Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

A balesetben totálkárossá lett SUZUKI Swiftem helyett másik, használt autó vásárlása lett esedékes. Már a SUZUKI-nál is erősen gondolkoztam, hogy SUZUKI Swiftet, vagy OPEL Astrát vegyek-e. Végül jött egy ismerős, nagyon jó állapotban lévő Swiftje és így azt vettem meg. Mivel időközben gyarapodott a család, ezért már a Swift kicsi lenne és a biztonság terén is előre lépnék. Úgy néz ki, hogy elkötelezett vagyok az OPEL Astra Caravan felé, de a motor és a típus még kérdéses. Pénzem jelenleg semmi, de jövő év elején talán már fizet a biztosító. Az autóra max. 1 millát tudok majd szánni. Szeretnék minél fiatalabbat - Astra G - , de az F Astrával sincs semmi bajom. A környezetemben van 1.7 TD OPEL motoros F Astra, de a tulaj elmondása szerint elég lomha. A fogyasztását viszont dícsérte. Nekem egy megbízható, kis fogyasztású igásló kellene. Már kinőttem a "Schumacher" korszakból és a külcsín sem elsődleges. Persze, sérült autót sem akarok venni, de ha kicsit kopott a belső nem probléma.

Segítő tanácsotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel, lumpy

Akkor benzin vagy dízel?1 milla körül van már G is,csak jól meg kell nézni nehogy valami leharcolt példány legyen.

Dízelt csak akkor vegyél szerintem,ha tényleg sokat mész vele és kihasználod,mert sokba tud lenni a javítása és egy 10 éves példánnyal

már azért lehetnek bajok.Persze ez benzinessel is előfordulhat,de ott minden sokkal olcsóbb .Én 1,4-est vennék pl.

Sok szerencsét,majd írj ,meg olvasgasd itt végig az előzőeket,hátha ott is találsz használható infókat.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék még, hogy a F Astra Caravanban lévő 1.4 16V, illetve az 1.6 16V motoroknak milyen a fogyasztása?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, lumpy

Ha nagyon pontosan érdekel,akkor az F Astra topikban is van fogyasztásos téma.

Szerintem az 1,4 kb.0,5-0,7 l. -el fogyaszt kevesebbet mint az 1,6.

Link to comment
Megosztás:

Hello Uraim!

Család kezdi kinőni az F-et, így nézelődök a G Astrák között.

Ebből a kínálatból így kép és leírás alapján melyiket érdemes komolyabban megpályázni? Hirtelen ezeket találtam...

Ez pl. közel van, de kéne egy hozzáértő, aki eljönne megsasolni (meg a lehetséges példányokat is ugye... :excl: ):

1.

Ezen látszik hogy eléggé sérült, de kevés km mutat az óra (óra: ugye az ördög nem alszik...):

2.

Ez a 2 automata- ha 1x lehetséges, ilyet vennék... :( :

3.

4.

És a többi:

5.

6.

7.

8.

Link to comment
Megosztás:

1-2. külföldi papíros, biztos kellenének?:excl:

A második pedig ezen kívül nem kicsit van összetörve, hiányzik is az egyik alufelni, gondolom az is odalett (jobbelől van lemezfelni), szval vszínüleg felfüggesztés is kapott egy jókorát (teherautó/szalagkorlát? jó magasan van összenyomva), mivel többi nincs megcsinálva gonolom az se. KM-meg ugye zsákbamacska.

Többiről nyilatkozzanak az astrások :(

Link to comment
Megosztás:

Hello Uraim!

Család kezdi kinőni az F-et, így nézelődök a G Astrák között.

Ebből a kínálatból így kép és leírás alapján melyiket érdemes komolyabban megpályázni? Hirtelen ezeket találtam...

Húúú,hát nem irígyellek!Sok idegeskedés,utánajárkálás,nézelődés előtt állsz.

Képen,telefonban minden szép és jó,mikor odaméssz megnézni meg majd szétesik a gép.

A végén meg ráfogod valamire,mert már eleged van az egészből.

