Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Te Szibériában üzemeltetsz gépjárművet és Ausztráliában vásárolsz motorolajat?

Ausztraliaban mar jartam, de motorolajat nem vettem, mert a franc sem akarja olyan messzirol cipelni, helyben pedig nem kellett cserelnem :)

Sziberia folott csak atrepultem, igy nem volt lehetosegem ott gepjarmuvet uzemeltetni.

Viszont tudom, hogy mindket helyen vannak autok, olajat is hasznalnak hozzajuk, tovabba roppant kivancsi tipus vagyok.

Remelhetoleg sikerult kerdeseidre kimeritoen valaszolnom; viszonzaskeppen meltoztatnal esetleg hasonloan cselekedni az altalam feltett kerdessel?

Link to comment
Megosztás:

T Maybal, Pjotr!

" ... tudásod ..."

Az e témában eddig előfordult kérdésekre eddig azt válaszoltam, hogy márkaszervizhez sem tulajdonosként, sem alkalmazottként nem volt és nincs közöm.

Most ezt bővítenem kell:

Kenőolaj értékesítéshez sem tulajdonosként, sem alkalmazottként nem volt és nincs közöm.

Link to comment
Megosztás:

T Maybal, Pjotr!

" ... tudásod ..."

Az e témában eddig előfordult kérdésekre eddig azt válaszoltam, hogy márkaszervizhez sem tulajdonosként, sem alkalmazottként nem volt és nincs közöm.

Most ezt bővítenem kell:

Kenőolaj értékesítéshez sem tulajdonosként, sem alkalmazottként nem volt és nincs közöm.

Egyre rejtélyesebb, most már engem is érdekel.

Link to comment
Megosztás:

(Off:

Elhiszem, hogy T mantec sokat tud a kenőanyagokról. Viszont az itteni (és más fórumokon is tapasztalt) megnyilvánulásai alapján egy borzasztóan antiszociális személyiség.

Csak arra válaszol, amihez kedve van. Ha válaszol is, akkor sokszor nem egyértelmű, egy szavas válaszokat ad, amivel gyakran nem is válaszolja meg a kérdést. Több estben inkább csak a megfogalmazást, szóhasználatot kritizálja, lekezelő, kioktató stílusban, érdemi választ nem ad. De olyan is előfordul, hogy a kérdéstől teljesen függetlenül kezd el kötözködni, ha máson már nem talál fogást.

Ezért hálát adok a jó istennek, hogy sem rokona, sem személyes ismerőse, sem kollégája nem vagyok. Nehéz lehet őt elviselni, akár a privát életben, akár szakmai téren.

Jöhet erre is valami szellemes egy szavas beszólás, ahogy tőle már megszokhattuk. Már előre kíváncsi vagyok hogy mi lesz az. :)

On.)

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

(Off:

Elhiszem, hogy T mantec sokat tud a kenőanyagokról. Viszont az itteni (és más fórumokon is tapasztalt) megnyilvánulásai alapján egy borzasztóan antiszociális személyiség.

Csak arra válaszol, amihez kedve van. Ha válaszol is, akkor sokszor nem egyértelmű, egy szavas válaszokat ad, amivel gyakran nem is válaszolja meg a kérdést. Több estben inkább csak a megfogalmazást, szóhasználatot kritizálja, lekezelő, kioktató stílusban, érdemi választ nem ad. De olyan is előfordul, hogy a kérdéstől teljesen függetlenül kezd el kötözködni, ha máson már nem talál fogást.

Ezért hálát adok a jó istennek, hogy sem rokona, sem személyes ismerőse, sem kollégája nem vagyok. Nehéz lehet őt elviselni, akár a privát életben, akár szakmai téren.

Jöhet erre is valami szellemes egy szavas beszólás, ahogy tőle már megszokhattuk. Már előre kíváncsi vagyok hogy mi lesz az. :)

On.)

:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"... nem igenyel semmilyen rendkivuli tudast ..."

