Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Szia,

Ezt hogy érted?

"Tessék motor és alvázszám alapján a legközelebbi márkaszervízben infot szerezni!"

Besétálok egy márkaszervízbe és alváz+motorszám alapján elmondják, h milyen óraállásoknál szervizelték bármelyik opelnél az országban? Nem csak azt tudják megmondani, h náluk volt-e?

köszi,

hp

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen.

  1. Pilisvörösvárról talán nem kéne pl. a soproni szervizbe besétálnod.
  2. Azt kell ellenőrizni, hogy a szervizkönyv és az adatbázis egyezik-e, ill. volt-e más egyéb probléma.
  3. Nem mindegyik szerviz hajlandó segíteni. Az igazi kereskedő típusúak rögtön a lehetséges ügyfelet látják benned és a márka jó hírét is védeni szeretnék. Lehet, hogy kér pár ezer forintot, de még mindig olcsóbb, mint egy "botladozó" autót venni.

Link to comment
Megosztás:

Én mikor a szervizkönyet eméítem. úgy gpndolom, hogy nem cask a pecsét van bele nyomva hanem márkakerskedésben utána járható autóé e. Sajnos tényleg nam adják ki az infot mert szemetek de azért vannak normálisak is. Hogy mennyire van összekötve a szervíz programjuk hát az megint meg ha össze van kötve akkor is mondhatja hogy nincs. ami fontos hogy nem csak a km et kell megkérdezni hanem hogy mit csináltak rajta. Addig mert lehet frankó km egy motor generál után 20ezernél

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen.

  1. Pilisvörösvárról talán nem kéne pl. a soproni szervizbe besétálnod.
  2. Azt kell ellenőrizni, hogy a szervizkönyv és az adatbázis egyezik-e, ill. volt-e más egyéb probléma.
  3. Nem mindegyik szerviz hajlandó segíteni. Az igazi kereskedő típusúak rögtön a lehetséges ügyfelet látják benned és a márka jó hírét is védeni szeretnék. Lehet, hogy kér pár ezer forintot, de még mindig olcsóbb, mint egy "botladozó" autót venni.

Értem. Az autó megvan már fél éve, szervízkönyv nincs. Pusztán csak az előélete érdekelne, mert arról nem sokat tudok. De annyira nem fontos. Csak azon csodálkoztam, h össze vannak kötve és bárhol tudnának infót adni, hogy Opel márkaszervízekben mi történt vele, milyen óraállásoknál. Mert nekem nem ez jött le, hogy ez így működne. Tehát sztem pont oda vagy azokba kellene besétálnom, ahol eddig szervízelték.

köszi,

hp

Link to comment
Megosztás:

Km az vagy valos vagy nem,vannak ugyan árulkodo jelek de a mai világban nem lehet tudni semmit sem biztosra.

Kormény hogy ki van szakadva az nem sokat jelent szerintem van olyan aki csak ott fogja a kormányt és ugy kapaszkodik hogy nehogy kiesssen belöle mint állat.

Szoval az nem olyan biztos hogy árulkodo jel lenne.

5 év alatt 94 ezer az nem kevés szerintem de hihetöbb mint mondjuk 40-50ezer ha már variálnék a km-rel akkor biztos nem hagynék 5éves vasban majdnem 100ezer-km-t.

Amugy 1.2-es motorban nem sokat ér a klima megfogja ugy a motort hogy az csuda szerintem az nagyon nem kéne bele.

De ha kiprobáltad megnézetted szerelövel meg ilyesmi és belezugtál vedd meg és használjátok egészséggel.Nem érdemes sokat habozni spontán dolgok jobban összejönnek.

Még az 1.4-est is jól megfogja, 1.2-es motorba meg bele sem merek gondolni, hogy mennyire. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Elég csöndes topic ez, de remélem tud valaki segíteni.

Én most tervezem egy astra g vásárlását (1.4), de a fogyasztási adatok eléggé elkeserítenek (városban a 9l feletti eredmény nem igazán megnyugtató).

Arról is hallottam, hogy a twinport motorokkal ez az érték alacsonyabb lehet.

Kérdésem az lenne, hogy az astránál mikor jelentek meg ezek a blokkok, honnan lehet megismerni, gyakorlatban tényleg van-e számottevő jelentősége ennek a plusz szelepnek?

Köszönet mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég csöndes topic ez, de remélem tud valaki segíteni.

