Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy ismerősöm meg szeretne nézni egy 2003as 1.2es gastrat. Mivel annyira nem vagyok jártas ennél a típusnál, pár dologra felhívhatnátok a figyelmem mire figyeljek(persze ne általános dolgokat, hanem ami erre jellemző).

köszi ;)

futásteljesítmény:

tudsz rá következtetni pl. a kormány kürtgombja általában 200eKm alatt nem szakad ki, váltó készifékzsák kopása szintén utaló jel (főleg a kéziféké), pedálok kopása szintén 180-200eKm körül kezd elkopni.

motorkontrollt te is látod, alapjárat ingadozás --> folytószelepház, hosszú motorfék után kontroll lámpa --> AGR.

Elektromos berendezéseket le tudod ellenőrízni, futóművet hallod, fékek vállait látod, klímát (ha van) látod az alapjárat változásáról ill érzed, (ha az alapjárat változik, de nem fúj elég hideget, valszeg gáz hiány, de még nem üres, tudtommal üresen be sem kapcsol).

Hírtelen ennyi.

Link to comment
Megosztás:

futásteljesítmény:

tudsz rá következtetni pl. a kormány kürtgombja általában 200eKm alatt nem szakad ki, váltó készifékzsák kopása szintén utaló jel (főleg a kéziféké), pedálok kopása szintén 180-200eKm körül kezd elkopni.

motorkontrollt te is látod, alapjárat ingadozás --> folytószelepház, hosszú motorfék után kontroll lámpa --> AGR.

Elektromos berendezéseket le tudod ellenőrízni, futóművet hallod, fékek vállait látod, klímát (ha van) látod az alapjárat változásáról ill érzed, (ha az alapjárat változik, de nem fúj elég hideget, valszeg gáz hiány, de még nem üres, tudtommal üresen be sem kapcsol).

Hírtelen ennyi.

akkor nem sokkal másabb mint a fastra. a km valszeg valós, mert a srác munkatársáé.

szokott ezekkel a motorokkal vmi gáz lenni?

Link to comment
Megosztás:

akkor nem sokkal másabb mint a fastra. a km valszeg valós, mert a srác munkatársáé.

szokott ezekkel a motorokkal vmi gáz lenni?

hát ez nagyon relatív. a mechanikus zajokat te is hallod, szinte ugyanaz szokott lenni, mint F-nél. hibák.... hát inkább szenzor, jeladó és hasonló hibák lehetnek, amik befolyásolják a teljesítményt il. fogyasztást. inkább az alap teljesítmény ami karcsú lehet az 1.2-esnél. városba alföldön tűrhető, országúton alföldön tűrhető, de dimbes-dombos tészen elég gyenguc tud lenni, illetve ha fogyasztás miatt akar cimbid ekkora motort, akkor inkább az 1.4-et javaslom.

Link to comment
Megosztás:

hát ez nagyon relatív. a mechanikus zajokat te is hallod, szinte ugyanaz szokott lenni, mint F-nél. hibák.... hát inkább szenzor, jeladó és hasonló hibák lehetnek, amik befolyásolják a teljesítményt il. fogyasztást. inkább az alap teljesítmény ami karcsú lehet az 1.2-esnél. városba alföldön tűrhető, országúton alföldön tűrhető, de dimbes-dombos tészen elég gyenguc tud lenni, illetve ha fogyasztás miatt akar cimbid ekkora motort, akkor inkább az 1.4-et javaslom.

tudom h karcsú, de ő tényleg nem versenyző típus. elgurul a-ból b-be. és azért pont 1.2 mert most épp ez van az ö ismerősének, de mivel ott jön a köv gyerek már nem férnek el és túl akar adni a verdán...talán igy még olcsóbban sikerül megvenni mint am a hasznaltauton vannak.

Link to comment
Megosztás:

hát ez nagyon relatív. a mechanikus zajokat te is hallod, szinte ugyanaz szokott lenni, mint F-nél. hibák.... hát inkább szenzor, jeladó és hasonló hibák lehetnek, amik befolyásolják a teljesítményt il. fogyasztást. inkább az alap teljesítmény ami karcsú lehet az 1.2-esnél. városba alföldön tűrhető, országúton alföldön tűrhető, de dimbes-dombos tészen elég gyenguc tud lenni, illetve ha fogyasztás miatt akar cimbid ekkora motort, akkor inkább az 1.4-et javaslom.

És ha klímás, akkor jól átgondolni (és átnézni), mert úgy emléxem valaki azt írta, hogy 1.2-est nem is lehetett vele rendelni, az már a gyár szerint is túl nagy falat egy ekkora motorral szerelt Astrának. Olvastam, hogy nem versenyző típus a srác, de így már egy öreguras tempót is kínos tartani.

