Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

37 perce, Stevy írta:

Rádió antenna kábele merre megy hátra ? Mert szerintem megszakadt a gyárim, egy réz dróttal jobb a vételem mint az antenna kábelét rádugva.

A baloldali küszöbnél, a műanyag burkolat alatt.

Elvileg van egy toldás a motornyitó kallantyú mögötti burkolat alatt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!!

Olyan kérdésem van hogy valahogy eltűnt a gerjesztés a masinában!!!

Cseréltem műszerfalban izzót, fesz-szabályzót a generátorban minden jónak tűnik!!!

Eddig egy kisebb gázfröccsel lett gerjesztés de most így sincs!!

A műszerfalon nem világít a töltés visszajelző!!!

Köszönöm előre is a válaszaitokat!!

Pál Attila

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Rico junior írta:

Sajnos soha nem világít a töltés visszajelző!! :)

És mivel nincs gerjesztés, töltésem sincs!! :)

Ha jól tudom a gerjesztő izzó közvetlenül a generátorra van kötve a két szemes sarú közül a kisebbik. Az nincs leszakadva, nem oxidos, kontaktos...stb? F7-es bizti nincs kiolvadva?

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Ha jól tudom a gerjesztő izzó közvetlenül a generátorra van kötve a két szemes sarú közül a kisebbik. Az nincs leszakadva, nem oxidos, kontaktos...stb? F7-es bizti nincs kiolvadva?

A generátornál minden rendbe!!!! A biztosíték táblán nem találtam kiégett biztosítékot!!

Kérdezném közbe a generátorról közvetlenül megy a kábel a kilométerórába??

Diódasor (egyenirányító) nem lehet???

Módosítva : Rico junior
Link to comment
Megosztás:

48 perce, Rico junior írta:

A generátornál minden rendbe!!!! A biztosíték táblán nem találtam kiégett biztosítékot!!

Kérdezném közbe a generátorról közvetlenül megy a kábel a kilométerórába??

Diódasor (egyenirányító) nem lehet???

Hát igazából erre nem tudok biztos választ adni, mert külön rajzon van a generátor és külön a műszeregység, megy bele valami számozott négyzetbe a vezeték, de ehhez már nem értek. Az biztos hogy mindegyik színe a kék-fehér így arra tippelek hogy igen. Diódasor..passz. De az izzót és a vezetéket ellenőrizni lehetne úgy szerintem hogy leveszed a generátorról azt a kék-fehér kábeles szemes sarút, és gyújtáson letesteled. Ha jól értelmezem a rajzot akkor világítania kéne a visszajelzőnek. Ha világít akkor már csak a generátor marad.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Hát igazából erre nem tudok biztos választ adni, mert külön rajzon van a generátor és külön a műszeregység, megy bele valami számozott négyzetbe a vezeték, de ehhez már nem értek. Az biztos hogy mindegyik színe a kék-fehér így arra tippelek hogy igen. Diódasor..passz. De az izzót és a vezetéket ellenőrizni lehetne úgy szerintem hogy leveszed a generátorról azt a kék-fehér kábeles szemes sarút, és gyújtáson letesteled. Ha jól értelmezem a rajzot akkor világítania kéne a visszajelzőnek. Ha világít akkor már csak a generátor marad.

Köszönöm szépen ezt holnap kipróbálom!!

Majd írok hogy sikerült!!! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerelt már valaki 98 utáni, tehát classic, lengyelországi astrába gyári elektromos ablakot? Olyan kérédésem lenne, hogy mennyire vannak a vezetékek kiépítve, elmennek-e a lábtérnél található nagy "elosztóig" vagy egyáltalán nem? Néztem a biztosíték táblát így előlegesen és a 10-es illetve a 22-es helyeken(ami a villanyablakoké) nincs benne az "érzékelő". Ha ez a kezdetleges vezetékelés nincs megoldva mennyire macerás a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tóth Balázs írta:

Üdv!

Szerelt már valaki 98 utáni, tehát classic, lengyelországi astrába gyári elektromos ablakot? Olyan kérédésem lenne, hogy mennyire vannak a vezetékek kiépítve, elmennek-e a lábtérnél található nagy "elosztóig" vagy egyáltalán nem? Néztem a biztosíték táblát így előlegesen és a 10-es illetve a 22-es helyeken(ami a villanyablakoké) nincs benne az "érzékelő". Ha ez a kezdetleges vezetékelés nincs megoldva mennyire macerás a megoldás?

