Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Olyan gondom van a G astràmmal hogy alapjàraton dadog...mintha az egyikbhenger nem menne!!és szerintem nem is megy ! Gyertya csere volt ! Üzemagyag szürő is ! Az agr levan zàrva teljesen ! Shell en tankolok racing 100 at !

De semmi !! A hiba fennàl...:s

Motorkód : z14xe

Valakinek valami tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Az ideíró, elkeseredett emberek táborát szeretném gyarapítani, reménykedve abban, hogy valaki tud megoldást a problémámra.

Opel Astra G 1.6 16 v Z16xe, 2001-es évj. ----> Rángat az Istenverte nyomorult ****darab, hogy a ****** tegye bele a *******-át!

3 féle rángatást produkál:

- CSAK hidegen motorféknél, mikor a fordulat 1500-ra csökken.

-Váltásnál, ha finoman engedem rá a kuplungot, és finoman nyomom a gázt, 3-at, 4-et ránt, mielőtt húzni kezd

-Alacsony fordulaton kitartott gázpedálnál ugrál mint a bakkecske (Pl parkolóba bekanyarodás után ha araszolok helyet keresve, nem gyorsítok, de megállni sem akarok)

A hiba megoldásához már egy éve hozzákezdtünk, több dolgon túl vagyunk.

Elsőnek házilag próbáltuk orvosolni a problémát, ebbe egy benzinszűrőcsere, pillangószelep tisztítás, Vákuumcsövek ellenőrzése, EGR szelep tisztítás, elektromos csatlakozók tisztítása, a vásárláskor kért vezérműszíjcsere helyrerakása fért bele (1 foggal elrakták a csimpánzok).

Mivel eredményt nem értünk el, így szervízhez fordultam. Nem hivatalos Opel, egy mindenféle gépjárművel foglalkozó hivatalos műhelyhez. Ők újfent kipucolták a pillangószelepet, majd eskü alatt vallották, hogy ez már nem rángat, próbáljam ki. Mentünk vele egy kört, a szerelő srác megharapta a kesztyűtartót, úgy bólogatott.

További megoldást keresve azt mondták: 'mekkuplungozzuk!' Neki is láttak, én pedig hazamentem, és a kert hátuljából előhoztam a legnagyobb talicskát, hogy beleférjen a pénz, amit majd hordok nekik.

65 ezrem bánta, a kuplung pöpec lett, csak hát a rángatás......

Egy határozott fejvakarás a szervíz részéről, visszaadták az üres talicskát, hozzam tele pénnzel, ők meg leveszik a hengerfejet. Mondtam nekik, hogy az jó, legalább az olajfogyásom megszűnik, mert zavar a 2ezer kilométerenkénti 1 liter nafta, amit kihisztizik magának ez a nyomorult autó.

'Húha, az akkor dugattyúgyűrű is lehet!'

Kicserélték azt is, szelepszárszimeringek, szelepcsiszolás, minen ami kell. Alig fért bele a pénz a talicskába.

Hazaértem szervízből, felnyitom a motorháztetőt, és megégette a karomat a forró víz, ami a szerelés közben kilyukasztott hűtőmből spriccelt. Most nem kelett talicskával mennem, ingyen csere új hűtőre.

Most nem fogy az olaj, nem fogy a víz, szép a motor hangja, minden körülmények között indul, csak hát a rángatás.......

Közben az EGR szelep teljesen megadta magát, vettem bele gyárit, mert megérdemli a rohadék vasdarab, most már az alapjáratom is tökéletes, csak hát a rángatás.....

Felvetették, hogy gázpedál, így hát irány a bonó, már van itthon 2 bontott pedálom, meg az eredei az autóban, mindegyikkel rángat mint a veszedelem.

Típushiba a gázpedál is, így lehet hogy a bontottak is rosszak , de hát vegyek egy negyedik pedált 70 ezerért?

Így is 260.000-be van a rángatás megszünése céljából elköltött pénz.

Talán még látatlanba egy doboz gyufára vagyok hajlandó rászánni a pénzt, meg 2 liter benzinnel sztem telibe tudnám locsolni az egész autót.......

Még mindig van lehetőség: Computer, lambda szonda, trafóhíd, és egyéb több tízezres alkatrészek, amit már nem vagyok hajlandó vaktába beledobálni ebbe a nyomorultba.

Valakinek tipp, mitől lehet a rángatás? Esetleg hasonló hiba, amit meg is oldottak valahol nagytudású mérnöklégiók?

