Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Classicba csak égő kell, és ki kell fúrni a lámpát! ;)

Ha van forrasztópákád akkor inkább azzal égess lyukat a foncsorra, mert ha fúrod akkor telemegy forgáccsal amit elég nehéz maradéktalanul kitakarítani. Az enyémben is kevereg még egy árva forgácsdarab valahol már vagy két éve... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Forumozók,

Nemrég vásároltam egy Opel Astra H 1,6-os autót, aminek a motorkódja A16XER .

Az autóban 26000 km van vezetett szervizkönyvvel.Olajcsere után kb. 4000km-t mentem és gyári GM 5W30-as olajat töltöttek bele állítólag.( ezt még az előző tulaj csináltatta szakszervizben )

Problémám a hideg indításkor és hosszabb 5-6 órás állás után jelentkezik.indítás után az olajlámpa elalszik, de néhány másodperc után felvillan majd újra elalszik.meleg motornál már nem produkálja a hibát.

Több napos (3-4)állás után az olajlámpa nem alszik el rögtön csak néhány másodperc után, olyan mintha olajcsere után indítanék.

A kérdésem az lenne hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával, mi volt a megoldás?

Az olajszűrőt már kicseréltem, de a hiba továbbra is fennáll.

Segítségét előre is köszönöm.

Üdvözlettel.

Tibor

Link to comment
Megosztás:

Kedves Forumozók,

Nemrég vásároltam egy Opel Astra H 1,6-os autót, aminek a motorkódja A16XER .

Az autóban 26000 km van vezetett szervizkönyvvel.Olajcsere után kb. 4000km-t mentem és gyári GM 5W30-as olajat töltöttek bele állítólag.( ezt még az előző tulaj csináltatta szakszervizben )

Problémám a hideg indításkor és hosszabb 5-6 órás állás után jelentkezik.indítás után az olajlámpa elalszik, de néhány másodperc után felvillan majd újra elalszik.meleg motornál már nem produkálja a hibát.

Több napos (3-4)állás után az olajlámpa nem alszik el rögtön csak néhány másodperc után, olyan mintha olajcsere után indítanék.

A kérdésem az lenne hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával, mi volt a megoldás?

Az olajszűrőt már kicseréltem, de a hiba továbbra is fennáll.

Segítségét előre is köszönöm.

Üdvözlettel.

Tibor

A hangja milyen olyankor? Felhangosodik, zörög, csörög? Mert ha nem, akkor én olajnyomás jeladó hibára gondolnék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítség kellene a következő problémában, mert elakadtam. Van egy 2004-es évjáratú Opel Astra G-m, 1.4 16v motorral. A motorkód Z14XE. Egy ideje kivillant a sárga színű kulcsos-autós lámpa a műszerfalon. először csak időnként, majd állandó lett. Amíg a lámpa világít, addig a motor teljesítménye kisebb, hirtelen gázadásra olyan lustán gyorsulgat, ha lassan nyomom neki, akkor csak-csak utoléri magát. Amikor csak időnként villant be a lámpa, akkor csak amíg világított, addig volt csökkent a teljesítmény. Amióta állandóan világít, azóta azt figyeltem meg, hogy ha a motor hideg és a a levegő hőmérséklete 0 fok körüli, akkor amíg a motor el nem éri az üzemi hőfokot, addig nem világít,normálisan gyorsul az autó. Aztán ha felmelegszik a víz, meleg a motor, akkor kivillan, autó lusta lesz. Ezt leszámítva pöccre indul, nem köhög, nem rángat, alapjárat ok, olajat nem zabál. Volt egy kis hibakód kiolvasás, azt mondta a srác, hogy a motorvezérlő egységben van egy pot. méter, az adta meg magát, ezért takarékon üzemel az autó, egyfajta vész üzemmód.... De ő fix 40.000 ft-ért egy kicsit belepiszkál okos kis programjával és minden ######a lesz, de szervízben kicserélnék az egész motorvezérlő egységet, ami ugye nem 2 fillér. Mondjuk hogy így van. De mielőtt bármit is lépnék, egy kicsit tájékozódnék a témában, hátha valamelyikőtök már járt hasonló cipőben vagy esetleg befut egy tapasztalt, korrekt szakember vagy valaki ismer valakit, aki ismeri azt, aki ismeri a problémát és a megoldást. :-)))) Szóval előre is köszi a segítséget!

