Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

BarnabasOlah, on 15 May 2015 - 3:39 PM, said:

Sziasztok!

Új vagyok, azért léptem be a fórumba, mert leendő Astra tulajdonos vagyok, kiszemeltem egy példányt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_16v_sport-8928656

Valaki tud valamit erről az autóról? Felhívtam a hirdetőt, aki nagyon készséges volt, egyébként rendkívül szimpatikus a telefonban, és elmondott mindent az autóról: vannak kisebb problémák, a motor elképzelhető, hogy tuningolt, sajnos ennyire nem ért hozzá. Nagyon jók a fékek. A hátsó lökhárító valószínűleg egy pótolt és színrefújt darab, mert pattog róla a lakk. A kocsi papírjai érvényesek, habár a rendszám alapján lekérdezve a következő adatokat kaptam:

Rendszám: LFW-402
Gyártmány: OPEL
Típus: ASTRA GCC 2.0
Szin: KÖZÉPSZÜRKE
A jármu körözés alatt áll? NEM
A kötelezo gépjármu-felelosségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.
Forgalmi adatok: -
Egyéb: A lekérdezett jármu nincs forgalomban
Az utolsó sor miatt mégegyszer megkérdeztem, hogy a kocsi biztosan érvényes forgalmival rendelkezik-e, és azt a választ kaptam, hogy igen, 2016 decemberig. Holnap személyesen is megnézem, de sajnos én sem értek speciálisan az Astrákhoz, csak amennyit saját kútfőből is meg tudok állapítani, hogy nagyon zörög vagy netán rettenetesen szétült-széttaposott vagy sem. Ha első ránézésre tetszik, még hétfőn elmennék vele egy ismerős autószerelőhöz akiben megbízok, hogy nézze át. Viszont ha valaki már most lát valami gyanúsat a dologban, ami miatt nem venné meg, az kérem jelezze, hagy legyek egy kicsit tájékozottabb én is!
Előre is köszönöm, ha kapok válaszokat!
Üdv:
Barnabás

Szia! A hirdető gondolom kereskedő. Vagyis fingja sincs, milyen az autó, csak átvette, majd eladja. Elképzelhető, hogy tuningolt? Vagyis mókolt. A kerekek nem rá valók, ez a képről is látszik. Szóval én még nézelődnék, nekem nem szimpatikus a dolog már első ránézésre sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok, azért léptem be a fórumba, mert leendő Astra tulajdonos vagyok, kiszemeltem egy példányt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_16v_sport-8928656

Valaki tud valamit erről az autóról? Felhívtam a hirdetőt, aki nagyon készséges volt, egyébként rendkívül szimpatikus a telefonban, és elmondott mindent az autóról: vannak kisebb problémák, a motor elképzelhető, hogy tuningolt, sajnos ennyire nem ért hozzá. Nagyon jók a fékek. A hátsó lökhárító valószínűleg egy pótolt és színrefújt darab, mert pattog róla a lakk. A kocsi papírjai érvényesek, habár a rendszám alapján lekérdezve a következő adatokat kaptam:

Rendszám: LFW-402
Gyártmány: OPEL
Típus: ASTRA GCC 2.0
Szin: KÖZÉPSZÜRKE
A jármu körözés alatt áll? NEM
A kötelezo gépjármu-felelosségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.
Forgalmi adatok: -
Egyéb: A lekérdezett jármu nincs forgalomban
Az utolsó sor miatt mégegyszer megkérdeztem, hogy a kocsi biztosan érvényes forgalmival rendelkezik-e, és azt a választ kaptam, hogy igen, 2016 decemberig. Holnap személyesen is megnézem, de sajnos én sem értek speciálisan az Astrákhoz, csak amennyit saját kútfőből is meg tudok állapítani, hogy nagyon zörög vagy netán rettenetesen szétült-széttaposott vagy sem. Ha első ránézésre tetszik, még hétfőn elmennék vele egy ismerős autószerelőhöz akiben megbízok, hogy nézze át. Viszont ha valaki már most lát valami gyanúsat a dologban, ami miatt nem venné meg, az kérem jelezze, hagy legyek egy kicsit tájékozottabb én is!
Előre is köszönöm, ha kapok válaszokat!
Üdv:
Barnabás

Én nem foglalkoznék vele egy percet sem ilyen információk tudatában <_<

Rengeteg G van a piacon ebben az árkategóriában,ha nem sűrgős nézelődj még

Link to comment
Megosztás:

Egyéb: A lekérdezett jármu nincs forgalomban

Az utolsó sor miatt mégegyszer megkérdeztem, hogy a kocsi biztosan érvényes forgalmival rendelkezik-e, és azt a választ kaptam, hogy igen, 2016 decemberig.