Nem vagyok hajlandó elfogadni a tudásuk végére ért szerelők érvelését: Hogyne rángatna, hisz ez nagy kasztni!

Az IFA meg a ZIL esetleg.........

Köszönöm már annak is aki végigolvassa az egészet!

Ja, hibakód nincs, sose volt.

Módosítva : Atlon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szét történet, és látom, téged is összehozott idiótákkal a sors. Méghogy dugattyúgyűrű miatt rángatás, maximum ha megakad a törött gyűrű...

Lambda szondát húzd le, lesz hibajelzésed, de majd elmúlik, miután visszadugtad, viszont ha lehúzva is rángat, akkor biztos nem a lambda miatt rángat. A magas olajfogyasztás egyébként kinyírhatta a lambdát, szóval arra azért készülj fel, hogy z cserére szorulhat.

Jó lenne látni egy diagnosztikán, hogy hány fokosnak látja a motort a vezérlő. Ha melegebbnek látja, mint a valóság, akkor kevés benzint ad, és akkor gázadáskor rángat, amíg mozog a pedál, majd összeszedi magát és utána már úgy-ahogy normálisan húz - nem úgy, mint kellene, mert még mindig szegény marad a keverék. Apropó, szedd ki a gyertyákat, fényképezd le és tegyél fel képeket róluk. Ha fehéresek, akkor szegény a keverék, ami lehet pl. alacsony benzinnyomástól is, de a hőmérséklet hibás érzékelése miatt is.

Én levakolnám az EGR-t, az simán megrakodhatott kosszal a magas olajfogyasztásból eredő koromlerakódásnak köszönhetően. Vagy legalábbis nézd meg, mennyire koszos, tud-e szabadon mozogni.

Link to comment
Megosztás:

Szét történet, és látom, téged is összehozott idiótákkal a sors. Méghogy dugattyúgyűrű miatt rángatás, maximum ha megakad a törött gyűrű...

Lambda szondát húzd le, lesz hibajelzésed, de majd elmúlik, miután visszadugtad, viszont ha lehúzva is rángat, akkor biztos nem a lambda miatt rángat. A magas olajfogyasztás egyébként kinyírhatta a lambdát, szóval arra azért készülj fel, hogy z cserére szorulhat.

Jó lenne látni egy diagnosztikán, hogy hány fokosnak látja a motort a vezérlő. Ha melegebbnek látja, mint a valóság, akkor kevés benzint ad, és akkor gázadáskor rángat, amíg mozog a pedál, majd összeszedi magát és utána már úgy-ahogy normálisan húz - nem úgy, mint kellene, mert még mindig szegény marad a keverék. Apropó, szedd ki a gyertyákat, fényképezd le és tegyél fel képeket róluk. Ha fehéresek, akkor szegény a keverék, ami lehet pl. alacsony benzinnyomástól is, de a hőmérséklet hibás érzékelése miatt is.

Én levakolnám az EGR-t, az simán megrakodhatott kosszal a magas olajfogyasztásból eredő koromlerakódásnak köszönhetően. Vagy legalábbis nézd meg, mennyire koszos, tud-e szabadon mozogni.

A dugattyúgyűrűt nem a rángatás miatt cserélték ki, azt az olajfogyás miatt, ha már úgyis le van szedve a hengerfej. Az EGR szelepem teljesen új. A régi már nem mozgott, tisztítás után a rudazat már lötyögött a fészekben, utángyártott xar volt. Igazából a fenti leírás nem pontos, egyszer dobott hibakódot a rendszer, az EGr szelep miatt azt hiszem p0400-al visított a sárga jelzés a műszerfalon. Ezért vettem új szelepet.

A lambda szondás tanácsot tisztelettel megköszönöm, és ki is fogom próbálni. 40k a Bosh, de ha tudnám hogy megszűnne a rángatás, még 43-ért is megvenném :)

Üdv, és majd beszámolok a fejleményekről, hátha segít valakinek spórolni az én példám pár ezer forintot.

Köszönöm a gyors tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Juteszembe, motorféknél szerintem nem nézi a vezérlő a lambdát, és gyanúsan pont akkor rángat, amikor adja vissza a benzint a vezérlő. Mindenesetre egy próbát megér. Ugyanígy mehetsz tovább egyesével, húzd le a pillangószelep potméter drótját, majd a légtömegmérőét - bár ez utóbbit nem tudom, hogy mennyire viseli el, nekem az 1999-es Renault simán megy MAP nélkül is a gázpedál potméter alapján.

