Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit a fórumon!

Egy 2004-es G Astra bolgdog tulajdonosa vagyok. A tanácsotokat kérném a következőkben: egy db gyári kulcsot kaptam az autóhoz és szeretnék még egyet csináltatni. Hol tudom ezt megtenni és milyen költségek várnak rám? Szerintem immobiliseres. Az autó 1.6-os, 16 szelepes.

Előre is kösz!

Üdv

Tamás

Hali,

ha immo-s akkor szerintem kell hozzá a gyári kód (nekem a pótkulcson van egy bilétára nyomtatva)

enélkül nemtom lehet-e egyáltalán, de az is lehet hogy a CL2 előttiekben máshogy van

amúgy én nem aludnék nyugodtan ha tudnám hogy valakinél valahol van minimum még egy másik kulcs az autóhoz amit vettem

bár nyilván húzós költség egy teljes zárcsere, de ha elviszik az még húzósabb (1 kulcsra nem is tudom hogy lehet-e cascot kötni egyáltalán)

Link to comment
Megosztás:

Az immo kis érzékelője a gyári kulcsfejbe van ragasztva, ügyesen ki lehet piszkálni, innentől kezdve már csak némi kreativitás kell, pölö másoltatni egy olyan kulcsot aminek a fejébe ezt a kis vackot bele lehet applikálni (persze kiszedhetősre) és megvan a pótkulcs, én legalábbis így csinálnám mert ez a megoldás sokkal költségkímélőbb.

Link to comment
Megosztás:

Az immo kis érzékelője a gyári kulcsfejbe van ragasztva, ügyesen ki lehet piszkálni, innentől kezdve már csak némi kreativitás kell, pölö másoltatni egy olyan kulcsot aminek a fejébe ezt a kis vackot bele lehet applikálni (persze kiszedhetősre) és megvan a pótkulcs, én legalábbis így csinálnám mert ez a megoldás sokkal költségkímélőbb.

Persze! Csak ha elveszik a master kulcs, akkor veszik vele az immó is. Én biztos immósan másoltatnám, ha tudod a 4jegyű immókódot, szerintem egyszerű autókulccsal foglalkozó kulcsmásolók is megcsinálják. Apámnak anno Lancia Deltája volt, 1 kulccsal. Pont olaszban nyaraltak, elugrottak Torinóba a gyárba (vagy nemtom hová, lehet, h ott a Fiat van), de nem segítettek neki valamiért. Bedühödött, itthon másoltatott 1 sima kulcsmásolóval, 10E-nél nem került többe. Természetesen immós volt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit a fórumon!

Egy 2004-es G Astra bolgdog tulajdonosa vagyok. A tanácsotokat kérném a következőkben: egy db gyári kulcsot kaptam az autóhoz és szeretnék még egyet csináltatni. Hol tudom ezt megtenni és milyen költségek várnak rám? Szerintem immobiliseres. Az autó 1.6-os, 16 szelepes.

Előre is kösz!

Üdv

Tamás

Üdv!

1995-től minden Opel immobilisere, ha nem tévedek, de lehet, hogy már korábban is - mintha az F-széria már olyan lenne 1991-től.

Amúgy két alternatíva van, ha gyári kulcsot szeretnél:

1. Rádiós kulcsot kérsz - ez kb. 25 ezer és a gyári kód alapján a márkaszerviz rendeli meg

2. Hagyományos kulcsot kérsz - ez kb. 8 ezer és a gyári kód alapján a márkaszerviz rendeli meg

Amit viszont azonnal tegyél meg, hogy kódoltassad át a birtokodban lévő kulcsot - Tech2-vel kb. 5 perc az egész - így a második kulccsal már nem tudják az autót elindítani! ( Kinyitni viszont igen.... )

Mivel nekem is csak egy kulcs van a kocsimhoz, ezért a fentieket már lejártam, tehát nem hasalás!

Az árak közben változhattak, de nagyságrendileg erre számíts.

Amúgy a korábbi évjáratoknál mindkét kulcs rádiós volt ( gombnyomásra tudod nyitni az autót) addig a későbbi évjáratoknál már csak egy rádiós és egy klasszikus kulcs ( be kellett dugni a zárba és úgy nyitni ) járt a kocsihoz - költségcsökkentés miatt ! )

További jó fórumozást !

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1995-től minden Opel immobilisere, ha nem tévedek, de lehet, hogy már korábban is - mintha az F-széria már olyan lenne 1991-től.

