Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

On 2016. 02. 25. at 9:23, Janó32 írta:

Hm, fene tudja, biztosan én látom rosszul a dolgot: én nem tartom elfogadhatónak, hogy normális jelenség ha egy bármilyen 16 éves autó lyukasra/hólyagosra rozsdásodik (pláne ha még sérült sem volt). Sőt, egy galvanizált (vagy egyéb további/más védelemmel rendelkező karosszéria) 16 éves korára ne hervadjon (ha sérült volt és a javítás nem egészen szakszerű, az persze kivétel), pláne ne ilyen mértékben, ez szerintem nem normális... Az F Astra a nálunk töltött 15 éve (6 évesen került hozzánk) alatt korrózió miatt 2x volt lakatolva. A tankbetöltő kb 12 éves korában a két hátsó ívvel együtt cserélve lett (az az autó sosem látott garázst). Ezt követően 19 évesen két külső küszöb és a két hátsó ív cseréje történt meg (teljes alváz és üregvédelemmel együtt, ez az első javításkor nem történt meg). 21 évesen a legkisebb rozsdapötty sehol nem volt rajta amikor eladtam (mert én már csak ilyen hülye vagyok, hogy másnak sok pénzért tisztességesen megcsináltattam). Lassan 24 éves az autó, még néha látom a városban és bár alá nem fekszem de sehol nincs rajta rozsda. De az az autó nem volt gyárilag sem védve rozsdásodás ellen, ha az első lakatoláskor teljes üreg és alvázvédelmet kap, lehet hogy azzal a nálunk töltött időt gond nélkül kiszolgálta volna. A G gyárilag kezelt, nyáron lesz 14 éves az autóm, mindig garázsban állt (összességében talán többet van garázsban mint a levegőn), nem igazán tudnám elfogadni, ha 16 éves korára ennyire megindulna csak azért mert 16 éves... 

Ha gyenge minőségű a lemez amiből gyártják akkor úgyis rohad.Hiába van az kezelve.A rozsda belülről jön mint a rák.Renault kelet pestbe dolgoztunk nemrég.Volt ott egy Duster le volt szerelve az első sárvédő.Alatta merő egy rozsda volt.2010-től gyártották.Régen a Polski 2 éves korára elrohadt.Fater fújogatta fáradt olajjal akkoriban nem volt más.Így sem bírta sokkal tovább.Bár azok még más idők voltak.Szerintem nem jó helyre írunk megint :)

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Szerintem minden autónál elő van írva az időnkénti alváz, üreg, és egyéb védelem, amit kábé senki nem csinál-csináltat meg. Aztán ha jönnek a gondok akkor a gyártó a hibás.:)

Na igen, az Opelnél is anno úgy élt a 12 éves átrozsdásodás elleni garancia, ha évenként elviszed szemrevételezéses vizsgálatra a márkaszervizbe 12 éves koráig, ahol ha szükséges, meg tudják tenni a megfelelő intézkedéseket. Vajon ezt hány G Astránál csinálták meg? Ezen kívül természetesen feltétel volt hogy külső sérülés ne legyen az autón (karc, kőfelverődés, szakszerűtlenül javított törés, miegymás). Ráadásul így rögtön értelmet nyer a márkaszervizek karosszériajavító műhelyeinek "alkatrészcserélgetős" politikája, azaz hogy egy horpadást nem szívesen javítottak, inkább cserélték az elemet. Persze, mert a rozsdamentesség csak így garantált.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Na igen, az Opelnél is anno úgy élt a 12 éves átrozsdásodás elleni garancia, ha évenként elviszed szemrevételezéses vizsgálatra a márkaszervizbe 12 éves koráig, ahol ha szükséges, meg tudják tenni a megfelelő intézkedéseket. Vajon ezt hány G Astránál csinálták meg? Ezen kívül természetesen feltétel volt hogy külső sérülés ne legyen az autón (karc, kőfelverődés, szakszerűtlenül javított törés, miegymás). Ráadásul így rögtön értelmet nyer a márkaszervizek karosszériajavító műhelyeinek "alkatrészcserélgetős" politikája, azaz hogy egy horpadást nem szívesen javítottak, inkább cserélték az elemet. Persze, mert a rozsdamentesség csak így garantált.