Lambda szonda 40k-ért nekem soknak tűnik. Szintén Bosch-t vettem 17k körül a Kovácsautónál.

Link to comment
Megosztás:

Juteszembe, motorféknél szerintem nem nézi a vezérlő a lambdát, és gyanúsan pont akkor rángat, amikor adja vissza a benzint a vezérlő. Mindenesetre egy próbát megér. Ugyanígy mehetsz tovább egyesével, húzd le a pillangószelep potméter drótját, majd a légtömegmérőét - bár ez utóbbit nem tudom, hogy mennyire viseli el, nekem az 1999-es Renault simán megy MAP nélkül is a gázpedál potméter alapján.

Lambda szonda 40k-ért nekem soknak tűnik. Szintén Bosch-t vettem 17k körül a Kovácsautónál.

Na, egyenlőre a lambda vezetékét húztam le, simán hideg motornál, és mentem vele egy kört. Természetes az, hogy nincs hibakódom? Se sárga lámpám nem volt, se a letárolt hibakód. Elképzelhető, hogy a computer indításnál semmi tesztet nem csinál az érzékelőkról, és a lambdát is csak meleg motornál figyeli?

Link to comment
Megosztás:

Na, egyenlőre a lambda vezetékét húztam le, simán hideg motornál, és mentem vele egy kört. Természetes az, hogy nincs hibakódom? Se sárga lámpám nem volt, se a letárolt hibakód. Elképzelhető, hogy a computer indításnál semmi tesztet nem csinál az érzékelőkról, és a lambdát is csak meleg motornál figyeli?

Indítás után egy darabig nem figyeli a vezérlő a lambdát, mert nem kap tőle értelmes jelet, be kell a szondának először melegednie. Ez változó idő lehet, hideg motornál valószínűleg valamivel több idő, ha viszont 1-2 perc után sincs még hibalámba illetve hibakód, akkor valami nem stimmel szerintem. Sárga lámpa világít gyújtás ráadásakor? Mivel nézted, hogy van-e hibakód? Fék-gáz módszerrel? Arra gondolok, hogy esetleg kivették a hibajelző izzót, azért nem látsz semmit.

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Hideg motornál, illetve indítás után egy darabig nem figyeli a vezérlő a lambdát, mert nem kap tőle értelmes jelet, be kell a szondának először melegednie. Ha viszont 1-2 perc után sincs még hibalámba illetve hibakód, akkor valami nem stimmel szerintem. Sárga lámpa világít gyújtás ráadásakor? Mivel nézted, hogy van-e hibakód? Fék-gáz módszerrel? Arra gondolok, hogy esetleg kivették a hibajelző izzót, azért nem látsz semmit.

Igen, fék-gáz módszerrel. A lámpa jó. Majd még meleg motornál megnézem, holnap úgyis megyek egy 15 kilométeres útra, majd ott alaposabban letesztelem.

"gyanúsan pont akkor rángat, amikor adja vissza a benzint a vezérlő"

Ez amúgy pontosan mit jelent? És mit lehet tenni, ha ez a gond?

Módosítva : Atlon
Link to comment
Megosztás:

"gyanúsan pont akkor rángat, amikor adja vissza a benzint a vezérlő"

Ez amúgy pontosan mit jelent? És mit lehet tenni, ha ez a gond?

Azt jelenti, hogy motorféknél ha a fordulat magas, akkor teljesen elzárja a befecskendezést a vezérlő, tehát a motor olyankor úgy pörög csak, mintha levennéd a gyújtás róla. Ahogy esik a fordulatszám, úgy 1500 táján viszont elindult a befecskendezés ismét. Ez egy nem rángató motornál érezhető, hogy amikor ismét elindul a befecskendezés, akkor csökken a motor fékező hatása. Nálam pl. 1200-nál érződik, de hideg motornál magasabb fordulatnál lehet ez a határ. Ilyenkor ha nem tud megfelelő minőségű keveréket előállítani valami okból kifolyólag, akkor amikor adja vissza a befecskendezést, akkor rángatni fog.

Link to comment
Megosztás:

Rossz hírem van. Ezt bizony le kell bontani. Gondolom volt vizesen takarítva, no azt nem szabad, ez lesz a vége. Lehet kapni szórható 3M-es ragasztót, anno cimbinek az F-es astrán igy csináltuk. Azért egy kocka sör legyen kéznél. :D

Hálás köszönet.

