Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Mit nem értesz? Én is úgy tudom, hogy az astrának feszes kemény fútóműve van (pattogós) semmiképpen sem lágy... mint ahogy npasi is [glow=red:8cd6105e2b]nem mond[/glow:8cd6105e2b]

Hagalex szerint lágy de legalábbis lágyabb mint a fordok.

szóval nem is tudom ez itt milyen forum :-(

2 dolog :

- Hagalex-éknek Caravan-juk van, valószínűsíteném, hogy lágyabb a futóműve

- egyéni megítélés kérdése kinek mi lágy, billegős, stb.

Link to comment
Megosztás:

A G Astra futóműve nem lágy, de nem is feszes.Sokkal jobban "fogja" az utat, mint az F Astra, köszönhető ez a futóművén kívül az50%-kal merevebb kasztnijának is.Szal nem fog senki leesni az útról vele.A Cordobánál azért komfortosabb, de semmiféleképpen sem billegős.Egyszerűen csak máshogy van hangolva.Jobb.

A futóműve pedig ha jól tudom, vagy nem, a B Vectra mintájára lett megalkotva.Arra pedig én még panaszt nem hallottam!De célszerűbb persze kipróbálni egyet, akár egy kicsit megrángatva, aztán meg levonni a konzekvenciát.Egyenesen minden autó tud menni.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, viszonyítás kérdése.

Cordoba, Focus, Xsara, Megane, futóműveit ismerem a legjobban. Nagyjából sorrendbe is írtam, Cordoba a legpattogósabb Megane a leglágyabb. A vacak úton a megane ring mint egy hajó a cordoba meg pattog mint a nikkelbolha, ebből adódóan a kanyarokat viszont nagyon fogja. Ki kéne próbálni az astrát. Ha puhább és kényelmesebb mint a seat-ok, akkor már nem is gondolkodom tovább.. :-)

Link to comment
Megosztás:

a g astra futóműve átmenet a mégane és a cordoba között

tökéletes és ideális

a focus futóműve viszont jobb, azaz tökéletesebb és ideálisabb ;-)

A Focusé a kategoria legjobb futóműve.Alacsony is.Az eleje biztos legalább is.De itt most a G Astráról van szó.De ahogy írtad is.Tökéletes választás. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem annyira azért nem szubjektív. Először is a magyar kátyus vacak utakról volt szó nem autópályáról nem murváról, nem rallyautóra van most szükségem, nemtom egyáltalán miből jött ez a murva...

A másik pedig, aki több autót is vezet ugyanazon az útszakaszon az teljesen objektív képet kap.

De már túl bonyolitjuk ezt az egész dolgot. Egyszerűen szerettem volna tudni, hogy kb hol van a G Astra felfüggesztése a kategóriájában.

Nem a kanyarsebességére voltam kíváncsi, és nem arra hogyan lehet csapatni a murván.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt alkalmam fél évig új Cordobát is vezetni és annak sokkal sokkal keményebb a futóműve. A hátsó ülésen utazóknak a vesekövét simán porrá tudta zúzni. ;)

Volt francia autóm is, 206-os, na ahhoz képest azért keményebb az astra. Érdekes hogy az előző 3 ajtós G-mnek lágyabb rugózása volt mint a mostani Classic2-nek. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nekem keményebb a seggem, ezért nem érzem lágynak a G-Astra futóművét. TURNERke, Haga hogy áll ezen a téren? ;)

Különben a Caravan tényleg puhábban fut.

Egy biztos, szerintem jó a futóműve. Ha keményen küldöd a pesti utakon, akkor azért nem annyira komfortos.

Billegésről meg annyit, én még annyit nem tudtam inni, hogy így érezzem magam az Astrában.

Link to comment
Megosztás:

Jahh, kicsit magyarázkodnom kell :-) félreérthető volt egy két dolog szorri,

szóval Hagalex állítja határozottan a lágy futóművet, amire egyedül npasi reagált végre, de g astra tulajok közül senki sem akadt meg ezen. Ezért csodálkoztam, mármár kezdtem azt hinni, hogy az astra tényleg bölcsőként ring a kátyúk fölött :-)

Mindenesetre szépen beleülök egybe és kipróbálom pont :-)

Remélem azért annyira nem feszes mint pl egy seat cordoba...

