Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mi van akkor, ha mégis hiányzik a 2004-es 1,4-esekből - az enyém is ilyen - az EGR (AGR?) ? Olyan nagy jelentőséggel bír? Mármint úgy értem, hogy a motor élettartamára, vagy megbízhatóságára van hatása vagy csak a gazdaságosságra? Ez a kipufogógáz visszavezető szelep nem? :)

Igen, az. Motor élettartamára nincs befolyással, csak a károsanyag kibocsájtást tudja csökkenteni részterhelésen,

ennyi szerepe van. Viszont van élettartama ami után egyre sűrűbb szorulások jelentkeznek, ami viszont motor

leálláshoz is vezet, illetve nehéz újraindításhoz. Ezért célszerű cserélni vagy lezárni (kinek mik az anyagi lehetőségei :) ).

Link to comment
Megosztás:

Igen, az. Motor élettartamára nincs befolyással, csak a károsanyag kibocsájtást tudja csökkenteni részterhelésen,

ennyi szerepe van. Viszont van élettartama ami után egyre sűrűbb szorulások jelentkeznek, ami viszont motor

leálláshoz is vezet, illetve nehéz újraindításhoz. Ezért célszerű cserélni vagy lezárni (kinek mik az anyagi lehetőségei :) ).

Nekem még az F Astrámon lett lezárva, miután nem felelt meg a környezetvédelmi mérésen. Lezárás után semmit nem vettem észre a teljesítményen és a zöldkártyán is megfelelt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Összegyűlt bennem néhány kérdés, megköszönném, ha valaki szánna időt a válaszokra. Amúgy egy 2004-es 1.4-esem van (Z14XE), 150e km-rel.

1. Mivel polírozható a fényszóró búrája? Próbálta már valaki a karcokat eltűntetni a plexiről?

2. Leszerelhetem-e a fojtószelepházat az alapos tisztításhoz? Ilyenkor a tömítésnek biztosan lőttek?

3. Ha az 1.4-eseket nézzük, akkor csak abban van AGR, amin hátul 1.4 16V felirat van illetve a twinportban? Az enyém a kettő közötti (sima 1.4 jelzés), ebben tudtommal nincs... Vagy ez nem ilyen egyszerű? :-)

4. Ha időnként nem világít a fűtésszabályzók körüli világítás, akkor hogyan álljak neki a szétszedésnek?

5. Elsőre nem találtam meg az alapjárat szabályzót, pedig ki kellene tisztítanom. Merre keresgéljek?

6. A gyári CD-rádió kiszerelése gondolom az előlap lecsavarozásával indul, de utána kell valami célszerszám a rádió kiemeléséhez?

7. Mennyibe kerülhet a szalonokban a Carpass pótlása?

8. A jelenleg még kapható G Astrák mindegyike dobfékes hátul?

9. Mentem nemrég egy 1.4 Twinporttal. Szerintem alul kicsit nyomatékosabb, de a motor zajosabb, mint az elődök. Szerintetek?

10. Az "Így csináld! Astra G" szerintem egy műszaki mesekönyv, gyakorlatilag alig használható. Létezik valami jobb szerelési könyv?

Ne haragudjatok, hogy így egyszerre zúdítom, de ritkán tudom csak végigolvasni a fórumot. Viszont mindig pótlom a lemaradásom...

Üdv.: Tobzos

Wesszel most nem mindenben értek egyet ugyhogy én is megpróbálok válaszolni aztán dönccsé hogy kinek hiszel :)

1.) mittóm én, talán valami finom polirpasztáával

2.) leszerelheted, de fennt is ki lehet tisztitani. ha leszeded,m akkor tömitést cserélj.

3.) A Classic II. be nincs AGR. 2004 ben meg má Classic II. volt, ugyhogy nincs benne. ( a barátnőmé 2004.04 havi és abba sincs )

4.) passzolom

5.) azért nem találtad, mert ebben nincs. a folytószelepház csinálja az alapjáratot.

6.) egy kiemelő villa. ha nincs akkor hosszú vékony szög vagy valami a 4 lyukba be, és kihúz...

