Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

üdv srácok

tud valaki segíteni hogy világítás kapcsolót hogyan is kell kiszedni? Izzócsere miatt. Van valami emlékem, hogy a tekerőgombot le, (az megy) és utána két csavarhúzóval valahogy....

Szia!

Két csavarhúzóval be kell nyúlni, és az oldalában van két fém lemez azokat kell visszafelé húzni, utána tudod kivenni a helyéről. De olvastam olyat is hogy két vékony pl telefon kártyával kell benyúlni oldalról és akkor ki tudod húzni.

És a hivatalos magyarázat:

1123608305N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Vettem ledes sofita izzót az első beltéri világításba, minden tök jó, csak ha lezárom a központi zárat, nem alszik el csak elhalványul! Illetve a rendszám megvilágítás vezetékeiben nem mérek feszültséget, van külön biztosítéka? Illetve még egy problémám van! Hogy a hátsó lámpák kedvükre működnek csak! Hol van világítás hol nincs, ugyan ez a helyzet a tolatólámpával és néha a fékkel is! Az index mindig ok! Nem nagyon szeretném elvinni szervizbe mert a gatyám is ott hagyom, ha van ötlet amit meg tudok nézni itthon is, esetleg jellemző hibák szívesen meghallgatom!

A hibákat csak esős párás időben produkálja!

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Vettem ledes sofita izzót az első beltéri világításba, minden tök jó, csak ha lezárom a központi zárat, nem alszik el csak elhalványul! Illetve a rendszám megvilágítás vezetékeiben nem mérek feszültséget, van külön biztosítéka? Illetve még egy problémám van! Hogy a hátsó lámpák kedvükre működnek csak! Hol van világítás hol nincs, ugyan ez a helyzet a tolatólámpával és néha a fékkel is! Az index mindig ok! Nem nagyon szeretném elvinni szervizbe mert a gatyám is ott hagyom, ha van ötlet amit meg tudok nézni itthon is, esetleg jellemző hibák szívesen meghallgatom!

A hibákat csak esős párás időben produkálja!

Válaszokat előre is köszönöm!

A belsőtér világítást megoldja, ha az izzóval egy ~ 1-2.2Kohm naqyságú ellenállást köss párhuzamosan. ;)

A hátsó lámpáknál ki kellene mérni mi nincs, de valószínű tested nincs meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

BEHR:

-A burkolat egybe van öntve a számlappal.

Hát ez nem jó hír, merthogy nekem Behr van, és meg van kopva a számlap. Cserélném én ugyan az egészet, viszont Te már beledezted, és én meg elfelejtettem hogy a panelt (amin a ledek vannak) azt vajon át lehet rakni az újba, vagy fixen belerögzítetted ebbe?

Link to comment
Megosztás:

üdv

nekem nem delphi fűtésszabályzóm van, többek között jutottam erre a megállapításra azért is mert nincs benne fényvezető

abba (delphi) viszont van? na és ha csak ezért akarom cserélni, akkor minden további nélkül cserélhetem, ugyanugy fog működni?

szia ez milyen helyzetjelző izzó-led?

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 01. 04. at 13:41, mr. bb írta:

sziasztok mekkora ellenállást kel beépíteni hogy a mennyezeti lámpa ne világítson?

 

On 2014. 01. 09. at 20:13, scream24 írta:

 

Úgy érzem itt arra gondolsz, hogy nem alszik ki teljesen a led? Több embertől is olvastam ezt a problémát, de én nem tapasztaltam.

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Vettem nem rég egy 1.4 g astrát! Kiszeretném benne cserélni az összes műszerfalvilágítást ledre (középkonzol,km óra, világításkapcsoló). Csak nagy bajban vagyok, nem tudom pontosan, hogy milyen foglalatú, vagy típusú led kell bele, és hogy hány darab....ha valaki tudja, vagy már cserélt és letudná írni pontosan miből mennyi kell és milyen azt megköszönném előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem nem rég egy 1.4 g astrát! Kiszeretném benne cserélni az összes műszerfalvilágítást ledre (középkonzol,km óra, világításkapcsoló). Csak nagy bajban vagyok, nem tudom pontosan, hogy milyen foglalatú, vagy típusú led kell bele, és hogy hány darab....ha valaki tudja, vagy már cserélt és letudná írni pontosan miből mennyi kell és milyen azt megköszönném előre is!

http://www.ebay.de/itm/Blau-Tacho-LED-Komplettset-Opel-Astra-G-Zafira-Agila-/390059379638?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ad159cbb6

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Astra g alap dolgok vannak csak benne.

Hány db és milyen ledet kell vennem, hogy a műszerfal és a középkonzol égőit kicseréljem?

T5-ös izzók vannak benne?

