Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ugyanezt az elvet vallom én is. :lol:

Nekem tavaly óta 100/ akárhányas van benne. (nem tudom pontosan, hogy milyen, asszem 100/60as) De ha gondolod holnap kiveszem, és megnézem neked. :lol:

Nem olvasztott szét semmit, minimum 20-30.000-et mentem vele az idén (természetesen világítással) ;) De minden okés, és jó a fényereje. :lol:

Az is jó, amit FPepe mond, csak azok az izzók asszem drágábbak. (nekem egy ezresből megvolt a kettő egy éve)

Nekem Watt számban megnövelt fényerejű van, de kiakarom cserélni az új típusúra, ami ugyanúgy 60/55-ös, de mégis erősebb a fénye. Árban drágább, de nem égeti szét a foncsorozást. Lehet, hogy a mostani sem, de azért nem akarok új lámpákat venni 2 év múlva ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma délelőtt kivillogtattam a hibakódokat..Van egyszer egy 15-ös,és egy 22-es..A 22-esről tudom hogy a pillangószelep poti jeladó,a 15-öst viszont sajna nem tudom..Viszont ezek meg nem épp gyújtásmodul hibára utalnak..Ráadásul az eddigi leállásokkor nem is volt hibakód,most is csak kíváncsiságból néztem meg,és most van kettő is...Létezik az hogy hiába villogtat mást az ECU,mégis a gyújtásmodul carakszik??Hogy annak a hibáját esetleg más jeladókon mutatja ki??Vagy egyszerre esetleg 2-3 dolog hibásodott meg???Vagy hagyjam a francba az ECU villogásait,cseréljem ki a gyújtásmodult,és csókolom?? ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma délelőtt kivillogtattam a hibakódokat..Van egyszer egy 15-ös,és egy 22-es.. A 22-esről tudom hogy a pillangószelep poti jeladó,a 15-öst viszont sajna nem tudom...

Az aláírásodban lévő motorkód alapján találtam:

Eszerint a 15-ös hibakód hűtőfolyadék hőmérséklet jeladónál (CTS) túlfeszültség. Nincs kidörzsölődve valahol a jeladó vezetékének szigetelése?

Nem vagyok villanyász, szal csak tippelek és lehet, hogy egetrengető baromságot írtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vízhőfok jeladóval kapcsolatban. Történt ugyanis, hogy fordszámos műszeregységet tettem a sima helyére és most a vízhőfok mutatóm nem megy fel az üzemi hőfokig, hanem olyan 80 fok környékén megáll. Az eredeti műszeren 90 és 100 fokos kiírás volt, a jelenlegin meg 110 fok a vége. Egy rakás hőfok jeladót lehet kapni, de nekem melyik kellene? Mit nézzek rajtuk?

Esetleg valakinek nincs elfekvőben a nekem kellő jeladóból? (átvenném piaci áron!)

Másik kérdés, hogy az ecu honnan kapja a vízhőfok jelet? Mert a csere óta rettentő magasnak tűnik a fogyasztása ennek az 1,4-es motornak. (9,6 liter jelenleg)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vízhőfok jeladóval kapcsolatban. Történt ugyanis, hogy fordszámos műszeregységet tettem a sima helyére és most a vízhőfok mutatóm nem megy fel az üzemi hőfokig, hanem olyan 80 fok környékén megáll. Az eredeti műszeren 90 és 100 fokos kiírás volt, a jelenlegin meg 110 fok a vége. Egy rakás hőfok jeladót lehet kapni, de nekem melyik kellene? Mit nézzek rajtuk?

Esetleg valakinek nincs elfekvőben a nekem kellő jeladóból? (átvenném piaci áron!)

Másik kérdés, hogy az ecu honnan kapja a vízhőfok jelet? Mert a csere óta rettentő magasnak tűnik a fogyasztása ennek az 1,4-es motornak. (9,6 liter jelenleg)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Vagyunk még egy páran, akik szeretnék tudni, hogy melyik órához milyen jeladó kell.

Link to comment
Megosztás:

Vagyunk még egy páran, akik szeretnék tudni, hogy melyik órához milyen jeladó kell.

Vagyunk, de igazából ez a műszer csak tájékoztató jellegő, sok új autón nincs is skála, szóval szerintem kicsit túl van lihegve a dolog. Mozduljon ki a kékből, ne menjen a pirosba igazából csak erről kellene hogy szóljon....

Link to comment
Megosztás:

Helló!

1998-as X16XEL Astrámmal küzdök.