7.) ötezer

8.) igen.

9.) igen, mert kispóroltak egy csomó hangtompító szövetet, és láncos a motor. ezért zajosab. a régiekben sokkal több volt a hangszigetelő cucc.

10.) fogalmam sincs...

ennyi :9

Link to comment
Megosztás:

Igen, az. Motor élettartamára nincs befolyással, csak a károsanyag kibocsájtást tudja csökkenteni részterhelésen,

ennyi szerepe van. Viszont van élettartama ami után egyre sűrűbb szorulások jelentkeznek, ami viszont motor

leálláshoz is vezet, illetve nehéz újraindításhoz. Ezért célszerű cserélni vagy lezárni (kinek mik az anyagi lehetőségei :) ).

Az astra G a lezárás után általában lambdaszonda hibát ír be a computerbe, meg nem elégséges kipufogógáz visszavezetést.

akinek eddig mi lezártuk = lehuztuk a csatit, annak alacsony volt az alapjárat, rángatott, nem volt annyira jó, mint amikor visszadugtuk / kinyitottuk.

Link to comment
Megosztás:

Az astra G a lezárás után általában lambdaszonda hibát ír be a computerbe, meg nem elégséges kipufogógáz visszavezetést.

akinek eddig mi lezártuk = lehuztuk a csatit, annak alacsony volt az alapjárat, rángatott, nem volt annyira jó, mint amikor visszadugtuk / kinyitottuk.

Nem is lehúzni kell, mert akkor vészprogram van az említett tünetekkel :)

Lemezt alá, oszt le is van zárva :)

Sárga lámpát is csak akkor csinál, ha valaki hagyja hosszú motorfék üzemben, mert

ilyenkor csinálhat AGR tesztet (MAP szenzoron figyeli a vákum változását, amikor

nyitogatja a szelepet). De ez is csak hibakódot jelent, vészprogramra nem áll át ilyenkor.

Legalábbis ez az eddigi általános tapasztalat a lemezzel lezáráskor. :)

Link to comment
Megosztás:

"Namostakkortisztázzuk", kedves fórumtársak!

Akkor a 2004.09. hónapban forgalomba helyezett Astra G-mben nincs kipufogógáz visszavezető szelep?

Na és, ha nincs akkor az most jó nekem vagy inkább hátrány? :)

Mert mintha az derült volna ki az előbbi hozzászólásokból, hogy csak a károsanyag kibocsátásra van hatással, de gondolom hiánya esetén sem bukik meg a zöldkártyán a gép. :)

Ezt már csak azért is kérdezem, mert ha üzemi meleg motorral leállok, és utána pár perc múlva újraindítok gáz nélkül lefullad az autó. Ennek orvoslására azt a tanácsot kaptam itt a fórumon, hogy pucoljam ki a pillangószelepet és az AGR-t. Viszont ha nincs a gépemben ilyen kipufogógáz izé szelep, akkor nem kezdem el keresni pánikszerűen, kezemben higítós ronggyal :) .

Link to comment
Megosztás:

"Namostakkortisztázzuk", kedves fórumtársak!

Akkor a 2004.09. hónapban forgalomba helyezett Astra G-mben nincs kipufogógáz visszavezető szelep?

Na és, ha nincs akkor az most jó nekem vagy inkább hátrány? :)

Mert mintha az derült volna ki az előbbi hozzászólásokból, hogy csak a károsanyag kibocsátásra van hatással, de gondolom hiánya esetén sem bukik meg a zöldkártyán a gép. :)

Ezt már csak azért is kérdezem, mert ha üzemi meleg motorral leállok, és utána pár perc múlva újraindítok gáz nélkül lefullad az autó. Ennek orvoslására azt a tanácsot kaptam itt a fórumon, hogy pucoljam ki a pillangószelepet és az AGR-t. Viszont ha nincs a gépemben ilyen kipufogógáz izé szelep, akkor nem kezdem el keresni pánikszerűen, kezemben higítós ronggyal :) .

nem tudtam neked üzit küldeni...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nem is reméltem, hogy ennyien reagálnak. Elszoktam már az ilyen önzetlen segítségtől, Magyarországon élek...

