos van még, hogy ezek a görgők ne legyenek a csomagtartó ajtó felől az utolsók, mivel a feszítő rugók folyamatosan nyomják az utolsó görgőket, melyek ettől szép lassan eldeformálódnak (nyáron ha sokáig éri a nap a kocsit, akkor nagyon felmelegedhetnek a görgők, meglágyulnak, és elvesztik eredeti formájukat).

Oké, köszi! Majd figyelek rá. Bár nyilván ez nagyban függ attól is, hogy milyen anyagból nyomtatják a görgőket, és ezt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Ahoj!

F1 és f2 ajtók között van látható különbség? Gondolok itt arra pl hogy vectránál az a1 és a2 ajtónál, utóbbiban van merevítés, valamint a külső kilincs helye nincs teljesen üresen hagyva, hanem van egy nyelv, amibe beugrik a kilincs csavarozós része, ezért aztán jó szar is kiszedni.

Azért érdekel, mert az új autón a jobb hátsó üveg dátuma eltér a többitől, valamint ez az egy kilincs facelift előtti. A színe, díszléc minden más egyéb viszont passzol. Szerintem feltörték korábban, de jó lenne tudni hogy az egész ajtó cserés volt, vagy csak az említett alkatrészek.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, wookie írta:

Ahoj!

F1 és f2 ajtók között van látható különbség? Gondolok itt arra pl hogy vectránál az a1 és a2 ajtónál, utóbbiban van merevítés, valamint a külső kilincs helye nincs teljesen üresen hagyva, hanem van egy nyelv, amibe beugrik a kilincs csavarozós része, ezért aztán jó szar is kiszedni.

Azért érdekel, mert az új autón a jobb hátsó üveg dátuma eltér a többitől, valamint ez az egy kilincs facelift előtti. A színe, díszléc minden más egyéb viszont passzol. Szerintem feltörték korábban, de jó lenne tudni hogy az egész ajtó cserés volt, vagy csak az említett alkatrészek.

Szerintem nincs különbség..a bódé és a főbb részek maradtak, csak a lámpák, maszk, tükör lett más. Ajtókárpitban volt olyan hogy "mély" zsebes meg sima, de maga az ajtó ott sem különbözik.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, wookie írta:

Ahoj!

F1 és f2 ajtók között van látható különbség? Gondolok itt arra pl hogy vectránál az a1 és a2 ajtónál, utóbbiban van merevítés, valamint a külső kilincs helye nincs teljesen üresen hagyva, hanem van egy nyelv, amibe beugrik a kilincs csavarozós része, ezért aztán jó szar is kiszedni.

Azért érdekel, mert az új autón a jobb hátsó üveg dátuma eltér a többitől, valamint ez az egy kilincs facelift előtti. A színe, díszléc minden más egyéb viszont passzol. Szerintem feltörték korábban, de jó lenne tudni hogy az egész ajtó cserés volt, vagy csak az említett alkatrészek.

Tipikus, hogy betörik azt az ablakot. Az enyémen is azt az üveget törték be éjjel az utcán. Először a vezetőoldali ajtót próbálták meg kinyitni, de úgy, hogy a nyelvet próbálták meg felhúzni, ez látszott az üveg és a karosszéria találkozásánál. A gyári kp zár reteszállásban volt, gondolom nem sikerült nekik felhúzni a fület aztán nem akartak sokáig szórakozni inkább betörték a hátsó ablakot. Bontóba is mondták, hogy mindenkinél általában a hátsó ablakot törik be, szinte mindenki csak hátsó üveget keres náluk. A kilincset, hogy miért cserélték ki azt nem tudom, nálam azt nem piszkálták a betörők. Az ajtókárpiton és minden belső műanyag elemen van évjárat nyomva, bár ez nem sokat mond ha a régit tették át az ajtóra. A fém elemeken szerintem nincs évjárat, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 06. at 20:39, wookie írta:

Ahoj!

F1 és f2 ajtók között van látható különbség? Gondolok itt arra pl hogy vectránál az a1 és a2 ajtónál, utóbbiban van merevítés, valamint a külső kilincs helye nincs teljesen üresen hagyva, hanem van egy nyelv, amibe beugrik a kilincs csavarozós része, ezért aztán jó szar is kiszedni.