Általában minél későbbi gyártás annál kevesebb plusz kábel van benne. Látatlanban azt mondom nincs benne semmi, de meg kell nézni. A legmacerásabb talán a biztosíték táblát kiforgatni, hogy hátulról bedugd a biztosítéknak az aljzatot. Ha kiveszed a műszerfal mögül a lábtér felé a fűtéscsöveket, akkor kicsit jobban hozzáférni, de ezeket eléggé gyötrelmes visszarakni. A többi helyen ajtóban, átvezetőben, a műszerfal mögött áthúzni a kábelkorbácsot nem olyan vészes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Általában minél későbbi gyártás annál kevesebb plusz kábel van benne. Látatlanban azt mondom nincs benne semmi, de meg kell nézni. A legmacerásabb talán a biztosíték táblát kiforgatni, hogy hátulról bedugd a biztosítéknak az aljzatot. Ha kiveszed a műszerfal mögül a lábtér felé a fűtéscsöveket, akkor kicsit jobban hozzáférni, de ezeket eléggé gyötrelmes visszarakni. A többi helyen ajtóban, átvezetőben, a műszerfal mögött áthúzni a kábelkorbácsot nem olyan vészes.

Igen, én is ettől tartok, hogy semmi sincs behúzva. Mikor a központit szereltem akkor is inkább külön bizotsíték házat használtam, egyszerűbbnek, gyorsabbnak tűnt az a megoldás. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Tóth Balázs írta:

Igen, én is ettől tartok, hogy semmi sincs behúzva. Mikor a központit szereltem akkor is inkább külön bizotsíték házat használtam, egyszerűbbnek, gyorsabbnak tűnt az a megoldás. 

Lengőbizti is tökéletes megoldás , nekem a ködlámpa relé sincs még bent a gyári helyén.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Lengőbizti is tökéletes megoldás , nekem a ködlámpa relé sincs még bent a gyári helyén.

Ilyet én még nem nagyon láttam, igaz csak amatőr vagyok elektromosság terén (is). Ezekbe ugyan olyan késes biztosíték való mint a gyári táblába, vagy ezek eltérő megoldásúak? És akkor elvileg annyi lenne az egész, hogy el kell vezetni valahonnan 12 voltot( mondjuk gyújtás kapcsolótól, vagy ez rossz gondolat?), és az után bekötni ezt a lengő biztosítékot?

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Tóth Balázs írta:

Ilyet én még nem nagyon láttam, igaz csak amatőr vagyok elektromosság terén (is). Ezekbe ugyan olyan késes biztosíték való mint a gyári táblába, vagy ezek eltérő megoldásúak? És akkor elvileg annyi lenne az egész, hogy el kell vezetni valahonnan 12 voltot( mondjuk gyújtás kapcsolótól, vagy ez rossz gondolat?), és az után bekötni ezt a lengő biztosítékot?

Igen, veszel valahonnan kapcsolt tápot, például a gyujtáskapcsolótól, és levéded egy lengő biztivel, aztán mehet a fogyasztóhoz, elektromos ablak, tükör, ködlámpa...stb. Ugyanolyan késes megy bele mint a biztitáblába. Például:http://homasita.hu/categories/494 Az a fontos hogy minden kötés-forrasztás rendesen le legyen szigetelve, lehetőleg zsugorcsővel, mert a szigetelő szalag a nagy melegben hajlamos "lenyúlni" bár van az a szövetes ami elég jól bírja a meleget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 18. at 19:19, Rico junior írta:
On 2016. 03. 18. at 19:15, zotya975 írta:

Hát igazából erre nem tudok biztos választ adni, mert külön rajzon van a generátor és külön a műszeregység, megy bele valami számozott négyzetbe a vezeték, de ehhez már nem értek. Az biztos hogy mindegyik színe a kék-fehér így arra tippelek hogy igen. Diódasor..passz. De az izzót és a vezetéket ellenőrizni lehetne úgy szerintem hogy leveszed a generátorról azt a kék-fehér kábeles szemes sarút, és gyújtáson letesteled. Ha jól értelmezem a rajzot akkor világítania kéne a visszajelzőnek. Ha világít akkor már csak a generátor marad.

Köszönöm szépen ezt holnap kipróbálom!!

Majd írok hogy sikerült!!! :)

Sajnos nem világít így se a lámpa!!! :(

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 07. at 21:01, Pingvin írta:

Igen, be tudod rakni, a csatlakozó ugyanaz, de ha nem volt benne a hőmérőhöz hőfok jeladó akkor csak vízszintes vonalakat fog jelezni a harmadik ablakban. A hőfokjeladót is be tudod kötni ha veszel egyet, az első lökhárítón van neki egy kis lyuk oda kell bepattintani. Két szál vezeték kell a hőmérőnek közvetlen a TID csatiból, emlékeim szerint kék és kékfehér. Ha nem raksz bele hőmérőt úgy is működik.

Na már meg van minden ami kell hozzá. Leginkább az idő ami hiányzott, de mit is csináljon az ember szabadság alatt, ha nem az Astráját csinálja!?