Amúgy két alternatíva van, ha gyári kulcsot szeretnél:

95 től immos az astra f is. sőt ott se mindegyik, volt 95 ös nem immós astra F em és 95 ös immos is :lol:

Link to comment
Megosztás:

95 től immos az astra f is. sőt ott se mindegyik, volt 95 ös nem immós astra F em és 95 ös immos is :lol:

Köszi a kiegészítést, bár a kérdés nem ez volt, hanem a kulcsok!

Miután Te " szerviz közeli " ember vagy, meg tudod erősíteni v. cáfolni, amit a kollégának leírtam ??

Mert neki erre lenne most leginkább szüksége, hiszen immo van a taligában, kulcs viszont csak 1 db... :lol:

Link to comment
Megosztás:

ablaküvegben levő számokból hogy lehet rájönni az évjáratra?

van benne utaló jel? (azaz cserélve volt-e az üveg a gyártás óta)

illetve a kérdés áll a biztonsági övre, lámpaburákra stb.

köszi

A lámpabúrát nem igen cserélik, a lámpatesten viszont van gyártási év, és hó feltüntetve, a tompi és a refi között az aszfalt felé keresgélj. Az üvegeken kívül szinte minden bizbaszba belenyomják ezt a két dátumot. Lehet az üveget is kódolják, csak én nem tudom hogyan.

Link to comment
Megosztás:

A lámpabúrát nem igen cserélik, a lámpatesten viszont van gyártási év, és hó feltüntetve, a tompi és a refi között az aszfalt felé keresgélj. Az üvegeken kívül szinte minden bizbaszba belenyomják ezt a két dátumot. Lehet az üveget is kódolják, csak én nem tudom hogyan.

ha törés miatt kérded az akksitartó és a légszűrő alsó része szinte mindig törik, azt nézd meg, hogy azok kb ugyanakkor gyártódtak-e, mint pl a belső küszöbtakaró, vagy hamutartó, vagy biztosítékfedő :lol: Ja és rendszám matricán, amit a szélvédőre ragasztanak, azon az utolsó különálló számnak 1-nek kell lennie, ha több, akkor többször újranyomták. Persze ehhez kell, hogy még az a rendszám legyen rajta, amit először ráraktak, meg Mo-n legyel elöször forgalomba helyezve és ne legyen szélvédőcsere kavics miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ablaküvegben levő számokból hogy lehet rájönni az évjáratra?

van benne utaló jel? (azaz cserélve volt-e az üveg a gyártás óta)

Igen, van.

Van benne egy (asszem) kétjegyű (de lehet csak egyjegyű) szám, meg előtte vagy utána pontok. Kábé így néz ki:

****01 (a csillagok helyére fekete pontokat képzelj el, a "01" meg lehet hogy csak simán "1"), illetve

Ebből a szám a gyártási év utolsó (vagy utolsó két) számjegye, tehát a példában 2001 vagy 1991, stb...

Ha nincsenek pontok, akkor az mindig az adott év közepét (asszem június hónapot) jelenti, ha a szám előtt vannak pontok akkor júniustól vissza kell számolni annyi hónapot amennyi pont van, ha meg utána akkor hozzáadni annyi hónapot. Ebből látszik hogy csak nagyjából hónapra pontosan lehet meghatározni a gyártási időpontot, és pár hónapnyi eltérés (akár 4-5) simán adódhat a raktárkészlet miatt, de ha az egyik üveg mondjuk 2 évvel fiatalabb mint a többi, akkor azt sanszos hogy cserélték.

Link to comment
Megosztás:

ha törés miatt kérded az akksitartó és a légszűrő alsó része szinte mindig törik, azt nézd meg, hogy azok kb ugyanakkor gyártódtak-e, mint pl a belső küszöbtakaró, vagy hamutartó, vagy biztosítékfedő :rolleyes: Ja és rendszám matricán, amit a szélvédőre ragasztanak, azon az utolsó különálló számnak 1-nek kell lennie, ha több, akkor többször újranyomták. Persze ehhez kell, hogy még az a rendszám legyen rajta, amit először ráraktak, meg Mo-n legyel elöször forgalomba helyezve és ne legyen szélvédőcsere kavics miatt. :D

Igen, van.

