Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Te figyu! Ha már úgyis Pestre költözöl, ajánlom az 5-ös főút bekötő szakaszát Alsónémedi felől... ;)

nem mindig érdemes arra menni, néha elég silány a minőség ;)

Tinnye felé elég jó a minőség, de az kiesik Dzsoninak :lol: :lol:

...és még én vagyok disznó! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, hátha tudja valaki a választ, járt valaki esetleg így.?

Adott az autóm ami az én tulajdonom, de nem én vagyok az üzembentartó, (a forgalmiba pedig ugye az üzembentartót jegyzik be).

Namármost, mennék külföldre, a határig nincs gond, mert addig és ott a magyar hatóságok ugye le tudják informálni az autót.

Na de külföldön? Egy esetleges közútui ellenörzésnél hogyan igazolom az autó tulajdonjogát?

Kérdeztem a Yardot, de válaszolni nem tudtak.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, hátha tudja valaki a választ, járt valaki esetleg így.?

Adott az autóm ami az én tulajdonom, de nem én vagyok az üzembentartó, (a forgalmiba pedig ugye az üzembentartót jegyzik be).

Namármost, mennék külföldre, a határig nincs gond, mert addig és ott a magyar hatóságok ugye le tudják informálni az autót.

Na de külföldön? Egy esetleges közútui ellenörzésnél hogyan igazolom az autó tulajdonjogát?

Kérdeztem a Yardot, de válaszolni nem tudtak.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hello!

Nem tudom hova mész külföldre, de Ausztriában és Németországban ezzel nem szoktak foglalkozni.Magyar ül a magyar rendszámú autóban oszt lesz.rják.Ha egy német rendszámú S8 -asban ülnél magyarként, és nem tudnál tulajdonjogot igazolni, egyből a hátadon térdelnének a zöldruhások.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nem tudom hova mész külföldre, de Ausztriában és Németországban ezzel nem szoktak foglalkozni.Magyar ül a magyar rendszámú autóban oszt lesz.rják.Ha egy német rendszámú S8 -asban ülnél magyarként, és nem tudnál tulajdonjogot igazolni, egyből a hátadon térdelnének a zöldruhások.

Horvátba készülök.

Az EU-tagországokról másoktól is azt hallottam amit Te is írsz. na de délen?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

27.-én lejár a müszakim, és ide szeretném elvinni vizsgára felkészitésre, és vizsgára is, a kocsit.

Opel Szakszerviz

Esetleg valakinek vélemény Róluk?

Barátom édesapja nagyon elégedett velük.

Én még nem voltam ott, pedig nincs messze.

Mondjuk ha mutatnak egy papírt : nézd csak a lengéscsillapítókkal ez a helyzet, fék az ok.

Itt lenne egy kis lakatolnivaló, stb....stb....

Valmilyen szinten ezek olyan dolgokat, amit neked is kell érezned látnod nemde ? :rolleyes:

Amúgy hogy sikerült pont őket kiválasztani ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Pár hete volt egy kis "balesetem" a piros-fehér-zöld kúthálózat egyik gépi mosójában, a szép nagy hengeres kefe lekapta a jobb oldali tükröt. Visszatornásztam a helyére, de a borításból letört egy darab, meg lötyög is rajta. Jegyzőkönyv felvesz, kárbejelentő kitölt, kutas persze mosolyogva mondta, hogy minek írkálok ennyit, úgyse kapok egy petákot sem. Gondoltam magamban arra kíváncsi leszek, két éve egy kátyúkárral kapcsolatban bő 300k HUF-t akasztottam le az FKF-ről, és ti is fizetni fogtok.

Na ma megjött a levél a Piros-Fehér-Zöld Benzinkút Nyrt-től. Azt írják hogy hát elismerik a károkozást, és fizetnek nekem egy utángyártott tükröt, meg a szerelési munkadíjat. Aha.

Azt szeretném kérdezni, hogy reálisan mennyibe kerül egy gyári fényezett fűthető elektromos tükör (újabbik fajta) az F Astrához, munkadíjjal? Szeretnék egy szép levelet írni nekik. Mert hogy ugye abból kell kiindulni hogy "az okozott kárt kell megtéríteni". Namost az okozott kár az én esetemben nem egy utángyártott tükör. És nem azért vigyázok az autómra, és használom négy éve karcmentesen, hogy egy Piros-Fehér-Zöld Nyrt. lekapja róla tükröt és kerüljön a helyére egy utángyártott.

Azt csak úgy megjegyzem, hogy ez volt négy év alatt a negyedik gépi mosatásom, de az utolsó is.

Link to comment
Megosztás:

... és használom négy éve karcmentesen

Ha gép mosóba hordod, akkor korántsem lesz karcmentes :rolleyes:

Amúgy lehet jobban jársz, ha kiegyezel velük kp-ban. 15 körül már kapsz újfajta elektronyos gyári tükröt bontóból,

és nem szoktak szar állapotban lenni. Ha 25-öt adnak, akkor már jól jártál, mert a fény és az utánajárás is megvan ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha gép mosóba hordod, akkor korántsem lesz karcmentes :rolleyes:

Amúgy lehet jobban jársz, ha kiegyezel velük kp-ban. 15 körül már kapsz újfajta elektronyos gyári tükröt bontóból,

és nem szoktak szar állapotban lenni. Ha 25-öt adnak, akkor már jól jártál, mert a fény és az utánajárás is megvan ;)

Négy év alatt volt négy gépi mosóm, szerintem az nem tragikus, ennyi karcot bárhol össze lehet szedni.

