Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Nekem lenne 1 olyan gondom ,hogy kuplung munkahenger volt cserélve a kocsimba fékolajat injekciós tűvel töltötték vissza a kuplungom hónapokig jó volt ! Most pedig levegős ! egyet gondol és be esik ! Ha felpumpálom semmi gond !! Hol tudok még légteleníteni ?? Vagy mit tegyek !?

Link to comment
Megosztás:

Abban nem vagyok biztos, hogy nem működik! Mert beszéltem egy opel szakértő emberrel, aki azt mondta, hogy akkor is tárolja a hibajelet, ha az valójában nem áll már fenn. A neten találtam az emberkét. Ő tőle akartam venni a hibakiolvasó CD-t és USB-s kábelt, de irreálisan magas volt az ára, ezért hagytam a fenébe. De megkérdeztem mit lehet ilyen esetben tenni és késségesen elmagyarázta. Azt javasolta, hogy a csokik kiiktatása után forrasszam össze a kábeleket és utána töröltesem ki a hibakódot, mint ahogyan ezt javasolta az egyik fórumtárs is. Köszönöm az infót! Meglesem akkor azt is. De azt hogyan tudom kideríteni, hogy melyiknek van baja? Értem ez alatt a két övfeszítőt és a két légzsákot. Mert aki kitörölte nekem, az sem tudta megmondani mi okozza a problémát a sok alkatrész közül. Valamint azt hogyan tudom kideríteni, hogy a bontott alkatrész működik e rendesen?

Márpedig nem működik a légzsák,ha világít a piros,ez a kezelési könyvben is benne van!

Ha csak a csatlakozó hibás, akkor valóban elég összeforrasztani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már zavar a dolog és megkérdezem, hogy találkozott e már valaki ilyen problémával!

A probléma a következő: Általában, ha párás a levegő vagy esik az eső akkor ha elindítom a kocsit akkor a motorhibám van és olyan mintha 3 henger menne csak! De megyek vele egy 800m-ert leállítom, várok egy kicsit és újraindítva a probléma megszűnik! A hiba ugyan úgy ott van de gondolom pár indítás után törlődik, vagyis hát nekem törlődött!

Link to comment
Megosztás:

Én a tükörlap tetejét nyomtam befelé, így az aljánál befért 2 újjam, és finoman mozgattam kifelé. Nem jön könnyen, de visszarakni nehezebb. :) Kesztyű/szemüveg nem árt.

És a tükröt csak egy bizonyos állásban lehet visszarakni? Kérdem ezt azért mert nekem a tükörállító kar már felfelé irányban nem megy és nem úgy látok a tükörben mint kéne( kicsit kéne még feljebb). Mit tudnék kezdeni vele?

Link to comment
Megosztás:

A tegnapi naptol súrlódó hangot hallok a hátsó kerekről, olyan mint amikor a tárcsaféknél a kopásjelző még épphogy elkezd jelezni. ez dobfék lehetséges hogy azért jön hang mert elkopott a fékpofa ?

Érdemesebb lenne levenni, és megnézni, hogy mitől van, lehet akár csapágy is, vagy a fékpofánál valami rendellenesség...

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton (~ 800 rpm) amikor bekapcsol a hűtő ventillátor, lesik a fordulat 1-2 másodpercre, majd ismét felveszi a normális alapjárati fordulatot. Ezt csinálja ha a belső ventillátort felkapcsolom 4-es fokozatra. Akku, generátor szíj vagy generátor okozhatja?

Generátor szíj és generátor biztosan nem, mert azok hibája épp fordított irányban mutatkozna meg. Úgy értem, hogy ha eddig volt fordulat esés, akkor eltűnne. Akku hibája akár lehetne, de ha jól indít, akkor az sem lehet. Mindig ilyen volt, vagy eddig nem? Mennyit esik a fordulat? Mert az, hogy valamennyit esik, az teljesen normális, hiszen hirtelen ráadódik terhelés a generátorra, az ezt szinte azonnal továbbítja is a főtengely felé, ahhoz viszont idő kell, hogy az alapjárat zabályzás reagáljon. Villanymotor ráadásul olyan, hogy az indulás pillanatában a normális áram többszörösét veszi fel, tehát igencsak erősen megrántja a generátort, az pedig a főtengelyt.

