Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én a helyedben levetetném a hengerfejet, és nyomáspróbáztatnám...

Szerintem megéri azt a 15E forintot, amit akkor fizetsz erre a műveletre,

ha nincs semmi baja. Ha meg van, akkor köszönetet mondhatsz magadnak,

amiért volt annyi eszed, hogy levetetted. :)

De egyébként ha már úgyis lent van, érdemes megejteni rajta egy

kis felújítást (síkolás, szelepfészekmarrás, szelepszárszimeringek, vezműtengely

szimeringek).

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ezen filozom fél éve, de csak az tart vissza,hogy nem érzek romlást azóta és sajnálom megbontani a motort...( tudom,hogy majd a nyári melegben nyaralás közben is elengedhet)

Hallottam olyan kézikészülékről ami kimutatja a hűtővízben a kipufogó gázt, vagy van valami más módja is az ilyen hibák kimutatásának?

Az alapjárathoz még annyit,hogy a folytószelep potméter alaphelyzetben elő van feszítve egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ezen filozom fél éve, de csak az tart vissza,hogy nem érzek romlást azóta és sajnálom megbontani a motort...( tudom,hogy majd a nyári melegben nyaralás közben is elengedhet)

Hallottam olyan kézikészülékről ami kimutatja a hűtővízben a kipufogó gázt, vagy van valami más módja is az ilyen hibák kimutatásának?

Az alapjárathoz még annyit,hogy a folytószelep potméter alaphelyzetben elő van feszítve egy kicsit?

a kezedben van a szerszám ami megmutatja hogy hengerfejes-e:

kiegyenlítő satyek ráhuz, autó járat egy jóideig, és kézzel a hűtéscsövek megnyomkodása.

ha kő kemény akkor hengerfejes, és azért nyomja szét a hütődet.

akkó gyorsan - gyorsan hengerfej le, nyomáspróba, ha nincs elrepedve, akkor sikolás, uj tömités csavarok stb és mehet fel.

Link to comment
Megosztás:

Én is hengerfejes dologra gondolnék! Elvileg onnan is látnod kéne, hogy hamar bekoszolódik a hűtővíz és esetleg buborékos is lesz(bár a felhabzás erre utal...) amit uhuhu írt az alapvető dolog, nézd meg, de szerintem, ha a kiegyenlítő tartályba beleszagolsz Te is meg tudod állapítani, hogy milyen szaga van....

A felsorolt dolgok alapján ez van:

- fogyasztás növekedés: ahhoz, hogy ugyanúgy menj vele, illetve alapjáratot tartson kell neki a több anyaga az eltávozó elégetetlen üzemanyag miatt a hűtőrendszer felé....

- a termosztát: a megnövekedett hőterhelés...sokkal hamarabb és intenzívebben melegszik nagyobb nyomással van a rendszer..behal

- hűtő peremezés: mint Te is írtad, túlzott nyomásnövekedés

- olajfogyi: az olaj csak akkor fogy, ha az olajcsatornával van összefüggésben a pakolás sérülése, de mivel a kompressziótérből van átfújásod így az nem fogy

- vízfogyi: akkor azért csak fogy ha nem húzod rá a sapkát...csak kevésbé, mintha elfolyna valahol..

- fogyasztás növekedés: mint írtam, a veszteség miatt nem megy úgy ahogy kéne, emiatt Te is jobban nyomod (ezt nem veszed észre, mert eleve gyengébb a moci)

A lényeg, hogy minél hamarabb nézesd meg, mert egyszer ott maradsz vele valahol, ha átszakad teljesen a pakolás vagy kimarja a blokkot és az már nem lesz tréfás összeg rendbe rakatni! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Helo

A gyertyák FLR8LDCU, nem ezt írja hozzá a könyv, de elvileg jó bele.

A víznek nincs szaga és tiszta fagyáló színe van.

Az nem lehetséges,hogy a vízpumpa valahogy fals levegőt dolgozik bele?

Közvetlen indítás után 2-3mp-el bugyborékolást lehet hallani.

Nem tudjátok mennyi a c14se alapjárata pontosan? Autodata szerint 850-1100, de ez elég tág a "hidegindítás" miatt.

Még megvárom a 120E Km-t és szíj/pumpa cserével együtt lesz szétbontva.

Köszi az eddigi segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Töltöttem fel egy-két kapcsrajzot!

Remélem segít!

http://julio.fw.hu

köszi, nagyon jók a rajzok

ugyanez van a könyvben is, csak ott a szöveg felül magyar,

sajna nekem még nem volt időm scannelni, de most, hogy nézem nincs is értelme, mert ez A3 scannerrel van nyomva, nekem meg csak A4 van, s a rajz így ezeken jóval átláthatóbb... ráadásul nincs benne a könyvben lévő hajtogatás sem, s a minőség is teljesen jó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vateromék most vettek egy 6 éves lépcsőshátú Astra F-et.

Teljesen alapfelszereltségű a kocsi, és gondoltam nem ártama bele egy

távirányítós központizár, esetleg riasztó is.

Abban kérném a segítségeteket hogy milyen tipusú központizárat érdemes

venni ami megbízható és halk is?

Köszi! Kojak

Link to comment
Megosztás:

Abban kérném a segítségeteket hogy milyen tipusú központizárat érdemes venni ami megbízható és halk is?

én tőlük vettem: www.autoriasztok.hu

központi zárat nem kértem hozzá (de lehetett volna) nemrossz kütyü van csomo funkciója.....igaz olyan kurv@ hangosatt csippant mint az állat de gondolom ezt lehet konfigolni....ja és nem volt drága!