Én most tervezem egy astra g vásárlását (1.4), de a fogyasztási adatok eléggé elkeserítenek (városban a 9l feletti eredmény nem igazán megnyugtató).

Arról is hallottam, hogy a twinport motorokkal ez az érték alacsonyabb lehet.

Kérdésem az lenne, hogy az astránál mikor jelentek meg ezek a blokkok, honnan lehet megismerni, gyakorlatban tényleg van-e számottevő jelentősége ennek a plusz szelepnek?

Köszönet mindenkinek!

Astra classic II néven futnak, rá van írva a seggére hogy classic II 1.4 twinport.(talán 2004-2005-től???) De ha jobb fogyasztást akarsz akkor vegyél 1.6 16v-t. Erősebb kicsit és jobban fogyaszt. Viszont az 1.4 szerintem nem eszik 9 litert! Én 1.4 caravannal kb 7.2-7.5 körül járok és ez már soknak számít. Igaz nem csak város, mert 32km-re lakom Pesttől, de zömmel oda járok be vele.

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap ezt az adatot az A2 használtautó katalógusában láttam.

Astra G 1.4 16V - 5,9/9,6

Astra G 1,6 16V - 5,8/10

1.6-osat a magasabb járulékok miatt nem szeretnék, na meg 1. autó lenne, nem kell kapásból 100 LE... A pénzből meg max 2002-ig tudok nézelődni, úgyhogy marad az ecotec (vagy más márka)

Én is kb 30 km-re járnék ki vele Pestről (mivel Gödöllőn dolgozom).

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap ezt az adatot az A2 használtautó katalógusában láttam.

Astra G 1.4 16V - 5,9/9,6

Astra G 1,6 16V - 5,8/10

1.6-osat a magasabb járulékok miatt nem szeretnék, na meg 1. autó lenne, nem kell kapásból 100 LE... A pénzből meg max 2002-ig tudok nézelődni, úgyhogy marad az ecotec (vagy más márka)

Én is kb 30 km-re járnék ki vele Pestről (mivel Gödöllőn dolgozom).

Köszi a segítséget!

Üdv.!

Nézd meg a Fogyasztás topicot is. Ott nem nagyon találkozni 9 literes fogyasztással, ha igen, ott valami komoly műszaki gond lehet (vagy faláb B)). Elővárosi / munkábajárós közlekedésnél, amire én is használom a sajátomat, erőlködés nélkül ki lehet jönni 7-7,5 literből (télen inkább az utóbbi). A twinportokról (2004-től, a motorszámuk Z14XEP / Z16XEP-el kezdődik) valóban az hírlik, hogy kevesebbet esznek, de szerintem nem annyira drámai a különbség. Ha az autó műszakilag rendben van + kis odafigyelés a vezetésnél, jó fogyasztásokat lehet kihozni a sima Z-s, vagy X-es motorokból is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is Astrát szeretnék vásárolni, nagyjából 2-3 éves 1.4-es vagy 1.6-ost.

Ha beballagok egy szalonba, ott mennyivel nagyobb az esélye, hogy nem tekertek az órák, az autók tényleg át vannak nézve és nem próbálnak átverni? Vagy ott is simán lehet autónepper jellegű üzletkötőkbe botlani? Konkrétan a veszprémi Oster autóházat nézegettem. Ezek a km-óra állások valósnak tűnnek? Van olyan is, amiben 1-2 év alatt van 70-80 e km, ez alapján talán nem tekerik az órákat.

Opel Oster használt kínálata

A G2 esetleg megéri azt a 100-200e ft pluszköltséget?

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is Astrát szeretnék vásárolni, nagyjából 2-3 éves 1.4-es vagy 1.6-ost.

Ha beballagok egy szalonba, ott mennyivel nagyobb az esélye, hogy nem tekertek az órák, az autók tényleg át vannak nézve és nem próbálnak átverni? Vagy ott is simán lehet autónepper jellegű üzletkötőkbe botlani? Konkrétan a veszprémi Oster autóházat nézegettem. Ezek a km-óra állások valósnak tűnnek? Van olyan is, amiben 1-2 év alatt van 70-80 e km, ez alapján talán nem tekerik az órákat.

Opel Oster használt kínálata

A G2 esetleg megéri azt a 100-200e ft pluszköltséget?

Üdv mindenkinek!

