Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Ma produkált a gépem egy 0335-ös hibakódot.A leírás szerint ,főtengely jeladó.Volt már ilyen valakinek?Nagyobb tempónál jön elő,aztán eltűnik.Y17DT.

Köszönöm!

Nekem volt (Z14XE), de csak azért jött elő, mert túl korán lett többször indítózva az autó. Tanuló vezető nem várt, amig az ECU végigmegy az ellenőrzéseken, gyanítom ezért dobott rá hibát. Nálam soha nem dobott rá hibakódot, megmértem 2.3 kOhm-os, vagyis jó. Töröltem a hibát és azóta sem jött elő. De úgy rémlik ez is meg szokta adni magát, tehát ez is egy verzió.

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egykis gondom az asztràval..

Nekiàllt joval többet enni a megszokotnàl..

Valami àlltalànoa tipp? (Kb 2-3 hónapja vettem észre és több fajta üzemanyagot is kiprobàltam de ugyanaz! Ereje nem ment el..!)

Motorkód : z14xe

Előre is köszönöm a tippeket...;)

Link to comment
Megosztás:

Szia, nem voltak túl régen cserélve ezek az alkatrészek: benzin, levegő szürők, gyertyák? Nem folyik el valahol a benzin?

Sziasztok!

Lenne egykis gondom az asztràval..

Nekiàllt joval többet enni a megszokotnàl..

Valami àlltalànoa tipp? (Kb 2-3 hónapja vettem észre és több fajta üzemanyagot is kiprobàltam de ugyanaz! Ereje nem ment el..!)

Motorkód : z14xe

Előre is köszönöm a tippeket...;)

Link to comment
Megosztás:

Szia, nem voltak túl régen cserélve ezek az alkatrészek: benzin, levegő szürők, gyertyák? Nem folyik el valahol a benzin?

Benzin szűrő és a gyertyàk kb 3 e km el ezelőtt cserélve..e probléma miatt! Levegö szűrőbe kb 15 e van....szted az okozhat problémàt?

Jah és nem folyik el!!

Módosítva : ycsy
Link to comment
Megosztás:

Benzin szűrő és a gyertyàk kb 3 e km el ezelőtt cserélve..e probléma miatt! Levegö szűrőbe kb 15 e van....szted az okozhat problémàt?

Jah és nem folyik el!!

Én is így vagyok most az LPG-vel, hogy "kicsit" sokat evett az utolsó 2 tankoláskor. (lsd. aláírásomba kattintva)

Eddig 7l alatt elég volt neki, most: 7.66; 10.74; 8.01

Guminyomás megfelelő (egyszer a szokásosnál 0.3-0.4l benzinnel többet evett, hát a guminyomás az összes kerékben 1.9 vagy alatta volt).

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok most az LPG-vel, hogy "kicsit" sokat evett az utolsó 2 tankoláskor. (lsd. aláírásomba kattintva)

Eddig 7l alatt elég volt neki, most: 7.66; 10.74; 8.01

Guminyomás megfelelő (egyszer a szokásosnál 0.3-0.4l benzinnel többet evett, hát a guminyomás az összes kerékben 1.9 vagy alatta volt).

Igen olyan 2.2 szoktam belélyük rakni!

195x45xr15

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok most az LPG-vel, hogy "kicsit" sokat evett az utolsó 2 tankoláskor. (lsd. aláírásomba kattintva)

Eddig 7l alatt elég volt neki, most: 7.66; 10.74; 8.01

Guminyomás megfelelő (egyszer a szokásosnál 0.3-0.4l benzinnel többet evett, hát a guminyomás az összes kerékben 1.9 vagy alatta volt).

Igen olyan 2.2 szoktam belélyük rakni!

195x45xr15

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm Opel astra 1.7 DTI dizel, isuzu motorral, 2002-es kiadás. Szaktanácsotokat szeretném kérni a következő meghibásodásra. Majdnem leürült tankkal érkeztem a kúthoz, tankoltam, majd elmentem a közértbe kb. 500m-re. Eddig semmi gond, félóra után indultam volna hazafele, de nagyon nehezen indult meg. Túrában ment rendesen, relantinban rángat. Elvittem szerelőhöz, a teszt semmit nem mutat ki. Dugolásra gyanakodva kicserélték az üzemanyag szűrőt és észrevették, hogy az edényben csak egyharmad volt az üzemanyag színt. Következtetésük, hogy valószínű magasnyomású pompa gond lehet. Mivel csak feltételezés szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok most az LPG-vel, hogy "kicsit" sokat evett az utolsó 2 tankoláskor. (lsd. aláírásomba kattintva)

Eddig 7l alatt elég volt neki, most: 7.66; 10.74; 8.01

Guminyomás megfelelő (egyszer a szokásosnál 0.3-0.4l benzinnel többet evett, hát a guminyomás az összes kerékben 1.9 vagy alatta volt).

