Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

12 órája, csaba66 írta:

Akkor az nem SKF, vissza a feladonak.

így jött

http://kepfeltoltes.hu/view/161028/F_nyk_p0340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kici kínai occó pénzér cináta:)

a tömitések amik vannak hozzá Reinz 

már össze is raktam(nem biztos jó:-))

http://kepfeltoltes.hu/view/161028/F_nyk_p0344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

11 órája, csicsó írta:

így jött

http://kepfeltoltes.hu/view/161028/F_nyk_p0340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kici kínai occó pénzér cináta:)

a tömitések amik vannak hozzá Reinz 

már össze is raktam(nem biztos jó:-))

http://kepfeltoltes.hu/view/161028/F_nyk_p0344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amugy a mi cégünk is csinálja ezt a'tevékenységet'késztermék és félkésztermék esetén is,Kínábol jön Györbe az Audiba megy,jo esetben nem csinálunk vele semmit,ha problémás válogatjuk saját költségen:(

A félkészterméket meg átcsomagoljuk...olyan amilyen:)

Igy müködik a modern autoalkatrész biznisz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek

van egy astra h 1.6 benzinez vasam z16xep motorral

2 honapja egyik szerelőtől a másikhoz viszem de nem tudják mi a baja. ezért szeretném a segítségeteket kérni!

kezdetben hidegen nehezen indult (10-15inditási kisérlet), aztán ezt sikerült leszoritani 3-4re azzal hogy játszom a gázpedállal (melegen gond nélkül indul)

alapjáraton ütemesen dadog a motor ,elinduláskor függetlenül attól hogyan csúsztatom a kuplungot mindig beleremeg az auto

és az utobbi 2 hétben az átlagfogyasztásom 7.5 literről 12 literre nőtt hibakód alapján motorhőfok jeladót cseréltek eddig, de nem ért semmit.

további hibakód nincs

mi lehet a gond?

leggyakrabban 10km nél kevesebbet megyek max 70 80as tempo de tulnyomorészt 50-60. munkába 

segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

25 perce, marton.csaba2 írta:

T zolee30+!

"... segítség ..."

Mivel a hiba szerteágazó lehet, ezért egy morálisan és szakmailag képzett szerelőt tudnék ajánlani:
Novoth Tibor.

Morálisan képzett, az mit jelent? :-) Van ilyen OKJ-s tanfolyam? Morális képzés indul autószerelők részére.... Persze tudom mire gondoltál, csak olyan jó néha átvenni a kötekedő stílusodat. Elírtam egy betűt és a mester észreveszi...stb.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Morálisan képzett, az mit jelent? :-) Van ilyen OKJ-s tanfolyam? Morális képzés indul autószerelők részére.... Persze tudom mire gondoltál, csak olyan jó néha átvenni a kötekedő stílusodat. Elírtam egy betűt és a mester észreveszi...stb.

Az illetovel sosem talalkoztam, csak nehany cikket olvastam. Nem igazan tetszettek, amibol termeszetesen nem kovetkezik, hogy ne csinalna meg rendben az autokat.

A kelletenel tobb onfenyezes kozben szeret arrol is meselni, mennyivel jobb muszerei vannak, mint masoknak, mennyire fontos a diagnosztika, minden aprosagnak utana kell jarni, stb. Ezek utan az egyik cikkbe betett egy meresi abrat, amit nem tudott ertelmezni, es azt irta, sebaj, valoszinuleg valami muszer koruli gond volt. Itt egy kis ellentmondast veltem felfedezni a korabban irtakkal :)

Az arlistajabol pedig kedvenc tetelem a kulon muszerhasznalati dij...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, csaba66 írta:

Az illetovel sosem talalkoztam, csak nehany cikket olvastam. Nem igazan tetszettek, amibol termeszetesen nem kovetkezik, hogy ne csinalna meg rendben az autokat.

A kelletenel tobb onfenyezes kozben szeret arrol is meselni, mennyivel jobb muszerei vannak, mint masoknak, mennyire fontos a diagnosztika, minden aprosagnak utana kell jarni, stb. Ezek utan az egyik cikkbe betett egy meresi abrat, amit nem tudott ertelmezni, es azt irta, sebaj, valoszinuleg valami muszer koruli gond volt. Itt egy kis ellentmondast veltem felfedezni a korabban irtakkal :)

Az arlistajabol pedig kedvenc tetelem a kulon muszerhasznalati dij...

Na igen eléggé leszólóan nyilatkozik a többi műhelyről szinte feltételezi hogy mindenhol hamis szoftverekkel dolgoznak. Műszerhasználati díj 4000+áfa nagyon komoly....:-)

Link to comment
Megosztás:

13 perce, laacus1 írta:

Sziasztok!