Van benne egy (asszem) kétjegyű (de lehet csak egyjegyű) szám, meg előtte vagy utána pontok. Kábé így néz ki:

****01 (a csillagok helyére fekete pontokat képzelj el, a "01" meg lehet hogy csak simán "1"), illetve

Ebből a szám a gyártási év utolsó (vagy utolsó két) számjegye, tehát a példában 2001 vagy 1991, stb...

Ha nincsenek pontok, akkor az mindig az adott év közepét (asszem június hónapot) jelenti, ha a szám előtt vannak pontok akkor júniustól vissza kell számolni annyi hónapot amennyi pont van, ha meg utána akkor hozzáadni annyi hónapot. Ebből látszik hogy csak nagyjából hónapra pontosan lehet meghatározni a gyártási időpontot, és pár hónapnyi eltérés (akár 4-5) simán adódhat a raktárkészlet miatt, de ha az egyik üveg mondjuk 2 évvel fiatalabb mint a többi, akkor azt sanszos hogy cserélték.

köszi srácok, mindkettőtöknek, sokat segítettetek!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek! IZE-417-ről tudnátok egy kis infót küldeni nekem?

Gépkocsitípus:Astra-GModellkód:0TU35Csomagkód:IXS4Modellév:2004 ARendszám:IZE417Első regisztráció:15. dec. 2003Kiskereskedői eladási dátum:15. dec. 2003Dealer kód:HU0400Motorkód:L91Sebességváltó kód:MG4Motortípus:Z16XE -Motor gyári száma:20CF1375Szín:157Színkód:2AUKárpit kódja:XXNZKódLeírás2AU STARSILVER III, M22F4 RADIO CDR 5002J1 FLOOR COVER-INNER, STANDARD80I BLACK-INTERIOR80X TRIM COLOUR-BLACK80YDOOR TRIM-COLOR, BLACKA32 POWER WINDOWS, FRONT DOORSAG4 HEIGHT ADJUST, SEAT-L, MANUALAJ3 AIRBAG, DRIVER SIDE ONLYAJ4 AIRBAG, CODRIVER SIDE ONLYAQ6 FRONT SEATS WITH ADJ.SEAT BACKAT0 HEADRESTS, REAR, CLOTHAU0 POWER DOOR LOCKSAY3 HEAD RST-CLOTH, FRONTAY5 HEAD RST-CLOTH,RR,CENTERB75 COVER LUGGAGE COMPARTMENTB86 MOLDING B/S IN BODY COLORBB7 CHROME DOOR OPENERS, INSIDEBOC MANUFACTURING-BOCHUMC35 HEATER-REAR, LEGROOMC60 AIR CONDITION FRT, MAN CONTROLC73 LAMP, TAIL, DARK LENSC87 READING LAMPS, REARCR7 HUNGARY-MANDATORYD18 INST. BLACK,CHROME RINGSD75 HANDLE O/S, DR, COLOREDDA5 CENTER ARMREST, REARDL8 POWER MIRRORSDP6 MIRROR HOUSING, PAINTEDG61 PROV. WHEEL, 4 HOLE MOUNTINGGX8 AXLE RATIO - 3.74JL9 ANTILOCK TYPE BRAKE SYSTEMK09 ALTERNATOR-120 AL91 ENG-4 CYL 16 FI, DOHCLHD LEFT HAND DRIVEMG4 TRANS-MAN 5-SPEED CRMM3 TRANS-MAN, MERCHANDISED EQUIP.N33 STEERING COLUMN-TILTABLEN40 POWER STEERINGNC0 EU-EQUIPMENTNP5 STEERING WHEEL-LEATHERNT4 EMISSION-SYSTEM EEC 05ODN MODEL UPGRADE IP34 FULL SIZE SPARE WHEELPAC TRIM CLOTH, PIAZZA/ELBAPCC SALES PACKAGE, EQUIPMENT N'JOYPG1 WHEEL 6 Jx15, STEELQED TIRES 195/60 R 15-88HT96 FOG LAMPS, FRONTT9M TRIM PANEL INNER, ELBAT9P ORNA. HEADLAMPS, HOUSING, DARKTN6 BATTERY - 55 AHU07 DUAL TONE HORNU91 ANTENNA SHORT, ROOF, RADIOU96 6 LOUDSPEAKERS, VAR.2UJ3 INDICATOR SERVICE INTERVALV22 RAD. GRILLE WITH CHROME MOLD.V55 ROOF RAIL/CARRIER-ROOF LUGGAGEVU3 PANEL CENTER INST,CHARCOAL METW1Y STEERING WHEEL CONTROL-RADIOW3X VERSION-ENG SZENGOTTHARDW4Y GEARING CODEW8X ADD.PARTS FOR RADIO INSTALL.XK5 JEWEL PACKXL8 FREQUENCIES 433 MHZZ1F IDENTIFICATION SPEEDOMETER KMHZ1Y PAINTING TWO COATZ3B EMBLEM-FORUM