Link to comment
Megosztás:

Generátor szíj és generátor biztosan nem, mert azok hibája épp fordított irányban mutatkozna meg. Úgy értem, hogy ha eddig volt fordulat esés, akkor eltűnne. Akku hibája akár lehetne, de ha jól indít, akkor az sem lehet. Mindig ilyen volt, vagy eddig nem? Mennyit esik a fordulat? Mert az, hogy valamennyit esik, az teljesen normális, hiszen hirtelen ráadódik terhelés a generátorra, az ezt szinte azonnal továbbítja is a főtengely felé, ahhoz viszont idő kell, hogy az alapjárat zabályzás reagáljon. Villanymotor ráadásul olyan, hogy az indulás pillanatában a normális áram többszörösét veszi fel, tehát igencsak erősen megrántja a generátort, az pedig a főtengelyt.

Csak 3 hónapja van nálam az autó, így nem tudom mióta csinálja. Indításkor elsőre beindul a motor, viszont a rádió a feszültségesés hatására ki majd bekapcsol. A ventilátor beindulásakor a második és harmadik vonal közé esik a ford.szám mutató, és a motor kb 1.5-2 másodpercre fuldokol egyet. Ez történik ha pl alapjáraton (mutató a harmadik vonalon) egyszerre a két első elektromos ablakot felhúzom, akkor is esik a fordulat. Azért kérdezem, hogy normális-e hogy ekkorát esik az alapjárat, vagy kellene rendelkeznie tartalékkal (Pl kocka Ladánál kb 50 ford/percet esett a ventilátor bekapcsolásnál, de ott magasabb volt az alapjárat, 900 ford/perc)

Link to comment
Megosztás:

Csak 3 hónapja van nálam az autó, így nem tudom mióta csinálja. Indításkor elsőre beindul a motor, viszont a rádió a feszültségesés hatására ki majd bekapcsol. A ventilátor beindulásakor a második és harmadik vonal közé esik a ford.szám mutató, és a motor kb 1.5-2 másodpercre fuldokol egyet. Ez történik ha pl alapjáraton (mutató a harmadik vonalon) egyszerre a két első elektromos ablakot felhúzom, akkor is esik a fordulat. Azért kérdezem, hogy normális-e hogy ekkorát esik az alapjárat, vagy kellene rendelkeznie tartalékkal (Pl kocka Ladánál kb 50 ford/percet esett a ventilátor bekapcsolásnál, de ott magasabb volt az alapjárat, 900 ford/perc)

Hát én ilyet nem tapasztaltam még sosem, ott valami nem okés, lehet a generátort kellene megnézni, de az akksi pedig ott van puffernek, lehet az akksi? Egy másik kocsiból vegyétek ki, próba cseresznye... hátha...

Link to comment
Megosztás:

Csak 3 hónapja van nálam az autó, így nem tudom mióta csinálja. Indításkor elsőre beindul a motor, viszont a rádió a feszültségesés hatására ki majd bekapcsol. A ventilátor beindulásakor a második és harmadik vonal közé esik a ford.szám mutató, és a motor kb 1.5-2 másodpercre fuldokol egyet. Ez történik ha pl alapjáraton (mutató a harmadik vonalon) egyszerre a két első elektromos ablakot felhúzom, akkor is esik a fordulat. Azért kérdezem, hogy normális-e hogy ekkorát esik az alapjárat, vagy kellene rendelkeznie tartalékkal (Pl kocka Ladánál kb 50 ford/percet esett a ventilátor bekapcsolásnál, de ott magasabb volt az alapjárat, 900 ford/perc)

Ahogy előttem írták, első próbának akkucsere a legegyszerűbb. Mondjuk vedd azt is figyelembe, hogy a Lada motorja biztosan nem járt olyan könnyen - gondolok itt a belső súrlódásokra - , emiatt eleve százalékosan kisebb plusz terhet jelentett a ventilátor indulása. Generátorra nem tippelnék, mert nem látok értelmes okot rá. Esetleg az alapjárat szabályzása lassú, pl. szorul az alapjárati motor. Ha csak nemrég óta van nálad az autó, akkor lehet erre is ráférne egy tisztítás.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszönöm a segítő és oktató tanácsokat! Megforrasztottam mindkét ülés alatti csatlakozót és kiüttettem a hibakódot is. Most nem ég már a légzsák visszajelző piros lámpa. Remélem valóban csak ennyi volt a probléma és nem jön már vissza a hibajel. Még 1x 1000 hála a segítségért!

