Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2015. 12. 25. at 12:51, hetyke írta:

Következő projekt Astra felújítás? :D

Isten ments. Az csak addig marad míg a vectra kész lesz. Ámbár elgondolkodtam hogy a gyári 1.6-ból készülő project motort majd egy 3 ajtós astra, vagy kadett/nexia kaszniba kéne betenni. :D

Link to comment
Megosztás:

BUÉK A FÓRUMTÁRSAKNAK!

Elkészültem a 2015-ös statisztikámmal. Elég jól sikerült ez az év! Kiderült, hogy a lábam kisebb lett... :blink: Úgy tűnik ez együtt jár a magasságcsökkenésemmel! :-)

A kocsi fogyasztása negatív rekordot döntött, bár ehhez hozzá kell tenni, hogy "csakazértis" meggondolásból egész évben egyetlen fillért sem költöttem autópálya díjra... Pedig Debrecentől Pécsen át Győrig beautókáztuk az egész országot.

Íme:

Éves futott km: 13007

Összes ktsg: 416555 Ft.

Ebből benzin ktsg: 327410 Ft

Karbantartás (az összes ktsgen belül): 89.145 Ft, amiben az olajcserétől a kocsimosásig minden benne volt.

Benzin átlagár: 344,5 Ft/l   (Ez tavaly még 392,48 Ft/l volt)

Átlag fogyasztás: 7,3 l/100km

1 km költsége: 32 Ft. (Utoljára 2010-ben volt ilyen kevés)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekemis rekordot fogyasztott az astrácska.c18xe motor 6, 2 130km/h tempora."Hosszu távon persze"

Eddig 7-7, 4 között mozgot a fogyasztás de 7alá soha nem ment.de ez a fogyasztás szar lamda szondával van.sajnos nem volt időm vele foglalkozni.

De ez most meglepet még engem is.

Imádom a bestiát 

Minden OPEL-esnek kilométerben gazdag uj évet kivánok.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 31. at 14:59, zotya975 írta:

Hát kérdés hogy mennyi az eljárás ára...ugye nálunk kis túlzással 2-300 ezres autók vannak.

BÚÉK!

Ennyi biztos, de szerintem többe kerül. Egyelőre azt tudjuk, hogy olcsóbb mintha új motort vennél bele. A cikkből azért leszűrhető, hogy ennek a lehetőségnek elsősorban az amerikai piacon van prioritása. Ott mindennapos a motorgenerál mivel nagy távolságok miatt rengeteget mennek az autók és persze teljesen más az életszínvonal. Nálunk figyelembe kell(ene) venni manapság ha megveszel egy 2-300 ezres autót arra gyakorlatilag kapásból ráköltheted még egyszer az autó árát mert ma már ezeket az autókat szinte egyáltalán nem tartják karban és a 2-300 ezres kínálatban csak ilyen van + átírás illetékek ...stb. Tehát én nem a 2-300 ezres piaci árhoz hasonlítanám az eljárás költségét hanem ahhoz ahonnét már jót is tudsz venni és amennyibe kerülne egy jó megvétele + tulajdonjogának megszerzése. Persze lehet próbálkozni olcsóbban bontott motorokkal is, de az véleményem szerint nagyon nagy lutri, annak tartóssága erősen kérdőjeles és a feleslegesen kidobott nem kevés pénz az sokkal fájdalmasabb tud lenni nem beszélve a sok felesleges munkáról elpazarolt drága időről. Majd meglátjuk ha már tudunk konkrét árat akkor könnyebben meg tudjuk ítélni, ezt így most nehéz.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Busman írta:

Ha jól rémlik, tetősín nélküli fehér kombival ugye? :icon1: Abban az időben rengeteget olvastam a fórumot, ma már kevesebbet, de azért néha feljárok!

Bizony az lesz. Már azóta picit változott a kinézet, de a kasztni még mindig a tetősín nélküli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet hogy rossz helyre írok, de tökúj vagyok itt.
98' as F astrám van és ezen tél beköszöntésével megjelent egy olyan tünet, hogy a motor melegedésével arányosan nő az alapjárat. Indításkor mínuszban lehet, mert csak a gázpedál finom nyomásával indul, amit tartani is kell kb fél percig. Utána van normális alapjárat, aztán kb 30-60 perc múlva (nyilván ez az aktuális hőmérséklettől is függ) már magas az alapjárat. Ha bármelyikőtöknek volna valami okos tippje, hogy egyáltalán milyen irányban érdemes elindulni, akkor ne kíméljen! Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Drummerviktor írta:

Sziasztok! Lehet hogy rossz helyre írok, de tökúj vagyok itt.
98' as F astrám van és ezen tél beköszöntésével megjelent egy olyan tünet, hogy a motor melegedésével arányosan nő az alapjárat. Indításkor mínuszban lehet, mert csak a gázpedál finom nyomásával indul, amit tartani is kell kb fél percig. Utána van normális alapjárat, aztán kb 30-60 perc múlva (nyilván ez az aktuális hőmérséklettől is függ) már magas az alapjárat. Ha bármelyikőtöknek volna valami okos tippje, hogy egyáltalán milyen irányban érdemes elindulni, akkor ne kíméljen! Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv!

Tippet rengeteget lehet adni erre a hibára,"okos"tippekhez viszont tudni kellene,hogy milyen motor van benne.A legegyszerűbb egy motorkód lenne.(pl C16nz,C14 se ,esetleg valamelyik diesel stb.)

Esetleg van e checklámpa?

Vaktában lövöldözve benzinesnél:kétvezetékes motor hőfok jeladó,alapjárati motor környékén szutyoklerakódások a  fojtószelepházban.

Első körben sasold meg a vákuumcsöveket a motortérben,nincs e leesve,kirepedve valamelyik.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! 

Ne haragudj a kései válaszért, de úsztam egész héten. Szóval végigvizsgáltam mindent amit javasoltál és rendben találtam a dolgokat, viszont arra lettem figyelmes, h a trafó apró pici folyamatos kattogó hangot ad. (gondolom ahogy küldi a szikrát, de a hang nem normális!?)

Szóval most ez a fő gyanúm. Okozhat ilyen tünetet a szikraadás fokozatlansága?

A motorkódom pedig x14nz

Köszönöm válaszod/otokat!  

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Drummerviktor írta:

Szia! 

Ne haragudj a kései válaszért, de úsztam egész héten. Szóval végigvizsgáltam mindent amit javasoltál és rendben találtam a dolgokat, viszont arra lettem figyelmes, h a trafó apró pici folyamatos kattogó hangot ad. (gondolom ahogy küldi a szikrát, de a hang nem normális!?)

Szóval most ez a fő gyanúm. Okozhat ilyen tünetet a szikraadás fokozatlansága?

A motorkódom pedig x14nz

Köszönöm válaszod/otokat!  

A leírtak alapján nem gyújtásproblémának tűnik.A trafó természetes,hogy kattog,ha rossz lenne,akkor nem indulna,vagy nagyon egyenetlenül járna a motor.Ilyen hibát általában fals levegő,fals hőfokadatok okoznak.

Fals levegő okai a teljesség igénye nélkül pl.:vákuumcsövek,nyitva maradt tankszellőztető szelep,lyukas fékrásegítő,szívóoldali tömítések,egr szelep, stb.

Fals hőfokadat:kétvezetékes motor hőfok jeladó szar.

Alapjárati motor,vagy a fészke,levegőjáratai is lehetnek szutykosak.

Nekem ennyi ötletem van,majd a többiek megerősítenek,vagy megcáfolnak ebben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.