Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Nálam sem látszik felirat a kesztyűtartó fölött, attól még van légzsák. Egy lufival szerintem nem adtak ki G Astrát.

Az én 2001-es G Astrámban csak a vezető oldalon van légzsák, most VIN alapján is leellenőriztem. Pedig egyáltalán nem fapados kivitel amúgy (ABS, klíma, elektromos ablak elöl, elektromos és fűthető tükrök, első ködfényszóró, könyöklő elöl, stb.)

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_minosegi_magyar_autok-7418657

Köszönöm a válaszokat!És esetleg ez? vagy valaki ismeri őket?a kuplung kb mennyit bírhat ki km-ben,persze láb függő értem én,de még is?csak ennyim van rá mert ami van plusz 200 az a stb-re kell majd!Van szerelő ismerősöm nyugdíjas szaki a( Shiller )nél volt szerelő

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem szimpatikus, ahogy a figura mások autóit froclizza.

Egyetértek.

Az a sok ömlengés szvsz azért van hogy megpróbálja elterelni a figyelmet arról hogy egy elég szegényes felszereltségű autót kínál baromi drágán... Persze ettől még lehet hogy igaz amit az autó állapotáról írt, de nekem akkor is úgy tűnik hogy magyarázza a bizonyítványát. Mindenesetre jó kereskedő, a (vélt) előnyöket gondosan kihangsúlyozza, a negatívumokról meg mélyen hallgat. :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_minosegi_magyar_autok-7418657

Köszönöm a válaszokat!És esetleg ez? vagy valaki ismeri őket?a kuplung kb mennyit bírhat ki km-ben,persze láb függő értem én,de még is?csak ennyim van rá mert ami van plusz 200 az a stb-re kell majd!Van szerelő ismerősöm nyugdíjas szaki a( Shiller )nél volt szerelő

Ez egy fokkal már jobb felszereltségben, de nincs nekik 4 egyforma dísztárcsájuk?! :D A kilométerállást azonban nem találom.

És nem értem miért húzzák le a külföldről behozott autókat. Olyan külföldi autót kell venni, aminek leellenőrizhető a múltja.

Amúgy meg nem szabad sajnálni az 5-10ezer forintos költséget az átvizsgálásra egy márkaszervízben.

Ja, és a váltószoknya biztos, hogy még az eredeti. ;)

KAF-ok nagy része egyébként lízingelt rendőrségi gépjármű volt, de ha 2003 az évjárata és akkor is lett forgalomba helyezve, akkor szerintem még J-vel kellene kezdődnie a rendszámának, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy fokkal már jobb felszereltségben, de nincs nekik 4 egyforma dísztárcsájuk?! :D A kilométerállást azonban nem találom.

És nem értem miért húzzák le a külföldről behozott autókat. Olyan külföldi autót kell venni, aminek leellenőrizhető a múltja.

Amúgy meg nem szabad sajnálni az 5-10ezer forintos költséget az átvizsgálásra egy márkaszervízben.

Ja, és a váltószoknya biztos, hogy még az eredeti. ;)

KAF-ok nagy része egyébként lízingelt rendőrségi gépjármű volt, de ha 2003 az évjárata és akkor is lett forgalomba helyezve, akkor szerintem még J-vel kellene kezdődnie a rendszámának, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

Vagy i-vel mint az enyém. De semmi képen nem k-val. Ezt szerintem jól gondolod. Általános tapasztalat az, ha elég combos a kilométeróra állás, akkor inkább nem irják ki.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy fokkal már jobb felszereltségben, de nincs nekik 4 egyforma dísztárcsájuk?! :D A kilométerállást azonban nem találom.

És nem értem miért húzzák le a külföldről behozott autókat. Olyan külföldi autót kell venni, aminek leellenőrizhető a múltja.

Amúgy meg nem szabad sajnálni az 5-10ezer forintos költséget az átvizsgálásra egy márkaszervízben.

Ja, és a váltószoknya biztos, hogy még az eredeti. ;)

KAF-ok nagy része egyébként lízingelt rendőrségi gépjármű volt, de ha 2003 az évjárata és akkor is lett forgalomba helyezve, akkor szerintem még J-vel kellene kezdődnie a rendszámának, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

Na ez az. A KAF-os rendszám alapján kb. 2005-ös kellene legyen, 2003-ban még az I és J ment. Mivel akkor már nem volt új modell, nem valószínű, hogy márkakereskedésben állt volna bemutató autóként. Annak meg mennyi esélye van, hogy mindkét rendszámtáblát elhagyták (ellopták?) két éven belül? :)

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_minosegi_magyar_autok-7418657

Köszönöm a válaszokat!És esetleg ez? vagy valaki ismeri őket?a kuplung kb mennyit bírhat ki km-ben,persze láb függő értem én,de még is?csak ennyim van rá mert ami van plusz 200 az a stb-re kell majd!Van szerelő ismerősöm nyugdíjas szaki a( Shiller )nél volt szerelő

Érdekes a rendszáma. Én 2006-ban kaptam KIU rendszámos újonan üzembe helyezett autót

Link to comment
Megosztás:

Az évjárat alapján ez még szíjas lesz (Z14XE motor). Az ABS nem volt alapfelszereltség és látszik is, hogy nem egy full extrás kocsiról van szó, tehát simán előfordulhat, hogy nincs benne. Egyébként is ha ABS-es lenne 3x leírta volna a hirdetésben.

