Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Uraim, újra itt :-) !

1 hónap kutatás és sok felesleges kör után megtaláltam a szentgrált :-) !

Olasz 1.7 Dti. 01 es fullos ötajtós. ma tartottam egy olyan közepes szervízfélét a vason.

Vezérlést digo megejtette.. nepper klimakompresszort cserélt benne. meg főtengely jeladót.

Egy szem rozsda nincs. ugye.. a váltóolaj egy része távozott. a szuszogón.

Ennyi.. jaa. a dodzsem miatt a hátsó lökös fújni kell.

A belseje újszerú. elegansze felsz.

Egy felüdülés volt újra egy ilyen vasat szerelni ! :-)

Üdv újra itt!

Nagyon sok hiba- és balesetmentes km-ert a járgányhoz! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, autóvásárlás előtt állok, és egy G Astrával szemezgetek. Sosem volt még Opelünk, így aztán nem is nagyon ismerem a típushibákat, stb. Egy autószerelő haverom mondta, hogy szeretik enni az olajat, meg hogy szokott lenni egy-két apró elektronikai hibája, de összességében nem járok rosszul, ha azt veszek. Igazából csak jókat hallottam róla.

Szóval itt lenne egy kiszemelt példány, élőben meg is néztem a napokban, én nekem nem tűnik rossz boltnak, ha sikerül alkudni belőle egy kicsit.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4i_twinport_n-joy-9264741
Csak annyi a baj, hogy én teljesen laikus vagyok hozzá, se az autókhoz nem értek, az Opelekhez meg pláne. Viszont haverom felhívta a figyelmemet, hogy szerinte az első lökhárító újra van fújva, mert elüt a karosszéria többi elemétől. Plusz van egy apró felhólyagosodás a jobb oldalán. Viszont én ahogy nézegettem a szürke Astrákat, feltűnt, hogy a lökhárító mindegyik elüt egy kicsit, gondolom amiatt, hogy műanyagra van fújva. Nem tudom ez mennyire hülyeség, vagy tényleg át van fújva. Meg az volt még furcsa, hogy a csomagtartó kárpit alatt mintha ecsettel lett volna festve egy jónéhány ponton. tehát nekem úgy jött le, mintha javítva lett volna, de a kereskedő elmondása szerint gyárilag így van/volt. Ez sem tudom, hogy mennyire hihető.

Szóval egy szó, mint száz, érdekelne a véleményetek erről az autóról. Bármilyen jöhet, ne kíméljetek! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, autóvásárlás előtt állok, és egy G Astrával szemezgetek. Sosem volt még Opelünk, így aztán nem is nagyon ismerem a típushibákat, stb. Egy autószerelő haverom mondta, hogy szeretik enni az olajat, meg hogy szokott lenni egy-két apró elektronikai hibája, de összességében nem járok rosszul, ha azt veszek. Igazából csak jókat hallottam róla.

Szóval itt lenne egy kiszemelt példány, élőben meg is néztem a napokban, én nekem nem tűnik rossz boltnak, ha sikerül alkudni belőle egy kicsit.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4i_twinport_n-joy-9264741

Csak annyi a baj, hogy én teljesen laikus vagyok hozzá, se az autókhoz nem értek, az Opelekhez meg pláne. Viszont haverom felhívta a figyelmemet, hogy szerinte az első lökhárító újra van fújva, mert elüt a karosszéria többi elemétől. Plusz van egy apró felhólyagosodás a jobb oldalán. Viszont én ahogy nézegettem a szürke Astrákat, feltűnt, hogy a lökhárító mindegyik elüt egy kicsit, gondolom amiatt, hogy műanyagra van fújva. Nem tudom ez mennyire hülyeség, vagy tényleg át van fújva. Meg az volt még furcsa, hogy a csomagtartó kárpit alatt mintha ecsettel lett volna festve egy jónéhány ponton. tehát nekem úgy jött le, mintha javítva lett volna, de a kereskedő elmondása szerint gyárilag így van/volt. Ez sem tudom, hogy mennyire hihető.