Mikor megvettem az autót olyan volt,

mintha egy hamutartóba ültem volna bele, így mindent alaposan át sikáltam mindennel,

ami csak a kezem ügyébe került.

Lehet kevés a képzelőerőm, de hogyan lehet tisztítani víz nélkül?

Ezek szerint ki kell kapni az egészet :omg: ?

Mi ennek a menete? Hogy van felrögzítve?

Na megyek sörért... és kösz még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Opel Astra G 1.6 16 v Z16xe, 2001-es évj. ----> Rángat az Istenverte nyomorult ****darab, hogy a ****** tegye bele a *******-át!

Próbáld meg, hogy lehúzod a MAF és IAT szenzort is. (MAF - szívócső vákuumot, az IAT pedig a beszívott levegő hőmérsékletét figyeli). Az IAT a légszűrőház után (a fojtószelepre csatlakozó műnyag csőbe) van bedugva, a MAF pedig a szívócsonkon van (nekem Delco márka).

Megj: MAF-ra mindenképp hibát fog dobni és csak műszerrel lehet törölni a hibakódot.

(Amúgy lambdára nekem sem dobott még hibát, hiába húztam le üzemmelegen)

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Csak nem kombi? Én már vagy 2 hónapja nyomozok a hang után... Lassan bevetem azt, hogy én beülök a csomagtartóba haver meg vezet és végignyomogatok mindent amit csak elérek... :icon1: Most épp a csomagtérajtó kárpit részét készülök leszedni, mintha mögötte... Meglátjuk... Ha jutsz valamire, akkor szólhatnál...

Ez nem olyan hang, olyan mint amikor egy kárpit rezonál/koppan néha (nyekereg). De eddig minden a helyén volt, pedig már a rolót (és a mechanikáját) is darabokra szedtem, mindent átnéztem ami ötletem volt...

Szia!

Nekem is kombim van, és nekem is zajol a hátulja.

Ha guminyomást lejjeb veszem kicsit jobb.

Szerintem cserélem a híd szilentet meg a hátsó telókat. Ha fejlemény van engem is érdekel.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is kombim van, és nekem is zajol a hátulja.

Ha guminyomást lejjeb veszem kicsit jobb.

Szerintem cserélem a híd szilentet meg a hátsó telókat. Ha fejlemény van engem is érdekel.

Üdv.

November végén át lett nézve (csáposon) az egész hátsó futómű (ill. júliusban volt műszakin, nem volt gond). Semmi rendelleneset nem találtam/találtunk-láttam/láttunk. Sőt, a szilentek át is lettek fújva valami Novatio-s vízkiszorítós kenőcsodával (valami inhibitoros keverék). Most hogy feltettem a nyári szettet és jó keményre felfújtam (2.3 bar) kevesebbszer hallani (vagy tényleg valami kárpitelem a ludas és a melegedő utastér miatt halkult/javult) Én folyamatosan az ajtó felől vagy a kalaptartó felől (roló felől) vélem azt a hangot hallani. Már elkezdtem a tanksapka környékét is vizslatni (kívül/belül) de eddig semmi eredmény sajnos. A csomagtérajtós bontásnak még nem tudtam nekiállni, illetve még azt kipróbálom, hogy a hátsó rendszámtáblát szivaccsal "kitámasztom"... Erre is volt tipp...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

November végén át lett nézve (csáposon) az egész hátsó futómű (ill. júliusban volt műszakin, nem volt gond). Semmi rendelleneset nem találtam/találtunk-láttam/láttunk. Sőt, a szilentek át is lettek fújva valami Novatio-s vízkiszorítós kenőcsodával (valami inhibitoros keverék). Most hogy feltettem a nyári szettet és jó keményre felfújtam (2.3 bar) kevesebbszer hallani (vagy tényleg valami kárpitelem a ludas és a melegedő utastér miatt halkult/javult) Én folyamatosan az ajtó felől vagy a kalaptartó felől (roló felől) vélem azt a hangot hallani. Már elkezdtem a tanksapka környékét is vizslatni (kívül/belül) de eddig semmi eredmény sajnos. A csomagtérajtós bontásnak még nem tudtam nekiállni, illetve még azt kipróbálom, hogy a hátsó rendszámtáblát szivaccsal "kitámasztom"... Erre is volt tipp...