Az évjárat alapján is, de még inkább árulkodó a motor lökettérfogata, ugyanis az 1,4 -es TWINPORT 1364 ccm.

Link to comment
Megosztás:

Én is kinéztem anno egy gyönyörű feketét Edelényben (az ráadásul 2004-es volt, de még a z14xe motorral), aztán a próba úton derült ki, hogy nincs ABS (hirdetésben szerepelt), és a kb. 1,5 kilométeres próbakör alatt kifogyott a benzin. Ennyi elég is volt, hogy ott hagyjam. Mint kiderült, nem tévedtem, tavaly vett ugyanebben a kereskedésben kollégám egy OFF Peugeot 308-ast ON, aztán elég hamar jöttek elő a hibák, amiket persze a kereskedő nem ismert el, hogy vásárláskor meg lettek volna. Ha jól tudom, lassan mennek a bíróságra (miskolci márkaszervízben megcsináltatta - ott már híre volt ennek a kereskedőnek). Úgyhogy csak óvatosan!

Csak nem a Trixon volt az?Ott én is megjártam.Lementem Pestről,mert telefonban azt mondták,hogy csudajó és szép a kocsi(F astra caravan) Megbeszéltük előre,hogy mikor érek oda.Na mikor végre leértem majdnem kinéztek,mert valami buliba mentek volna.A kocsi egy széthullott szar volt 2007-ben lejárt műszakival.Bikakábellel is alig indult be.Aztán kiderült,hogy az óráját is visszatekerték.Aztán annyi kutyaszar volt a telepen,hogy egynek ki is tapostam a szemét.Szerencse hogy békés állampolgár vagyok,mert olyat mondtam volna a gyereknek,hogy f...sz is lett volna benne.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem a Trixon volt az?Ott én is megjártam.Lementem Pestről,mert telefonban azt mondták,hogy csudajó és szép a kocsi(F astra caravan) Megbeszéltük előre,hogy mikor érek oda.Na mikor végre leértem majdnem kinéztek,mert valami buliba mentek volna.A kocsi egy széthullott szar volt 2007-ben lejárt műszakival.Bikakábellel is alig indult be.Aztán kiderült,hogy az óráját is visszatekerték.Aztán annyi kutyaszar volt a telepen,hogy egynek ki is tapostam a szemét.Szerencse hogy békés állampolgár vagyok,mert olyat mondtam volna a gyereknek,hogy f...sz is lett volna benne.

Igen, az volt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G Astrat vennék. Találtunk egy 2004es 1.2 16V viva astrát 64E kmel. A km valós, felhívtuk a tulajt, családon belül 2. tulaj, szervízkönyv megvan bele van írva. Minimális sérülés van rajta, ez a képeken is látszik és az eladó is említette. Mi a véleményetek?
Ebben milyen motorkódú motor van? 75Le. Szokott baj lenni ezzel a motorral? Tudom, hogy az 1.2 vel nem kell versenyezni, de nem is az a célom. Nagyon sokat járok városban oda meg elég.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G Astrat vennék. Találtunk egy 2004es 1.2 16V viva astrát 64E kmel. A km valós, felhívtuk a tulajt, családon belül 2. tulaj, szervízkönyv megvan bele van írva. Minimális sérülés van rajta, ez a képeken is látszik és az eladó is említette. Mi a véleményetek?

Ebben milyen motorkódú motor van? 75Le. Szokott baj lenni ezzel a motorral? Tudom, hogy az 1.2 vel nem kell versenyezni, de nem is az a célom. Nagyon sokat járok városban oda meg elég.

Kolléganőmnek volt ilyen.Soha nem volt vele baja.Nem egy versenyautó.Ki is taposta a lelkét:)

Link to comment
Megosztás:

Minden a hazsnálattól meg akarbantartóstól függ. Ennek a szervízkönyvében benne van mikor volt olajcsere egyéb csere, számlák is megvannak hozzá mind. Szóval ilyen téren elég leinformálható az autó. Nagyapámnak 1.0 WagonR+ja van ahhoz képest szerintem még ez az 1,2 is versenyautó :D
Természetesen nem versenyautót akarok, inkább egy megbízható autót ami ha kell levisz A-ból B-be. Persze ha folyton autópályázok 160al azt nem fogja szeretni az 1.2 motorka :)

Kolléganőmnek volt ilyen.Soha nem volt vele baja.Nem egy versenyautó.Ki is taposta a lelkét:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G Astrat vennék. Találtunk egy 2004es 1.2 16V viva astrát 64E kmel. A km valós, felhívtuk a tulajt, családon belül 2. tulaj, szervízkönyv megvan bele van írva. Minimális sérülés van rajta, ez a képeken is látszik és az eladó is említette. Mi a véleményetek?

