Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy H Astrám a motorkódja Z16XEP. Castrol Edge 5w-30w olajat töltök bele. A problémám az, hogy 500 km-enként megeszik 1 liter olajat. Olaj cserér mindig 10000 km-enként csináltattam. Szép fokozatosan jutott el idáig, mindig egyre többet kellett utána töltenem a cserék között. Füstölni nem igazán látom az autót.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval és hogy mi volt a megoldás?

A szerelő ahova hordom azt mondja, hogy rákölthetek egy valag pénzt, de nem biztos, hogy jó lesz. Tényleg ekkora lenne a baj?

Sokszor hallom ezt, hogy ez Opel betegség, de ezzel sajnos nincs megoldva.

Ha valakinek van tapasztalata kérem pár sorban írja le:)

Köszönöm,

fetike89

Link to comment
Megosztás:

Van egy H Astrám a motorkódja Z16XEP. Castrol Edge 5w-30w olajat töltök bele. A problémám az, hogy 500 km-enként...

Ha valakinek van tapasztalata kérem pár sorban írja le:)

Szia!

Ezzel szerintem térj át a benzines topicba. Nem túl régen volt is téma. Volt akinek csak szelepfedelet kellett cserélni, de volt egy generál is sajnos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T fetike89!

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesít, ezért GM (Opel) motorba nem való.

Az aktuális olajkövetelményt (GM dexos2) teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu

Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Itt is megkérdezem, hátha Mantec sporttárs, vagy valaki tud tanácsot adni. Egy hete vettem az Astra H-t (A16XER) és egyszerűen képtelen vagyok megállapítani az olajszintet, akárhogy mérem hideg,meleg motornál ki-be húzogatom a pálcát 5-6x, akkor is olajos az egész pálca legalább 5-6 cm ig a max jelzés fölött, ennyi olaj nem lehet benne, de gyanítom, hogy túl van töltve. Nem vagyok szőke nő, volt már vagy tíz autóm 30 év alatt, közte két Opel is (G és egy régebbi H), de ilyen gondom soha sem volt.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

T Cserenkov!

"... Castrol Edge C3 5W-30 ..."

Castrol Edge 5W-30 C3 az.
A BP konszern nem forgalmazza (még) Mo-on.

De valami készül, mert ennyi termék adatlap már elérhető a 468548 termékkóddal rendelkező motorolajról.

"... Professional ..."
E terméksor szervizeknek készül.



T sasa58!

"... olajszint ..."
Az olajszint mérés eljárását - és még sok egyebet - a 11.6 modellévhez kiadott Kezelési útmutató a 172. oldalon írja le.
Letölthető - regisztrálás után - a myopelservice.com oldalról.

Módosítva : mantec
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Cserenkov!

"... Castrol Edge C3 5W-30 ..."

Castrol Edge 5W-30 C3 az.

A BP konszern nem forgalmazza (még) Mo-on.

De valami készül, mert ennyi termék adatlap már elérhető a 468548 termékkóddal rendelkező motorolajról.

"... Professional ..."

E terméksor szervizeknek készül.

T sasa58!

"... olajszint ..."

Az olajszint mérés eljárását - és még sok egyebet - a 11.6 modellévhez kiadott Kezelési útmutató a 172. oldalon írja le.

Letölthető - regisztrálás után - a myopelservice.com oldalról.

Köszi, ezeken már egy kicsit túl vagyok vagy 29 éve, a kezelési útmutatóm is megvan papír alapon, valami praktikus tanácsra vártam.

Link to comment
Megosztás:

T sasa58!

"... túl vagyok ..."

Ha ez igaz lenne, akkor nem próbálkoztál volna hideg motornál olajszintet ellenőrizni.

Igazad, volt, bocsi a hirtelen válaszért. Ezt a melegen való leolvasást nem vettem komolyan, a régebbi (Skoda, Lada) autóknál is így kellett volna leolvasni? Azért leszívtam belőle 3 dl-t, majd melegen valóban jól láthatóan kb. 2/3-ig volt, azaz eredetileg maxon lehetett.

