Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Most mondjuk nem látom a csatidat, de ha F-ajtócsati, akkor el kell fordítani a hollandert, kvázi bajonett-zár, és megpróbálni széthúzni. Néha nehezen indul meg, valamint, ha régebben már átfúrták, mert így húztak át vezetéket rajta, akkor is érdekes eset. Ilyenkor mindkét oldalon le kell bontani a burkolatot (ajtó és A-oszlop alatt) és adagolni az áthúzott kábelből. Ha utólagos a kp.zár vagy ablakemelő, akkor szokták így megoldani. Vagy esetleg hifi-tuning volt. :blink:

A bajonett-zár elfordul, de egyben ki is jön. A vezetékeket meg hiába próbálom áthúzni, valamiért szorulnak, ezért is gondoltam arra, hogy itt csatlakozó lehet, amit szét kellene húzni, de nem jön. Már szétbontottam az ajtókárpitot is,de így sem lettem okosabb. ;)

Esetleg valaki nemtudna megszánni egy képpel, hogy hogyan is néz ki ez széthúzva? :rolleyes:

Módosítva : wf101
Link to comment
Megosztás:

Akkor te látod a vezetékeket? Vagy nem esetleg az ajtóból rántottad ki a komplett csatit? Ez maga a mama-része a csatlakozónak, erre dugod rá az oszlopból jövő bajonettes ellendarabot. Most ez a két lehetőség van:

1. Amit előbb írtam, tehát kijött az ajtóból a mama-rész és a hátulját látod, ahogy a vezetékekre krimpelt érintkezők be vannak csattintva a műanyagba tokba.

2. Sikerült tényleg széthúzni a csatit, de átfutnak rajta utólag belefusizott vezetékek, tehát igazán nem szétszedhető, csak lazítható a téma.

Töltsd fel a www.kepfeltoltes.hu-ra, mert uw-s meg hasonló szervereket nem enged az itteni szerver megnézni!

Link to comment
Megosztás:

Akkor te látod a vezetékeket? Vagy nem esetleg az ajtóból rántottad ki a komplett csatit? Ez maga a mama-része a csatlakozónak, erre dugod rá az oszlopból jövő bajonettes ellendarabot. Most ez a két lehetőség van:

1. Amit előbb írtam, tehát kijött az ajtóból a mama-rész és a hátulját látod, ahogy a vezetékekre krimpelt érintkezők be vannak csattintva a műanyagba tokba.

2. Sikerült tényleg széthúzni a csatit, de átfutnak rajta utólag belefusizott vezetékek, tehát igazán nem szétszedhető, csak lazítható a téma.

Töltsd fel a www.kepfeltoltes.hu-ra, mert uw-s meg hasonló szervereket nem enged az itteni szerver megnézni!

001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

szvsz is a második verzió, mert nem látok csatlakozási pontot a képen, ergo szerintem is utólag (bár majdnem sikeresen átfűzték, de akkor már ha fordítható maradt a bajonet, akkor egy széthúzható csati ugyan semmibe sem került volna) behúzott mindkét kábel. Én a helyedben, ha már szétszedhető maga a foglalat, elvágnám a kábeleket és raknék rályuk gyorscsatikat, kb 20 forint mindenestől.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem jó javaslat. Csak azok a csatik jók, amik ebbe a foglalatba valók specifikusan, mert azokat a hátsóoldalról tudod becsattintani a műa. házba és úgy lesz öntartó.

Egyéb csúszósarus (fast-on) megoldás nem jó , mert nem fér el és nem tudod összerakni a csatit, így az esetleg még nem átmenős vezetékek nem érintkeznek majd.

Egyébként néha az utángyártott ablakemelőket vagy kp. zárat is adják krimpelhető érintkezőkkel. (pl. Autolift) Nekem olyan volt az ugy. ablakemelőm pl.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem jó javaslat. Csak azok a csatik jók, amik ebbe a foglalatba valók specifikusan, mert azokat a hátsóoldalról tudod becsattintani a műa. házba és úgy lesz öntartó.

Egyéb csúszósarus (fast-on) megoldás nem jó , mert nem fér el és nem tudod összerakni a csatit, így az esetleg még nem átmenős vezetékek nem érintkeznek majd.

Egyébként néha az utángyártott ablakemelőket vagy kp. zárat is adják krimpelhető érintkezőkkel. (pl. Autolift) Nekem olyan volt az ugy. ablakemelőm pl.