Szerintem senki sem vitte el.Többe került volna az évenkénti átvizsgálás,mintha 12 évesen kilakatoltatja az ember.A Vectrámat évente üregeltem,igaz hogy mikor megvettem 10 éves volt,de a küszöbök le voltak már róla rohadva.Megcsináltam kezelgettem,de így is csak elódáztam egy kicsit a véget:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. február 24. at 20:45, malark írta:

Sziasztok!

Z17DTL motorkódos autóval valakinek van tapasztalata? Hálás lennék ha megosztaná velem :)

Szia!

Ne add el a Y17DT-t, csináltasd meg az adagoló vezérlőt egy normális szerelővel (Márton Csaba). A Z17DTL-el nagyobbat lehet szívni, ha az üzemanyag rendszerben valami megadja magát. Nekem volt mindkettő.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kombitomi írta:

Szia!

Ne add el a Y17DT-t, csináltasd meg az adagoló vezérlőt egy normális szerelővel (Márton Csaba). A Z17DTL-el nagyobbat lehet szívni, ha az üzemanyag rendszerben valami megadja magát. Nekem volt mindkettő.

Márton Csaba csak nem marton.csaba2 mantec?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stofl írta:

Márton Csaba csak nem marton.csaba2 mantec?

Akit én írtam ő Gyulán lakik, nem tudom, hogy aki itt - idézem - "katalógus huszárkodik" mi a hivatalos polgári neve, és nem tudom hol lakik? Mesélhetne magáról, én is kíváncsi vagyok rá, ki lehet ő.

Módosítva : Kombitomi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert én annyira nem vagyok hozzáértő a témában. Eladó lett a cég Opel Astra G személygépkocsija, 2007-es üzembe helyezés, a cég az első tulaj. Nálam 2012 óta van, tudtommal előtte nem volt semmi balesete, velem meg biztos nem. Kinézetre teljesen rendben van (bár az orrán az Opel jelből hiányzik a közepéről a villám), belseje szintén oké, szakadásmentes, a kormány a bal kezem fogásától kicsit kopott, de ez a működésre nincs rossz hatással.
A forgalmi szerint Astra G CC, 1364 cm3, 66 KW, benzines, fehér. Új akksit 2015. szeptemberben kapott, műszaki vizsga 2015. októberében volt, 2016 januárban pedig gyújtástrafó és a gyertyák cseréje is megtörtént, mert menet közben elromlott. 185000 km van benne, visszatekerve biztos nem volt. A dudagomb is normális állapotú, bár ez nem tudom, jelent-e valamit :-)
Szóval szeretném megvenni, és kíváncsi lennék, hogy a fenti leírás alapján Ti itt a fórumon, mint hozzáértők és tapasztaltabb emberek, mennyit adnátok érte.
Tudom, hogy még sok mindenen múlhat az ára, meg személyesen látva biztos többet lehetne mondani, de hátha tud valaki segíteni.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zolmesz írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert én annyira nem vagyok hozzáértő a témában. Eladó lett a cég Opel Astra G személygépkocsija, 2007-es üzembe helyezés, a cég az első tulaj. Nálam 2012 óta van, tudtommal előtte nem volt semmi balesete, velem meg biztos nem. Kinézetre teljesen rendben van (bár az orrán az Opel jelből hiányzik a közepéről a villám), belseje szintén oké, szakadásmentes, a kormány a bal kezem fogásától kicsit kopott, de ez a működésre nincs rossz hatással.
A forgalmi szerint Astra G CC, 1364 cm3, 66 KW, benzines, fehér. Új akksit 2015. szeptemberben kapott, műszaki vizsga 2015. októberében volt, 2016 januárban pedig gyújtástrafó és a gyertyák cseréje is megtörtént, mert menet közben elromlott. 185000 km van benne, visszatekerve biztos nem volt. A dudagomb is normális állapotú, bár ez nem tudom, jelent-e valamit :-)
Szóval szeretném megvenni, és kíváncsi lennék, hogy a fenti leírás alapján Ti itt a fórumon, mint hozzáértők és tapasztaltabb emberek, mennyit adnátok érte.
Tudom, hogy még sok mindenen múlhat az ára, meg személyesen látva biztos többet lehetne mondani, de hátha tud valaki segíteni.