Grofbandinak igaza lesz, a hirdető valószínűleg kereskedő, a "nincs forgalomban" pedig arra utal hogy ideiglenesen kivonatta a forgalomból hogy addig se kelljen rá biztosítást fizetnie amíg a placcon áll. Ettől még a műszakija érvényes, majd eladáskor visszahelyezteti.

Link to comment
Megosztás:

Komplett klíma csere? :huh: Azt meg miért?

Hát ez egy marha jó kérdés, de magánszemélytől van az autó, elég kézséges figura, ezt mindenképpen megfaggatózom majd.

Az ülés kikopása is szinte standard, eddig 4 autót néztem meg, mindegyiknél ez volt... és érdekes módon mindig ugyanott :/

Link to comment
Megosztás:

DogG, on 18 May 2015 - 2:12 PM, said:

Hát ez egy marha jó kérdés, de magánszemélytől van az autó, elég kézséges figura, ezt mindenképpen megfaggatózom majd.

Az ülés kikopása is szinte standard, eddig 4 autót néztem meg, mindegyiknél ez volt... és érdekes módon mindig ugyanott :/

A plüsskárpit nem kopik, ha teheted, keress olyant. Nekem 224-ezernél olyan mint újkorában. Ami még érdekes a kinézett autóban, hogy klímás, de ABS meg nincs. Azért persze megnézheted, csak ne hozd el rögtön. Van választék, nézzetek meg többet. Ha egyről lecsúszol, majd lesz helyette másik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A plüsskárpit nem kopik, ha teheted, keress olyant. Nekem 224-ezernél olyan mint újkorában. Ami még érdekes a kinézett autóban, hogy klímás, de ABS meg nincs. Azért persze megnézheted, csa

k ne hozd el rögtön. Van választék, nézzetek meg

többet. Ha egyről lecsúszol, majd lesz helyette másik.

Nekem is klímás és nincs ABS.

Szintén plüss kárpit és nincs kiszakadva, kikopva max kicsit kiülve. :)

Módosítva : hood 21
Link to comment
Megosztás:

Az, hogy az autó kicsit körbe van ropogtatva, egy dolog, de olyan combos olajláva csordogál az ecotec fedél alól, hogy könnybe lábadt a szemem... Komolyan, sírva fakadok, a megnézettek csak nagyon kis százaléka volt szimpi, konkrétan egy. De azt el is adták, mire tudtam volna pénzt és szerelőt vinni. Vidéken akad még pár talán szimpi darab, viszont utazgatni "fölösleges" pénz, idő és most már autó híján is nem igazán tudok :( Jófogást, HaHu-t folyamatosan nézem, az opelkereskedéseket is, hátha lesz beszámított gép, meg pár kisebb kereskedő oldalát... Tudtok még olyan helyet, ahol érdemes túrni? Guglitól már jojózik a szemem :D

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy az autó kicsit körbe van ropogtatva, egy dolog, de olyan combos olajláva csordogál az ecotec fedél alól, hogy könnybe lábadt a szemem... Komolyan, sírva fakadok, a megnézettek csak nagyon kis százaléka volt szimpi, konkrétan egy. De azt el is adták, mire tudtam volna pénzt és szerelőt vinni. Vidéken akad még pár talán szimpi darab, viszont utazgatni "fölösleges" pénz, idő és most már autó híján is nem igazán tudok :( Jófogást, HaHu-t folyamatosan nézem, az opelkereskedéseket is, hátha lesz beszámított gép, meg pár kisebb kereskedő oldalát... Tudtok még olyan helyet, ahol érdemes túrni? Guglitól már jojózik a szemem :D

Én és barátnőm 1 hónapig túrtuk a netet kocsi után. Aztán összeraktunk egy listát hogy merre kellene menni. Azt hiszem a listán szereplő 5.dik autót vettem meg, lassan 3 éve és 35e km óta megvan.

