Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Eljött a ledezés időszaka.

 

Megmértem a belső világítás búrákat, hogy mekkora panel férne el.

A előre 120*35, a csomagtartóba 20*40, a kesztyűtartót még nem néztem.

 

Arra gondoltam egyszerűbb lenne egyben megvenni a panelt, vagy a másik megoldás a led szalagból méretre vágni, a harmadik megoldás a ledes égő lenne.

 

Kérdésem, ki hogyan oldotta meg. Esetleg ha tud valaki olyan oldalt (magyart) ahonnan lehetne ezeket a méreteket rendelni megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eljött a ledezés időszaka.

 

Megmértem a belső világítás búrákat, hogy mekkora panel férne el.

A előre 120*35, a csomagtartóba 20*40, a kesztyűtartót még nem néztem.

 

Arra gondoltam egyszerűbb lenne egyben megvenni a panelt, vagy a másik megoldás a led szalagból méretre vágni, a harmadik megoldás a ledes égő lenne.

 

Kérdésem, ki hogyan oldotta meg. Esetleg ha tud valaki olyan oldalt (magyart) ahonnan lehetne ezeket a méreteket rendelni megköszönném.

 

41mm-es Cob ledes szofita égőt tettem bele, nekem megfelelt. Illetve a csomagtartóban van egy plusz ledezés szalagból ami elég fényt ad a pakoláshoz. Égők Kínából jöttek asszem 3-400 Ft-ért/db.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eljött a ledezés időszaka.

 

Megmértem a belső világítás búrákat, hogy mekkora panel férne el.

A előre 120*35, a csomagtartóba 20*40, a kesztyűtartót még nem néztem.

 

Arra gondoltam egyszerűbb lenne egyben megvenni a panelt, vagy a másik megoldás a led szalagból méretre vágni, a harmadik megoldás a ledes égő lenne.

 

Kérdésem, ki hogyan oldotta meg. Esetleg ha tud valaki olyan oldalt (magyart) ahonnan lehetne ezeket a méreteket rendelni megköszönném.

Szfvári szaki számát megadom Neked ha gondolod. Fillérekből megépíti a tutit... 

Link to comment
Megosztás:

Te tényleg jobb választásnak tartod ha veszel egy ilyen helyről és még a postát is rádobod? Akit ajánlottam volna helyben van, sok éves tapasztalat, és igényes munkát végez, nagyon tudja mit csinál (országosan keresik a munkáját). Nekem Ő ledesítette a belteret, iszonyat jó lett... 

Link to comment
Megosztás:

Janó32, köszi az infót, de Én szeretek bütykölni.

 

Igazából nem akarom teli ledesíteni a kocsit, már kiéltem magam a Swiften, csak a beltér és csomagtartóba egy kicsivel erősebbet szeretnék, semmi extra.

 

Üdv

Attila

Szfv.

 

Akkor csak egy ellenállást kell forrasztanod a ledes égőre. 

DarthVödör oldalán van a segítség hozzá, én is onnan puskáztam le, köszönet érte.

 

Amúgy azok a ledes szofiták kicsit drágák én COB ledeset vettem 2db-ot kb 400Ft-ért. Jó fénye van, nekem megfelel, no nem olyan erős mint a képeken, az egy kis átverés. Csak ellenállást kellet rá raknom amit köszönök Imy jó barátomnak!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Janó32, köszi az infót, de Én szeretek bütykölni.

 

Igazából nem akarom teli ledesíteni a kocsit, már kiéltem magam a Swiften, csak a beltér és csomagtartóba egy kicsivel erősebbet szeretnék, semmi extra.

 

Üdv

Attila

Szfv.

OK, Te tudod...  :icon1:  Én is csak az utasteret csináltattam meg vele, bár most a rendszámtábla világításon gondolkozom...

http://galeria.digitalisalbum.hu/V1DS8Kdv4P1THPcmoH644Ra92OaQkSe3Ki97DRgXBQecV6o528q61WY8iDVd07So1E15dRiE0f4QDC681quo7bvs59iMYJ2nFrly

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen szolgált az előző autómba, ezt raktam be először, de ez nem can bus-os, ezért parázslott és nem is világított nekem tetsző irányba.

A szofitában ledesben az a jó, hogy tudok világítási irányt állítani a forgatásával.

(Amúgy ez is 300Ft-os cucc ebay-en.)

Módosítva : bucynus
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

A fűtéskapcsolót (behr) hogy lehet szétszedni hogy hozzáférjek a tényleges kapcsolóhoz? A tekerőházból már kivettem a kapcsolódobozt, de kétoldalt van egy-egy pöcök, ami nem engedi jobban szétszedni. Nem akarom eltörni. Az első vagy második oldalon van egy kép róla, ezek szerint nem lehetetlen..

Valahol mintha láttam volna, de azóta nem találom :(

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

Na, mivel nem érkezett válasz, így itt jön a fődíj: Megpróbáltam a tippemet, és szerencsére bejött. Nem tört el semmi. Két oldalról ki lehet húzni a pöcköket (van bennük egy-egy rugó az el ne vesszen!), és akkor már szét lehet szedni a kapcsolót. Van két forrszem ami még összetartja a belsejét. Ha azt kiforrasztjuk, akkor a panel is hozzáférhető lesz. Ki tudja, hátha jól jön még valakinek!

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Én még nem szedtem szét, de az elektronikus paneleken többnyire a nagy egybefüggő területek szoktak lenni a tespontok -legalábbis még nem láttam ellenpéldát-, vagyis jelen esetben ez az "A". Kizárásos alapon a "B" lesz a +12V.

De ha már ott vannak a ledek (gondolom eddig is ott voltak), akkor egy 9V-os elemmel (vagy 4.5V-os laposelem) is meg tudod nézni. Ráteszed, és ha világít akkor megvan (az elemre rá van írva hogy melyik a plusz, melyik a mínusz. Ha nem világít akkor megfordítod. Ledeknek nem lesz baja ha fordítva teszed rá, más érzékeny dolgot meg nem látok rajta.

 

Szerk: Vagyis van rajta, mert vannak ott tranzisztorok is, szóval jó lemerült elemmel próbálkozz, azt is csak egy pillanatra!

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 11. 24. at 15:57, SargaRigo123 írta:

Na, mivel nem érkezett válasz, így itt jön a fődíj: Megpróbáltam a tippemet, és szerencsére bejött. Nem tört el semmi. Két oldalról ki lehet húzni a pöcköket (van bennük egy-egy rugó az el ne vesszen!), és akkor már szét lehet szedni a kapcsolót. Van két forrszem ami még összetartja a belsejét. Ha azt kiforrasztjuk, akkor a panel is hozzáférhető lesz. Ki tudja, hátha jól jön még valakinek!

Szia. Én hozzá se merek nyúlni ahhoz a ktekerőkhöz, pedig tök sötét este, és nagyon jó lenne valami világitást bele pakolni! :) 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.