Hát az autókereskedők mivel ebből élnek, alapvető céljuk hogy eladják az autóikat, még akkor is ha ehhez szépíteniük kell (szigorúan csak szóban) az állapotán... a veszprémi Osternél is vannak ilyenek (nem mondom hogy mind ilyen, de én már találkoztam párral), az általad linkelt kínálatból érdemes megnézni a piros Agila hirdetését (azt megnéztem személyesen amikor apámnak kerestünk autót). Azt írja: "a karosszérián apróbb sérülések találhatóak..." Na ehhez képest az az autó körbe van törve, max. a felét éri annak amennyiért kínálják, és kapásból rá lehetne költeni legalább 3-400 ezret...

Persze ez az én szubjektív véleményem, és nem azt jelenti hogy nem szabad kereskedőtől autót venni (magam is vettem már), de fenntartásokkal kell kezelni amit mondanak, illetve nem árt ha viszel magaddal valakit aki ért ahhoz a típushoz amit venni akarsz vagy legalább látott már pár olyat közelről, mert ha látják hogy csak műkedvelő vagy, akkor még inkább megpróbálhatnak megvezetni. Vagy ha túlzottan lelkesedsz valamiért, akkor azt a részét agyondícsérik a kiszemeltnek, ezzel tovább erősítve benned a "márpedig ez az autó kell nekem" érzést, és mindjárt örömmel rohansz a kasszához csak hogy fizethess és mielőbb kipróbálhasd a választottadat. Szóval csak óvatosan.

Link to comment
Megosztás:

Én is Astrát szeretnék vásárolni, nagyjából 2-3 éves 1.4-es vagy 1.6-ost.

A G2 esetleg megéri azt a 100-200e ft pluszköltséget?

Ennyi pénzért talán még műszaki igazságügyi szakértőt is kaphatsz. B)

Ha fenntartásaid vannak a kínálattal szemben, vagy a hozzáértéseddel kapcsolatban, akkor vegyél-vigyél magaddal valakit (csak ne önjelölt "szakembert"!), aki ért hozzá. Nem az órát fogja nézni, de sok más apróbb-nagyobb jelből megmondja, hogy reális-e a jelzett futásteljesítmény, milyen a műszaki állapota, megéri-e az árát.

Érdekes, hogy ezt nem magyarországi kereskedésben tapasztalta autószerelő ismerősöm: minden használt autóban típusra, évjáratra tekintet nélkül 80e km-t mutatott az óra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mik lehetnek azok a pontok egy astra-nál, ami utalhat a km.-ekre?

Ahogy néztem képeket, a váltó szoknyája lehet ilyen... Vagy rosszul látom? Esetleg vannak egyéb ilyen pontok?

Üdv.

A váltó szoknyáján kívül még a váltógomb kopottsága, a pedálgumik, a kormány mennyire van elkopva, az ülés mennyire van kiülve, de ez mind viszonylagos, mert pl. az ülést egy 130 kilós ember kiüli 50e km alatt is, egy 70 kilós meg 200e alatt se, ráadásul már vannak rafinált kereskedők akik ezek egy részér kiküszöbölik (ha nyerhet egy autón párszázezer forintot azzal hogy jobb állapotúnak tünteti fel mint amilyen valójában, akkor nem nagy befektetés venni egy szett új pedálgumit meg egy váltógombot például)

Link to comment
Megosztás:

Kürt gomb váltó szoknyája de ezek lehetnek félre vezetők.Gumi eredeti e... Mert ugye 40 e km város vagy 40 e autópálya az más dolog nekem a kürt amikor megvettem nem volt kiszakadva. vigyáztam rá és 13 e km alatt kiszakadt. Az állapot lapot meg kell nézni amivel bevették az autót. Ha eladják muszáj azt adniuk. Az nem gari de elvileg a hibák benne vannak, vagy az hogy átvizsgálandó. Na ha az van akkor el kell felejteni. Ha megfelőt írnak akkor van esélye hogy jó ha vezetett szervizkönyve van ami rendszerbe felvitt akkor, még nagyobb esélye hogy jó. A forgalmiban meg benne van a tulaj fel lehet hívni. Ha jó fej segít. ami meg a legfontosabb a sérülés mentesség. Mivel annyi astra van mint égen a csillag lehet válogatni

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

mi is egy használt astra combira vadászunk.

a topik végigolvasása után 1.6ost keresünk 2001 utánnit klímával + pár extrával 1.5milla körül.

ehhez ti mit szóltok így kép és leírás alapján?