Szóval egy szó, mint száz, érdekelne a véleményetek erről az autóról. Bármilyen jöhet, ne kíméljetek! Előre is köszönöm!

Igaz leszólnak ugyan, de én sokallom a kmet ehhez az árhoz. Itt már tudni kéne h a vezérlést cserélték-e, mert ilyenkor esedékes. Motor nem csörög-e. Itt sok mindent kell megnézni. Ha ezt enyiért árulják szinte annó az enyém ingyen volt. Lámpák szépek, nem mattultak be. Én nem venném meg. DE ez az ÉN véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a G Astrát, nem dicsekvésből mondom!

Egy hónap kemény nettúrás után, meg 1200 felesleges km után vettem kocsit.

..de ezt az 1.4 benzint nemvenném meg!

Drága , gyengécske, meg megrántották erősen!

Persze nem előrefele :-) !

A dudagombok alapján 300ezret saccolok bele!

De ez az én egyéni véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a G Astrát, nem dicsekvésből mondom!

Egy hónap kemény nettúrás után, meg 1200 felesleges km után vettem kocsit.

..de ezt az 1.4 benzint nemvenném meg!

Drága , gyengécske, meg megrántották erősen!

Persze nem előrefele :-) !

A dudagombok alapján 300ezret saccolok bele!

De ez az én egyéni véleményem!

Dudagombok alapján 300ezer?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, autóvásárlás előtt állok, és egy G Astrával szemezgetek. Sosem volt még Opelünk, így aztán nem is nagyon ismerem a típushibákat, stb. Egy autószerelő haverom mondta, hogy szeretik enni az olajat, meg hogy szokott lenni egy-két apró elektronikai hibája, de összességében nem járok rosszul, ha azt veszek. Igazából csak jókat hallottam róla.

Szóval itt lenne egy kiszemelt példány, élőben meg is néztem a napokban, én nekem nem tűnik rossz boltnak, ha sikerül alkudni belőle egy kicsit.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4i_twinport_n-joy-9264741

Csak annyi a baj, hogy én teljesen laikus vagyok hozzá, se az autókhoz nem értek, az Opelekhez meg pláne. Viszont haverom felhívta a figyelmemet, hogy szerinte az első lökhárító újra van fújva, mert elüt a karosszéria többi elemétől. Plusz van egy apró felhólyagosodás a jobb oldalán. Viszont én ahogy nézegettem a szürke Astrákat, feltűnt, hogy a lökhárító mindegyik elüt egy kicsit, gondolom amiatt, hogy műanyagra van fújva. Nem tudom ez mennyire hülyeség, vagy tényleg át van fújva. Meg az volt még furcsa, hogy a csomagtartó kárpit alatt mintha ecsettel lett volna festve egy jónéhány ponton. tehát nekem úgy jött le, mintha javítva lett volna, de a kereskedő elmondása szerint gyárilag így van/volt. Ez sem tudom, hogy mennyire hihető.

Szóval egy szó, mint száz, érdekelne a véleményetek erről az autóról. Bármilyen jöhet, ne kíméljetek! Előre is köszönöm!

NJoy-nak hirdeti,de semmi köze hozzá :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a G Astrát, nem dicsekvésből mondom!

Egy hónap kemény nettúrás után, meg 1200 felesleges km után vettem kocsit.

..de ezt az 1.4 benzint nemvenném meg!

Drága , gyengécske, meg megrántották erősen!

Persze nem előrefele :-) !

A dudagombok alapján 300ezret saccolok bele!

De ez az én egyéni véleményem!

ha annyi lenne benne nem így nézne ki

Link to comment
Megosztás:

Ok!

Elhiszem a 174 ezret, mert ideges sofőré volt, s folyton a dudán könyökölt :-) !