Még egyszer: köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ezt a melegen való leolvasást nem vettem komolyan, a régebbi (Skoda, Lada) autóknál is így kellett volna leolvasni? Azért leszívtam belőle 3 dl-t, majd melegen valóban jól láthatóan kb. 2/3-ig volt, azaz eredetileg maxon lehetett.

Ezt kifejtenétek bővebben? Mert számomra magyarázatra szorul.

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenétek bővebben? Mert számomra magyarázatra szorul.

Gondolom, úgy érti, hogy meleg motornál kell olajat ellenőrizni. Minden tárgy, folyadék stb melegben tágul, nő a térfogata, tehát melegen magasabb az olajszint a pálcán. De ha belegondolsz, logikus is: üzem közben, meleg motornál érdekes, mekkora a szint, nem pedig hidegen álló motornál (ha túl sok olaj van benne az ugyanúgy nem jó, tehát ha hidegen maxra töltöd, melegen max felett lesz.)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, úgy érti, hogy meleg motornál kell olajat ellenőrizni. Minden tárgy, folyadék stb melegben tágul, nő a térfogata, tehát melegen magasabb az olajszint a pálcán. De ha belegondolsz, logikus is: üzem közben, meleg motornál érdekes, mekkora a szint, nem pedig hidegen álló motornál (ha túl sok olaj van benne az ugyanúgy nem jó, tehát ha hidegen maxra töltöd, melegen max felett lesz.)

Azert a hotagulas nem annyira jelentos... Jaro motornal az olaj szetspriccelodik mindenfele, a kulonbseg abbol adodik, mennyire folyt mar vissza. A palca is eleg szerencsetlen, nem mindig nyilvanvalo a kulonbseg a tenyleges szint es a ki - be tologataskor rakenodo olaj kozott.

Maxra en sosem toltom, hanem kb. felig; az is sok gondot megold :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenétek bővebben? Mert számomra magyarázatra szorul.

Elég sokat próbálgattam hidegen, de képtelenség volt leolvasni. Nyolcadszorra is tökig olajos volt a pálca, törölgetés után is, aztán egyszer 10 perc állás után néztem meleg motornál és tökéletesen látszott a szint. Csak arra tudok gondolni, hogy melegen kihúzás közben lefolyik a pálcára rakódott "felesleges" olaj (vagy nem is tapad rá), és így csak a tényleges olajszintet mutatja. Azóta többször is megnéztem melegen és működik. A kezelési utasítás is meleg motornál írja elő. De valaki azt is írta, hogy nettó olajmennyiség van előírva, tehát 5-15 perc állás után még nem folyik vissza a teljes mennyiség a karterbe. Az érdekes az, hogy volt már vagy 10 autóm közte Opelek is, de ilyen problémám még nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Elég sokat próbálgattam hidegen, de képtelenség volt leolvasni. Nyolcadszorra is tökig olajos volt a pálca, törölgetés után is, aztán egyszer 10 perc állás után néztem meleg motornál és tökéletesen látszott a szint. Csak arra tudok gondolni, hogy melegen kihúzás közben lefolyik a pálcára rakódott "felesleges" olaj (vagy nem is tapad rá), és így csak a tényleges olajszintet mutatja. Azóta többször is megnéztem melegen és működik. A kezelési utasítás is meleg motornál írja elő. De valaki azt is írta, hogy nettó olajmennyiség van előírva, tehát 5-15 perc állás után még nem folyik vissza a teljes mennyiség a karterbe. Az érdekes az, hogy volt már vagy 10 autóm közte Opelek is, de ilyen problémám még nem volt.

Ezt nekem már sikerült megfejteni, először én is szívtam vele, valóban a legjobb üzem meleg motornál 5 perc után megnézni.

Én ki szoktam húzni letörölni teljesen, majd úgy nyomom vissza a csőbe, hogy a lapolás ahol a vonalak is vannak a blokk felé néz, nem a hűtő felé, majd pár mperc és kihúzom, ekkor tökéletesen leolvasható, abban az esetben ha fordítva próbálom mindig nyakig olajos, nálam így vált be, próbáld ki te is ! ;)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ezt nekem már sikerült megfejteni, először én is szívtam vele, valóban a legjobb üzem meleg motornál 5 perc után megnézni.