Kollégámnak pont ezt csinálta,Ugyanilyen motorkódú és évjáratú volt a G astrája.Ecu hibája volt.Utána jó lett,csak időközben ellopták a kocsit.Itt csináltatta meg.

http://am3.hu/index.php

Módosítva : Geopake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kollégámnak pont ezt csinálta,Ugyanilyen motorkódú és évjáratú volt a G astrája.Ecu hibája volt.Utána jó lett,csak időközben ellopták a kocsit.Itt csináltatta meg.

http://am3.hu/index.php

Köszi, rápillantottam, megér egy próbát. Arról nincs infód, milyen költségekkel jár egy ilyen manőver? Az a helyzet, hogy második autóként használjuk, megkap minden jót, nem elhanyagolt roncs, de megfordult a fejünkben, hogy túladunk rajta. De ez csak ennél a hibánál érett meg bennünk. Viszont nagyon jó kis kocsi, első tulaj vagyok, viszonylag kevés km, soha nem volt vele semmi, ezt leszámítva. Szóval én inkább megtartanám. Nyilván nem akarok ECU-t cserélni, elvileg minimum 200 rugó szervízben, ellenőrizetlen forrásból meg nem akarok bele szart... Úgyhogy nem annyira mindegy, hogy mennyit szeretnének ezért a melóért. Ha van infód, azt megköszönöm, ha nincs, úgyis felhívom őket :-))

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Két gondom/kérdésem lenne.

a.) Mi a neve annak a kupaknak ami a térelválasztó csatlakozási helyét takarja? és hol tudok ilyet beszerezni? (kb mennyi?)

b.) Az autóm 2003-as 1.7 dízel, 180e km -rel (legalább is ennyit mutat az óra) 168 -nál vettem, vezérlés volt cserélve, generátor szíj lett cserélve, görgő lett cserélve mégis az utóbbi időben valami csikorgó hang jön a motortérből főleg jobb oldalt ülő hallja, (mintha csúszna a szíj - szíjfeszítő jó) a jelenség 1500-1800 fordulat között jelentkezik annál hangosabb minnél jobban gázt adok ebben a tartományban. Eddig csak harmadik vagy a feletti sebességben tapasztaltam. Mi lehet ez?

+1.) A motortérben a műanyag takarón van egy fém karika, annál icipicit néha szivárog az olaj... gond-e, hogyan orvosolható?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! (Egy még friss opel tulaj)

P.

Módosítva : Mumus
Link to comment
Megosztás:

Kollégámnak pont ezt csinálta,Ugyanilyen motorkódú és évjáratú volt a G astrája.Ecu hibája volt.Utána jó lett,csak időközben ellopták a kocsit.Itt csináltatta meg.

http://am3.hu/index.php

Köszi, rápillantottam, megér egy próbát. Arról nincs infód, milyen költségekkel jár egy ilyen manőver? Az a helyzet, hogy második autóként használjuk, megkap minden jót, nem elhanyagolt roncs, de megfordult a fejünkben, hogy túladunk rajta. De ez csak ennél a hibánál érett meg bennünk. Viszont nagyon jó kis kocsi, első tulaj vagyok, viszonylag kevés km, soha nem volt vele semmi, ezt leszámítva. Szóval én inkább megtartanám. Nyilván nem akarok ECU-t cserélni, elvileg minimum 200 rugó szervízben, ellenőrizetlen forrásból meg nem akarok bele szart... Úgyhogy nem annyira mindegy, hogy mennyit szeretnének ezért a melóért. Ha van infód, azt megköszönöm, ha nincs, úgyis felhívom őket :-))