Ebben milyen motorkódú motor van? 75Le. Szokott baj lenni ezzel a motorral? Tudom, hogy az 1.2 vel nem kell versenyezni, de nem is az a célom. Nagyon sokat járok városban oda meg elég.

Hááát 1.2 sztem az pici. Az 1.4 is kevés, ha nyáron bekapcsolod a klímát, akkor alig megy. Én is bántam hogy nem 1.6-ost vettem, s persze caravánt. ;)

Ha van rá lehetőség minimum 1.4-est nézz! A régi 1.2-es motor még gyengébb, mint a Z12XEP, az már legalább 80Le-s. (Corsába van a családban egy 1.2-es Z12XEP, az megy úgy mint az én astrám, vagy még jobban...., de azért mert könnyebb.)

Link to comment
Megosztás:

HÁT,ÍGY NEHÉZ LESZ AUTÓT VENNI!ma beültem egy 5 ajtósba,hát nem túl nagy a hely odabent,a Vectra biztosan nagyobb valamivel,( most az van.)Ja,és 1.6-1.4 közt rövidebb a váltó? vagy a kombiknál ?

Nem hiába szeretném is lecserélni az asztrát... Kicsi, nem lehet bele pakolni.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiába szeretném is lecserélni az asztrát... Kicsi, nem lehet bele pakolni.

Nagycsaládnak valóban kicsi. De egy hűtőt, mosógépet lazán el lehet hozni az 5 ajtóssal.

Ezek szerint nem volt B Corsatok vagy Swiftetek.

Vannak családok akiknek olyan van....

Szerintem az Astra 3 személyig tök jó autó. És az 5 ajtós összenyitva baromi sokat elnyelt. Én lapjára szerelve nagy szekrényt is hoztam benne. Igaz ha a rendőr látta volna hogy ülök az autóban... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek szűkös az 5 ajtós és a csomagtér mérete is fontos szempont, akkor a kombit kell megnézni (lábtérben is nagyobb hátul ill. a csomagtér is értelemszerűen). Mi nem azt szerettünk volna eredetileg, de állapot alapján ez lett a befutó. Nincs panasz a helyre...

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek szűkös az 5 ajtós és a csomagtér mérete is fontos szempont, akkor a kombit kell megnézni (lábtérben is nagyobb hátul ill. a csomagtér is értelemszerűen). Mi nem azt szerettünk volna eredetileg, de állapot alapján ez lett a befutó. Nincs panasz a helyre...

Én Caravanból ültem át C Corsába:-)

Az 5,7 literes fogyasztás sok mindenért kárpótol.

Viccet félretéve.

Ebben is vittem már biciklit:-)

Igaz, hátsó ülések lehajtva, stb.

Link to comment
Megosztás:

Holnap megyek megnézni egy 2004-es 1,2est. Itt van tőlem 12km-re. Garantált 100E km 2. tulaj,(magánszemély) garázsban tartott stbstb. Képeket szépen néz ki, az eladó telefonban normálisnak tűnt. Nem is kérdeztem semmi konkrétat majd holnap személyesen.

Mi az amire figyeljek oda? 1.2es láncos motor. a település a 6os főút mellett van ismerem a környéket javasolni fogom, hogy a 6oson menjünk egy kört így eldönthetem, hogy az 1.2 mit tud stb.

Mit nézek meg mindenképp,. mire figyeljek? Ha jól tudom hideg indítás után a láncos motor egy pár másodpercig csöröghet, de utána el kell hallgasson ugyan így a hidrotőke is. Viszek lámpát, benézek alá, fékbetéteket átnézem, alulrl nincs.-e olajfolyás egyebek. Menet közben motorfék aztán gáz, nem-e kotyognak a tartó bakok. stb.

Mire figyeljek még?

Hááát 1.2 sztem az pici. Az 1.4 is kevés, ha nyáron bekapcsolod a klímát, akkor alig megy. Én is bántam hogy nem 1.6-ost vettem, s persze caravánt. ;)

Ha van rá lehetőség minimum 1.4-est nézz! A régi 1.2-es motor még gyengébb, mint a Z12XEP, az már legalább 80Le-s. (Corsába van a családban egy 1.2-es Z12XEP, az megy úgy mint az én astrám, vagy még jobban...., de azért mert könnyebb.)

Link to comment
Megosztás:

hali te milyen távokon használod leginkább?én napi 20 oda 20 vissza megyek,milyen fogyira számítsak 1,6 mocinál?a veki nyáron 6,2-6,5 télen 7,5-8 attól függ mennyire van mínusz

Én napi 20 km-t megyek vele melóba,meg 2-3 hetente Bp-Gyöngyös táv anyósékhoz.Azt nem tudom mennyit fogyaszt,de olyan sokat biztos nem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.