Ez nem jelent semmit, én az enyémet 97e-rel vettem (92e-ig vezetett szervizkönyvvel, amiben az utolsó bejegyzés 6 hónappal a vásárlás előtt volt), és már javított dudagombbal. Igaz olasz autó volt, azok meg tényleg elég gyakran használják...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok nepper, csak mindig aztmondom a hülék a tulsó soron laknak.. :-)

Meglehet kövezni ezért, de , volt egypár autóm, Opelből ez a 6.

Volt egy ugyanilyen is. mint amit most vettem.. noo.. nemakarok észt osztani.. csak tudom amit tudok.. s a magam részére ebből nem engedek !

Mindenki tegyen.. vegyen belátása szerint.. peace .. :-)

Link to comment
Megosztás:

Volt autóm, ami 180k km-nél hasonlóan nézett ki a dudagombom. Mondjuk az sokat állt napon.

Szerintem ez is, csak nepper módra felpolírozták a lámpákat is (DIY akár magadnak is megteheted).

Biztos jó a láncos motor, nekem nem volt, csak szíjas (de ebből 6 5 is).

Egynégytől meg nem kell félni, hacsak nem állandóan a családot fuvarozol és nem madárcsontú fajták :D

Módosítva : panizzi
Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a dudagomb, meg a valtoszoknya szokott leginkabb szetmenni, de nekem egyik sem tunt olyannak, ami alapjan 300 lenne benne.

Kozben beszeltem tegnap egy ismerossel, o nem igazan ajanlotta egyik 16 szelepes motort sem, mert azert eleg sokszor viszik oket vissza szereltetni. Viszont a 8 szelepest barmikor ajanlana, foleg az 1.6-oset, csak ugye az meg ritka, mint a feher hollo...

Egyebkent az mit takar, hogy NJoy?

Módosítva : Akos
Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a dudagomb, meg a valtoszoknya szokott leginkabb szetmenni, de nekem egyik sem tunt olyannak, ami alapjan 300 lenne benne.

Kozben beszeltem tegnap egy ismerossel, o nem igazan ajanlotta egyik 16 szelepes motort sem, mert azert eleg sokszor viszik oket vissza szereltetni. Viszont a 8 szelepest barmikor ajanlana, foleg az 1.6-oset, csak ugye az meg ritka, mint a feher hollo...

Egyebkent az mit takar, hogy NJoy?

Felszereltség volt 2003-2004-ig. Ezután jött be a ClassicII.

Az ismerősöd kicsit megragadt a 90-es évek végén! Nem biztos, hogy hallgatni kell rá!

Link to comment
Megosztás:

Azért egy dudagombról ne dőljön el semminek a sorsa sem.... Ha valaki úgy fogta a kormányt hogy mindig nyomorgatta az ujjával/tenyerével, akkor 100k km alatt is ki leshet szakítani, pláne ha a városi tekergetést kapta). A szoknyák ua mint a kulcsház, pár ezer forintos tétel, de egy valamire való nepper a légszákburkolatot is simán kicseréli valami bontott Vauxhall-ból egy jelcserével ha akarja... A lámpa meg lehet nem is gyári, illetve tényleg lehet polírozott is, vagy gyári de nem az autóval azonos évjáratú. Képekről semmit nem lehet igazán eldönteni, gyakorlatból tudom.

Annyi biztos, hogy a láncosnál a csörgést nem árt megfigyelni (vagy átnézetéskor a szervizben láncnyúlást méretni: Szerviz4+ keretében talán egy 10-es sincs a márkaszervizes átnézetés), karosszéria általános állapotát, motortérben olajfolyások nyomát nézni és nagyjából ennyi. Ja, mindent -extrát- kipróbálni!

Kíváncsi lennék hogy van-e szervizkönyv bármeddig is, és ha van milyen kenőanyagot kapott... <_<

Én is 8 szelepest kerestem anno, gyakorlatilag nem volt választék országos szinten sem. Ha jól rémlik 2003 környékén be is fejezték ennek a motornak a gyártását/ beszerelését...