Én annyit tudok mondani,hogy: személyesen odamenni többen,átnézni minden centijét,kipróbálni,alkudni végkimerülésig!

Link to comment
Megosztás:

1-2. külföldi papíros, biztos kellenének?:excl:

A második pedig ezen kívül nem kicsit van összetörve, hiányzik is az egyik alufelni, gondolom az is odalett (jobbelől van lemezfelni), szval vszínüleg felfüggesztés is kapott egy jókorát (teherautó/szalagkorlát? jó magasan van összenyomva), mivel többi nincs megcsinálva gonolom az se. KM-meg ugye zsákbamacska.

Többiről nyilatkozzanak az astrások :(

Az 1., ami olasz, az elég jól néz ki! Főleg belülről! .... Csak az a fránya regadó...

Link to comment
Megosztás:

Hello Uraim!

Család kezdi kinőni az F-et, így nézelődök a G Astrák között.

Ebből a kínálatból így kép és leírás alapján melyiket érdemes komolyabban megpályázni? Hirtelen ezeket találtam...

Ez pl. közel van, de kéne egy hozzáértő, aki eljönne megsasolni (meg a lehetséges példányokat is ugye... :excl: ):

1.

Ezen látszik hogy eléggé sérült, de kevés km mutat az óra (óra: ugye az ördög nem alszik...):

2.

Ez a 2 automata- ha 1x lehetséges, ilyet vennék... :( :

3.

4.

És a többi:

5.

6.

7.

8.

8-as rendbenlévőnek tűnik. Nem látszik lámpabura mattulás, a Comfort felszereltséghez még megvették az ABS-t is (akkoriban 250-300e volt a felára!), plüss kárpitot, gyári felnit... Tehetős első tulaja volt.

Valószínű Z16SE motor van benne. Váltószoknya korának megfelelően kicsit sallangos, de az ilyesmi egyszerűen orvosolható.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Értem én, hogy rohanó világban élünk.. node a 2. autónál a kilóméter óra állást miért 120-as tempónál kellett lefényképezni, ha a kocsiról a többi kép "álló helyzetben" készült?

Kár, hogy nem látszódik a fordulatszámmérő mutatója, kíváncsi lennék rá... :D

(balesetes kocsiknál szokott beállni így a mutató nem? :( )

Nomeg az a sérülés amit korábban már Big Boss említett...

"rossz helyen van ez a kocsi "... de jobb, hogy nem nálad! :o

A rizikó benne van, egy 10 éves autónál, hogy bármi előfordulhat, szerencsére a fórum elég sok infóval szolgál, mire érdemes odafigyelni, legjobb ha jegyzetelsz :lol: !

A lényeg, hogy törésmentes autót, ha csak nincs nagyon mákod, nem találsz... magyar használtautópiac...és kultúra... :excl:

Ahogy itt korábban már említették, a törést ki lehet szépen javítani, és az autó attól még műszakilag ugyanúgy funkcionál

(persze ha nem az egész elejét építették újjá, vagy oldalba kapta valami...)

Az enyémnek is javítva volt a motorháztető és a jobb sárvédő, ez látszott a csavarokon, stb.

Szerkezetileg nem volt sérülés. Így vettem, tudatában, de nem bántam meg, mert a kocsi egyben van és meghálája a gondoskodást amit kap! :lol:

Az biztos, hogy "szerelem első látásra" alapon nem szabad dönteni, mert a szerelem vak! :lol:

Én majdnem belefutottam egy huzatópadon járt Astrába... pedig ha a srác nem szólja el magát a szervízben, akkor lehet meg is veszem, mert rohadt jól nézett ki...

S azóta is nyögném a gyakori gumi és szélvédő cserét a megtekert kasztni miatt.. mert annyira odavolt...

De ez más történet, s azóta sokat "okosodtam" :lol:

Lecso

Link to comment
Megosztás:

Húúú,hát nem irígyellek!Sok idegeskedés,utánajárkálás,nézelődés előtt állsz.

Képen,telefonban minden szép és jó,mikor odaméssz megnézni meg majd szétesik a gép.

A végén meg ráfogod valamire,mert már eleged van az egészből.