Azt mondja a benzinkút nyrt., hogy hát ez már egy 12 éves autó, és ők erre nem fizetnek ennyit. (még nincs is 12 éves) Felhívtam őket, mondtak 8-10 ezret. Felejtős. Szerintem meg a benzinjük drága, mégis kifizetem.

Két éve a kátyúkárral nagyon komoly köröket futottam, aztán ott is fizettek mint a katonatiszt.

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan ez úgy megy, hogy árajánlatot kell kérni az új gyári alkatrészre, és avultatni kell kortól függően.

Jaja, a kátyúkárnál is kellett árajánlat. Megpróbálok valami összegben megegyezni velük, vagy bontott gyári tükröt fényezéssel-munkadíjjal elszámoltatni.

Link to comment
Megosztás:

Barátom édesapja nagyon elégedett velük.

Én még nem voltam ott, pedig nincs messze.

Mondjuk ha mutatnak egy papírt : nézd csak a lengéscsillapítókkal ez a helyzet, fék az ok.

Itt lenne egy kis lakatolnivaló, stb....stb....

Valmilyen szinten ezek olyan dolgokat, amit neked is kell érezned látnod nemde ? :rolleyes:

Amúgy hogy sikerült pont őket kiválasztani ? ;)

Hali.

Köszi a választ.

A csergö oldalán találtam a linket, gondoltam ha már Opellel foglalkoznak csak, akkor tuti jól megcsinálják ha valami hibát találnak.

Szerencsére csak rozsda pöttyök vannak rajta, lengéscsillapitók ujak, fék nincs szétkopva, és fog is jól, nem húz semerre.

Van itt egy szerelö, aki csinálta az elsö lengéscsillapitó cserét, mikor kész lett a kocsi, visszahozta hogy ropog a balos toronycsapágy, (holott elötte nem ropogott) de nem baj, majd amikor hozod vizsgára kicserélem. (Mondta ö)

Én meg mondtam hogy nem hozom, ha igy csinálod meg.

A zsigulimat mindig jól megcsinálta, de hát ezek szerint, leragatt azon a szinten.

Link to comment
Megosztás:

Van egy elado ASTRA F CABRIOM (el.tetö sértetlen). 1.4 SI (82le) motorral! Gyönyörü fehér szinü, németböl behozott, tökéletes állapotban, minden ki van rá fizetve, már csak átirásra vár. Nézzétek meg a hasznaltauto-n! 949ezer az irányára.

http://www.hasznaltauto.hu/2181300_opel_astra_1995

ha valaki, vagy valakinek az ismeröse ilyet szeretne, szoljon bátran. kösz

Link to comment
Megosztás:

Van egy elado ASTRA F CABRIOM (el.tetö sértetlen). 1.4 SI (82le) motorral! Gyönyörü fehér szinü, németböl behozott, tökéletes állapotban, minden ki van rá fizetve, már csak átirásra vár. Nézzétek meg a hasznaltauto-n! 949ezer az irányára.

http://www.hasznaltauto.hu/2181300_opel_astra_1995

ha valaki, vagy valakinek az ismeröse ilyet szeretne, szoljon bátran. kösz

Gyönyörű autó, kár, hogy nincs píízem rá :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régen vettem a gépem (Astra 1,4 8v 60 le). Meg vagyok vele elégedve, DE lenne egy két info ami érdekelne. Mikor megvettem, lett rajta cserélve olaj+szűrő, vez. szíj + feszítő + vízpumpa, gyertyák, ékszíj, és termosztát. Nos, nekem a termosztáttal lenne egy kis gondom. Mikor ki lett cserélve, normálisan múködött (felment 92 fokra) eltelt kb. 3-4 hét, és azt vettem észre hogy már csak 90 fokig megy fel, egy héttel később (jelenleg) ez már csak kb. 70 fok körül van.

Kérdezném a következőket:

Haldoklig a termosztátom?

Utángyártott terméket vettünk, érdemesebb lett volna gyárit venni?

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm! Már ha lesz persze! :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

...

Haldoklig a termosztátom?

Utángyártott terméket vettünk, érdemesebb lett volna gyárit venni?...

Elképzelhető hogy eddig volt kifizetve de az is lehet, hogy a vízhőfokjeladó adta be az unalmast.......

Az ugy termékekkel ez a baj sajnos. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem bírtam ideggel, fogtam és elmentem egy másik szerelőhöz = öregebb szaki és Astrája van 1,6 os, látszólag ért is hozzá. Ja és nem túl kivagyi.

Tankot bontóból akart hozatni, 9k ért, plusz a csonk 3k -szellőzővel együtt. Kiegyenlítőtartály 2k.

Nos az lett a vége, hogy a bontóból felhívott, hogy ő ezt nem venné meg (én kértem meg, hogy tutira menjünk)- 16 ért van utángyártott is.

A munkadíj az kb. 2 órával számolva: 6000 Ft lesz, remélem a kiegyenlítőért nem kér lóvét, elvégre 3 csavar, meg 2 cső kikötés/bekötés. Kb 5 perc.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.