Szóval ne add fel keresgess, rakj összes egy útvonalat és nézz végig 1 nap több kocsit is. Ja hozzá teszem 200km oda és 200 km-t vissza, hidd el megérte.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én és barátnőm 1 hónapig túrtuk a netet kocsi után. Aztán összeraktunk egy listát hogy merre kellene menni. Azt hiszem a listán szereplő 5.dik autót vettem meg, lassan 3 éve és 35e km óta megvan.

Szóval ne add fel keresgess, rakj összes egy útvonalat és nézz végig 1 nap több kocsit is. Ja hozzá teszem 200km oda és 200 km-t vissza, hidd el megérte.

Valami hasonlóban gondolkozom én is, bár még nem találtam annyit, hogy megérje. 1-2 darabért biztosan nem tudok letekerni 4-500km-t, ha nem érzem 99,99%-nak... Márpedig a tapasztalat azt mutatja, hogy kép vs. élő kb. olyan, mint egy csúnya lány mellett ébredni egy durva buli után... :)

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonlóban gondolkozom én is, bár még nem találtam annyit, hogy megérje. 1-2 darabért biztosan nem tudok letekerni 4-500km-t, ha nem érzem 99,99%-nak... Márpedig a tapasztalat azt mutatja, hogy kép vs. élő kb. olyan, mint egy csúnya lány mellett ébredni egy durva buli után... :)

Na igen, fontos hogy legalább kép alapján jól nézzen ki. Utána érdemes csak megnézni még.

Itt kerestél már?

http://www.aaaauto.hu/hasznalt-autok/

http://www.dasweltauto.hu/

http://www.schiller.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na igen, fontos hogy legalább kép alapján jól nézzen ki. Utána érdemes csak megnézni még.

Itt kerestél már?

http://www.aaaauto.hu/hasznalt-autok/

http://www.dasweltauto.hu/

http://www.schiller.hu/

Az AAA autót ne.Olvasgatom a fórumot róla.Szélhámos becsapós banda.Sem eladni se vásárolni nem szabad tőlük.Akkor már inkább a Csonti:) Én is megnéztem vagy 15 kocsit mire megvettem ezt.Néztem F Astrát,G Astrát,B Vectrát,C Vectrát.Persze csak caravanokat.Utazgattam én is sok 100 km-t feleslegesen.Aztán a Schillerbe megtaláltam végül ezt ami most van.Mentem vele majdnem 40 ezer km-t 3 év alatt.Eddig semmi komoly probléma nem volt vele.Szóval csak türelmesen:)

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonlóban gondolkozom én is, bár még nem találtam annyit, hogy megérje. 1-2 darabért biztosan nem tudok letekerni 4-500km-t, ha nem érzem 99,99%-nak... Márpedig a tapasztalat azt mutatja, hogy kép vs. élő kb. olyan, mint egy csúnya lány mellett ébredni egy durva buli után... :)

4-5 hónapig keresgéltünk, elég sokat autóztunk, kb 8-10-et meg is néztünk, végül 250km-re az otthonunktól megvettük amit kerestünk.

Link to comment
Megosztás:

Valami hasonlóban gondolkozom én is, bár még nem találtam annyit, hogy megérje. 1-2 darabért biztosan nem tudok letekerni 4-500km-t, ha nem érzem 99,99%-nak... Márpedig a tapasztalat azt mutatja, hogy kép vs. élő kb. olyan, mint egy csúnya lány mellett ébredni egy durva buli után... :)

4-5 hónapig keresgéltünk, elég sokat autóztunk, kb 8-10-et meg is néztünk, végül 125km-re az otthonunktól megvettük amit kerestünk.

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint utaztam már eleget nagy távolságokra autókért, kivétel nélkül azt mondhatom, hogy nem érte meg, kidobott pénz! :inquisitive: Ráadásul ha azt nézzük, hogy hány tucat kombi 1.6 Astra van eladó, én bizony nem utazgatnék feleslegesen, megvárnám míg "házhoz jön". Az autóvásárláshoz türelem kell, persze ha valakinek gyorsan kell autó, az meg is fogja fizetni az árát a vételárban és/vagy a szerviznél.