Ha te mondod, akkor az így van.

Elnezest, hulyeseget irtam. Valojaban legalabb egy tribologiai temaban szerzett doktori cim szukseges ahhoz, hogy valaki ossze tudja gyujteni a dexos2-es olajakat, es ismetelgetni tudjon nehany altalanossagot, a konkret kerdesekre adando, reszletesebb kifejtest igenylo valaszok teljes megkerulesevel.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A témát átneveztem, ennek oka ITT olvasható.

Szerintem túlzott reakció kizárni őt a saját topicjából.

Nem ismerem Mantecet személyesen, de azért, mert nem olyan, mint mások - a kommunikációjára gondolok - még nem kellene így büntetni.

Szerintem érdekes színfoltja volt a topicnak, a magam részéről sajnálom a kizárását, pedig egy témában én is vitatkoztam vele anno.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túlzott reakció kizárni őt a saját topicjából.

Nem ismerem Mantecet személyesen, de azért, mert nem olyan, mint mások - a kommunikációjára gondolok - még nem kellene így büntetni.

Szerintem érdekes színfoltja volt a topicnak, a magam részéről sajnálom a kizárását, pedig egy témában én is vitatkoztam vele anno.

Csatlakozom. A stílusa ellenére sok hasznos információt lehetett megtudni tőle.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túlzott reakció kizárni őt a saját topicjából.

Nem csak innen zartak ki, hanem az egesz forumrol...

Egyebkent en sem vagyok a kizaras hive, es az otos hozzaszolasi limite sem.

De ha egyszer ezt talalta ki az uzemelteto, akkor vagy elfogadjuk, vagy megyunk mashova. Ha figyelmeztetesek ellenere is tobbszoros regisztracioval probalta kijatszani a limitet, akkor nem igazan lehet mast tenni...

Illetve de, emelni mondjuk 10-re :)

A limit amugy nem haszontalan, mert megfogja az esetleg nagyon eszkalalodo vitakat, viszont sokszor zavaro is, amikor korrekt es hasznos beszelgeteseket lassit le.

Szoval mint annyi mas helyen, itt is az optimalis ertek belovesen mulik a dolog :)

Link to comment
Megosztás:

A stílusa ellenére sok hasznos információt lehetett megtudni tőle.

Hát én ezt másképp látom.

Azon kívül, hogy a dexos2 minősítésű olajok listáját bemásolta, sok hasznos infót nem adott.

Amint valamit ki kellett volna fejtenie, vagy megindokolnia (akár többszöri kérésre), akkor az már nem ment neki.

Link to comment
Megosztás:

Hát én ezt másképp látom.

Azon kívül, hogy a dexos2 minősítésű olajok listáját bemásolta, sok hasznos infót nem adott.

Amint valamit ki kellett volna fejtenie, vagy megindokolnia (akár többszöri kérésre), akkor az már nem ment neki.

Pontosan.

Engem mondjuk ez annyira nem is zavart. A kákán is csomót kereső kötözködése már annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Hát én ezt másképp látom.

Azon kívül, hogy a dexos2 minősítésű olajok listáját bemásolta, sok hasznos infót nem adott.

Amint valamit ki kellett volna fejtenie, vagy megindokolnia (akár többszöri kérésre), akkor az már nem ment neki.

Jó, ebben igazad van, de nagyon sok kérdezőnek fingja sincs, mi az a Dexos 2 és mindenféle olajakat beöntöttek a vasba. Legalább ezt az egy fontos információt beleverte mindenki fejébe. Én egyébként pont a minap gyertya kérdésben keveredtem vele kisebb vitába, döntetlen körüli eredménnyel.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos viktor uralkodása óta a magyar demokrácia általános állapota sokat romlott, szinte a teljes közéletet magukkal rántották a mocsárba.

Ettől ez a topik még lehetne toleráns az önkifejezés átlagostól eltérő formáival kapcsolatban.

"...szerintem..."

:icon10:

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.