Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Már rájöttem: a tankbetöltő nyílás állapotából ítélve a kisajtó mögött annyira el lehet rohadva hogy nem tartotta volna meg a töltőcsonkot, úgyhogy biztos kényszerűségből rakták ide. :D

Ma kocsimosás után benéztem az tankajtó mögé, hátha lesz rozsda. Az nincs viszont a mosástól bejutott egy csomó víz (pedig a gumi tömítés hibátlan). Nem tudom mikor szivárgott volna ki onnét. Egyébként a tankajtó másnál is műanyag? Azért így marha biztonságos...

Link to comment
Megosztás:

Csak nálunk pl már jóval több a gáz... (270Ft-os súrolja, igaz BP-en tankolok, ha arra járok)

Nálunk kb. akkor lesz ennyi vagy nem sokkal több a gáz ára, amikor felemelik az adóját. Most 229-239 Ft között változik Szegeden. Odébb húsz kilométerrel Vásárhelyen már 261 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez nagyon gáz, és az LPG még lehet betesz neki.... Remélem ezért 200k kilométert elmegy...

Eddig nem volt semmi nagyobb probléma a kocsimmal, gariban egy bal féltengely szimering, most pedig egy olajszűrőház tömítés. Ha aeddig is ilyen jó lesz, akkor nagyon elégedett leszek vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

http://www.origo.hu/...-folyosoin.html

ez eddig is így volt, nem? :huh:

nem értem, hogy mit variálgatnak....

A tűzvédelmi szabályzat másik új előírása szerint tisztán gázüzemű és vegyes üzemű járművek nem helyezhetők el mélygarázsokban november 13-tól, kivéve a cseppfolyós (propán-bután) üzemanyaggal működő járművet, ha azon feltüntették a jóváhagyási jelet.

Milyen jóváhagyási jel kell ezeknek?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Melyik kúton érdemes most tankolni a III. kerületben?

A szentendrei útiról tudunk, hogyan járt...

A Coránál 242Ft a gáz, a Bojtár utcában 235Ft. Ha jó a Bojtár utcai, akkor oda megyek (2-3x tankoltam ott, igaz már egy éve)

A szentendrei út zárva...

A Bojtár utcában nem rakták vissza rendesen a kupakot és elhagytam... Utoljára ki volt kopva a pisztoly és kínszenvedés volt a tankolás. Általában sorállás van.

A Auchan (Cora) jó, leszámítva, hogy be kell menni...

Link to comment
Megosztás:

A szentendrei út zárva...

A Bojtár utcában nem rakták vissza rendesen a kupakot és elhagytam... Utoljára ki volt kopva a pisztoly és kínszenvedés volt a tankolás. Általában sorállás van.

A Auchan (Cora) jó, leszámítva, hogy be kell menni...

Ha a gáz jó, és tényleg 235Ft akkor megyek Bojtár utcába. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az első mérések alapján országúton nem papásan autózva (100 körüli sebesség, több intenzív előzés stb.), plusz megfűszerezve egy kis budapesti dugóban állással 7,5 körülire jön ki a gázfogyasztás. Mindez három fő, sok csomag mellett. A benzines ECU az OBD csatiról levehető mérés alapján 6,5l körülire teszi a benzinfogyasztást, az körülbelül +15% gáznak felel meg, szóval nincs is agyonszegényítve. Tetszik ez az érték, rosszabbra számítottam, főleg, hogy mondtátok, hogy a Z14XE motor bő egy literrel többet eszik a Twinporthoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az első mérések alapján országúton nem papásan autózva (100 körüli sebesség, több intenzív előzés stb.), plusz megfűszerezve egy kis budapesti dugóban állással 7,5 körülire jön ki a gázfogyasztás. Mindez három fő, sok csomag mellett. A benzines ECU az OBD csatiról levehető mérés alapján 6,5l körülire teszi a benzinfogyasztást, az körülbelül +15% gáznak felel meg, szóval nincs is agyonszegényítve. Tetszik ez az érték, rosszabbra számítottam, főleg, hogy mondtátok, hogy a Z14XE motor bő egy literrel többet eszik a Twinporthoz képest.

Az elég jó, nekem pályán 130-as tempónál eszik 7.5-öt. (benzinfogyim 6l volt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondolatom támadt, hogy mi lenne ha megcsinálnám az autómat olyanra mint az új gázos autók!

Mármint arra gondolok, hogyha a gépkocsi benzinnel megy akkor az üa visszajelző a benzin szintjét mutatja, ha pedig gázzal akkor a gáz szintjét jelzi.

A multiszelep elvileg tud ilyet. Néhányan régebben beszéltetek is ilyenről (nekem ez rémlik).

Nekem nem ilyen multiszelepem van. Még a régi csak mutatós, de nemsokára cserés lesz a tartállyal együtt.

De tesómnak ilyen elektromos kivezetései is vannak a multiszelepnek. Emlékeim szerint 2.

Na már most ha azt rákötöm arra a vezetékre ami a tankból jön ki (nem a szivattyúra gondolok!). Akkor szerintetek az üres és a teli jelzés meg fog-e egyezni?

Tudom, hogy elég csalóka a gáztartály szintjelzője, de ha már nekem annyit mutat, hogy tele, félig és üres már pont jó!

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.