AAA: ebben a kereskedésben van rengeteg viseltes jármű, sőt a hátsó placcot egyszerűen csak "csótánysornak" hívják, ott tárolják az igazán lefingott autókat. :lipssealed: De... ki lehet fogni! Én 2-3x már majdnem vettem ott autót.

Első esetben lecsúsztam róla, akkor helyben kárpótlásul kipróbáltam egy másikat, ami meglepően jó volt és korrekt ára is volt. A józan észre hallgattam, és nem vettem meg az autót, mivel a fenntartási költségei magasra rúgtak (nem tucatautó). Volt még egy másik jármű később, amit megnéztem, az már kifejezetten jó állapotú volt, bele is szerelmesedtem, de a büdzsémbe nem igazán fért bele, nem tudtunk megalkudni az autóra. A kereskedés hozzáállása minden esetben korrekt volt. Ami negatívumot kiemelnék, hogy az eladott autók hirdetései a cserelehetőség miatt még +1 hétig fent vannak a neten. Azaz, tájékozódj, mielőtt elmész bármit megnézni, hogy tényleg bent van-e a kiszemelt jármű, és ne potyára menj! :brooding:

Schiller: Dráva utcai kereskedés, egy GTC-t néztem ott meg, szimpatikus volt az öreg, jól el lehetett vele dumálgatni, sztorizott, hogy milyen hulladékot akartak beszámíttatni a járműbe. :) Egyből mondta, mi a végső ár, állapotlap, szervizkönyv, minden az orrom elé tolva. Az állapotlapon korrekten fel voltak tüntetve a rétegvastagságok, a lefutott gumik, és olyan hiba is, amit én nem vettem észre. Simán mernék ott autót venni. Amiért nem lett biznisz belőle, az az, hogy igazából csak meg akartam nézni egy GTC-t.

Fehér út - Nagykőrösi út: spórolj meg magadnak egy kis időt, és soha ne nézz be ezekhez! :ninja:

Az AAA autót ne.Olvasgatom a fórumot róla.Szélhámos becsapós banda.Sem eladni se vásárolni nem szabad tőlük.Akkor már inkább a Csonti:) Én is megnéztem vagy 15 kocsit mire megvettem ezt.Néztem F Astrát,G Astrát,B Vectrát,C Vectrát.Persze csak caravanokat.Utazgattam én is sok 100 km-t feleslegesen.Aztán a Schillerbe megtaláltam végül ezt ami most van.Mentem vele majdnem 40 ezer km-t 3 év alatt.Eddig semmi komoly probléma nem volt vele.Szóval csak türelmesen:)

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint utaztam már eleget nagy távolságokra autókért, kivétel nélkül azt mondhatom, hogy nem érte meg, kidobott pénz! :inquisitive: Ráadásul ha azt nézzük, hogy hány tucat kombi 1.6 Astra van eladó, én bizony nem utazgatnék feleslegesen, megvárnám míg "házhoz jön". Az autóvásárláshoz türelem kell, persze ha valakinek gyorsan kell autó, az meg is fogja fizetni az árát a vételárban és/vagy a szerviznél.

Hosszú hónapokig vártunk-keresgéltünk, nem jött semmilyen épkézláb darab házhoz. A környékünkön van vagy 20-25 kereskedés, de egy normális darab nem volt sosem. Eleve csak olyat hívtam fel/mentünk el megnézni, ami a képeken rendben volt. No, élőben ezek is oda voltak. Futottunk rá mi is, elautóztam egy autóért 250km-t, mert a leírás rendben volt, képek szintén, Skoda márkakereskedés-beszámított autó, az értékesítő is normális volt a telefonban, de a kocsi élőben siralmas volt. Lényeges dolgok csak ott élőben derültek ki, nem kicsi gondok, és még az sem érdekelt hogy szélvédőt kell cserélni, ennél sokkal durvább bajok voltak. A második ilyen kör viszont bejött, igaz a kocsival utána volt némi motorikus gond, de ez egy más sztori (de mivel márkakereskedés, álltak minden rendbehozatali költséget).

Link to comment
Megosztás:

4-5 hónapig keresgéltünk, elég sokat autóztunk, kb 8-10-et meg is néztünk, végül 125km-re az otthonunktól megvettük amit kerestünk.