Hát, nem gonoszkodni akarok, de remélem javításban naprakészebbek mint az Astra adataiban... Ennyi 8 szelepes G nincs, nem léteznek...

http://am3.hu/services.php?cid=126

Link to comment
Megosztás:

Köszi, rápillantottam, megér egy próbát. Arról nincs infód, milyen költségekkel jár egy ilyen manőver? Az a helyzet, hogy második autóként használjuk, megkap minden jót, nem elhanyagolt roncs, de megfordult a fejünkben, hogy túladunk rajta. De ez csak ennél a hibánál érett meg bennünk. Viszont nagyon jó kis kocsi, első tulaj vagyok, viszonylag kevés km, soha nem volt vele semmi, ezt leszámítva. Szóval én inkább megtartanám. Nyilván nem akarok ECU-t cserélni, elvileg minimum 200 rugó szervízben, ellenőrizetlen forrásból meg nem akarok bele szart... Úgyhogy nem annyira mindegy, hogy mennyit szeretnének ezért a melóért. Ha van infód, azt megköszönöm, ha nincs, úgyis felhívom őket :-))

50 ezret fizetett a kollégám a javításért.Azt hiszem talán 1 év garanciát kapott,de majd megkérdezem tőle pontosan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Láttam extrában nálad a jobb oldali ködfényzárót. Tudsz tobni egy rövid leírást a beépítésről? Mit honnan merre? köszönöm

Ha nem bontottad meg akkor nem kell légteleníteni. Csak betétet cseréltél, tárcsát nem? Mert vagy azzal együtt cseréled vagy leszabályoztatod.

Nem cseréltem tárcsát, és nem is szabályoztattam, azt mondták a szervizben, hogy még egy betét cserét kibír a tárcsa, aztán cse.

Cromaxos videoban azt írták, hogy a tárcsa kopottságának megfelelően le kell reszelni a betét éleit, na én azt sem csináltam, belepróbáltam, kézzel, tökéletesen felfeküdt a kopásba a betét. Több helyen olvastam, hogy betétcsere után lelevegősödhet a fékrendszer. Nem értem én sem, hogy miért, talán a dugattyú visszanyomásakor a tömítés mellett jut be levegő?!

Elöl légtelenítettem, , mert hátul nem tudtam kitekerni a légtelenítőket, továbbra is szörcsög. Viszont rendesen fog a fék, sokkal kisebb erővel kell most nyomni. A régin már kezdett leválni a ferrodó.

Link to comment
Megosztás:

Több helyen olvastam, hogy betétcsere után lelevegősödhet a fékrendszer. Nem értem én sem, hogy miért, talán a dugattyú visszanyomásakor a tömítés mellett jut be levegő?!.

Egy zárt,tömített rendszerbe hogy juthat be levegő?Ha meg bejutna akkor az nem tömített rendesen és kifelé viszont igencsak az olaj szivárogna főleg fékezéskor.Ha visszanyomod a fékmunkahenger dugattyúját kis olajszint emelkedés a tartályban és annyi.Semmi levegő.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Egy zárt,tömített rendszerbe hogy juthat be levegő?Ha meg bejutna akkor az nem tömített rendesen és kifelé viszont igencsak az olaj szivárogna főleg fékezéskor.Ha visszanyomod a fékmunkahenger dugattyúját kis olajszint emelkedés a tartályban és annyi.Semmi levegő.Szerintem.

Én is így gondoltam, de olvasd el ezt, ez volt az első találat, amikor rákerestem:

http://www.ndsmondeo.hu/spark/remoil_am/remoil_am.htm

Olaj nem folyik sehol, és álló motornál nem szörcsög, de megnézem mégegyszer majd.

Ha be van indítva a motor, akkor fékezésnél szörcsögős hangot hallat a fékpedál benyomásakor, és felengedésekor is!