Csak egy tipp.Nem lehet,hogy az a két kis műanyag fedél zörög ami mögött a hátsólámpa csavarjai vannak?Nekem eléggé lötyögős az a két takarófedél.Mondjuk én süket vagyok,így nem tudom zörög-e:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Olyan gondom van a G astràmmal hogy alapjàraton dadog...mintha az egyikbhenger nem menne!!és szerintem nem is megy ! Gyertya csere volt ! Üzemagyag szürő is ! Az agr levan zàrva teljesen ! Shell en tankolok racing 100 at !De semmi !! A hiba fennàl...:s

Amugy olyan 1800 tól megy rendesen !

Meg a fogyztàsom is megnőt picit!

Motorkód : z14xe Valakinek valami tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Olyan gondom van a G astràmmal hogy alapjàraton dadog...mintha az egyikbhenger nem menne!!és szerintem nem is megy ! Gyertya csere volt ! Üzemagyag szürő is ! Az agr levan zàrva teljesen ! Shell en tankolok racing 100 at !De semmi !! A hiba fennàl...:s

Amugy olyan 1800 tól megy rendesen !

Meg a fogyztàsom is megnőt picit!

Motorkód : z14xe Valakinek valami tapasztalat?

Hűtővized nem fogy?

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Ha esetleg erre gondolsz. https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110333-sebessegvalto-alkatreszei/144358-valtorudazat-csapszeg-opel

Segít a kapcsolhatóságon, de mind a kettőt ki kell hozzá cserélni.

UI.: Hogy lehet úgy linket beírni, hogy egy adott szó legyen kattintható?

Én is cseréltem mind 2 csapszeget + a műanyag csuklót, de nem javult.

Nem vészes, de nekem is nehezebben veszi a kettest.

Váltóolajcsere segíthet ezen?

Link to comment
Megosztás:

Hűtővized nem fogy?

Heló

Nem nemfiogy se az olaj se a viz !

Most szedtük szét kb 1 óràja ! Kompresziót is mértünk ! 13-14 bàr körül van az összes henger !

Érdekesen csak az 1 es gyertya volt totàl elfeketedve ! Hidrotőkéket is minyàrt lecsekoltuk , 3 rossz van a többi az kemény ! ( csatog melegen is )

Holnap hozunk egy ujj trafót rà próba képpen ! Hàtha!!...s

Link to comment
Megosztás:

Jah és nem füstől !!! Annyi hogy benzinszag van olyankor mikor dadog....

Csak tippelni tudok, a tankszellőztetés (szelep) környékén körbenéznék a helyedben... Nem biztos hogy a kormos gyertya oka ennek, pláne hogy az 1-es és 4-es gyertya (főként 1-es) mostohább feladatot lát el.

Anno keresztapám A Vectra-ja csinált ilyet, mikor letekerte a tanksapkát akkorát lélegzett (vákuum) hogy öröm volt hallani. Letekert tanksapkával nem volt gondja. Azon volt egy lyuk, aminek gondolom ez volt a funkciója, de a koszlerakódás miatt elég volt megkeresni. Benzinben áztattuk, kompresszorral átfújtuk, utána nem volt gond. Azonban a Vectra más konstukció, G-nél a motorében van a szellőztető szelep ha jól rémlik.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy tipp.Nem lehet,hogy az a két kis műanyag fedél zörög ami mögött a hátsólámpa csavarjai vannak?Nekem eléggé lötyögős az a két takarófedél.Mondjuk én süket vagyok,így nem tudom zörög-e:)

Néztem, sőt szivaccsal kitámasztottam, volt hang rossz úton. A kombi hátsó (csomagtérajtó) kárpitozott ajtópanelje nálad is mozog kézzel mozgatva ("huppog")? Tehát az ajtó lemeze és a kárpit közt táv van. Nem tudom hogy egy bolha adta-e meg magát vagy ez ilyen, de kézzel mozgatható és ha nekiütközik az ajtó fém merevítőjének, akkor van hangja (bár nem hinném hogy ez, de leszedem és kiszivacsozom próba gyanánt).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb gond az opellal..:S

Kiakartam villogtatni a hibakódokat de nekem a check engine abszolút nem világít !!:S Eddig nem tűnt fel ,de gyújtás ráadáskor sem!

Lehetséges ,hogy kivan kötve?

Motort cserélt az előző tulaj !! x14xe Helyett most z14xe van benne ! 1998-as autó ! a motor az 2004 utáni ha jól tudom!!

Ebből eredő problémák esetleg? és ezért kikötve a lámpa vagy ?

Előző tulajt már nem érem el !!!:S

Valaki HELP !!!!!

Módosítva : ycsy
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.