Link to comment
Megosztás:

Eddigi tapasztalatok alapján elég sokat el lehet menni töltés nélkűl..persze egy kis odafigyeléssel...haverom pl 120km-t megtett a géppel töltés nélkűl...persze hazáig...aztán már nem tesztelte tovább... :wink: de nem osztom feleslegesen azt észt..van nektek elég! 8) csak csodálkoztam egy ilyenbe hogy lehet belefutni ilyen rövid távon... :? :shock:

igaz G astra, de Én is belefutottam a dologba...elmentem otthonról 110km-re, hogy haver OFF BMW-jét ON haza húzzam erre behalt a generátorom :oops: , mikor húztam volna haza..épp, hogy elindultam...a lényeg..életre tesztelve 8) ....nuku klíma nuku kormányszervó és húztam haza a havert aksiról 90-100km/h-val, de haza értünk, aztán mivel otthon még járattam egy kicsit mert vártam vkire akkor adta fel, leaállt...szóval egy jól feltöltött aksival 110km kb. 1,5-2 óra menetet ki kell bírnia! :roll: :wink:

Link to comment
Megosztás:

A generátort megcsinálták, már be is szereltem.., mint kiderűlt már javította vmi kontár és kisprólt belőle egy pár elektromos kütyüt az egyenirányítóból, helyettük megpatkolta..aztán mivel most itt a nyár és a klímát is használtam így túlterhelődött az egyenirányítója nem hűltek úgy a diódák, ami miatt szép sorban elhaltak, majd ezek után ki lett végezve a fesz szabályzó is!

A lényeg: fesz szabályzó és egyenirányító lecserélve pénztárca könnyebb lett már megint... :roll:

Link to comment
Megosztás:

valaki help elegem van a kocsimbol

kell egy olyan ember aki ért rendesen az opel elektonikájához

és nem opel márka szervizbe kell vinni

akihez betolom a kocsit és meg is találja a hibát

a hiba most lényegtelen ..

megbizhato embert keresek ... nem olcson jot akakrok

hanem meg is fizetném... ha érti amit csinal

elöre is Köszi

Udv

Sonique

Sorry

de kicsit idegeges vagyok

Link to comment
Megosztás:

valaki help elegem van a kocsimbol

kell egy olyan ember aki ért rendesen az opel elektonikájához

és nem opel márka szervizbe kell vinni

akihez betolom a kocsit és meg is találja a hibát

a hiba most lényegtelen ..

megbizhato embert keresek ... nem olcson jot akakrok

hanem meg is fizetném... ha érti amit csinal

elöre is Köszi

Udv

Sonique

Sorry

de kicsit idegeges vagyok

uhuhu ajánlott nekem egy generátor szerelőt anno...nem tudom, hogy Ő foglalkozik e ilyesmivel, de kérdezz rá....

06209572559

ő a generátor szerelő.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Vateromék most vettek egy 6 éves lépcsőshátú Astra F-et.

 Teljesen alapfelszereltségű a kocsi, és gondoltam nem ártama bele egy  

 távirányítós központizár, esetleg riasztó is.

 Abban kérném a segítségeteket hogy milyen tipusú központizárat érdemes

 venni ami megbízható és halk is?  

                   Köszi! Kojak

nekem is ilyen gépem van és a riogatót 38000-ért rakták bele+ 10000 lett volna a kp.zár, de nekem az volt benne, sajnos kecskeméten van a műhely és kb 4-5 óra a szerelés, de ha érdekel beírom a számukat.

Link to comment
Megosztás:

nekem is ilyen gépem van és a riogatót 38000-ért rakták bele+ 10000 lett volna a kp.zár, de nekem az volt benne, sajnos kecskeméten van a műhely és kb 4-5 óra a szerelés, de ha érdekel beírom a számukat.

A riasztó stimmel, mi 32-ért szereljük (Clipper 501) Opelbe, a központi zár viszont már magában is több ennél (4 ajtós - kb 14e). És még be is kell szerelni... Lehet, hogy új beszerzési forrást kell keresnünk?

A riasztószerelés időben tényleg 4 óra körül van (nálunk), de a zármotorokkal, meg a madzagolással sok vacakolás van. Persze voltam már olyan helyen, ahol a riasztót - ugyanezt az 501-est - 20 perc (!) alatt kötötték be! Mindezt a szemem előtt. Képzelheted... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek, gondom lenne :!: egyre nehezebben fordul el a gyujtáskulcsom a kapcsolóban. Volt már valakinek ilyen gondja :?: már fujtam bele szilikont 1 napig ok de aztán megint kaka. Tanács kéne.

Szétszedni kipucolni, újra kenni. :idea: ...de lehet hogy túl sokat volt használva már és elkopott :roll: . :arrow: ..akkor csere.... :wink:

most olvasom "nehezen fordul" vagy akad? mert nem mind1....ha nehezen fordul tele van szeméttel és tényleg puclás kell vagy ne szilikont fujj bele, mert az elpárolog, hanem vmi olajtartalmút..pl zárolajozó/jégoldót...vagy csakWD 40-et, ha ez nem oldja meg tartosan akkor szétszedés...

Link to comment
Megosztás:

Szétszedni kipucolni, újra kenni. :idea: ...de lehet hogy túl sokat volt használva már és elkopott :roll: . :arrow: ..akkor csere.... :wink:

most olvasom "nehezen fordul" vagy akad? mert nem mind1....ha nehezen fordul tele van szeméttel és tényleg puclás kell vagy ne szilikont fujj bele, mert az elpárolog, hanem vmi olajtartalmút..pl zárolajozó/jégoldót...vagy csakWD 40-et, ha ez nem oldja meg tartosan akkor szétszedés...

Köszi :arrow: akad is meg nehezen fordul :arrow: de maga a betét az nem szedhető szét ugye :?: vagy igen :!: 8)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.