Néhány dolgot akkor még hozzáfűzök, ne nézzetek teljesen zöldnek némely kérdésem miatt:

1. A fényszóróbúrán sehol nem találtam meg az anyagát, ezért voltam tanácstalan. Az ilyen polírpaszták általában adott anyagú műanyaghoz valók, nem mindegy, hogy az ember mivel esik neki. A sisakrostélyhoz való anyag jó ötlet, ez biztosan jó lesz.

2. Én felülről nem tudtam jól kipucolni a fojtószelepházat. Egyik kezemmel feszítettem a jó erősen ellenálló pillangószelepet, a másikkal kurkásztam, de nem lett az igazi. Van egy hülye alapjárat gondom, ami így valóban jobb lett, de nem múlt el teljesen. Jó úton járok, tehát megveszem a tömítést és folytatom.

3. Örülök neki, hogy nincs EGÉR a kocsimban, legalább az nem romlik el. Én komolyan így vettem észre, hogy kb. azokban nincs, amiknek a jelzése sima 1.4 és nem az 1.4 16V. Ez valóban a Classic 2-es kezdete volt, az enyém is 2004. áprilisi. Korábban már valaki felvetette, de annyira jó ötlet szerintem, hogy leírom én is: ha valaki megunta az EGR pucolgatást, az tömje be és kérjen az autójára egy 2004-es szoftvert. Nem lesz hibakód, nem lesz gond a zöldkártyával, ez valóban egy elegáns megoldás.

4. Ez a középrész szétszedés azért foglalkoztat, mert muszáj lesz nekikeserednem, de egy rohadt csavart nem látok sehol. Nekem csak azt a panelt kéne lekapnom valahogy, ami a fűtésgombok körül van, de legalább egy csavart kitekerhetnék valahol...

5. Nincs alapjárat szabályzó az autóban??? Akkor a fojtószelep csinálja az alapjáratot is? Hát akkor megszívtam, mert valami nem stimmel vele. Ha mégis lenne, hogy nézne ki és hol lenne? A pillangószelep mögött-alatt?

6. Oké, akkor a rádiót majd 4 pöcökkel kifeszegetem. A hátsó hangszóróim nincsenek rácsatlakoztatva, valaki mókolt valamit...

7. Köszönöm, akkor még előtte áttúrom a szekrényt még egyszer.

8. Annyira gagyi hátul ez a ronda hatalmas dobfék! Megérdemelne az autóm valami csinos, szolíd felnit, de ami mögötte van, hát én azt inkább nem mutogatom. Vettem volna egy új 1.7 DTI-t, ha az tárcsafékes lenne. Csakis a hátsófék miatt persze... :)

9. A láncos motorok valóban zajosabbak általában, de erről már volt is szó itt. Viszont azt sajnálom, hogy néhány fillér miatt gyengítettek a szigetelésen, az Opelnek pont az ilyen silányságokat kellene végre levetkőznie. Annak idején még 99-ben mentem egy 1.2-essel, hetekig nem tértem magamhoz, hogy az milyen csendes volt.

10. Tényleg érdekelne, hogy milyen jobb javítási könyv van. Az "Így csináld" sajnos szinte használhatatlan. Címet tud valaki? Igen: Astra G :)

Mégegyszer köszönöm nektek, maradok hűséges olvasótok.

Üdv.: Tobzos

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nem is reméltem, hogy ennyien reagálnak. Elszoktam már az ilyen önzetlen segítségtől, Magyarországon élek...

Néhány dolgot akkor még hozzáfűzök, ne nézzetek teljesen zöldnek némely kérdésem miatt:

1. A fényszóróbúrán sehol nem találtam meg az anyagát, ezért voltam tanácstalan. Az ilyen polírpaszták általában adott anyagú műanyaghoz valók, nem mindegy, hogy az ember mivel esik neki. A sisakrostélyhoz való anyag jó ötlet, ez biztosan jó lesz.