Ez a 7 liter alatti fogyasztás nagyon jól hangzik. Hogy lehet ezt kihozni?

Két gázos autó is van a családban és általában 9 literes fogyasztások jönnek ki. Városi dugó, klímával még emel a fogyasztáson 1-1,5 litert.

A rekord németországban volt: 6.9.

Link to comment
Megosztás:

Ez a 7 liter alatti fogyasztás nagyon jól hangzik. Hogy lehet ezt kihozni?

Két gázos autó is van a családban és általában 9 literes fogyasztások jönnek ki. Városi dugó, klímával még emel a fogyasztáson 1-1,5 litert.

A rekord németországban volt: 6.9.

Ha 9l-t enne LPG-ből, akkor az a benzines fogyasztásomhoz képest +50% lenne. ;)

Városi dugóban (Bp.), klímával nekem is meg szokta enni a 10l-t, igaz eddig egyszer volt rá példa, kb 2 éve nyáron.

Nem tudom hogy ez okozza e a többlet fogyasztást, de én 10e km-ként olaj és szűrő cserét szoktam csinálni.

Azért az elvileg nem okozhatja. ;)

Nekem 30e van előírva 12-15e km kötött cserélem általában.

Link to comment
Megosztás:

45???

195/60/R15 a gyári méret!

Ha alacsonyabb oldalfalú, akkor a futóműnek sem tesz jót, plusz több fordulat kell ugyanazon táv megtételéhez...többet fogyaszt.

Bocs 55 :)

Amugy azt tudom hogy rosz az egr szelepem..le is van zàrva!! Ha lehuzom róla mi tőrténik?

Amugy a kipufogóbol erős benzinszag jön...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Olvasgatom a fórumot, de még nem értem a végére. Régóta fennálló problémám lenne, hátha másnak is volt hasonló és meglett a megoldás.

A probléma a következő:

1,4 16v x14xe motorkódú G Astra

Delco vezérlőelektronikával

Hidegenen-melegen 3 hengerezik olyankor világit a MIL lámpa rosszabb esetben csak 2 henger megy.

A probléma megszüntetését neheziti hogy teljesen random időközönként jelentkezik. MIL kigyullad majd elalszik.

Hibatárolót mostanában nem néztem de van hogy mire eljutok odáig hogy megnézzem nincs eltárolt hiba se.

Ami cserélve lett:

-Benzinszűrő

-Trafósor

-Gyertyák

-EGR takarítva

Motortérben kábelek csövek jó állapotúak, mozgatásra nincs változás, falsot nem szív hang alapján, fogyasztása rendben van.

Várom a tippeket, megoldásokat. :icon10:

Előre is köszi mindenkinek!

Na van kiolvasott hibatároló aminek a következő az eredménye:

-P0351-01

-P0352-01

-P0353-01

-P0354-01

-P0505-00

-P1405-00

Hibakódok törölve, vissza nem dobott egyet se.

Mai próbakör alatt tünetmentes.

Elő adatban jók az értékek, EGR kivezérelt jel egyezik a mért jellel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Mennyire lehet bemosni az autónak? Ma baranyában volt egy kisebb esőzés és egy helyen bevert a sarazvíz a motortérbe. Holnap magasnyomásúval rámennék csak, h mennyire állhatok rá?

Helló,

én már mostam ki magasnyomásúval semmi gondja nem lett. Persze ÉSSZEL csináld!!! Ne tartsd túl közel semmihez sem a pisztoly, tartsd be a 30-40-50 cm távolságot. A hűtőnél főleg mert ott görbülhet lamella. Volt aki elgörbítette, bár nem tudom hogyan mert nekem eddig sosem sikerült.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló,

én már mostam ki magasnyomásúval semmi gondja nem lett. Persze ÉSSZEL csináld!!! Ne tartsd túl közel semmihez sem a pisztoly, tartsd be a 30-40-50 cm távolságot. A hűtőnél főleg mert ott görbülhet lamella. Volt aki elgörbítette, bár nem tudom hogyan mert nekem eddig sosem sikerült.

