Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Csakhogy az (gyári) ott 12V-os!!!

Benne van az előtét ellenállás.

120° ami kissé kevés. Ezért több LED kell, és az sem mindegy, hogy hova...

A sárga eltávolítható... (radír, üvegszálú ecset, gravírozó-filc / súrolószer)

Ez nem vitás, amugy mindenhol 12 volt van, miért lenne a világítás kapcsolóban másképpen? Ugyan az a led behelyezhető ami a km órába, hiszen az már tartalmazza az előtét ellenállást, nem értem hol itt a gond? A 120 fokos bevilágítás meg nézőpont kérdése, szerintem messze nem zavaró, hogy ezzel külön kellene szórakozni.

Üsv megérkeztek a ledek a műszeregyseghez

T5 B8.5D kék led

Szóval kettőt már tönkrevágtam amikor betettem az izzó helyére nagNehezen és fogóval elfordítottam recsegett ropogott, amikor kiszedtem eléggé meg boltak gyötörve

Ilyenkor mi van?

Ilyenkor az van, hogy beforrasztod őket oszt jónapot kivánok. Sajnos a gyenge minőségü cuccok már csak ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2006os Merivám. Szeretném az izzókat a km óra mögött ledre cserélni. Megtudnátok nekem mondani h milyet és hány db-ot kell rendelnem? Tudom h nem astra, de ennél alkalmasabb helyet nem találtam. Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!
G-astram angel eye-os lámpájában a karikákban lévő izzók kezdik megadni magukat, időszerű lenne a cseréjük. Rendeltem már hozzá új ledeket is / T5 2SMD 5630 LED / . Kérdésem lenne h aki cserélt már ilyet, mennyire bonyolult? szét kell-e szedni hozzá a lámpát v anélkül is megoldható? ill. konkrétan hogyan fogjak neki?
Válaszotokért előre is thx!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sárga fényvezetős G-t ledeznék. Műszerfal elképzelés: kék megvilágítás jégfehér mutatókkal. A mutatókat ugye be kéne festeni színtől függően, úgyhogy szívesen vennék bármilyen tanácsot, hogy hogy legyen a legszebb!

És még egy kérdés: a TIDnél is ott a műanyag sárga fényvezető, abból vajon hogy varázsoljak kéket? :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sárga fényvezetős G-t ledeznék. Műszerfal elképzelés: kék megvilágítás jégfehér mutatókkal. A mutatókat ugye be kéne festeni színtől függően, úgyhogy szívesen vennék bármilyen tanácsot, hogy hogy legyen a legszebb!

És még egy kérdés: a TIDnél is ott a műanyag sárga fényvezető, abból vajon hogy varázsoljak kéket? :D

Kéket sehogy. De fehéret tudsz a DarthVödör oldalán leírt módszer szerint ("A fólia 2002-től kapott egy vékony sárga réteget. Ez eltávolítható! Üvegszálas ecsettel és igazi régi kemény radír segítségével gond nélkül lejött. A gravírozógépbe filc fejet raktam, és súrolókrémmel megöntöttem gazdagon a felületet. 1/4 óra múlva megszületett a várt eredmény."), aztán kék ledet használva máris megkapod amit szeretnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kéket sehogy. De fehéret tudsz a DarthVödör oldalán leírt módszer szerint ("A fólia 2002-től kapott egy vékony sárga réteget. Ez eltávolítható! Üvegszálas ecsettel és igazi régi kemény radír segítségével gond nélkül lejött. A gravírozógépbe filc fejet raktam, és súrolókrémmel megöntöttem gazdagon a felületet. 1/4 óra múlva megszületett a várt eredmény."), aztán kék ledet használva máris megkapod amit szeretnél.

De ne már, hogy nem létezik semmi megoldás :blink: azért meg nem akarom szétbarmolni, hogy a végén teljesen elcsesszem az óracsoportot...legalábbis ami a színét illeti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Èn is belefogtam a Led-ezèsbe. 98as G kombim van ès a klima konzol abszolùt nem vilàgìt (Delphy) se a gyàri izzò se leddel...A biztosìtèkok jòk, az izzòkat forgattam cserèlgettem de semmi. Az ablak fűtès ès a belső keringető kapcsolò vilàgìt az működik. Valami ötlet?

Ha a mid-be csak 2 ledet rakok nem vilàgìt szèpen azt tudom.Ha elè rakok tejfölös dobozbol kivàgott darabot jobb lesz?:) A rendszàm vilàgìtàs bitang igaz csak ledes vilàgìtàst vettem bele.:) Köszönöm előre is a segìtsèget!:)

http://kepkezelo.com/images/gn158ize9nj1mapaa7db.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Vettem a műszerfalba B8.4D ledeket, amik a linken láthatóak:

http://www.ebay.com/itm/5X-B8-4D-INSTRUMENT-PANEL-LIGHTS-Fit-For-BMW-540i-740-740iL-740i-750-E38-E39-/171298787068

Valami miatt nem az igaziak, nem feszesen menek bele a panelba, valami nem jó a kis fülekkel, lötyögnek, nem is világítanak.

A hibás égők foglalataira átraktam a ledeket, így működik, de nem akarok mindegyikkel így vacakolni, a jó égőket meg nem fogom tönkretenni.

Ez a hiba általános ezeknél az utángyártott ledes kütyüknél, mert nagyon hasonló képeket látok a neten.

Nekem úgy tűnik, hogy a felső érintkező ami a lednél van, az túl magasan van, az alsó két vékonynak meg a műanyag szintjétől nem lenne szabad nagyon feljebb álnia, mert akkor nem tud a műanyag keret felfeküdni a panel hátlapjára, és úgy meg billeg a helyén.

Milyet érdemes ebből beszerezni, és honnan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom nem beltér led-ezés, de hátha itt valaki tud segíteni.

Opel Astra G Caraván hátsó ledes pótféklámpában kiment az egyik led. Szétszedtem láttam, hogy 4 lábú super flux ledek (piros) vannak benne.

Sajnos elfelejtetem megmérni, hogy 3 vagy 5 mm-es megy bele és nem tudom, milyen fényerejűt (?mcd) kellene venni, mert többet is találtam a neten.

Linket is szívesen fogadok, ha valaki tudja hol lehet Bp.-en 2 db-ot venni. (1 tartalék lenne)

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.