Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

No,megvolt az olajcserém,én is a friss,de már-már legendás GM Dexos2 olajat kapta,hát srácok,ez valami csoda komolyan mondom :D

Azóta NINCS HANGJA AZ AUTÓNAK :D

Sokkal finomabban jár,egész egyszerűen megváltozott az autó tőle :D

Remélem 1 év múlva is hasonló tulajdonsággal bír majd.

Hogy eddig miért nem ilyet használtam.... :)

Link to comment
Megosztás:

No,megvolt az olajcserém,én is a friss,de már-már legendás GM Dexos2 olajat kapta,hát srácok,ez valami csoda komolyan mondom <_<

Azóta NINCS HANGJA AZ AUTÓNAK :icon13:

Sokkal finomabban jár,egész egyszerűen megváltozott az autó tőle :D

Remélem 1 év múlva is hasonló tulajdonsággal bír majd.

Hogy eddig miért nem ilyet használtam.... :)

Főleg hidegen szembetűnően csendesebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Lehet,hogy már előző oldalakon volt szó róla, de mondjuk úgy,hogy lusta vagyok kikeresni :o Y17DT-be milyen olajat ajánlotok, 10W40 vagy 5W30 vagy 40 nem tudom pontosan?

Előre is köszi a segítséget!

Szerintem várhatsz a válaszra! :D

Majd vissza olvasol előbb utóbb! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek beneteket!

Új vagyok itt a fórumon. Egy Opel Astra G 1,4 16 szelepes, Autómata tulaja lettem. Egy hónapja vettem, és az időszakos szervízt akarom a közeljövőben megcsinálni rajta. Abban kérném az "olajguruk" segítségét, hogy az autómata váltóba milyen típusú, márkájú olajat vegyek. Az olaj katalógus száma, ha minden igaz: 19 40 767. Barátom ezt ajánlotta: Fuchs Titán ATF 4000. Ha netről letöltött hasznutasításnak hinni lehet, akkor az ATF Dexron II ill. Dexron III nem használható. Nem tudom, hogy miért, pedig a katalógus szám szerint Dexron III kell. Valaki elmagyarázná csak röviden hogy mi a különbség egyik és másik közt? Abszolút nem értek az olajokhoz, pláne ezekhez a típusokhoz.

Egyéb javaslat?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 42 oldal kb. felét végignyálaztam, de nem találtam számomra egyértelmű utalást, hogy a 98'as X12Xe G Astrámba milyen olajat vegyek... :o A sokat emlegetett GM Genuine Motor Oil Dexos2 5W-30 olaj megfelel bele, vagy mást ajánlotok? Alig két hete van nálam az autó, a téli gumi biznisz megvolt, most az olajcsere lesz a következő... 124ezer km van benne...

Előre is köszi a segítségeteket!

Off: Tud valaki segíteni hogyan lehet aláírást készíteni? Biztos én vagyok a Tök, de nem jöttem rá...

On

Link to comment
Megosztás:

Ugyanitt az Astra G fórumon belül van egy kiemelt topik, "Hasznos információk a motorolajokról, avagy mit töltsünk bele" címmel. Végig kell olvasni, az csak egy oldal. :(

:excl: Annyira szem előtt volt az a topic, hogy észre sem vettem...

Köszi a segítséget, akkor a 10W-40 "piacon" nézek körül. Valakinek valami tipp esetleg?

Link to comment
Megosztás:

nézegettem a kiemelt topikot a motorolajokról, de túl sok volt ott az input nekem, úgyhogy beírom ide, max kimoderálnak... :excl: '98-as x16xel motoros Astrába milyen olajat töltsek? :( :lol: főleg rövid távon városban használom, és nem nagypapis a tempó...

köszi!

10W40

A többit meg majd megmondják az illetékesek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy másik fórumon( Index Opel) vita van a zöld és piros szervóolaj használatáról, keverhetöségéröl.

Ez engem is érdekelne, keverhető-e büntetésnélkül ?