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton (~ 800 rpm) amikor bekapcsol a hűtő ventillátor, lesik a fordulat 1-2 másodpercre, majd ismét felveszi a normális alapjárati fordulatot. Ezt csinálja ha a belső ventillátort felkapcsolom 4-es fokozatra. Akku, generátor szíj vagy generátor okozhatja?

Ez leginkább generátor szagú nekem. Igaz ugyan hogy az akku ott van pufferként de hiába van ott, amíg a fesz nem esik le annyira hogy az akku feszültségét elérje addig a generátor viszi a terhet. Ez a fordulat esés attól van, mert eszméletlen nagyot ráránt a motorra a generátor. Egy fesz méréssel kéne kezdeni járó motorra az akksin. Azt kéne megnézni mikor indul a venti mennyire törik le a fesz. Szerintem zárlatos az állórész vagy a diódasorba vmelyik dióda. És mikor jön a terhelés akkor mivel nem szimmetrikus az áramfelvétel a 3 fázistekercsen, mintegy ellenáramú fék viselkedik a generátoron. Elvileg mivel a gerjesztés nem végtelen maximalizálva van 2A ben ezért lehetséges az, hogy bikázáskor a nagy áramfelvétel ellenére sem tud tönkremenni a generátor mivel legerjed ahelyett hogy leégne.

Link to comment
Megosztás:

Ez leginkább generátor szagú nekem. Igaz ugyan hogy az akku ott van pufferként de hiába van ott, amíg a fesz nem esik le annyira hogy az akku feszültségét elérje addig a generátor viszi a terhet. Ez a fordulat esés attól van, mert eszméletlen nagyot ráránt a motorra a generátor. Egy fesz méréssel kéne kezdeni járó motorra az akksin. Azt kéne megnézni mikor indul a venti mennyire törik le a fesz. Szerintem zárlatos az állórész vagy a diódasorba vmelyik dióda. És mikor jön a terhelés akkor mivel nem szimmetrikus az áramfelvétel a 3 fázistekercsen, mintegy ellenáramú fék viselkedik a generátoron. Elvileg mivel a gerjesztés nem végtelen maximalizálva van 2A ben ezért lehetséges az, hogy bikázáskor a nagy áramfelvétel ellenére sem tud tönkremenni a generátor mivel legerjed ahelyett hogy leégne.

Köszi, hétfőn rámérek, illetve megpróbálom egy csere akkuval is. Diódahíd ill állórész kapható külön is vagy csak komplett generátor létezik újonnan? Jövő héten megy a kocsi szervizbe - jobb oldali főtengely szimering csere, így az esetleges generátor javítás megtörténhetne egyszerre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es 1.2-es 16V benzines G Astrám. Mostanság vettem észre, hogy a vezérműlánc egyre hangosabb lett. Februárban volt olajcsere (Castrol Edge 5W40et kapott gyári német GM szűrővel) akkor még nem volt ilyen hangos, viszont most egy pár napja észleltem, hogy mármár dieseles hangú az autó. Szerelő hallgatta, diagnózis: megnyúlt a vezérműlánc. Vinném is cserélni, viszont pont most indulnánk nyaralni, alsó hangon 1000 km-t elautóznánk. Csak 80-100 km/h menettempóval használjuk.

Azon kívül, hogy hangos a motor, vagyis a lánc hangja, lehet valami baja? Nem akarnám, hogy elszakadjon, vagy átugorjon a lánc. Erre nagy az esély? Mik a tapasztalatok? Nyaralás után rögtön csere, de már nem tudom megoldani addig.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es 1.2-es 16V benzines G Astrám. Mostanság vettem észre, hogy a vezérműlánc egyre hangosabb lett. Februárban volt olajcsere (Castrol Edge 5W40et kapott gyári német GM szűrővel) akkor még nem volt ilyen hangos, viszont most egy pár napja észleltem, hogy mármár dieseles hangú az autó. Szerelő hallgatta, diagnózis: megnyúlt a vezérműlánc. Vinném is cserélni, viszont pont most indulnánk nyaralni, alsó hangon 1000 km-t elautóznánk. Csak 80-100 km/h menettempóval használjuk.