Jogos, erre nem gondoltam...

Link to comment
Megosztás:

Pl. zárlatos egyenirányítódiódától. Olvastam valami hasonlót az Így csináldban... :rolleyes:

Én is vmi ilyesmire gondoltam.. a fordulat alatti nyekergésből is.. vmi baromira beterhelheti vagy ilyesmi.. igaz h elektromüszerésznek tanúltam, de barbár vok :blink: de azért nagyjából ráéreztem .)

Link to comment
Megosztás:

Én is vmi ilyesmire gondoltam.. a fordulat alatti nyekergésből is.. vmi baromira beterhelheti vagy ilyesmi.. igaz h elektromüszerésznek tanúltam, de barbár vok :blink: de azért nagyjából ráéreztem .)

Köszi a segítséget ma reggel már akkor is villágított amikor járt a motor.Kicsit oda lett :rolleyes: Holnapra kész lesz egy másik generátor és azt rakom be.Viszont az aksi jól bírja még mindig megy ;) meg van egy pot aksim ha esetleg nem indulna be reggel. :D

Link to comment
Megosztás:

Van ilyen is - mármint utólag beszerelhető elektromos ablakemelő? Mennyibe kerül? Mit kell cserélni?

Persze, hogy van :rolleyes: Lehet gyárit is berakni (akár bontottat), de vannak utángyárottak is, pl SPAL is csinál ilyet, olyan 25k körül van egy két darabos szett, ha jól emlékszem. Beszerelés sem túl bonyolúlt. Közben megnéztem a SPAL beszerelve pont 25 ezer :blink: A két első ablakra. Én is gondolkodtam rajta, mert nincs klíma, így az ablak sokat van huzogatva, viszont úgy döntöttem, hogy mivel van kezem, tudom is használni, így inkább tekergetem ;) Ne legyen egyel több hibalehetőség... elég ciki amikor szétmegy az elektromos emelő mechanikája, és beesik az üveg. Bár ezek úgy vannak kitalálva, hogy a tekerővel is használható az üveg (ha jól emlékszem).

Link to comment
Megosztás:

Spalt nem ajánlom. Igaz ocsóbb, de olyan is. Az Autolift szinte 100%-san megegyező kivitelű a gyárival, pl. ki kell venni a mechanikus ollós ablakozgatót és a helyére kell betenni a motorral egybeszerelt új, ollós emelőt a gyári furatokra. A Saplos ezzel szemben egy olyan huzalos-bowdenes megoldás, ami a mechanikus tekerő tengelyét forgatja.

S anno az Autolift nyomógobja teljesen a gyári mintájára készült, ugyanoda a kapaszkodóba kellett betenni. Nekem 7 évig, eladásig hibátlanul működött. ill. 6 év után a bal ablak nyomógombját kellett cserélni vmi 2.000 ft-ért.

Szerelő ismerősöm a Spalt meg hasonlókat eléggé szidta. Igaz, olcsóbb!

Vagy vegyél bontóban, az is kb. az Autolift árában áll meg szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék, köszönettel mégegyszer Poetry-től megkaptam a kalaptartóba illeszkedő handszórókat. Sajnos még nem volt időm berakni. A hangszórókon speckó (Astras-opeles??) csatlakozó/dugalj van, hol lehet ehhez illeszkedő dugókat kapni??

A dugaljba középen két két fémlap/tüske van.

Elöre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Jogos, erre nem gondoltam...

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Úgy volt, ahogy írtátok, azaz át lett fúrva a csatlakozó és ezen lettek áthúzva a kábelek (elég hülye megoldás). Kicsit körülményesen, de azért sikerült szétbontanom.

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék, köszönettel mégegyszer Poetry-től megkaptam a kalaptartóba illeszkedő handszórókat. Sajnos még nem volt időm berakni. A hangszórókon speckó (Astras-opeles??) csatlakozó/dugalj van, hol lehet ehhez illeszkedő dugókat kapni??

A dugaljba középen két két fémlap/tüske van.

Elöre is köszi a segítséget.

Bontóban kapsz pár forintért. Valószínűleg Opel-boltban is meg lehet rendelni sokkal drágábban.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

van egy problémám a kis padavanommal...