Előre is köszi.

Dobj föl róla néhány képet, ha van rá lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Felszereltség? Extrák működnek (ABS, klíma stb)? Minden jól működik (extrák is)? A szervizelés végig szakszervizben volt? Vezetett a szervizkönyv? 

ABS, manuális klíma van és működik. Mivel nem vagyok képben az autók alapfelszereltségéről, és hogy mi számít extrának, nem tudom, mi az, ami még extra az autóban. Elől elektromos ablakemelők, légzsákok, állítható a kormány magasság, állítható ülés magasság, ezek működnek is (a légzsákokat még nem próbáltam). 2013 óta ha volt is szervizben (Hollós szerviz, Kövesdán), az nem OPEL szakszerviz volt, előtte gondolom a garancia miatt biztos ott volt, de szervizkönyvvel mondjuk én már nem találkoztam, az igaz.
Bocsi, ha hozzá nem értőnek tűnök, de tényleg az vagyok, én megbíztam a szervizben, ha ott volt az autó, és nem is gondoltam rá, hogy hol a szervizkönyv, meg mondjuk nem is kérték tőlem sem.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 28. at 10:36, Kombitomi írta:

Szia!

Ne add el a Y17DT-t, csináltasd meg az adagoló vezérlőt egy normális szerelővel (Márton Csaba). A Z17DTL-el nagyobbat lehet szívni, ha az üzemanyag rendszerben valami megadja magát. Nekem volt mindkettő.

Köszönöm!

Igazából eléggé el voltam keseredve, amikor elromlott, de az igazán letaglózó az volt, amikor még nem tudták megállapítani a hibát sem. Szerencsére most már 99%, hogy az elektronika romlott el, de mivel újraforrasztották, lehet, hogy megint 1-1,5 évig nem jön elő a hiba. Ha viszont előjön, most már tudom hová, kihez kell, hogy forduljak.

A Z17DTL azért merül fel, mint opció, mert egyik ismerősömnek volt ilyen motorral szerelt autója, és eléggé meg volt vele elégedve. Plusz azért, mert nekem valahogy jobban bejön a dízelmotor. És nem utolsó szempont volt az is, hogy csak egy kicsivel többért lehet már kapni Z17DTL motorkódos autókat, ha eladnám az Y17DT-t.

Aztán azóta kicsit megváltozott a keresgélési szempont, és most úgy néz ki, hogy még egy évig biztosan marad az Y17DT, utána meg lehet, hogy jön a helyére egy fiatalabb autó, olyan 7-8 éves. Elsőre arra gondoltam, hogy lehetne egy Astra H (ötajtós ferdehátú) talán Z14XEP motorkóddal, mert ezek után tényleg nem tudom, hogy használtban be merjem e vállalni a dízelt. Meg mondjuk az is igaz, hogy évente kb. 20 ezer km-t megyek, ami eléggé a "megtérülési" határon van. Viszont benzinesből csak láncos jöhet szóba. Legalábbis így első blikkre.