(Csak azt ne mondja valaki, hogy az is lágy) :-D

BAzzeg!! 8)

Én a lágyságot nem kimondott billegős autónak értelmeztem, és sztem nem is úgy írtam!

Két bacott feszes futómű közül is lehet az egyik lágyabb!

Minden csak viszonyítás kérdéde!

Mit értesz azalatt, hogy nem is tudod milyen fórumon vagy?? Meg mit értesz azalatt, hogy nem itt fogsz megtudni dolgokat ??

Szóval... én nekem volt szerencsém űlni Astrában is, Meg Fordban is!

És az a véleményem, hogy az Astrának igenis lágyabb a felfüggesztése!! De ez viszonylagos! Attól még lehet feszes az is!!!

Hogy az Astra "pattogós" lenne ...az meg baromság!! Nem Suzuki ez!

De tényleg az a megoldás, hogy beleülsz mindkét típusba és jóccaka! :wink:

De arra megkérlek, hogy ne egy OPC Astrát, vagy mint fenntebb is egy Turbós 170 lovas kocsit hasonlíts mondjuk egy Fókusz kombihoz!!! :shock: 8)

Link to comment
Megosztás:

Hát én anno vezettem haver OFF feliciáját ON, amikor elhozta a szalonból és hűdekeménypattogóssportos futóműve volt. Naja! Mondom, akkor menjünk bele már nyócvannnal abba az utcába balra. AHA! Hirtelen megdölt, puha lett és kétkeréken vettük be. Haver meg csak zöldült és soha nem adta oda többet az autóit kipróbálni. Szal ezért lényeges, hogy kanyarban milyen, meg egyéb útviszonyok között. Pesten is van murvás utca!:wink:

Link to comment
Megosztás:

Na a lágy/kemény futómű témába beleugathatok én is? Én anno autókölcsönzőben dolgoztam, naponta átlag 15-20 autóban kellett kisebb-nagyobb távokat megtenni. Ezt kb 2 évig főállásban csináltam 2001-ig. Volt ott astra, vectra, focus, fiesta, 106, 206, 306, 406, Lanos, Matiz Almera, Primera stb. Egyik sem volt 6 hónaposnál öregebb vas.

Futóművek: Focus, Almera, Primera, Vectra futómű tuti keményebb mint az Astra.

Miután 20-an ugyanazt csináltuk a cégnél, megbeszéltük a dolgokat, és ezek voltak a közös vélemények. (Továbbá az is kiderült, hogy a csontsovány modell nők senkinek nem jönnek be. ;)) Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Na a lágy/kemény futómű témába beleugathatok én is? Én anno autókölcsönzőben dolgoztam, naponta átlag 15-20 autóban kellett kisebb-nagyobb távokat megtenni. Ezt kb 2 évig főállásban csináltam 2001-ig. Volt ott astra, vectra, focus, fiesta, 106, 206, 306, 406, Lanos, Matiz Almera, Primera stb. Egyik sem volt 6 hónaposnál öregebb vas.

Futóművek: Focus, Almera, Primera, Vectra futómű tuti keményebb mint az Astra.

Miután 20-an ugyanazt csináltuk a cégnél, megbeszéltük a dolgokat, és ezek voltak a közös vélemények. (Továbbá az is kiderült, hogy a csontsovány modell nők senkinek nem jönnek be. :() Szerintem...

;) :lol: :lol:

Az Astra futóműve nem kemény, és nem lágy!! Pont JÓ!!! :wink: :D

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy több legyen a G Astrás reagálás :wink:

Volt alkalmam huzamosabb ideig Focus-t (kombi) vezetni és most egy Astra Classic II-m van.

A Focusnál valamivel pattógósabb az Astra, de nálam még az elfogadható kategórián belül van. A C Corsám eleje az úgy pattogott, hogy az már néha-néha elviselhetetlen volt. Kanyarokban viszont van olyan jó a G Astra, mint a Focus.

A bátyáméknak egy 307-es Peugeotjuk van. Lágy meg minden, de a kátyúkban a hátsó futómű iszonyatosakat szól.