Link to comment
Megosztás:

...Olvastam, hogy nem versenyző típus a srác, de így már egy öreguras tempót is kínos tartani.

Hát igen, 1.2+klíma már necces egy ekkora kasztnihoz. Rendben, hogy csak A-ból B-be akar eljutni, de legalább egy 1.4-est be kéne vállalni, arról nem is beszélve, hogy egy szenvedő 1.2-es nemigen fogyaszt kevesebbet, mint a nagyobb testvér. Nyilván erősen pénztárcafüggő is a vásárlás, de hosszú távra nézve nem jó alulmotorizált kocsival közlekedni.

Link to comment
Megosztás:

igazatok van, csak nemtom melyik nagyobb szívás...csirkemotorral közlekedni, vagy venni egy 1.4est ami meg kitudja mennyit futott, milyen jobblábbal...

1.2-es gyárilag klímás autóm van. Költözni, építőanyagokat hordani nem ezzel fogok, arra vannak szakosodott emberek, haverok akiket elő lehet keríteni amikor oly nagy rájuk a szükség X+6 évente. Személyszállításra, barátnővel leruccanni nyaralni tökéletes. Nem értem ezt a rohanó világot pedig még csak 23 vagyok és lehet ezzel a kocsival is vadulni. ;) Az ECOTEC motorok amúgy is kívánják a pörgetést hát ennek is meg kell adni, csak melegen ugye. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.2-es gyárilag klímás autóm van. Költözni, építőanyagokat hordani nem ezzel fogok, arra vannak szakosodott emberek, haverok akiket elő lehet keríteni amikor oly nagy rájuk a szükség X+6 évente. Személyszállításra, barátnővel leruccanni nyaralni tökéletes. Nem értem ezt a rohanó világot pedig még csak 23 vagyok és lehet ezzel a kocsival is vadulni. ;) Az ECOTEC motorok amúgy is kívánják a pörgetést hát ennek is meg kell adni, csak melegen ugye. :lol:

hát a srácnak se költöztető cége van...a feleségét meg a gyereket fogja cipelni..meg elmennek a nagyszülőkhöz :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát a srácnak se költöztető cége van...a feleségét meg a gyereket fogja cipelni..meg elmennek a nagyszülőkhöz ;)

Ha megpakolja a csomagtartót a nagymama lekvárjával és 5en is fognak ülni benne akkor azt azért meg lehet majd érezni, alkalmazkodni kell hozzá, de nem életképtelen a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Nnna!

Setupman autentikus ;) felvilágosítással szolgált 1.2-es ügyben. A Nagyfaluban biztos találtok másik kecsegtető ajánlatot is (nem csak a használtautón), ha mégsem a kolléga autója mellett döntene. A portéka vallatásában Uhuhu, Wessz és még jópár cartárs megbízható segítséget tud nyújtani, csak egy PÜ-be kerül a kapcsolatot felvenni.

Jó mazsolázást!

Link to comment
Megosztás:

Nnna!

Setupman autentikus :lol: felvilágosítással szolgált 1.2-es ügyben. A Nagyfaluban biztos találtok másik kecsegtető ajánlatot is (nem csak a használtautón), ha mégsem a kolléga autója mellett döntene. A portéka vallatásában Uhuhu, Wessz és még jópár cartárs megbízható segítséget tud nyújtani, csak egy PÜ-be kerül a kapcsolatot felvenni.

Jó mazsolázást!

Esküszöm kölcsönadom valamelyikőtöknek pár körre az autóm aztán majd meglátjuk, hogy úgy fogja-e visszaadni, hogy "Jézusom ez mekkora sz@r, biciklivel gyorsabb vagyok!" :lol: Ha békét akartok készülhettek a háborúra! ;)

Link to comment
Megosztás:

Esküszöm kölcsönadom valamelyikőtöknek pár körre az autóm aztán majd meglátjuk, hogy úgy fogja-e visszaadni, hogy "Jézusom ez mekkora sz@r, biciklivel gyorsabb vagyok!" :) Ha békét akartok készülhettek a háborúra! ;)

Ha valamelyikünk kölcsön adná az autóját pár körre, akkor elcsodálkoznál, hogy "Jé! Így is lehet autózni?" :lol:

Mi csak arra hívtuk fel a figyelmet, hogy a mai nyomott használtautó árak mellett és az autó méreteinek figyelembevételével, esetleg (hangsúlyosan esetleg) sokkal reálisabb választás lenne az 1.4.