Igazából szeretem ezt az autót, bárki bármit mond nekem a vezetési élménye is bejön nagyon. A hétvégén volt szerencsém vezetni egy '99-es évjáratú Astra F ötajtós ferdehátút, 1.4-es motorral és 44 kW-al (full fapad, se szervo, se ABS, se légzsákok) és nekem egy nagyon jó élmény volt vezetni azt a kocsit. De én már csak ilyen vagyok, szeretem az autókat. Viszont apukám Chevrolet Lacetti (2.0 dízel, kombi) autóját, bár szeretem vezetni, mert abban azért ott van 121 ló, meg tényleg megindul, de nekem nem tetszik se a váltója (baromira nem pontos az Astrához képest), se a kormánya (nagy a holtjátéka szerintem).

Na, de befejezem, mert, ahogy nézem eléggé off topic lett a vége.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zolmesz írta:

ABS, manuális klíma van és működik. Mivel nem vagyok képben az autók alapfelszereltségéről, és hogy mi számít extrának, nem tudom, mi az, ami még extra az autóban. Elől elektromos ablakemelők, légzsákok, állítható a kormány magasság, állítható ülés magasság, ezek működnek is (a légzsákokat még nem próbáltam). 2013 óta ha volt is szervizben (Hollós szerviz, Kövesdán), az nem OPEL szakszerviz volt, előtte gondolom a garancia miatt biztos ott volt, de szervizkönyvvel mondjuk én már nem találkoztam, az igaz.
Bocsi, ha hozzá nem értőnek tűnök, de tényleg az vagyok, én megbíztam a szervizben, ha ott volt az autó, és nem is gondoltam rá, hogy hol a szervizkönyv, meg mondjuk nem is kérték tőlem sem.

Egész normális a felszereltsége. Lánc (vezérlés) volt már cserélve rajta? Nincs hangja a láncnak (az nem olcsó ha neked kell cserélni)? Ha mindig egy helyen szerelték (és nem boldog-boldogtalan), az már jó jel, pláne ha a km tényleg annyi mint amennyi. Olajat milyet kapott? Ez sarkalatos pont lehet... A Hahu-n rá tudsz keresni, hogy kb az ilyen paraméterű autók mennyiért mennek. Jó vétel lehet ez ha minden oké és még az ár is megfelelő. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Egész normális a felszereltsége. Lánc (vezérlés) volt már cserélve rajta? Nincs hangja a láncnak (az nem olcsó ha neked kell cserélni)? Ha mindig egy helyen szerelték (és nem boldog-boldogtalan), az már jó jel, pláne ha a km tényleg annyi mint amennyi. Olajat milyet kapott? Ez sarkalatos pont lehet... A Hahu-n rá tudsz keresni, hogy kb az ilyen paraméterű autók mennyiért mennek. Jó vétel lehet ez ha minden oké és még az ár is megfelelő. 

Szerintem még nem volt cserélve, de rendellenes hangot sem hallok felőle. Egyébként mennyibe kerülne egy csere? Illetve a XI. kerületben ismer valaki megbízható szerelőt, akihez lehetne vinni szerviz, vagy baj esetén?
Olajat, ha kellett menet közben én ÖMV-nél szoktam venni 10W40-est, amit a benzinkutas ajánlott, de a műszaki vizsga idején GM 10W40-es teljes csere volt ősszel.
Egyébként 500e Ft-ért adnák el nekem az autót, a HaHu-n pedig 700e Ft-nál kezdődnek, mondjuk abban 425000 km van, de az utána jövők is mind 200000 km felett vannak.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, zolmesz írta:

Szerintem még nem volt cserélve, de rendellenes hangot sem hallok felőle. Egyébként mennyibe kerülne egy csere? Illetve a XI. kerületben ismer valaki megbízható szerelőt, akihez lehetne vinni szerviz, vagy baj esetén?
Olajat, ha kellett menet közben én ÖMV-nél szoktam venni 10W40-est, amit a benzinkutas ajánlott, de a műszaki vizsga idején GM 10W40-es teljes csere volt ősszel.
Egyébként 500e Ft-ért adnák el nekem az autót, a HaHu-n pedig 700e Ft-nál kezdődnek, mondjuk abban 425000 km van, de az utána jövők is mind 200000 km felett vannak.