Mért speciális a zöld szinű olaj?

a zöld az az elektrohidraulikus szervopumpába való a piros a sima ékszijas meghajtású szivattyúba.

nem keverhető, az elektromos megfekszik a pirostól

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"Új vagyok itt a fórumon. Egy Opel Astra G 1,4 16 szelepes, Autómata tulaja lettem. Egy hónapja vettem, és az időszakos szervízt akarom a közeljövőben megcsinálni rajta. Abban kérném az "olajguruk" segítségét, hogy az autómata váltóba milyen típusú, márkájú olajat vegyek. Az olaj katalógus száma, ha minden igaz: 19 40 767. Barátom ezt ajánlotta: Fuchs Titán ATF 4000. Ha netről letöltött hasznutasításnak hinni lehet, akkor az ATF Dexron II ill. Dexron III nem használható. Nem tudom, hogy miért, pedig a katalógus szám szerint Dexron III kell. Valaki elmagyarázná csak röviden hogy mi a különbség egyik és másik közt? Abszolút nem értek az olajokhoz, pláne ezekhez a típusokhoz."

Senki nem tudja erre a választ?

Link to comment
Megosztás:

"Új vagyok itt a fórumon. Egy Opel Astra G 1,4 16 szelepes, Autómata tulaja lettem. Egy hónapja vettem, és az időszakos szervízt akarom a közeljövőben megcsinálni rajta. Abban kérném az "olajguruk" segítségét, hogy az autómata váltóba milyen típusú, márkájú olajat vegyek. Az olaj katalógus száma, ha minden igaz: 19 40 767. Barátom ezt ajánlotta: Fuchs Titán ATF 4000. Ha netről letöltött hasznutasításnak hinni lehet, akkor az ATF Dexron II ill. Dexron III nem használható. Nem tudom, hogy miért, pedig a katalógus szám szerint Dexron III kell. Valaki elmagyarázná csak röviden hogy mi a különbség egyik és másik közt? Abszolút nem értek az olajokhoz, pláne ezekhez a típusokhoz."

Senki nem tudja erre a választ?

Feltétlenül ki akarod cserélni?Fogyott vagy nem jól vált?Én sem tudom,hogy pont szám szerint milyen

olaj megy bele,de ha cserélném én szerviz 4+-ban csináltatnám meg,most valami

ingyen átvizsgálás akció is van.

Majd írj,hogy milyenek a tapasztalataid!Nem sok automatás van itt!(kb. ketten vagyunk :excl: )

Link to comment
Megosztás:

Már kicserélte Debrecenben egy automata váltó szerelő. Gépben nézte meg. Dexron III-as kellett bele. Ilyet rakott bele: Shell Dexron III Automatic.

Egy hónapja van meg. Simán váltott, csak még a gyári volt benne. A mérőpálcával nézve tisztának tűnt az olaj, de leeresztve, korom fekete volt. Mivel itt nincs szivattyú, ami keringtesse, és még nem volt cserélve a 11 év alatt 1x sem, valamint a szűrőt nem lehet cserélni, csak, ha leszedik és szétszedik a váltót, így jobbnak láttam, ha kicserélik. Azt mondta a szerelő, általában 50 000km-enként szokták cserélni. Mivel még nem volt cserélve és nem lehet az összeset kiengedni belőle, csak kb. 3 litert, a szűrőt sem lehet cserélni, így ki fogom 35-40 000-nél cserélni, hogy frissüljön.

Most az összes Opel márkakereskedőnél akció van, de csak a motorolajra vonatkozik az ellenőrzés. Azt is csak akkor cserélik ki ingyen, ha az olajat ott veszed. De azt én már megvettem, csak még nem cserrélte ki a szerelőm, mert feltorlódott a sok kocsi nála. Castrol Magnatec 10W40-est vettem. Mindenhol azt mondták az nagyon jó olaj. Hiába írják itt, hogy az 5W30-as a jó, de nekem azt mondták, hogy az most télen biztosan jó, mert az finomabb olaj, mint a 10W40-es, és ezért hígabb. Valamint ilyen korú, és ennyi km-t futott(130 000km) autónál ez ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.