Bizony én is több mint 3 hónapot keresgettem, ráadásul elsősorban nem is Opelt :D

Aztán végül mégis egy neppertelepen találtam a caravant amit megvettem, első látásra látszott, hogy megvigyázott karbantartott autó lehetett. Egy napja volt a kereskedésben, szerintem ha nem csapok le rá azonnal másnap már nem is lett volna ott. Fél éve van nálam, majd hosszútávon kiderül mennyire döntöttem jól.

De előtte bejártunk mindent, és sajnos elég sok a lefingott autó nem csak kereskedőknél.

Mindenesetre az igaz, hogy a tökéletes kiszemelt nem fog a ház elé parkolni magától, általában sok keresgélés utazás kell hozzá. Persze van ellenpélda is, egy ismerősöm a napokban vett autót, a 2. vagy 3. kiszemeltért elutazott 160km-t és hozott egy pöpec példányt. Ilyen is van.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, fontos hogy legalább kép alapján jól nézzen ki. Utána érdemes csak megnézni még.

Itt kerestél már?

http://www.aaaauto.hu/hasznalt-autok/

http://www.dasweltauto.hu/

http://www.schiller.hu/

Köszi, ezeket is nézegetem. Kínomban már az AAA autót is megnéztem, de szerintem inkább veszek egy rollert meg bkv bérletet, mint hogy tőlük vegyek autót... :D Opel kereskedésből szinte mindegyiket nézegetem folyamatosan. Ha H Astrát keresnék, biztosan találtam volna, de náluk alig van G, Caravant meg szinte egyátalán nem látok. 2006-ban vettem utoljára autót, akkor sem volt egyszerű, de kb. 2 héten belül meglett. Feladni biztosan nem fogom, de nagyon reménykedem, hogy hamar találok egyet, mert nem igazán vennék más típust :)

Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_classic_ii_1_garanciaval-8991656

Egész patentnak tűnik, csak a jobb elejénél nem tudom eldönteni, hogy a HaHu vízjele lóg ilyen hülyén bele, vagy tényleg nem stimmel az illesztés az oldalelem és a gépháztető között...

2005-ös voltához képest nem túl "olcsó"?

Módosítva : DogG
Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_classic_ii_1_garanciaval-8991656

Egész patentnak tűnik, csak a jobb elejénél nem tudom eldönteni, hogy a HaHu vízjele lóg ilyen hülyén bele, vagy tényleg nem stimmel az illesztés

az oldalelem és a gépháztető között...

2005-ös voltához képest nem túl "olcsó"?

Hát az első lökös színe mintha eltérne nem?! Az illesztés valóban kicsit fura, amúgy első ránézésre elmegy szerintem! Meg fura a fekete visszapillantó.....

Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/

auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_classic_ii_1_garanciaval-8991656

Egész patentnak tűnik, csak a jobb elejénél nem tudom eldönteni, hogy a HaHu vízjele lóg ilyen

hülyén bele, vagy tényleg nem stimmel az illesztés

az oldalelem és a gépháztető között...

2005-ös voltához képest nem túl "olcsó"?

Hát az első lökös színe mintha eltérne nem?! Az

illesztés valóban kicsit fura, amúgy első ránézésre elmegy szerintem...Meg fura a fekete visszapillantó.....meg kell nézni közelről.

Kitartás!!! :)

Módosítva : hood 21
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_classic_ii_1_garanciaval-8991656

Egész patentnak tűnik, csak a jobb elejénél nem tudom eldönteni, hogy a HaHu vízjele lóg ilyen hülyén bele, vagy tényleg nem stimmel az illesztés az oldalelem és a gépháztető között...

2005-ös voltához képest nem túl "olcsó"?

Ha most keresnék Astra-t, ilyesmit én is megnéznék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Minél tovább nézegetem, annál több jelét látom annak, hogy az eleje törve volt. Amennyire ezzel képben vagyok, vagy nagyon nagyot kaphatott és csak ennyire ment, vagy nagyon gyenge volt a lakatos. Holnap szerintem megzörgetem a kereskedőt, kíváncsi vagyok, mit mond. Igazából az sem zavarna, ha törött volt, a most eladott autómat is úgy vettem, mégsem volt emiatt semmi bajom később.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.