Én annyit tudok mondani,hogy: személyesen odamenni többen,átnézni minden centijét,kipróbálni,alkudni végkimerülésig!

Hát ezaz, valamikor el kell kezdeni, mert most még van idő, nem akarok hirtelen beleugrani vmi sza...rossz gépbe. Inkább most alaposan, csak ráakadok egy megfelelő gépre. :(

Az 1., ami olasz, az elég jól néz ki! Főleg belülről! .... Csak az a fránya regadó...

Igen, hogy csessze meg... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A balesetben totálkárossá lett SUZUKI Swiftem helyett másik, használt autó vásárlása lett esedékes. Már a SUZUKI-nál is erősen gondolkoztam, hogy SUZUKI Swiftet, vagy OPEL Astrát vegyek-e. Végül jött egy ismerős, nagyon jó állapotban lévő Swiftje és így azt vettem meg. Mivel időközben gyarapodott a család, ezért már a Swift kicsi lenne és a biztonság terén is előre lépnék. Úgy néz ki, hogy elkötelezett vagyok az OPEL Astra Caravan felé, de a motor és a típus még kérdéses. Pénzem jelenleg semmi, de jövő év elején talán már fizet a biztosító. Az autóra max. 1 millát tudok majd szánni. Szeretnék minél fiatalabbat - Astra G - , de az F Astrával sincs semmi bajom. A környezetemben van 1.7 TD OPEL motoros F Astra, de a tulaj elmondása szerint elég lomha. A fogyasztását viszont dícsérte. Nekem egy megbízható, kis fogyasztású igásló kellene. Már kinőttem a "Schumacher" korszakból és a külcsín sem elsődleges. Persze, sérült autót sem akarok venni, de ha kicsit kopott a belső nem probléma.

Segítő tanácsotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel, lumpy

Akkor a dízel G-t felejtsd el! Hogy mit tudsz venni? A vételár mellé számold az átvizsgálást-múltidézést szakszervizben, névre írás, biztosítás költsége, szűrők cseréje, olajcsere, vezérműszíj csere és jó eséllyel legalább egy garnitúra gumi, mert ami rajta van az épp nem az évszaknak megfelelő vagy szokás szerint lefutott.

Hello Uraim!

Család kezdi kinőni az F-et, így nézelődök a G Astrák között.

Ebből a kínálatból így kép és leírás alapján melyiket érdemes komolyabban megpályázni? Hirtelen ezeket találtam...

Ez pl. közel van, de kéne egy hozzáértő, aki eljönne megsasolni (meg a lehetséges példányokat is ugye... :excl: ):

1.

Ezen látszik hogy eléggé sérült, de kevés km mutat az óra (óra: ugye az ördög nem alszik...):

2.

Ez a 2 automata- ha 1x lehetséges, ilyet vennék... :( :

3.

4.

És a többi:

5.

6.

7.

8.

Biztos jó választás lesz? Inkább minőségi, mint "térbeli" ugrás amire készülsz. Nem Zafira kéne inkább, ha már "Család kezdi kinőni az F-et"?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a dízel G-t felejtsd el! Hogy mit tudsz venni? A vételár mellé számold az átvizsgálást-múltidézést szakszervizben, névre írás, biztosítás költsége, szűrők cseréje, olajcsere, vezérműszíj csere és jó eséllyel legalább egy garnitúra gumi, mert ami rajta van az épp nem az évszaknak megfelelő vagy szokás szerint lefutott.

Biztos jó választás lesz? Inkább minőségi, mint "térbeli" ugrás amire készülsz. Nem Zafira kéne inkább, ha már "Család kezdi kinőni az F-et"?