Azon kívül, hogy hangos a motor, vagyis a lánc hangja, lehet valami baja? Nem akarnám, hogy elszakadjon, vagy átugorjon a lánc. Erre nagy az esély? Mik a tapasztalatok? Nyaralás után rögtön csere, de már nem tudom megoldani addig.

Köszi

Nem is kell annyira megnyúlnia az ilyen bicikliláncnak,hogy hangja legyen.

Júzerek szoktak úgy járni a vékonylánc+hidrós feszítő kombóval,hogy sebességben leállítja,kicsit meggurul,ettől már ugrik a lánc,reggel indítózik és szépen összekócolódik minden.

Szal azt kell mérlegelni,hogy meéri-e olyan időzitett bombával 500km-t elmenni,ami ha nem bírja ki összehoz egy jó kis trailler+motorszétfűzés költségét olyan 2-300eft összköltségben.

Én B terv után néznék.

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell annyira megnyúlnia az ilyen bicikliláncnak,hogy hangja legyen.

Júzerek szoktak úgy járni a vékonylánc+hidrós feszítő kombóval,hogy sebességben leállítja,kicsit meggurul,ettől már ugrik a lánc,reggel indítózik és szépen összekócolódik minden.

Szal azt kell mérlegelni,hogy meéri-e olyan időzitett bombával 500km-t elmenni,ami ha nem bírja ki összehoz egy jó kis trailler+motorszétfűzés költségét olyan 2-300eft összköltségben.

Én B terv után néznék.

Hali!

Köszönöm, én is ezen agyalok, hogy hogyan oldjam meg. Még annyit megpróbálok, hogy holnap reggel felhívom a szerelőmet, hogy nem-e tudná szerda reggelig (akkor indulnánk a Balatonra) összerakni az autót, mert így én is biztosabban mernék elindulni. Csak az a baj, hogy valószínűleg nem fog ráérni, mert tegnap beszéltem vele és megjegyezte, hogy eléggé el van havazva. Nagyon jó szerelő és nagyon korrekt árakkal dolgozik. Kölcsönautót nem tudom megoldani. Hallottam mondjuk olyat is, hogy valaki így járt el az autójával még 1.5 évet, hogy "csak" hangja volt.

Nem akarok úgy elmenni, hogy km-ről km-re imádkozni kelljen, szép nyaralás lenne.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Terhelésnél búgó hang hallatszik a kerék felől...Kutyacsont , gumi ellenőrizve. Mi lehet kerékcsapágy? Mit érdemes és mennyire fájhat? Előre is köszi!

Csapágy gyanús.

SKF-et tennék bele, az a gyári beszállító. http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=80200093&flypage=shop.flypage&product_id=186731&option=com_virtuemart&Itemid=26

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hétfőn rámérek, illetve megpróbálom egy csere akkuval is. Diódahíd ill állórész kapható külön is vagy csak komplett generátor létezik újonnan? Jövő héten megy a kocsi szervizbe - jobb oldali főtengely szimering csere, így az esetleges generátor javítás megtörténhetne egyszerre.

Ma hidegen beindítottam az autót 14,6 V-ot mértem az akkun 1200 körüli szivatós alapjárattal, de aztán bemelegedett a motor, és utána normál alapjáraton és emelt fordulaton (4000 ford/perc) is csak 14,24 V-ot mérek. Nem éri el az optimális 14,5 V-ot.

Ha 4-es fordulatra kapcsolom a ventillátort kb 1 másodpercre leesik a feszültség 13,2 V-ra.

Link to comment
Megosztás:

Ma hidegen beindítottam az autót 14,6 V-ot mértem az akkun 1200 körüli szivatós alapjárattal, de aztán bemelegedett a motor, és utána normál alapjáraton és emelt fordulaton (4000 ford/perc) is csak 14,24 V-ot mérek. Nem éri el az optimális 14,5 V-ot.

Ha 4-es fordulatra kapcsolom a ventillátort kb 1 másodpercre leesik a feszültség 13,2 V-ra.

A 14,5V már eléggé a felső határ, a 14,24V az tökéletes. Az, hogy picit leesik a hirtelen terhelés hatására, az normális, ha utána visszaáll. Ha bekapcsolod a fényszórókat, meg mondjuk a hátsóablak melegítést is még a ventilátor mellé, akkor is megmarad 14V felett?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.