A műszerfalon a visszajelzők és a háttérvilágítás is egy fajta izzót használ, valamint a középkonzol is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g alap dolgok vannak csak benne.

Hány db és milyen ledet kell vennem, hogy a műszerfal és a középkonzol égőit kicseréljem?

T5-ös izzók vannak benne?

A műszerfalon a visszajelzők és a háttérvilágítás is egy fajta izzót használ, valamint a középkonzol is?

Szia

4db van a kilométerótánál ez a tipus b8.5d

2 van a mid-ben ugyan ez,a fűtésnél meg a szivargyújtóban meg t5-ös 1-1,de ha nem a ventilátor kapcsoló alatt van az izzód akkor kettő van benne!

a világítás kapcsolót forrasztani kell!

http://www.ebay.de/itm/blaue-high-Power-SMD-LED-Tacho-Beleuchtung-Opel-Astra-G-blau-/390390730795?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ae519d02b

Link to comment
Megosztás:

Szia

4db van a kilométerótánál ez a tipus b8.5d

2 van a mid-ben ugyan ez,a fűtésnél meg a szivargyújtóban meg t5-ös 1-1,de ha nem a ventilátor kapcsoló alatt van az izzód akkor kettő van benne!

a világítás kapcsolót forrasztani kell!

http://www.ebay.de/itm/blaue-high-Power-SMD-LED-Tacho-Beleuchtung-Opel-Astra-G-blau-/390390730795?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ae519d02b

Ezek a fényt hogyan szórják? Úgy értem, hogy ha kicserélem az izzókat ezekre a ledekre, akkor nem lesz pontszerű, foltos a világítása?

Van esetleg róla kép, hogy néz ki a helyére téve üzem közben?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Ezek a fényt hogyan szórják? Úgy értem, hogy ha kicserélem az izzókat ezekre a ledekre, akkor nem lesz pontszerű, foltos a világítása?

Van esetleg róla kép, hogy néz ki a helyére téve üzem közben?

THX!

http://www.ebay.de/itm/LED-Komplettset-Opel-Astra-G-Zafira-Agila-Blaues-Umbauset-Tacho-Blau-Rot-Weis-/390438286457?pt=DE_Autoteile&hash=item5ae7ef7479

itt a kép de szerintem a ventilátort gyengén világítja meg a t5 ös nem úgy szórja a fényt mint az izzó

talán ezzel jó lenne:

http://www.ebay.de/itm/DIE-3er-SMD-LED-T5-W1-2W-Tachobeleuchtung-3x180-12V-Top-Ausleuchtung-Xenon-Weis-/360668992828?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item53f98c153c

Módosítva : killermedve
Link to comment
Megosztás:

Szia

4db van a kilométerótánál ez a tipus b8.5d

2 van a mid-ben ugyan ez,a fűtésnél meg a szivargyújtóban meg t5-ös 1-1,de ha nem a ventilátor kapcsoló alatt van az izzód akkor kettő van benne!

a világítás kapcsolót forrasztani kell!

http://www.ebay.de/itm/blaue-high-Power-SMD-LED-Tacho-Beleuchtung-Opel-Astra-G-blau-/390390730795?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ae519d02b

Köszönöm szépen!

-Mi a különbség a b8.5d és a b8.4d közt, nem a kép érdekel, mi a számozás alapja?

-A műszeregységben a visszajelzőkben nem égők vannak?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!

-Mi a különbség a b8.5d és a b8.4d közt, nem a kép érdekel, mi a számozás alapja?

-A műszeregységben a visszajelzőkben nem égők vannak?

szia

de égők vannak:

http://www.szilkerauto.hu/spd/508/Muszerfal-izzo-12V-1-2W-Fekete-foglalat-B8-5D-MF10

azt hittem ledesíteni akarod :omg:

a kettő között 0.1 mm a befogatásnál van külömbség

Link to comment
Megosztás:

szia

de égők vannak:

http://www.szilkerauto.hu/spd/508/Muszerfal-izzo-12V-1-2W-Fekete-foglalat-B8-5D-MF10

azt hittem ledesíteni akarod :omg:

a kettő között 0.1 mm a befogatásnál van külömbség

De ledezni szeretném, egyszer csak, ezért gyűjöm az infót.

Az a 0,1 mm-er hol van, az izzó üveglapított részénél van szélességben különbség, vagy minek a mérete?

Próbálom összeszedni, hogy mikre lesz szükségem!?

Tehát van négy égő a háttérvilágításban, egy a km számlálóban, és 6db égő a visszajelzőkben, ezek is b8.5d égők?

A világításkapcsolóban nem értem, miért kell forrasztani, ott nem ilyen b8.5d izzó van alapból, annak a foglalatába nem lehet beleaplikálni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.