2. Én felülről nem tudtam jól kipucolni a fojtószelepházat. Egyik kezemmel feszítettem a jó erősen ellenálló pillangószelepet, a másikkal kurkásztam, de nem lett az igazi. Van egy hülye alapjárat gondom, ami így valóban jobb lett, de nem múlt el teljesen. Jó úton járok, tehát megveszem a tömítést és folytatom.

3. Örülök neki, hogy nincs EGÉR a kocsimban, legalább az nem romlik el. Én komolyan így vettem észre, hogy kb. azokban nincs, amiknek a jelzése sima 1.4 és nem az 1.4 16V. Ez valóban a Classic 2-es kezdete volt, az enyém is 2004. áprilisi. Korábban már valaki felvetette, de annyira jó ötlet szerintem, hogy leírom én is: ha valaki megunta az EGR pucolgatást, az tömje be és kérjen az autójára egy 2004-es szoftvert. Nem lesz hibakód, nem lesz gond a zöldkártyával, ez valóban egy elegáns megoldás.

4. Ez a középrész szétszedés azért foglalkoztat, mert muszáj lesz nekikeserednem, de egy rohadt csavart nem látok sehol. Nekem csak azt a panelt kéne lekapnom valahogy, ami a fűtésgombok körül van, de legalább egy csavart kitekerhetnék valahol...

5. Nincs alapjárat szabályzó az autóban??? Akkor a fojtószelep csinálja az alapjáratot is? Hát akkor megszívtam, mert valami nem stimmel vele. Ha mégis lenne, hogy nézne ki és hol lenne? A pillangószelep mögött-alatt?

6. Oké, akkor a rádiót majd 4 pöcökkel kifeszegetem. A hátsó hangszóróim nincsenek rácsatlakoztatva, valaki mókolt valamit...

7. Köszönöm, akkor még előtte áttúrom a szekrényt még egyszer.

8. Annyira gagyi hátul ez a ronda hatalmas dobfék! Megérdemelne az autóm valami csinos, szolíd felnit, de ami mögötte van, hát én azt inkább nem mutogatom. Vettem volna egy új 1.7 DTI-t, ha az tárcsafékes lenne. Csakis a hátsófék miatt persze... :)

9. A láncos motorok valóban zajosabbak általában, de erről már volt is szó itt. Viszont azt sajnálom, hogy néhány fillér miatt gyengítettek a szigetelésen, az Opelnek pont az ilyen silányságokat kellene végre levetkőznie. Annak idején még 99-ben mentem egy 1.2-essel, hetekig nem tértem magamhoz, hogy az milyen csendes volt.

10. Tényleg érdekelne, hogy milyen jobb javítási könyv van. Az "Így csináld" sajnos szinte használhatatlan. Címet tud valaki? Igen: Astra G :)

Mégegyszer köszönöm nektek, maradok hűséges olvasótok.

Üdv.: Tobzos

1: Igen, mivel minden műanyaghoz szinte jó, sisakplexit, illetve plexit (motor légterelőt), motorlámpát (műanyag) sikerressen políroztam vele. próbálkoztam régemmen olcsóbb anyaggal, de az semmire sem volt jó.

Link to comment
Megosztás:

19.) igen, mert kispóroltak egy csomó hangtompító szövetet, és láncos a motor. ezért zajosab. a régiekben sokkal több volt a hangszigetelő cucc.

azt lehet tudni,hogy pontosan honnan hiányzonak ezek a szövetek? utólagos beépítésre van lehetőség? na meg milyen áron... :) :)

Link to comment
Megosztás:

8. Annyira gagyi hátul ez a ronda hatalmas dobfék! Megérdemelne az autóm valami csinos, szolíd felnit, de ami mögötte van, hát én azt inkább nem mutogatom. Vettem volna egy új 1.7 DTI-t, ha az tárcsafékes lenne. Csakis a hátsófék miatt persze... :)

Konzultálj "urbanjozsi" cartárssal! Ő most ér a project végére. Muszájból állt neki a dob tárcsásításának. Biztos tudna tanácsot adni a hogyan s mikéntjéről.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.