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a dudagomb, meg a valtoszoknya szokott leginkabb szetmenni, de nekem egyik sem tunt olyannak, ami alapjan 300 lenne benne.

Kozben beszeltem tegnap egy ismerossel, o nem igazan ajanlotta egyik 16 szelepes motort sem, mert azert eleg sokszor viszik oket vissza szereltetni. Viszont a 8 szelepest barmikor ajanlana, foleg az 1.6-oset, csak ugye az meg ritka, mint a feher hollo...

Egyebkent az mit takar, hogy NJoy?

Ezen kb látható az nJoy stílusjegyek többsége, valaki nemrég felsorolta őket, így én is csak azt ismétlem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_club_njoy_benzin-gazos-9268461

- első lámpák fekete hátterűek

- hátsó lámpák sötétítve

- kilincsek színrefújva (nekem pl az oldalcsíkok is megegyeznek a kocsi színével

- első hűtőrács alján krómcsík

- műszerfalon az órák körül krómkeret

- 4 részre bontott bőrkormány

- váltógomb is más, pontosan nem tudom milyen a többi, de ennek a tetején van egy krómgyűrű és ez is több részből van varrva

Más nem ugrik be, majd kiegészítik, ha kihagytam valamit.

Azt amit te linkeltél én sem venném meg amúgy, az például biztosan nem njoy, de a stílusjegyeket leszámítva felszereltségben nem nyújt semmi extrát egy njoy egy bármely másik klímás, villanyablakos-tükrös g astrához képest.

Link to comment
Megosztás:

Így van, egy dudagombtól ne dőljön el semmi!

Viszont láttam most keresgélés közben cifra dolgokat!

Brutális tekergetés,, általában.., üres kormányszervó olajtartály, ami próbaúton kiderült, mert kis sebességnél elment a rásegítés, sok sok festegetés (rétegvastagság mérővel mentem mindenhova) stb..

Nyilván nem ringattam magam olyan álmokba, hogy ennyi pénzért , ilyen korban hibátlan autót kapok, de nem bírom elviselni ha hülyének néznek!

Link to comment
Megosztás:

Annyit irnek segitsegul, hogy 80e km alatt a gyari valto es kezifekszoknya siman kireped es toredezik. Ebbol nem lehet futasra kovetkeztetni. A kormany erdekesebb tema. De ott is jobban szamit a kormany fogas es az auto tarolasa, mint a km. Nekem pl a kormany bor undoritoan kopott volt. A dudagombom meg jol van.

Link to comment
Megosztás:

Most itt nem elsősorban a kormányra meg a váltóra gondolok. Maga az utastér összességében lévő állapota tűnik nekem úgy, hogy közelebb van a 200-hoz, mint a 150-hez. Leginkább a középkonzol állapota, a kesztyűtartó, az ajtókárpitok, meg az azon lévő műanyag elemek kopottsága miatt. Most mondhatnám a pedálokat, de azt ugye nem lehet normálisan látni. Ettől függetlenül lehet, hogy teljesen hülyeség, amit írok.

Viszont továbbra is érdekel a véleményetek az autóról :D

Link to comment
Megosztás:

Most itt nem elsősorban a kormányra meg a váltóra gondolok. Maga az utastér összességében lévő állapota tűnik nekem úgy, hogy közelebb van a 200-hoz, mint a 150-hez. Leginkább a középkonzol állapota, a kesztyűtartó, az ajtókárpitok, meg az azon lévő műanyag elemek kopottsága miatt. Most mondhatnám a pedálokat, de azt ugye nem lehet normálisan látni. Ettől függetlenül lehet, hogy teljesen hülyeség, amit írok.

Viszont továbbra is érdekel a véleményetek az autóról :D

Van aki hamar leamortizálja az autóját.Az egyik ismerősöm újonnan vett egy Cordobát még a 90-es évek derekán.2 év múlva úgy nézett ki,hogy beleülni nem mertem volna.Még a mai napig megvan neki.Csörög csattog rohad,de még megy:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.