Én ki szoktam húzni letörölni teljesen, majd úgy nyomom vissza a csőbe, hogy a lapolás ahol a vonalak is vannak a blokk felé néz, nem a hűtő felé, majd pár mperc és kihúzom, ekkor tökéletesen leolvasható, abban az esetben ha fordítva próbálom mindig nyakig olajos, nálam így vált be, próbáld ki te is ! ;)

Nem mindegyiknek olyan lapolásos ám a nívópálcája. A Z17DTH-nak pl teljesen más.

5 perc után nálam épp hogy a minimumnál van az olaj, vagy még azt se éri el. Ha várok 10-15 percet, akkor meg a min és max között félúton.

Ugyan ez van olajcsere után is, mikor a gyári mennyiségű olaj + ami a belső motorfalakon ott maradt van benne. Úgyhogy emiatt rátölteni nem fogok. Úgy vettem észre hogy kevés az 5 perc a gyári 5w30-as olajnak hogy lecsordogáljon.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nem mindegyiknek olyan lapolásos ám a nívópálcája. A Z17DTH-nak pl teljesen más.

5 perc után nálam épp hogy a minimumnál van az olaj, vagy még azt se éri el. Ha várok 10-15 percet, akkor meg a min és max között félúton.

Ugyan ez van olajcsere után is, mikor a gyári mennyiségű olaj + ami a belső motorfalakon ott maradt van benne. Úgyhogy emiatt rátölteni nem fogok. Úgy vettem észre hogy kevés az 5 perc a gyári 5w30-as olajnak hogy lecsordogáljon.

Dízelt sajnos nem tudom, nekem benzines van, csak támpont volt, akkor passz.. :)

Link to comment
Megosztás:

Számomra teljesen logikátlan a meleg szint mérés. Reggel az első indítás alkalmával,(hideg motor) minden olaj a karterban, mutatja tényleges olajszintet. Mitől lenne a nívópálca nyakig olajos? Olajcsere alkalmával, az betöltött olaj, szinte azonnal a karterban köt ki. kis járatás után értelem szerű az alcsonyabb szint, mert a rendszer, a szűrő feltöltődik és az olaj ott is marad .(ha az olajrendszer szelepei működnek.) Ekkor feltölteni maximumra! Tartós hegymenetben az olaj a karter hátsó részében folyik össze.(Nem keresztbe helyezett motor) A szivattyú általában a motor orrában van a hajtás miatt. Ekkor fenn állhat üres járat a szivattyú üzemben, ha alacsony az olajszint. 3000 1/min fordulaton 50 száraz fordulat másodpercenként! A hálószobában is probléma, és nem számoltam ekkora löket számmal...bocs.

Módosítva : Papplan
Link to comment
Megosztás:

Számomra teljesen logikátlan a meleg szint mérés. Reggel az első indítás alkalmával,(hideg motor) minden olaj a karterban, mutatja tényleges olajszintet. Mitől lenne a nívópálca nyakig olajos? Olajcsere alkalmával, az betöltött olaj, szinte azonnal a karterban köt ki. kis járatás után értelem szerű az alcsonyabb szint, mert a rendszer, a szűrő feltöltődik és az olaj ott is marad .(ha az olajrendszer szelepei működnek.) Ekkor feltölteni maximumra! Tartós hegymenetben az olaj a karter hátsó részében folyik össze.(Nem keresztbe helyezett motor) A szivattyú általában a motor orrában van a hajtás miatt. Ekkor fenn állhat üres járat a szivattyú üzemben, ha alacsony az olajszint. 3000 1/min fordulaton 50 száraz fordulat másodpercenként! A hálószobában is probléma, és nem számoltam ekkora löket számmal...bocs.

Számomra is logikátlan, azért rugóztam a kérdésen egy hétig, de Mantec, a kezelési útmutató és a gyakorlat meggyőzött. Azt sem értem, miért olajos nyakig a nívópálca, de így van és másoknál is ez a helyzet (persze lehet, hogy nem minden motortípusnál).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.