Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 months later...

tetszik ez a ledezés, laikusként érdemes nekikezdeni?

gondoltam belevágok, elsőként a bal első /kettes/ e.ablakemelőnél próbálkoznék, hátha nem csinálok nagy kárt...

nem nagyon vagyok megáldva műszaki vénával, ha szétszedem leírás alapján a modult, a ledet és az ellenállást mihez kell forrasztani?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!Ledezni szeretném az Astrát!Nem hiába írtam ide! :) Egy dolog okoz bökkenőt! A multikormány kapcsolóit is átakarom hogy más színe legyen! Arra kellene segítség hogy azt hogy kell szétkapni??? Előre is thx a választ!

Szia,

le kell szedni a kormánylégzsákot, ha jól emlékszem hátulról fogja 2 csavar, így már meglátod a multikapcsoló csavarjait. szintén 2-2 csavar rögzíti.

jó munkát :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet. 2004_es G astrámba,kicseréltem a gyári műszerfalvilágítást kékre...működnek a ledek de nagyon nagyon halványan látszik,sőt inkább semennyire. Mi lenet a hiba. Megköszönném az ötleteket segítséget..

Szia!

Nagy valószínűséggel az, hogy míg az izzó minden irányba szórja a fényt a LED-nek van egy olyan tulajdonsága, hogy egy irányba világít. Mivel gyárilag izzósra tervezték, könnyen előfordul, hogy a LED egyszerűen nem oda világít ahova kellene. Ha visszaolvasol megtalálod DarthVödör márkatárs leírásait hogyan lehet profi módon beledezni, de mondjuk az is igaz, hogy nem olyan egyszerű mint simán csak kicserélni az izzókat LED-ekre.

Ezen kívül az is hozzátartozik, hogy ha a te autódban már színezett fényvezetők vannak, akkor az sem mindegy milyen színű LED-et raksz bele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagy valószínűséggel az, hogy míg az izzó minden irányba szórja a fényt a LED-nek van egy olyan tulajdonsága, hogy egy irányba világít. Mivel gyárilag izzósra tervezték, könnyen előfordul, hogy a LED egyszerűen nem oda világít ahova kellene. Ha visszaolvasol megtalálod DarthVödör márkatárs leírásait hogyan lehet profi módon beledezni, de mondjuk az is igaz, hogy nem olyan egyszerű mint simán csak kicserélni az izzókat LED-ekre.

Ezen kívül az is hozzátartozik, hogy ha a te autódban már színezett fényvezetők vannak, akkor az sem mindegy milyen színű LED-et raksz bele.

Nagy szórási szögű LED kell, léteznek 140 fokosak is. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali!

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111006/2011100...ltoltes.hu_.jpg

Én már viszonylag régen megcsináltam, kb 3-4 évvel ezelött, több színnel is kipróbáltam.

Szerintem ahova lehet tegyél "plasmát". A led minősége nagyon fontos, /a leírásokkal ellentétben a gagyi tönkremegy pl. 40 C fokon,tapasztaltam/

többet is cserélnem kellett az idők folyamán hiába méreteztem túl a ledet ellenállás ügyileg.

Amúgy a világításkapcsoló fényereje nem állítható a gyári fényerőszabályzóval.

uuuu haver ez nagyon kiraly mindig is ilyen kek szinu hatermegvilagitasrol almodtam :| csak nemhiszem h kepes vagyok en is megcsinalni

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne ledezés terén, hogy mivel lehet ezeket rögzíteni, ami nem vezeti az áramot? Jófajta FBS szilikon, vagy ha egy ragasztópisztollyal a megfelelő helyre fogatom, az megteszi?

Előre is köszi a válaszokat

A ragasztópisztolyos megoldás teljesen jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy az autóban, időnként túl meleg van. Ez akár 80-90°C-t is elérheti.

A ragasztóanyag ilyenkor kilágyul, nyúlik, megfolyik.

Nálunk az egyik autóban azzal van rögzítve a led szalag a csomagtér tálcán és nincs vele gond. Pedig nem kevés ragasztóanyag lett használva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.