Köszi.

Azt tudom, h nem szabad közel, a hűtőset vágtam is meg írtam én is. Csak mert L2109et mostam már ki, igaz ott víz vitte tovább a szikrát. :D. Csak a sarat akarom kimosni a térből. Akkor okés ha bírja a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segítség hogy hol kezdjem el keresgélni a hibát! Tegnap régi M0-on 85 temponál egyszercsak el kezdett rángatni az autó nagyon csúnyán majd kuplung kinyomásra egyből le is állt a motor! Félreálltam próbáltam indítózni nagy nehezen elindult és el tudtam döcögni vele hazáig de minden kuplung kinyomásra leállt! Itthon ki akartam villogtatni hátha ad valami hibakódot de semmi nem volt! Ami érdekes volt hogy menni ment az autó nem volt erőtlen de mintha alapjárat az nem lett volna mert ahogy kinyomtam a kuplungot meg is állt a motor! Igy hogy nincs hibakód ötletem sincs hogy hol kezdjem a hibát keresni! Sosem volt még csak hasonló hibajelenségem se! Az autó 2002-es z14xe. Ami érdekes még hogy megnéztem a gyergyákat és hó fehérre ki van égve az összes és a kipufogóm is ami eddig kormos volt a vége most hófehér réteg borítja. nem tudom ez lényeges e de ez volt az első ami feltünt nekem.

köszi előre is az ötleteket!

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segítség hogy hol kezdjem el keresgélni a hibát! Tegnap régi M0-on 85 temponál egyszercsak el kezdett rángatni az autó nagyon csúnyán majd kuplung kinyomásra egyből le is állt a motor! Félreálltam próbáltam indítózni nagy nehezen elindult és el tudtam döcögni vele hazáig de minden kuplung kinyomásra leállt! Itthon ki akartam villogtatni hátha ad valami hibakódot de semmi nem volt! Ami érdekes volt hogy menni ment az autó nem volt erőtlen de mintha alapjárat az nem lett volna mert ahogy kinyomtam a kuplungot meg is állt a motor! Igy hogy nincs hibakód ötletem sincs hogy hol kezdjem a hibát keresni! Sosem volt még csak hasonló hibajelenségem se! Az autó 2002-es z14xe. Ami érdekes még hogy megnéztem a gyergyákat és hó fehéére ki van égve az összes és a kipufogóm is ami eddig kormos volt a vége most hófehér réteg borítja. nem tudom ez lényeges e de ez volt az első ami feltünt nekem.

köszi előre is az ötleteket!

Szia. Az üzemanyag tankban van egy gumicső ami összeköti a szivattyút a kivezető csővel. nagyon valószínű hogy kilyukadt és nem megfelelő az üzemanyag nyomás. gyári 4000ft de vehetsz alkatrész boltban benzinálló gumicsövet 8-as furattal 25cm hosszút 500ftért is.

az enyémben most 2hete olcsó cső van de már megjött a gyári is.

Link to comment
Megosztás:

Kuplungot cserélt már itt valaki?

Sajnos az időnkénti "erőtlenség" problémán nem javult meg a benzinpumpa cseréjével (amit az elhasználódott benzinszűrő cseréjén felbuzdulva követtünk el).

Elkezdtem a kuplungra gyanakodni, nem tudom van-e ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata.

Váltási problémáim is vannak már. A hátramentet nehezen veszi be (egyre gyakrabban), hiába próbálok kuplung újbóli be-kinyomással váltani, érezhetően bekerreg.

Az egyes is nehezen megy be mostanában, bizonyos helyzetekben.

Külföldi oldalakon olvasottak megerősítenek ebben a sejtésemben, hogy időnként csúszik a kuplung.

Ott olvastam ilyeneket, hogy nyomják nyomják de nem gyorsul rendesen az autó.

Néha váltásnál a fordulat 2-3000 körül marad egy kis időre (főleg hidegen) a fordulat, ilyet is olvastam, mint jellemző tünet. Ez nálam is megvan.

Volt olyan, hogy lámpánál elindulásnál már teljesen felengedett kuplungnál nyomom neki, nem megy, aztán egyszer hirtelen megindul, mintha akkor, kicsit késve zárt volna össze tárcsa.