Twinport motorba (pláne láncosba) nagyon nem jó a 10w40... A vezérlés csere 100k alaphangon...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zolmesz írta:

Szerintem még nem volt cserélve, de rendellenes hangot sem hallok felőle. Egyébként mennyibe kerülne egy csere? Illetve a XI. kerületben ismer valaki megbízható szerelőt, akihez lehetne vinni szerviz, vagy baj esetén?
Olajat, ha kellett menet közben én ÖMV-nél szoktam venni 10W40-est, amit a benzinkutas ajánlott, de a műszaki vizsga idején GM 10W40-es teljes csere volt ősszel.
Egyébként 500e Ft-ért adnák el nekem az autót, a HaHu-n pedig 700e Ft-nál kezdődnek, mondjuk abban 425000 km van, de az utána jövők is mind 200000 km felett vannak.

500 ezret megér.Remélhetőleg a motor sem sínylette meg a nem belevaló olajat.

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy én egyszerű felhasználóként nem tudom, milyen olaj illik a motorba, az egy dolog, de hogy az autószerelő se legyen vele tisztában, az már ciki.
Képeket nem tudtam feltölteni (bocs Gezoli), mert most nem elérhető számomra az autó, mert már leadtam és elzárták, de külsőleg tényleg hibátlan.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat és az információkat, úgy néz ki, hogy megveszem az autót.
Azt hiszem át kell majd olvasnom a fórumokat, ha ezek után nem akarom elhanyagolni az autót, meg láttam így fél szemmel, hogy pl. lehet világítást adni a fűtéskezelő gomboknak, nekem meg most jelenleg nem világítanak, sötétben csak megszokásból találom meg őket, bár most azt sem tudom, hogy egyébként kellene, hogy világítson, és csak kiéget valami izzó mögötte, vagy alapból nem is világított soha.
Szóval köszi még egyszer a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zolmesz írta:

Az, hogy én egyszerű felhasználóként nem tudom, milyen olaj illik a motorba, az egy dolog, de hogy az autószerelő se legyen vele tisztában, az már ciki.
Képeket nem tudtam feltölteni (bocs Gezoli), mert most nem elérhető számomra az autó, mert már leadtam és elzárták, de külsőleg tényleg hibátlan.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat és az információkat, úgy néz ki, hogy megveszem az autót.
Azt hiszem át kell majd olvasnom a fórumokat, ha ezek után nem akarom elhanyagolni az autót, meg láttam így fél szemmel, hogy pl. lehet világítást adni a fűtéskezelő gomboknak, nekem meg most jelenleg nem világítanak, sötétben csak megszokásból találom meg őket, bár most azt sem tudom, hogy egyébként kellene, hogy világítson, és csak kiéget valami izzó mögötte, vagy alapból nem is világított soha.
Szóval köszi még egyszer a segítséget!

Csak kiégett az izzó, természetesen van háttérvilágítása (vagy egy próbát megér: kocogtasd meg a középső forgókapcsolót, ki tud rázkódni az  izzó, esetemben ez volt, már két éve világít amióta megkocogtattam). A kenőanyag mizéria pedig a szakszervizektől indul, ők erőltették (tisztelet a kivételnek) a 10w40-es kenőanyagot. Emiatt kopnak ill. ragadnak meg a gyűrűk és nő extrém magasságba az olajfogyás. Az én autóm 2002-es, mindig szakszervizben járt, egy tulajos volt. Egy-két kivétellel 10w40 került bele, de ami még nagyobb baj, hogy longlife-ként kezelték ezt a kenőanyagot. 118k km-nél lehet megbontani a motort, gyűrűzni és szelepszár szimeringezni (két dugattyún totál besült az olajlehúzó gyűrű). Z-s motorkódtól (ha jól rémlik 2001-es modellévtől), már gyárilag is 5w30 ment az autókba. A jelenlegi jóváhagyás a dexos2, megtalálod a listát az olajos topicban, ott fel van sorolva hogy melyek felelnek meg az előírásnak. 10w-s egyik gyártótól sem létezik, 10w nem tudja teljesíteni a GM követelményeit. Min. 5w30 vagy 5w40 ami kell bele, a láncosnál pláne... 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎03‎.‎01‎. at 9:07, zolmesz írta:

Az, hogy én egyszerű felhasználóként nem tudom, milyen olaj illik a motorba, az egy dolog, de hogy az autószerelő se legyen vele tisztában, az már ciki.
Képeket nem tudtam feltölteni (bocs Gezoli), mert most nem elérhető számomra az autó, mert már leadtam és elzárták, de külsőleg tényleg hibátlan.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat és az információkat, úgy néz ki, hogy megveszem az autót.
Azt hiszem át kell majd olvasnom a fórumokat, ha ezek után nem akarom elhanyagolni az autót, meg láttam így fél szemmel, hogy pl. lehet világítást adni a fűtéskezelő gomboknak, nekem meg most jelenleg nem világítanak, sötétben csak megszokásból találom meg őket, bár most azt sem tudom, hogy egyébként kellene, hogy világítson, és csak kiéget valami izzó mögötte, vagy alapból nem is világított soha.
Szóval köszi még egyszer a segítséget!

Az enyémbe is 10w40-et töltöttek az első tulajnál a gari alatt. Sajna eszi is az olajat, igaz 1.6. Erre figyelj oda. Különben ennyiért szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 02. at 13:43, Bmájki írta:

Az enyémbe is 10w40-et töltöttek az első tulajnál a gari alatt. Sajna eszi is az olajat, igaz 1.6. Erre figyelj oda. Különben ennyiért szerintem megéri.

A papírmunka közben megkerült az autó szervizkönyve, hurrá. A lényeg, hogy 108000 km-ig (5 éves koráig) 5W30-as olaj ment bele a szervizelésekkor, így talán nagy baj remélem nem történt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok:)

 Iránymutatásért, infókért regeltem be az imént. Az a helyzet, hogy az egyik családtag pár hónap múlva megválna az autójától, ami egy Classic II 1,4-es, 2006/10. havi autó. Mi párommal első autó vásárlása előtt állunk pont, akár jó is lehetne a dolog. Nem tudtam még eldönteni hogy mit is vegyünk, eddig a Focus I volt a favorit, vagy 5 ajtós ferdehátú vagy kombiként 1,6-os motorral. Csak hát a rokonnak ez  az eladó autója most bekavart. Tetszik a G Astra, csak nem tudom mennyire megbízható és tartós. A totalcaron olvastam olyat (becsületesneppertől) hogy a Focus egy jobb autó... nemtom.

Az 1,4-es motor mennyire elég hozzá? 2 fő+később egy gyerkőc, vagy akár később még egy, tehát 4 fővel vállalható? Vidéki város, országút, esetleg pálya ahol használnánk, nemtudom még mennyit majd, nem vagyok hajtós típus, de tudom hogy országúti előzésnél azért nem baj ha van kraft. Mennyire zajos/nem zajos? Mennyit forog 100/130-nál?

Az autóról annyit tudok, hogy cégesként kapta a családtag, majd a másik családtaghoz került, most van benne 50e km, és ez tényleg annyi, illetve szervizelve is volt... Nem tudta mennyit kér érte, beszámíttatná egyébként egy másikba (használta-kereskedésben), ezért gondolom elég alacsony árat adnának érte, szval érdemes lenne megvenni.... 

5 ajtós a gép egyébként:)

Szerintetek?

Ha rokontól veszem és nincs baja, akkor a 60k-nál esedékes gyerta csere+olaj és annyi? (Mivel a km tényleges, valós, ha lánc nem csörög más kell neki?).

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.