Nem tudom, hogy ez másnál is így van, és normális, vagy már eleve levegős volt a rendszer, és csak most tűnt fel, hogy a csere után jobban odafigyelek rá!?

Mindenesetre a feleségem arra panaszkodik, hogy sokkal puhább a fék, de sokkal jobban is fog.

Gondolom ez az új betét jobb tapadása miatti érzet, hogy nem kell taposni a féket annyira.

Nagy bajt szerintem nem okoz ha kicsit levegős a vezetékezés, ha nem rugózik a fék és fog rendesen. Szörcsög, hát szörcsög! Majd ősszel ha gumit cserélek, akkor kicserélem a hátsó légtelenítőket, és lecserélem a fékolajat is!

Link to comment
Megosztás:

Én is így gondoltam, de olvasd el ezt, ez volt az első találat, amikor rákerestem:

http://www.ndsmondeo.hu/spark/remoil_am/remoil_am.htm

Olaj nem folyik sehol, és álló motornál nem szörcsög, de megnézem mégegyszer majd.

Ha be van indítva a motor, akkor fékezésnél szörcsögős hangot hallat a fékpedál benyomásakor, és felengedésekor is!

Nem tudom, hogy ez másnál is így van, és normális, vagy már eleve levegős volt a rendszer, és csak most tűnt fel, hogy a csere után jobban odafigyelek rá!?

Mindenesetre a feleségem arra panaszkodik, hogy sokkal puhább a fék, de sokkal jobban is fog.

Gondolom ez az új betét jobb tapadása miatti érzet, hogy nem kell taposni a féket annyira.

Nagy bajt szerintem nem okoz ha kicsit levegős a vezetékezés, ha nem rugózik a fék és fog rendesen. Szörcsög, hát szörcsög! Majd ősszel ha gumit cserélek, akkor kicserélem a hátsó légtelenítőket, és lecserélem a fékolajat is!

Én azért leszabályoztatnám azt a tárcsát. Szerintem a tárcsán lévő perem okozza ezt a hangot. Azt, hogy beleprobáltad kézzel oké, de maga a betéttartó másképp helyezi el és mivel a fékpofát nem csiszoltad hozzá ezért esélyes, hogy a perem okozza, mivel akkora távot nem tud feloldani a munkahenger, hogy az a perem ne érjen hozzá. Én is szívok csere óta, én le is szabályoztattam, csak nekem nem old fel annyit és lassu menetben nyikorog.

Igen, Bami kollegának igaza van, egy zárt rendszer nem tud belevegősödni, csak az olaj megy vissza a tartájba.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Én azért leszabályoztatnám azt a tárcsát. Szerintem a tárcsán lévő perem okozza ezt a hangot. Azt, hogy beleprobáltad kézzel oké, de maga a betéttartó másképp helyezi el és mivel a fékpofát nem csiszoltad hozzá ezért esélyes, hogy a perem okozza, mivel akkora távot nem tud feloldani a munkahenger, hogy az a perem ne érjen hozzá. Én is szívok csere óta, én le is szabályoztattam, csak nekem nem old fel annyit és lassu menetben nyikorog.

Igen, Bami kollegának igaza van, egy zárt rendszer nem tud belevegősödni, csak az olaj megy vissza a tartájba.

Jó de ezt álló helyzetben csinálja, ha benyomom a pedált, nem fogok erre pénzt áldozni, hogy egy utolsókat rugó tárcsát szabályoztassak, nem éri meg!

A perem meg majd bedolgozza magát idővel, nem?

A régi betétnél volt már fémes hangja a fékezésnél, gondolom a perem beleért már a fémlemezbe, ami tartja a ferodot.

Majd lépek egy új tárcsát, ha fékerőben, vagy hangban tapasztalok problémát, addig marad ez, gyakorlatilag sokkal jobb a fékhatás, hangja is megszűnt, csak nem értem én sem, hogy mitől levegősödne le a betétcserétől!?