http://www.hasznaltauto.hu/2531467_opel_astra_2003

Leírás meg kép alapján nem rossz, de a kép az egy dolog, pont a lényeges apró jeleket nem látod rajta. Ha már képen is látsz hibát, az már régen rossz. A kasznit pl csak személyesen tudod megnézni (illesztések, farcokban csiszolás vagy ködölés nyoma stb) ha van szervízkönyv, márpedig elvileg itt van, akkor meg kell nézni, a pecsét alapján fel kell hívni a szervizet, és telefonon összeegyeztetni a könyv és a szervizben nyilvántartott munkákat, alkatrészeket. (ezt egy kedves klubtárs javasolta nekem, de szerencsére ezt nem kellett megtennem a vásárolt autóval B) )

Használt autónál egyébként mindig van zsákbamacska, még ha látszólag jó is az adott pillanatban, nem tudhatod, hogy mi mikor gondolja meg magát benne, és ez lehet hogy nem az eladó ill. előző tulaj hibája, egyszerüen csak nálad jön elő az adott hiba.

Link to comment
Megosztás:

köszi a tanácsokat.

szombaton ha minden jól megy megnézzük.

aztán ha tetszik megkeresünk egy márkaszervizt állapotfelmérésre.

a használtautó lutri azt tudom de muszáj váltani. most van egy b corsa-nk /c14nz/ csak ebbe nem fér bele a babakocsi.

2 főnek pont jó 3nak már kicsi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

Lehetőségem lett egy Opel Astra Caravan kocsi vásárlásrára,

2004-es évjáratú, 1.6 16v enjoy felszereletségű, ami plussz a digit klíma,

illetve az elektromos nafénytető.

A kocsiban 120000km van, szervizkönyves, törésmentes.

Az ár 1.400.000 forint.

Milyen hibákra érdemes odafigyelni?

Mikor van a kötelező nagyszervíz?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lehetőségem lett egy Opel Astra Caravan kocsi vásárlásrára,

2004-es évjáratú, 1.6 16v enjoy felszereletségű, ami plussz a digit klíma,

illetve az elektromos nafénytető.

A kocsiban 120000km van, szervizkönyves, törésmentes.

Az ár 1.400.000 forint.

Milyen hibákra érdemes odafigyelni?

Mikor van a kötelező nagyszervíz?

Köszi a segítséget.

Kormányon a dudánál szokott kikopni a bőrözés, ülések mennyire vannak kiülve, váltógomb, váltószoknya, gázpedál, kuplung mennett a posztó mennyire kopott, övfeszítő nem aktivizálta még magát (amibe az övet becsatolod annak az oldalán egy sárga zászlócska ha látszik az nem jó).

Link to comment
Megosztás:

Kormányon a dudánál szokott kikopni a bőrözés, ülések mennyire vannak kiülve, váltógomb, váltószoknya, gázpedál, kuplung mennett a posztó mennyire kopott, övfeszítő nem aktivizálta még magát (amibe az övet becsatolod annak az oldalán egy sárga zászlócska ha látszik az nem jó).

Múltkor kereskedésben láttam egy "sérülésmentes", hochglanzte autót, Vauxhall-os kormányzsákkal és hűtőráccsal. Csomiajtón meg opel embléma volt :lol: Azt mondták, hogy a tulajnak így jobban tetszett, egyedibbé akarta tenni az autóját, mert nem tetszett neki, hogy minden 5. autó ugyanolyan. :D (ÉRTED, akkor ne Astrát vegyél bakker)

Az a szőrnyű, hogy biztos lesz aki így is benyalja, hogy sérülésmentes

Link to comment
Megosztás:

Múltkor kereskedésben láttam egy "sérülésmentes", hochglanzte autót, Vauxhall-os kormányzsákkal és hűtőráccsal. Csomiajtón meg opel embléma volt :lol: Azt mondták, hogy a tulajnak így jobban tetszett, egyedibbé akarta tenni az autóját, mert nem tetszett neki, hogy minden 5. autó ugyanolyan. :lol: (ÉRTED, akkor ne Astrát vegyél bakker)

Az a szőrnyű, hogy biztos lesz aki így is benyalja, hogy sérülésmentes

Ezt és ezt is tuningként árulják. Pancser ítél első ránézésre. A törésmentesség nem ezen áll vagy bukik, mint ahogy dőreség az állapotra következtetni egy spoilerből, a nagyobb méretű felnikből. Ezek mindenkire más hatással vannak, vonzanak v. taszítanak.

Ehhez mit szólsz? Törött volt? Vagy miért Astrát vett? :D Monnyuk ő nem hagyta félbe!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.