Azért érdekel, mert az új autón a jobb hátsó üveg dátuma eltér a többitől, valamint ez az egy kilincs facelift előtti. A színe, díszléc minden más egyéb viszont passzol. Szerintem feltörték korábban, de jó lenne tudni hogy az egész ajtó cserés volt, vagy csak az említett alkatrészek.

Van különbség, de leginkább a kárpit felfogatásban van a legtöbb és kialakításban. Alapvetően a kettő ugyanaz. Kilincsnél nincs módosítás, mert maga a kilincs más egy az egyben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

Van különbség, de leginkább a kárpit felfogatásban van a legtöbb és kialakításban. Alapvetően a kettő ugyanaz. Kilincsnél nincs módosítás, mert maga a kilincs más egy az egyben.

A kárpit oda-vissza cserélhető szerintem, legalábbis a szürke helyére felmegy a fekete és azt hiszem a színváltás is ráncfelvarráskor volt.

Link to comment
Megosztás:

Nálam van hővédő lemez a katalizátor felett. Szerintem ide sem ártana vagy dízelnél nincs? Amúgy az alja nem szokott rohadni, de a küszöbök és a hátsó sárvédők és sárvédőívek na meg hátul a doblemez annál inkább. Ha még jó állapotú akkor célszerű a kerékdobokat is kimosni főleg télen a sós utakon járva, fontos a tankbetöltő cső körüli rész tisztítása is. A sárvédőíveket meg szintén belülről kimosni mert a peremen belül megtapad a sár és itt nagyon lassan szárad ki és innen indul aztán a rohadás kifelé. Ha ezeket amikor tudod megcsinálod akkor tulajdonképpen mindent megtettél amit lehet a karosszéria megóvása érdekében. Érdemes foglalkozni vele ha hosszú ideig meg akarod tartani az autót. Ja és a küszöbök védelmében meg célszerű legalább előre sárfogó gumikat venni ha nincs, bár ha jól tudom csak gyári létezik belőle az meg elég drága.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gabber írta:

Igen, ezek hiányoznak. És azt is néztem hol fújhat ki, de nincs nyoma sehol, viszont 110-120 nál megjelenik egy brummogó "lukaskipuff" hang. Lehet h össze van szakadva belül a középdob?
 

Előfordul, ha betömöd ronggyal a kipufogót akkor jobban észrevenni ha valahol kifúj, persze ne annyira hogy lefulladjon a motor. De a hang erősen dobfüggő, nekem most valami olcsó dob van fent eleve "sportosabb" hangja van az autónak mint a Bosallal ami először rajta volt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meg tudnátok e mondani nekem,hogy lehet e és ha igen ,akkor hogyan az ajtózáron állítani?

A bal elsőmön kellene egy-másfél millimétert állítani befele,valószínűleg emiatt kottyan kissé,ez még gyári beállítás,még a csavarok is le vannak festve,a zsanérok nem lógnak.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Szabadij írta:

Üdv!

Meg tudnátok e mondani nekem,hogy lehet e és ha igen ,akkor hogyan az ajtózáron állítani?

A bal elsőmön kellene egy-másfél millimétert állítani befele,valószínűleg emiatt kottyan kissé,ez még gyári beállítás,még a csavarok is le vannak festve,a zsanérok nem lógnak.

Közben rájöttem,hogy nem egy ördöglakat,az oszlopon lévő horgot fellazítva lehet ide-oda tologatni. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Remélem jó fórumba írok, feleslegessé vált egy vadonat új, rozsdamentes anyagból készült sportkipufogó dobom, kifejezetten F astrára (3ajtósra) készült, a gyári dob méretei alapján, de sajnos már nem volt lehetőségem használni. Nálam csak porosodik, van esetleg köztetek olyan, aki hasznát venné?

Várom az ajánlatokat, köszönöm előre is!02.jpg01.jpg03.jpg

Módosítva : NeoKomlo
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ellenőriztem a guminyomást a nyári kerekekben, gondoltam nem árt néha megnézni a pótkerékben is. ha már ott jártam kivettem megnéztem milyen állapotban van a pótkerék tartály. Rozsdás állapotban:

2238890-20160529-I3tCEu.jpg

Ez már itt konkrétan átlyukadt, csak itt dupla lemez van:

2238891-20160529-EZxc19.jpg

Most csak drótkorongos, rozsdamarós, alapozós játék volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.