Eleinte 1-2 nap állás után nehezen indult, majd ezt követően minden gond nélkül. Mostanra már pár óra állás után csinálja.

Motorhőfok jeladó, AC cserélve. Hosszabb állás után AC-t megpörgettem ugyanúgy nehezen indul. Még az injektorhíd szelepnél akarom megnézni, hosszabb állás után, van-e nyomás. A rendszer kifele nem ereszt.

Kezdek arra gondolni, hogy elektromos baja lesz, de mi???

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Helló!

1998-as X16XEL Astrámmal küzdök.

Eleinte 1-2 nap állás után nehezen indult, majd ezt követően minden gond nélkül. Mostanra már pár óra állás után csinálja.

Motorhőfok jeladó, AC cserélve. Hosszabb állás után AC-t megpörgettem ugyanúgy nehezen indul. Még az injektorhíd szelepnél akarom megnézni, hosszabb állás után, van-e nyomás. A rendszer kifele nem ereszt.

Kezdek arra gondolni, hogy elektromos baja lesz, de mi???

Köszönöm

Azt már nézted hogy amikor nem indul van-e szikra?

Link to comment
Megosztás:

Azt már nézted hogy amikor nem indul van-e szikra?

Ezt még nem néztem, leírnád röviden mit csináljak, gondolom gyertya ki kábelen rajta, gyertya testel és indít. Mi okozhatja a szikra hiányt elsőre (második vagy harmadik indításra meg van szikra).

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ezt még nem néztem, leírnád röviden mit csináljak, gondolom gyertya ki kábelen rajta, gyertya testel és indít. Mi okozhatja a szikra hiányt elsőre (második vagy harmadik indításra meg van szikra).

Köszönöm

Egyszerűbb ha van nálad egy bármilyen plussz gyertya , nem kell tekergetni. Elsőre talán gyujtásmosul ha van ezen a motoron.

Link to comment
Megosztás:

Oké várjuk!

szerintem most sokan kiváncsiak lettek! :lol:

Itt vannak a képek!

Majdnem jól emlékeztem, 100/90-eseim vannak, (6-os ez is csak fordítva) ;)

Meg arra is, hogy nem érzel-e néha égett szagot a kocsiban? A világításkapcsoló nem erre lett méretezve...

Sosem érzetem még égett szagot, de mégcsak biztosítékot sem kellett az égők miatt cserélnem (pedig sokat futózok is, gondolom azok is ugyanazokon a biztosítékokon vannak, persze lehet nem :lol: )

Melegedni sem melegszik semmi, nézegettem, ma is megvolt a 200 km lámpával. ;) Se a kapcsoló, se a biztosítékok, de a kábelek sem melegszenek)

Nekem Watt számban megnövelt fényerejű van, de kiakarom cserélni az új típusúra, ami ugyanúgy 60/55-ös, de mégis erősebb a fénye. Árban drágább, de nem égeti szét a foncsorozást. Lehet, hogy a mostani sem, de azért nem akarok új lámpákat venni 2 év múlva :lol:

Nekem is ez van.

Teljesen jók a foncsorok, pedig több mint egy éve benne vannak ezek az égők, nem kevés üzemórával.

A következő cserénél (ha ezek kiégnek - ami szerintem hamarosan várható, látszik azért rajtuk a használat, főleg a tompított, az ég ki amúgy is mindíg) én is ilyenre pályázok, megalight +90% a minimum, amit szeretnék.

Fontos számomra a fény, faluban lakom, és a 6 Km-es bekötőút még nagy fénnyel is dúrva, főleg most, hogy már 5kor sötét van (nem is beszélve az őzekről, nyulatról, rókákról, amiket írtunk rendszeresen - autóval. :lol: :lol: (szerencsére őzet még nem fogtam, nem is szeretnék :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Vagyunk, de igazából ez a műszer csak tájékoztató jellegő, sok új autón nincs is skála, szóval szerintem kicsit túl van lihegve a dolog. Mozduljon ki a kékből, ne menjen a pirosba igazából csak erről kellene hogy szóljon....

Sőt, van olyan új kocsi amiben még műszer sincs, csak egy kék led világít, ha még hideg a motor.

Ettől még engem érdekelne, hogy milyen meleg a víz. Tudom, hogy maradiság, de én így szoktam meg. (Off kocsiban olajnyomás és olajhőfok mérő is van, és csak azután forgatom, amikor már minden üzemi állapotú.

