Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

...Tehát a csomagtér-ajtón van egy fekete műanyag "csík"...

Azt a csíkot - úgy vettem észre - mind a sedánon, mind a 3-és 5 ajtósokon '95-'96 körül alkalmazták (pl. rendőr Astrák). Se korábbiakon, se későbbieken nem látok ilyet. Aztán lehet, hogy rosszul tudom, és nem is évjárat, hanem pl. felszereltség függő a dolog, de én így vettem észre. A gyártási dátumot és a gyártás helyét az alvázszámból is ki lehet hámozni.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert a mi astránk 95. januári és EWF-xxx. Mi hoztuk a szalonból. Volt egy suzukink is, ami 94. májusi volt. EPV-xxx. :lol:

Astra 96 asszem áprilisi, EWY ( bár mindig keverem a betűket :lol: )

Szülők suzukija 95 márciusa EYJ

érdekes, több mint egy év, és szinte ugyanaz.

Sőt, láttam Fxx rendszámú 95ös autót is már..

Más, alvázszámból mire lehet következtetni ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Astra 96 asszem áprilisi, EWY ( bár mindig keverem a betűket :lol: )

Szülők suzukija 95 márciusa EYJ

érdekes, több mint egy év, és szinte ugyanaz.

Sőt, láttam Fxx rendszámú 95ös autót is már..

Akkor ezt übereld: 1993-as és GTG rendszám :lol:

Najó, gondolom valamikor '98 táján kapott új rendszámot (hogy miért azt nem tudom). Eredetileg DNR volt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezt übereld: 1993-as és GTG rendszám :lol:

Najó, gondolom valamikor '98 táján kapott új rendszámot (hogy miért azt nem tudom). Eredetileg DNR volt.

Szintén zenész '93 --> GYK , eredetileg DNU ,ezt csak az ablakokból sejtem,

az összesben DNU van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

le kellene alvázvédőzni a gépet, de nincs hozzá se aknám, se kompresszorom

tudtok valakit, aki jó áron meg tudja csinálni?

cegléd-budapest vonalon érdekel a dolog, messzebbre nem nagyon hiszem, hogy megérné elmenni emiatt

Rohad az alja?

Mert ha nem azt vedd figyelembe,hogy a gyári alvázvédőn nem sokminden tapad meg!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tud valaki olyan helyet ahol csinálnak alvázmosást? Nem ilyen alányomunk kis vizet az autónak kategóriát, hanem olyan helyet ahol rendesen felemelik a kocsit és magasnyomásúval rendesen lemossák az alját.

A szokásos őszi felkészítés alkalmával ismét fújnék kevés alvázvédő gyantát a kocsi aljára, hogy bírja téli sós lét.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tud valaki olyan helyet ahol csinálnak alvázmosást? Nem ilyen alányomunk kis vizet az autónak kategóriát, hanem olyan helyet ahol rendesen felemelik a kocsit és magasnyomásúval rendesen lemossák az alját.

A szokásos őszi felkészítés alkalmával ismét fújnék kevés alvázvédő gyantát a kocsi aljára, hogy bírja téli sós lét.

Én egyszer régen a régi Szentmihályi úton csináltattam(Újpalotán a 96-os busz végállomásánál). Modjuk ez nem "felemelős" feeling volt, hanem "aknára állós".

Link to comment
Megosztás:

az aknáraállós kb ugyan az :lol:

de nekem egy festő oylat mondott, hogy ezeknek az astráknak nem az alját kell festeni, hanem az öregeekt, és ha belegondolok, hol látom a alegtöbb rozsdát igaza is van részben

de nem árt neki az biztos:)

én azon gondolkozok, hogy van ez a body micsoda

ez a neve valaki mondta még régen

ez egy gumis állagúra száradó alvázvédő, amit ecsaettel is fel lehete hordani

mivel nekem 6 éves a vas igy még nem kell az aljával foglalkozni, de az iveket kia akarom kenni hául.

ha valaki tudja mi ez a szer az irja már meg

köszi:)

Link to comment
Megosztás:

köci de neekm astrára jobb lennemivel az lesz, de igy legalább a csíkok száma megvan:)

más esetleg astrával??

én ugy álmondtam meg, hogy az index vonalát követnék az index felöl, másik végén meg egyenes lenne szoval közel forditva mint a calidon:)

vélemény?:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.