A következő a helyzet: a gyári kijelző TID csatlakozójánál 9 vezeték van

y3m4ankShZCjxB8o0DrmTTAGFgE7-4IP7R6oyqh7

Az "új" kijelzőhöz kapott TID csatlakozó darabnál pedig 12 vezeték van

y3mObsaVJ24RpXeQkIQS0zaNYvlq5vKCoyIe5ZZW

Kérdésem: hogyan is tovább? Hogy tudom megoldani a dolgot, hogy mutassa a hőmérsékletet? 

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Klacka987!

Van két megoldási lehetőség. Az egyik, hogy elvágod a vezetéket és rákötöd az új csatit színhelyesen. Nem túl elegáns, és ha nem forrasztol és zsugorcsövezel, később lehet még vele bajod.

A másik, hogy levágod óvatosan a kábelkötegelőt a csatikról, és kinyitod a csatit. Utána kis tűvel ki tudod szabadítani a plusszos vezetékeket és be tudod tolni a Te csatidba. Hátra jön ki, és onnan is megy be. Marad 3 vezetéked amiből most 2 kell Neked a kék és a kék fehér. Ehez kell toldanod, és behúzni a kocsi elejéig a lökhárítóhoz, oda kel majd a hőfok jeladó. A jeladóra is megy egy csati, olyat bontóból tudsz szerezni, lehet az index csati stimmel hozzá, vagy forrasztasz lent, de az később macerás lesz. A kék-piros most nem kell Neked, de rakd át azt is, az egy sebesség jel volt a másikban, majd behúzod, ha azt szeretnéd, hogy a km/h-t is kiírja diag módban, de csak 50 vagy 53-ig méri pár másodpercig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Pingvin írta:

Szia Klacka987!

Van két megoldási lehetőség. Az egyik, hogy elvágod a vezetéket és rákötöd az új csatit színhelyesen. Nem túl elegáns, és ha nem forrasztol és zsugorcsövezel, később lehet még vele bajod.

A másik, hogy levágod óvatosan a kábelkötegelőt a csatikról, és kinyitod a csatit. Utána kis tűvel ki tudod szabadítani a plusszos vezetékeket és be tudod tolni a Te csatidba. Hátra jön ki, és onnan is megy be. Marad 3 vezetéked amiből most 2 kell Neked a kék és a kék fehér. Ehez kell toldanod, és behúzni a kocsi elejéig a lökhárítóhoz, oda kel majd a hőfok jeladó. A jeladóra is megy egy csati, olyat bontóból tudsz szerezni, lehet az index csati stimmel hozzá, vagy forrasztasz lent, de az később macerás lesz. A kék-piros most nem kell Neked, de rakd át azt is, az egy sebesség jel volt a másikban, majd behúzod, ha azt szeretnéd, hogy a km/h-t is kiírja diag módban, de csak 50 vagy 53-ig méri pár másodpercig.

Szia!

Köszönöm szépen!

Azt hiszem a második lehetőséget választom. Az egyszerűbb lesz, meg csak 2 vezetéket kell forrasztani és szigetelni, nem pedig 11-et. Ez végett biztonságosabbnak is találom a dolgot! Holnapi program is megvan akkor a szabira :-) :blush: 

Köszönöm szépen mégegyszer! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Ki akarom cserélni a gyári kazettás gyöngyszemet egy újabb SD kártyás blaupunkt egységre, de ezen valami teljesen más csatlakozó van: 
Hogy lehet ezt átfaragni az újba? 

Köszi!

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Gabber írta:

Sziasztok!

 

Ki akarom cserélni a gyári kazettás gyöngyszemet egy újabb SD kártyás blaupunkt egységre, de ezen valami teljesen más csatlakozó van: 
Hogy lehet ezt átfaragni az újba? 

Köszi!

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak annyi a dolgod h szétvágod a kocsi felőli csatlakozót és a 10 pólusú csatirész szabadon fog fityegni. Plusz van egy szürke vezeték piros csíkkal amit el kell csípni így a rádió feletti kijelző a dátumot fogja kiírni állandóan. Az alsó csatiban a sárga és piros vezetéket vszínű fel kell cserélned, h az elmentett állomások, beállítások megmaradjanak. Ez a kettő a memóriához tartozó állandó táp és a kapcsolt 12V.

Módosítva : Gergőőő
Link to comment
Megosztás:

22 perce, Gabber írta:

Sziasztok!

 

Ki akarom cserélni a gyári kazettás gyöngyszemet egy újabb SD kártyás blaupunkt egységre, de ezen valami teljesen más csatlakozó van: 
Hogy lehet ezt átfaragni az újba? 

Köszi!

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem más csatlakozó, csak nincs meg a felső, szélesebb csati, ami a kijelzővel és egyéb dolgokkal kommunikálna. Kell venned toldót, ami apa-anya kábel és azzal megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.