Vásároltam egy H Astrát z16xer a motorkódja. Le szertném cserélni a fagyállót benne, hogyan kell? Valamint hány liter fagyállót vegyek hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat. 

Kb. hat liter megy bele, vagy veszel 6 liter előre bekevertet az Opelnél vagy 3 liter koncentrátum és 3 liter tiszta vagy desztillált víz.

Azt hiszem a hűtő alján van egy leeresztő, de nekem szerelő csinálta a termosztátcsere miatt.

Ja és ha teljesen leereszted a rendszer akkor először csak 4 litert tudsz visszatölteni a kiegyenlítő tartályba, a többit csak akkor, ha kinyit a termosztát (állva kb. 5 perc motorjáratás után). Na akkor belefér az utolsó 2 liter is.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, kezdőkabriós írta:

Kb. hat liter megy bele, vagy veszel 6 liter előre bekevertet az Opelnél vagy 3 liter koncentrátum és 3 liter tiszta vagy desztillált víz.

Azt hiszem a hűtő alján van egy leeresztő, de nekem szerelő csinálta a termosztátcsere miatt.

Ja és ha teljesen leereszted a rendszer akkor először csak 4 litert tudsz visszatölteni a kiegyenlítő tartályba, a többit csak akkor, ha kinyit a termosztát (állva kb. 5 perc motorjáratás után). Na akkor belefér az utolsó 2 liter is.

Az 5 perces járatásnál rá kell csavarni a kiegyenlítő tartály sapkályát vagy nem kell? köszi

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pjotr írta:

Ma reggel észrevettem, hogy a vízhőfok csak 80 fokig megy fel (Z16XEP); a termosztát hibán kívül esetleg okozhatja azt, hogy a víz nem éri el az üzemi hőmérsékletet?

Mondjuk hirtelen megnőtt a motor termikus hatásfoka? :)

Viccet félre téve a termosztát könnyen ellenőrizhető.  Reggel beinditod, előre ballagsz és megfogod a csövet.  Valószínűleg a tiéd hamar langyos lesz . 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 04. at 10:52, pjotr írta:

Ma reggel észrevettem, hogy a vízhőfok csak 80 fokig megy fel (Z16XEP); a termosztát hibán kívül esetleg okozhatja azt, hogy a víz nem éri el az üzemi hőmérsékletet?

ezt nem értem...:huh:sztem így: nem éri el az üzemi hőmérsékletet,mert nem jó a termosztát,csere,wahlert vegyél

Én most cseréltem,pedig nálam elérte a 90fokot,de kb.2-szer annyi idő alatt,mint az újjal

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

On 05/11/2016 at 20:30, csicsó írta:

ezt nem értem...:huh:sztem így: nem éri el az üzemi hőmérsékletet,mert nem jó a termosztát,csere,wahlert vegyél

Én most cseréltem,pedig nálam elérte a 90fokot,de kb.2-szer annyi idő alatt,mint az újjal

Valóban félreérthető volt, ezt akartam írni:  a termosztát hibán kívül esetleg okozhatja más is azt, hogy a víz nem éri el az üzemi hőmérsékletet?

Egyébként az üzemi hőfok 105 fok Z16XEP esetén..

Link to comment
Megosztás:

7 órája, pjotr írta:

Valóban félreérthető volt, ezt akartam írni:  a termosztát hibán kívül esetleg okozhatja más is azt, hogy a víz nem éri el az üzemi hőmérsékletet?

Egyébként az üzemi hőfok 105 fok Z16XEP esetén..

Akkor a 80 fok igencsak kevés,le kell tesztelni tapintással

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kezdőkabriós írta:

 

Úgy emlékszem, hogy az XEP-nél 90 fok, az XER-nél 105 fok az üzemi hőmérséklet.

Érdekes, a Zsu.hu pl vegyesen dob Z16XEP-hez 92 és 105 fokos termosztátokat is. A zöme inkább 105 a kínálatnak.

Ez enyémben tuti nem 105 fokos van mert nálam pl 95-103 tartományban szokott mozogni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 10. at 11:11, grep írta:

Nekem nyáron dugóba be szokott kapcsolni a venti, de amúgy a szokásostól magasabb valamilyen oknál fogva az üzemi hőfoka a motornak.

Valószínűleg olyankor már nekem is bekapcsolna, de általában klímázni szoktam amitől eleve megy.

Tegnap direkt néztem a városban fél szemmel OBD/Bluetooth/Android -on keresztül, 96 fokon mint a cövek. (Néha gyorsításkor 97ig is felmment, kiguruláskor pedig 95ig hűlt)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.