Nem indit...nagy nehezen rájöttem,h a gyujtás kapcsolo(kulcs) a bűnös..a ventillátor se ment aztán arra is rájöttem,h meg kell mozgatni a kábelköteget a gyujtás kapcs. végén...

most már moszgatásra sem meűködik a belsö keringetö ventillátor

a kérdésem: hogy lehet kiveszerni a gyujtás kapcsolot?

mert félek a légzsáktól..nagyon utba van..a kormány levételnél... :rolleyes:

de nagyon nem is akarom emiatt levenni a kormányt....csak ki kell cserélnem a gy. kpcsolot valahogy...

Link to comment
Megosztás:

Helló opel16v

Nagyon kösz ismét a segítséged. Megkaptam a hangszórókat poetrytől. Sajnos az előző tulaj volt olyan rendes, hogy kiszerelte a kalaptartóból a hszórókat, vmint a pótféklámpát is. Legalább a kábeleket meghagyta, azokat a magnó mögötti részen lecsúszva megtaláltam. Grundig car 200-t rakott be kód nélkül, ami ráadásul csak két hangszórós. Kaptam helyette egy Blau car 300-t rokontól, ami már 4 hangszórós, de az autó csatija még régi, de megoldottam. Azért érdeklődtem, mert a megkapott hangszórókon gyári dugaljak voltak, de sarukkal megoldottam és jól szól a magnórész.

Sajna a rádiórész nem megy vagy az antenna nem jó, vagy az autó csatlakózója ami belemegy a magnóba.

Még kisérletezem. Még egyszer köszi.

Szkury!

Bizti nincs bekábelezve? Nézz be a műanyag borítás mögé rendesen, sztem benne kell legyen

a hangszórókábel a gyári kötegben... Ha nincs, én tudok adni majd ilyen csatit ingyé valamelyik

talin ha összefutunk. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

van egy problémám a kis padavanommal...

Nem indit...nagy nehezen rájöttem,h a gyujtás kapcsolo(kulcs) a bűnös..a ventillátor se ment aztán arra is rájöttem,h meg kell mozgatni a kábelköteget a gyujtás kapcs. végén...

most már moszgatásra sem meűködik a belsö keringetö ventillátor

a kérdésem: hogy lehet kiveszerni a gyujtás kapcsolot?

mert félek a légzsáktól..nagyon utba van..a kormány levételnél... :rolleyes:

de nagyon nem is akarom emiatt levenni a kormányt....csak ki kell cserélnem a gy. kpcsolot valahogy...

Nem kell kivenni a légzsákot a gyújtáskapcsoló cseréjéhez.

Ami el szokott romlani az a kapcsoló végén levő csatlakozó, és a benne levő mechanika.

Nekem szerelő cserélte ki 5 perc alatt, én nem kezdenék hozzá még most sem, hogy láttam a folyamatot.

Egyébként a cserés alkatrész utángyártottban talán 2000 forint lehetett, és azért volt ilyen "sok" mert immos a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Udv Cartarsak,

de jo vegre egy kis +celsius. de ahogy a reggeli hideginditasi remalom elmult feljott egy ujabb dolog. Ami ugy nez ki, hogy ha ay iranyjelzot kapcsolom jobbra vagy balra a hatso kodlampa is villog ( a visszajelzorol tudom) fuggetlenul attol hogy melyik iranyba jelzek. A problema sajatossaga hogy tenyleg nincs benne rendszeresseg. ?Az lehet az okozoja hogy a hatso ablaktorlo nem mukodik es az zavarna valamit be ? Eleg hulye erzes egy olyan kocsival kozlekedni ami veleltlenszeruen ugy villog mint egy Karacsonyfa izzo keszlet :rolleyes:

Valakinek volt e mar hasonlo ugye, es mi lenne a megoldas?

koszi

Link to comment
Megosztás:

Lámpát is érdemes megkukkantani, mert azon egymás mellett mennek szigeteletlenül az átvezetések.

Ha meg van hajolva egyik, hozzáérhet a másikhoz néha.

Gyújtáskapcsolót kell csak cserélni, ami a slusszmechanika végén van.

De lehet az is, hogy csak szét van ugorva valamelyik patentja, nézd meg! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vagy zárlat az oka, vagy amire én inkább gyanakszom, hogy nincs rendes test, és ilyenkor minden villoghat mindennel. Extrém esetekben akár az első helyzetjelző is villoghat a hátsó lámpa testhibája miatt! A testkábelek kontaktjait tessék ellenőrízni! :rolleyes:

bizony, bizony...egy kis pucolás csodát tesz, nálam még a féklámpa is villogott... de elmult miután az izzók érintkezőit megsprézgettem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.