Ez csak az én szerény véleményem volt, de szerintem semmi baj nincs az Astra futóműjével. Főleg annak, aki nem a francia autókhoz van szokva... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pitti,

Ha gondolod vmikor összefuthatunk, ha Pesten jársz, hogy kipróbáld a G Astrámat. 2003 június eleji, 29000 km-el.

És akkor nem kell találgatnod...

Köszönöm szépen a lehetőséget, elképzelhető, hogy élek vele :-) de egyelőre megpróbálom megoldani itt fehérváron. Ha nem sikerül majd kereslek, de tényleg nagyon köszönöm!!! (amúgy nem eladó véletlenül? :wink: )

Amúgy belebonyolódtunk a futóművekbe rendesen, de én abszolút nem bánom, hiszen elértem vele amit akartam, ugyanis meggyőztetek, kár tovább boncolgatni. G Astrát veszek az tuti :-)

Picit félek a viszonylag magasabb fogyasztástól és az olajzabálástól :-(

de ezen kívül már nincs más bajom :twisted:

Valaki össze tudná foglalni röviden, hogy kb melyik motor milyen? Tudom a twinport nagyon jó, de új autót nincs módom venni :-(

Olvastam a 2001 utáni ecotec motorok is egész jók... Talán az 1.4-es lenne az ideális nekem...

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy több legyen a G Astrás reagálás :wink:

Volt alkalmam huzamosabb ideig Focus-t (kombi) vezetni és most egy Astra Classic II-m van.

A Focusnál valamivel pattógósabb az Astra, de nálam még az elfogadható kategórián belül van. A C Corsám eleje az úgy pattogott, hogy az már néha-néha elviselhetetlen volt. Kanyarokban viszont van olyan jó a G Astra, mint a Focus.

A bátyáméknak egy 307-es Peugeotjuk van. Lágy meg minden, de a kátyúkban a hátsó futómű iszonyatosakat szól.

Ez csak az én szerény véleményem volt, de szerintem semmi baj nincs az Astra futóműjével. Főleg annak, aki nem a francia autókhoz van szokva... :wink:

Hát jóvan.... akkor pattogós! Bánnya a rosseb! 8) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Állítólag az a tapasztalat, hogy a Z-s motorok már nem olyan olajpusztítók. Nekem Z1.6XE van, ez kb. 8-10000 km-ként eszik meg 1 l olajat. Igaz, ez olyan középállat használattal....

A Z1.4-sek viszont állítólag már termelik is az olajat. ;)

Fogyasztás nekem 14 hónap és 39000km átlagában 7.54 l/100km 99%-ban Bp-i használattal. Hallomásból az 1.4-k városban többet esznek-rövidebb áttétel, gyengébb motor, ugyanakkora kaszni, jobban kell pörgetni. De csak hallomás.

Link to comment
Megosztás:

Valaki össze tudná foglalni röviden, hogy kb melyik motor milyen? Tudom a twinport nagyon jó, de új autót nincs módom venni :-(

Olvastam a 2001 utáni ecotec motorok is egész jók... Talán az 1.4-es lenne az ideális nekem...

Szerintem az 1.4 és az 1.2 ecotec motor közül bármelyik megfelelő egy családi használatú járműbe. A tapasztalatok alapján a teljesítmény- és fogyasztásbeli különbség sem jelentős, sőt ...

Bár én egy kicsit elfogult vagyok. ;)

Ha megnézed a fogyasztás és a menetteljesítmények topicot, akkor láthatod, hogy a két motor közötti különbség gépjárművenként, egyedileg változik. Ha kifogod, lehet hogy az 1.2-es jobb lesz, mint az 1.4.

Az 1.2-es vezérműláncos, az újabb változatokban nincs AGR szelep, ami sok bosszúságot tud okozni. Az olajfogyasztás nálam = 0. Ezek az 1.2 mellett szólnak, a nagyobb teljesítmény az 1.4 mellett. De ezt írja le valaki más, akinek ilyen van. Egyébként a melóhelyen 1.6 8V motoros kombi G Astrát használok. A teljesítménye ennek lényegesen jobb, de az olajfogyasztás költségeit nem szeretném állni. :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.