Link to comment
Megosztás:

Gépkocsitípus:Astra-GModellkód:0TU35Csomagkód:IXS4Modellév:2004 ARendszám:IZE417Első regisztráció:15. dec. 2003Kiskereskedői eladási dátum:15. dec. 2003Dealer kód:HU0400Motorkód:L91Sebességváltó kód:MG4Motortípus:Z16XE -Motor gyári száma:20CF1375Szín:157Színkód:2AUKárpit kódja:XXNZKódLeírás2AU STARSILVER III, M22F4 RADIO CDR 5002J1 FLOOR COVER-INNER, STANDARD80I BLACK-INTERIOR80X TRIM COLOUR-BLACK80YDOOR TRIM-COLOR, BLACKA32 POWER WINDOWS, FRONT DOORSAG4 HEIGHT ADJUST, SEAT-L, MANUALAJ3 AIRBAG, DRIVER SIDE ONLYAJ4 AIRBAG, CODRIVER SIDE ONLYAQ6 FRONT SEATS WITH ADJ.SEAT BACKAT0 HEADRESTS, REAR, CLOTHAU0 POWER DOOR LOCKSAY3 HEAD RST-CLOTH, FRONTAY5 HEAD RST-CLOTH,RR,CENTERB75 COVER LUGGAGE COMPARTMENTB86 MOLDING B/S IN BODY COLORBB7 CHROME DOOR OPENERS, INSIDEBOC MANUFACTURING-BOCHUMC35 HEATER-REAR, LEGROOMC60 AIR CONDITION FRT, MAN CONTROLC73 LAMP, TAIL, DARK LENSC87 READING LAMPS, REARCR7 HUNGARY-MANDATORYD18 INST. BLACK,CHROME RINGSD75 HANDLE O/S, DR, COLOREDDA5 CENTER ARMREST, REARDL8 POWER MIRRORSDP6 MIRROR HOUSING, PAINTEDG61 PROV. WHEEL, 4 HOLE MOUNTINGGX8 AXLE RATIO - 3.74JL9 ANTILOCK TYPE BRAKE SYSTEMK09 ALTERNATOR-120 AL91 ENG-4 CYL 16 FI, DOHCLHD LEFT HAND DRIVEMG4 TRANS-MAN 5-SPEED CRMM3 TRANS-MAN, MERCHANDISED EQUIP.N33 STEERING COLUMN-TILTABLEN40 POWER STEERINGNC0 EU-EQUIPMENTNP5 STEERING WHEEL-LEATHERNT4 EMISSION-SYSTEM EEC 05ODN MODEL UPGRADE IP34 FULL SIZE SPARE WHEELPAC TRIM CLOTH, PIAZZA/ELBAPCC SALES PACKAGE, EQUIPMENT N'JOYPG1 WHEEL 6 Jx15, STEELQED TIRES 195/60 R 15-88HT96 FOG LAMPS, FRONTT9M TRIM PANEL INNER, ELBAT9P ORNA. HEADLAMPS, HOUSING, DARKTN6 BATTERY - 55 AHU07 DUAL TONE HORNU91 ANTENNA SHORT, ROOF, RADIOU96 6 LOUDSPEAKERS, VAR.2UJ3 INDICATOR SERVICE INTERVALV22 RAD. GRILLE WITH CHROME MOLD.V55 ROOF RAIL/CARRIER-ROOF LUGGAGEVU3 PANEL CENTER INST,CHARCOAL METW1Y STEERING WHEEL CONTROL-RADIOW3X VERSION-ENG SZENGOTTHARDW4Y GEARING CODEW8X ADD.PARTS FOR RADIO INSTALL.XK5 JEWEL PACKXL8 FREQUENCIES 433 MHZZ1F IDENTIFICATION SPEEDOMETER KMHZ1Y PAINTING TWO COATZ3B EMBLEM-FORUM

Na, ez a nem semmi :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.