El akarod veszejteni Miautónk városát? 00001744.gifboxing2.gif :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha valamelyikünk kölcsön adná az autóját pár körre, akkor elcsodálkoznál, hogy "Jé! Így is lehet autózni?" ;)

Mi csak arra hívtuk fel a figyelmet, hogy a mai nyomott használtautó árak mellett és az autó méreteinek figyelembevételével, esetleg (hangsúlyosan esetleg) sokkal reálisabb választás lenne az 1.4.

El akarod veszejteni Miautónk városát? 00001744.gifboxing2.gif :lol: :lol:

Na ezt a "vitát" most lezártuk, mert semmi jó nem fog születni belőle, nincs értelme folytatni, de azért ez övön aluli volt: "El akarod veszejteni Miautónk városát?". :) Mindenki azt vesz amit akar, nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ezt a "vitát" most lezártuk, mert semmi jó nem fog születni belőle, nincs értelme folytatni, de azért ez övön aluli volt: "El akarod veszejteni Miautónk városát?". :lol: Mindenki azt vesz amit akar, nem? ;)

"Mindenki azt vesz amit akar, nem?" Egész végig erről beszéltünk! :lol: Csak ajánlottuk a jobban hozzá illő motort.

Te mondtad, hogy készüljünk a háborúra a béke érdekében! 00001365.gif

Link to comment
Megosztás:

Jelzem semleges területen + fehér zászlót lóbálva, halkan szeretnék hozzászólni ;)

Ez csak az én, egyéni véleményem, de ez előtt egy 60 pacis 1.4-es F-em volt, sedan. Nagyon meg voltam elégedve, város 6-7 lityi, országút 4,5-5 lityi. Átültem a mostani 1.8-ba, és többet az életben nem veszek ennél kisebbet, az tuti. Város 7,5-8 lityi, országút 6-6,5 lityi (+ klíma nyílván több), a menetteljesítményt meg had ne ecseteljem....

Link to comment
Megosztás:

futásteljesítmény:

tudsz rá következtetni pl. a kormány kürtgombja általában 200eKm alatt nem szakad ki, váltó készifékzsák kopása szintén utaló jel (főleg a kéziféké), pedálok kopása szintén 180-200eKm körül kezd elkopni.

Mondjuk ez a kürtgomb-dolog viszonylagos azért... az én autómban óra szerint 99e km van, a pedálgumik, váltó- és kézifékszoknya mint az új, de a kürtgombok már újra vannak bőrözve. Mégsem hinném hogy vissza lenne tekerve az óra, egyrészt az állapota alapján hitelesnek tűnik amit az óra mutat (főleg hogy 2007 augusztusig vezetett szervizkönyve van, akkor volt benne 97e, és én tavaly áprilisban vettem), másrészt meg mert olasz verda volt, azok meg dudálnak ha kell, ha nem ;)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez a kürtgomb-dolog viszonylagos azért... az én autómban óra szerint 99e km van, a pedálgumik, váltó- és kézifékszoknya mint az új, de a kürtgombok már újra vannak bőrözve. Mégsem hinném hogy vissza lenne tekerve az óra, egyrészt az állapota alapján hitelesnek tűnik amit az óra mutat (főleg hogy 2007 augusztusig vezetett szervizkönyve van, akkor volt benne 97e, és én tavaly áprilisban vettem), másrészt meg mert olasz verda volt, azok meg dudálnak ha kell, ha nem ;)

Kürt gomb nem mérvadó. Haver céges G Astrájában még csak 60k van 4 éves lesz és kikopott már a bal gomb és a jobb is kezd. Az enyémben 122,5k van, 8 éves és a jobb még hibátlan, a balt nyomva már érzem, hogy 2-3 mm-re eltávolodott az érzékelőtől, de látható jele még nincsen. A különbség az, hogy az enyém garázsban állt végig elvileg, haveroméké meg csillag-garázsban nyugszik és ő folyton dudál.

Átlagban viszont kereskedő ismerős meg Opeles szaki is azt mondta, hogy 100-120 körül balos 150-nél jobbos is lyukad.

Link to comment
Megosztás:

na megtörtént a szemle...

ugye 2003, 1.2 izomállat. 63e km van az autóban. törve nem volt, szervízkönyv márkaszervízben vezetett, nincs kopás, minden működik. 1 helyen volt fújva, a bal hátsó elem, mert a csávó letolatott vmit. ez az egy hibája, h ezt nem csinálták meg szépen. a leendő tulaj kipróbálta, klímával és nélküle, amire neki kell megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.