ON: Az ecu honnan kapja a víz hőfokának értékét? közvetlenül a jeladótól, vagy a műszeren keresztül? Egyáltalán a műszerben mi a más? van egy ellenállás ami a régin 3KOhm nekem, és van egy három lábú állat. Ezeket próbálta már valaki cserélgetni az órákban?

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsoló nincs relézve,ott csak a kapcsoló van és kész...Astráknál elég gyakori a kapcsoló szétégése is,pont emiatt...

Szerencsére ha ez is lenne, akkor is van vagy 3-4 db itthon tartalékba. ;) (no meg ott a poroltó is mindíg a kocsiba ;) Romániába kötelező ez is, és a téligumi is mától :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sőt, van olyan új kocsi amiben még műszer sincs, csak egy kék led világít, ha még hideg a motor.

Ettől még engem érdekelne, hogy milyen meleg a víz. Tudom, hogy maradiság, de én így szoktam meg. (Off kocsiban olajnyomás és olajhőfok mérő is van, és csak azután forgatom, amikor már minden üzemi állapotú.

ON: Az ecu honnan kapja a víz hőfokának értékét? közvetlenül a jeladótól, vagy a műszeren keresztül? Egyáltalán a műszerben mi a más? van egy ellenállás ami a régin 3KOhm nekem, és van egy három lábú állat. Ezeket próbálta már valaki cserélgetni az órákban?

Én is szeretem tudni az értékeket (az olajnyomás is érdekelne).

Szerintem nem cserélgettünk még a műszerfalon ellenállásokat, csak azt a 3 lábú fekete hogyishíjjákot :lol: :lol: (nem tudom mi a neve)

Amúgy ezt az igényes műszeregységet láttátok már? ;) 18000 Ft, háát, nem egy plazmaszámlap, az biztos. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is szeretem tudni az értékeket (az olajnyomás is érdekelne).

Szerintem nem cserélgettünk még a műszerfalon ellenállásokat, csak azt a 3 lábú fekete hogyishíjjákot :lol: :lol: (nem tudom mi a neve)

Amúgy ezt az igényes műszeregységet láttátok már? ;) 18000 Ft, háát, nem egy plazmaszámlap, az biztos. ;)

Ahhoz képest, hogy megvilágítva hogy néz ki, kicsit túl van árazva. Megvilágítás nélkül még néz is ki valahogy.

Ja és a W számot elárulhatná.

Link to comment
Megosztás:

a 6 Km-es bekötőút még nagy fénnyel is dúrva, főleg most, hogy már 5kor sötét van (nem is beszélve az őzekről, nyulatról, rókákról, amiket írtunk rendszeresen - autóval. ;) ;) (szerencsére őzet még nem fogtam, nem is szeretnék)

Addig jó Neked. Én sem szerettem volna idén júniusban mégis összejött egy ~40 Kg-os... A kocsinak annyi, fizikai TK, a ~700E Ft-os kocsiban a helyreállítási költség 2,4MFt lett volna. Szerencsére fizikailag nem sérültem meg, a lufik se durrantak el, de azóta valahogy nem vagyok a régi...

A lampicsku képeket köszi, ez engem is érdekel. Hamarosan le is cserélem az izzóim. Thaliaban csak 50+-os Tesla-k voltak (Lidigazdaságosak) és nagyon meg voltam velük elégdve.

Link to comment
Megosztás:

Tőlem megkérdezte az egyik ismerősöm, hogy milyen égőim vannak, mert tuti jó a fényük.

Mondtam, hogy Megalight +90%...következő kérdése, hogy mennyibe kerül.

Mondom, hogy kb 2300 körül vettem a kettőt.

Erre a válasz eléggé elszomorító volt: "Akkor inkább vaklálok..." ;)

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz képest, hogy megvilágítva hogy néz ki, kicsit túl van árazva. Megvilágítás nélkül még néz is ki valahogy.

Ja és a W számot elárulhatná.

Sima papírlap, látszanak a műszerek műanyagjainak körvonalai.

Ilyet már én is csináltam,simán papírlapra nyomtattam de megvilágítva nem szép, sőőt. ;) Akkor már inkább a gyári. :lol:

De 18000ért?? :lol: még ha 8000 lenne, de annyit sem adnék érte az tuti. :lol:

Addig jó Neked. Én sem szerettem volna idén júniusban mégis összejött egy ~40 Kg-os... A kocsinak annyi, fizikai TK, a ~700E Ft-os kocsiban a helyreállítási költség 2,4MFt lett volna. Szerencsére fizikailag nem sérültem meg, a lufik se durrantak el, de azóta valahogy nem vagyok a régi...