Hát igazából nem tudom... Astrának jobban tetszik a beltere mint a Zafirának- én még ellennék vele, de az asszony... Annyira nem kell nagy hely, de a mostani csomagtartó majdnem kicsi, a caraváné elég lenne- a Zafiráé meg tuti! :excl: De 900k körül még csak A Zafirát lehetne venni, annak meg (nekem legalábbis) olyan puritán a belseje. De csakazértis megnézem milyen a kínálat azon a fronton... :(

Link to comment
Megosztás:

Hát igazából nem tudom... Astrának jobban tetszik a beltere mint a Zafirának- én még ellennék vele, de az asszony... Annyira nem kell nagy hely, de a mostani csomagtartó majdnem kicsi, a caraváné elég lenne- a Zafiráé meg tuti! :excl: De 900k körül még csak A Zafirát lehetne venni, annak meg (nekem legalábbis) olyan puritán a belseje. De csakazértis megnézem milyen a kínálat azon a fronton... :lol:

Van még ám Vectra meg Omi is!Meg Sintra meg Frontera meg Vivaro...... :(

Link to comment
Megosztás:

Szevasz hálótársam :excl:

Te is Gastrás leszel :lol:

Mi a keret?

Hali Öreg! :( Tervbe van véve, csak nem szabad elkapkodni... (nem nagyon válogathatok az automatások közül...:lol:). 8, max. 900e a plafon, ebből kellene kihozni a maximumot. Tudom hogy nem a legjobb, de sajna ennyi van rá... Maradnék az Astránál, esetleg B Veki, talán-talán Zafira, de lehetőség szerint Astra (éés csak halkan: automata...). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami nem jó, mert a fényképeken hátul 1.6 16V felirat látszik, a Z16SE meg 8 szelepes... most akkor vagy hülyeséget írtak a leírásban a teljesítményadatokhoz, vagy cserés volt a hátsó ajtó a felirattal együtt(?)

Valami error van ezekkel a Z16SE mocikkal....valaki írta.Dehogy mi...

Link to comment
Megosztás:

Valami nem jó, mert a fényképeken hátul 1.6 16V felirat látszik, a Z16SE meg 8 szelepes... most akkor vagy hülyeséget írtak a leírásban a teljesítményadatokhoz, vagy cserés volt a hátsó ajtó a felirattal együtt(?)

Igazad van. Fel sem tűnt nekem a felirat. Mondjuk, így ez tényleg ellentmondás. Ha feltételezzük, hogy az adatokat a forgalmiból írták a hirdetésbe, akkor tényleg cserés lehetett a hátsó ajtó (lehet, hogy kapott egy ráfutást, vagy egy betonoszlopos rátolatást). Rendszám alapján valósnak tűnik az életkor, meg a magyarországi forgalomba helyezés, persze kérdés, hogy milyen kezek között, mennyit futott?

Pfff., sok a "ha" - tényleg ingoványos terület ez a használtautó téma...

Link to comment
Megosztás:

hello

Kinéztem egy astrát igaz kép nincs róla de ma elmegyek megnézem

Remélem nem volt törve meg az óra sincs visszaállítva:)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-4320010

Hát nem rossz, viszont szerintem elég kopottas már a kormány és ha jól látom ki is van szakadva a bal oldali részén. Hát az enyémbe 147.000 km van de a kormány nem így néz ki, ha erre lehet adni.

Link to comment
Megosztás:

hello

Kinéztem egy astrát igaz kép nincs róla de ma elmegyek megnézem

Remélem nem volt törve meg az óra sincs visszaállítva:)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-4320010

Haló! ez az autó 600 at sem ér, el ne menj megnézni....

2001 es, szanaszéttekert oráju, és NINCS KLIMA BENNE!

( tudok 1.2 ért egy klimás, szervizkönyves ( 73.000 km ) sedan 1.6 ost...ami 2004.10 havi, 1 tulajtól)

Link to comment
Megosztás:

Haló! ez az autó 600 at sem ér, el ne menj megnézni....

2001 es, szanaszéttekert oráju, és NINCS KLIMA BENNE!

( tudok 1.2 ért egy klimás, szervizkönyves ( 73.000 km ) sedan 1.6 ost...ami 2004.10 havi, 1 tulajtól)

HY Kanizsai vagyok megnéztem az autot ne gyere le megnézni nem éri meg!!!!!

De az Istiván autonál, van egy kombi nincs agyonvágva de kicsit sokat kérnek érte de lehet alkudni!!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.8-16v-4117731

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.