Nézegetem megszokásból az A corsa után, hogy melegszik e, mert az A corsánál volt olyan, hogy úgy megállt, hogy vörösen izzott a tárcsa, a vezetőoszlopok hibájából.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Haverom ugyanezzel a problémával kínlódott. A megoldás: Bosch Car szervizekbe, vagy lehet, hogy máshol is van, 15EFt-ért rákötik a motorodat egy koromtalanító gépre, a benzin helyett egy tisztító folyadékot kap a motor és utánna hibátlanul működik. A gyökérok: az EGR szelep elkormolódott, néha megragad, és a 4. hengerbe nyomja be a kipufogó gázt, ami városi araszolgatásnál a szívószelep elkormolódásához és időnkénti leragadásához vezet és emiatt lesz gyújtáskimaradásod. Az EGR-t pucold ki, vagy vegyél újat, és vakold le, vagy szoftveresen tiltasd le a működését, utánna vidd el egy ilyen tisztításra, akár két flakon tisztítószerrel is megjáratni. Szeleptisztító adalék itt már nem segít, csak a későbbiekben megelőzésképpen lehet használni, meg azért havonta érdemes üzemmeleg motornál "üveghangon" megjáratni a motort.

Szeleptisztító adalék + 20-25 km 4-5ezres fordulaton, úgy tűnik, hogy megjavult, azóta városban is használtam már, persze most már nem használok 5. sebességi fokozatot, (4-est is ritkán)

Ismételjem meg következő tankoláskor ezt a szeleptisztítós kúrát, vagy milyen gyakran kell majd ilyet öntenem bele?

Gondolom későbbiekben is bármikor előjöhet a "x. henger gyújtáskimaradás" probléma. (vagy nem?)

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Én kérdéseimre senki nem tud válaszolni vagy csak mivel pont utolsó senki nem látta? :(

http://www.opelforum.hu/topic/225-altalanos-muszaki-problemak-astra-g/?p=984268

Előre is nagyon köszönöm!

Talán azért nincs -még- válasz, mert nagyon kevés dízeles látogatja ezen oldalt.... A benzines tulajok pedig nem tudnak hozzászagolni az általad leírtakhoz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szeleptisztító adalék + 20-25 km 4-5ezres fordulaton, úgy tűnik, hogy megjavult, azóta városban is használtam már, persze most már nem használok 5. sebességi fokozatot, (4-est is ritkán)

Ismételjem meg következő tankoláskor ezt a szeleptisztítós kúrát, vagy milyen gyakran kell majd ilyet öntenem bele?

Gondolom későbbiekben is bármikor előjöhet a "x. henger gyújtáskimaradás" probléma. (vagy nem?)

hát ha így használod mint az előbb írtál akkor elég ritkán kell. én is városban használom de még nem kellett ilyenekhez folyamodnom, igaz most már megyek pár km városon kívül is. ha "pörgősebben" használod akkor csak ritkán kell fagyizni. igaz én 50 felett rakom az 5öt ha tudom h folyamat monoton fogok menni menni.

2500 környékén váltok fel és ritkán megyek 3000 fölé, csak ha olyan a helyzet.

Reméljük, hogy tényleg ennyitől megjavult a dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hát ha így használod mint az előbb írtál akkor elég ritkán kell. én is városban használom de még nem kellett ilyenekhez folyamodnom, igaz most már megyek pár km városon kívül is. ha "pörgősebben" használod akkor csak ritkán kell fagyizni. igaz én 50 felett rakom az 5öt ha tudom h folyamat monoton fogok menni menni.

2500 környékén váltok fel és ritkán megyek 3000 fölé, csak ha olyan a helyzet.

Reméljük, hogy tényleg ennyitől megjavult a dolog.

Pedig pont háromezer környékén kezd élni. A használati útmutatót is hasznos forgatni, abban is benne van. Én ha tehetem és már üzemmeleg, 3 és 4 ezer közt használom. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.