A lampicsku képeket köszi, ez engem is érdekel. Hamarosan le is cserélem az izzóim. Thaliaban csak 50+-os Tesla-k voltak (Lidigazdaságosak) és nagyon meg voltam velük elégdve.

Az őz az dúrva dolog, még alacsony sebességnél is. (bár a napokban amint jöttem hazafelé volt egy "majdnem dúrva helyzet", ami nem rajtam múlott, mert csak annyit láttunk már, hogy kb 20-30 centire elsuhan az őz s*gge a bal fényszóróm előtt. a szerencsém az volt, hogy 60-al mentem csak, 80-90el simán telibe verem. :lol: Azóta sötétben max 60 a bekötőút. Hiába jobb a világítás, ha bozótos az út széle. ;)

Tőlem megkérdezte az egyik ismerősöm, hogy milyen égőim vannak, mert tuti jó a fényük.

Mondtam, hogy Megalight +90%...következő kérdése, hogy mennyibe kerül.

Mondom, hogy kb 2300 körül vettem a kettőt.

Erre a válasz eléggé elszomorító volt: "Akkor inkább vaklálok..." :lol:

Meg is érdemli!

Hol vetted ilyen jó árban? :lol: tescó?

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

Van egy fejtörős problémám, OPEL ASTRA F 1.8 16V. 96-os Ecotec motor, már öt szerelőnél voltam és elég ötlethiányosak a gondommal kapcsolatban.

A gond úgy kezdődött kb egy- másfél évvel ezelőtt hogy néha elment az alapjárat de ez havonta egyszer vagy ritkábban volt, két-három nagy gázfröccs és jó is volt, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, sárga lámpa nem volt.

Mostanában elkezdet rendetlenkedni mert sűrűsödött az alapjárat elmenetel és jött mellé olyan hogy sárga lámpa és alapjárat maradt de gázadásnál megtorpan ;) ?

Voltak egyéb apró problémák is mert azért a 200e km-en már túl vagyok vele. Csináltattam egy motorgenerált ami jól is sikerült mert a motor erősebb lett és pl. a ciripelés is eltűnt. Na de jöttek a hibakódok és a torpanások, alapjárat elmenetelek sűrűsége.

Elkezdtük javítani, hibakód olvasás Lambdaszonda hibás, CSERE, hiba maradt újabb hibakód: légtömegmérő CSERE,

hiba maradt, gondoltam talán gyújtás, gyújtókábelek- gyertya CSERE, hiba maradt, ekkor elvittem egy másik villamossági szerelőhöz akik komolyabban fel voltak szerelve kütyükkel, elkezdtek méregetni azt mondták: alkatrészek helyes értékeket adnak le csak a computer nem értelmezi jól valószínű meghibásodott, ;) , na ez is CSERE a hiba maradt de a "tököm" már bocsánat egyre inkább tele lett. Vissza vittem sajnálják de nincs több ötletük valószínű valahol contakt hiba lesz és bele kell hasalni ( köszönöm szépen, belehasalnak másfél napra 5000-res órabérért kb 60.000 ezerért és kiderül hogy mégsem, hát ebből nem kérnék).

Én már átnéztem a csatikat és azok jók mert a kocsi megy mint a szél folyamatos gáznál nincs vele semmi gond csak mikor leesik alapjáratra akkor sárga lámpa és gázadásnál megtorpan de utánna megy, ha hosszabb utat megyek pl autópályán akkor kb 5 perc alapjárati ketyegés után jön elő ez a bibi, egyébként tökéletes alapjárat van. Ja egyszer volt olyan hogy adtam egy kis gázt és az alapjárat nem eset vissza de ez csak egyszer volt.

Szóval ez a nagy helyzet vajon mi lehet a gond ha valaki találkozott ilyennel léci adjon ötleteket mert én és a soproni szerelők már kifogytak a találgatásokból. Vagy ha tud valaki Sopronban Opel szakit és összehozna vele azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Az aláírásodban lévő motorkód alapján találtam:

Eszerint a 15-ös hibakód hűtőfolyadék hőmérséklet jeladónál (CTS) túlfeszültség. Nincs kidörzsölődve valahol a jeladó vezetékének szigetelése?

Nem vagyok villanyász, szal csak tippelek és lehet, hogy egetrengető baromságot írtam.

Miután az a hőgomba a test felé van bekötve, a túl magas feszültség szakadásra utal, pl. kontakthibás a csatlakozója, szakadt a vezeték valahol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.