Állítólag hidegen a motor remegése is összefüggésbe lehet összefüggésben ezzel, nem tudom.

Mostanában szintén hidegen előfordul, hogy amikor kettesbe rakom, rángat egyet kettőt, ha kicsit több gázt adok (vagy kuplungozok kicsit), akkor elmúlik.

De ez csak első indulásnál van kb. A külföldiek szerint ezeket könnyű összetéveszteni koszos fojtószelep problémákkal, EGR-el (legalábbis a rángatós részt).

Nálam 2E km-el ezelőtt voltak takarítva, EGR azóta lefalazva, köszi jól érzi magát.

Az erőtlenség főként meleg motornál jön elő, a motor pörög de az autó nem akar ennek megfelelően rendesen gyorsulni .

Emelkedőn is érezhető ez a jelenség, nyomom mint az őrült és nem akar menni.

Ha csúszik, akkor viszont nem kéne rendellenes szagot éreznem?

Főként nagyobb sebességnél vannak ilyen problémák, de néha városban is elnehezül.

Arra gyanakszom, hogy a kuplung nem viszi át rendesen a nyomatékot.

Állítólag ezt le lehet úgy tesztelni, hogy megpróbálok 3-asban elindulni.

Ha leáll a motor akkor jó. Ha felpörög akkor csúszás van.

Az, hogy miért csak melegen jellemző... Talán a hőtágulás miatt jobban megszorulna a kinyomócsapágy, nem reagál olyan gyorsan stb.

Ha hidegen (városban) nem is érződik mindig, városon kívül sosem voltam elragadtatva tőle. Előzni mindig is kihívás volt...

Lehet a nagyobb terheléseket nem tudja átvinni?

A kuplung csere tényleg szívás? Le kell venni hozzá a váltót?

Ránézni (hogy milyen állapotban) van lehet bontás nélkül?

Egyik régi P*****t kocsimon ez lehetséges volt.

Ahogy nézem, eléggé zsebbe nyúlós is a csere...

Jövő héten mennénk nyaralni a hegyekbe, szóval rövidre kéne zárnom ezt a kérdést :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis segítség hogy hol kezdjem el keresgélni a hibát! Tegnap régi M0-on 85 temponál egyszercsak el kezdett rángatni az autó nagyon csúnyán majd kuplung kinyomásra egyből le is állt a motor! Félreálltam próbáltam indítózni nagy nehezen elindult és el tudtam döcögni vele hazáig de minden kuplung kinyomásra leállt! Itthon ki akartam villogtatni hátha ad valami hibakódot de semmi nem volt! Ami érdekes volt hogy menni ment az autó nem volt erőtlen de mintha alapjárat az nem lett volna mert ahogy kinyomtam a kuplungot meg is állt a motor! Igy hogy nincs hibakód ötletem sincs hogy hol kezdjem a hibát keresni! Sosem volt még csak hasonló hibajelenségem se! Az autó 2002-es z14xe. Ami érdekes még hogy megnéztem a gyergyákat és hó fehérre ki van égve az összes és a kipufogóm is ami eddig kormos volt a vége most hófehér réteg borítja. nem tudom ez lényeges e de ez volt az első ami feltünt nekem.

köszi előre is az ötleteket!

Nekem is volt ilyen menet közbeni leállásos problémám.

Igaz nem mindig csinálta, hanem csak időnként és nagyobb sebességnél, 70-80 fölött.

Városban semmi. Benzinszűrő csere óta nem jelentkezett a probléma.

Alapjáratod van? Álló helyzetben alapjáraton, ha kinyomod a kuplungot, gondolom akkor nem áll le.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen menet közbeni leállásos problémám.

Igaz nem mindig csinálta, hanem csak időnként és nagyobb sebességnél, 70-80 fölött.

Városban semmi. Benzinszűrő csere óta nem jelentkezett a probléma.

Alapjáratod van? Álló helyzetben alapjáraton, ha kinyomod a kuplungot, gondolom akkor nem áll le.

A hiba egy 10 km megtétele után jött elő! Addig minden rendben volt! De utána menet közben is ha kinyomtam a kuplungot akkor is megállt ha leesett a fordulat,és ha megálltam akkor is leállt! Próbából párszor aló helyben tiltásig pörgettem és utána tudtam vele menni nem állt le és volt alapjárat is rendesen! Ha az üzemanyag ellátással lenne a gond akkor ha oda lépsz neki akkor is meg kéne hogy torpanjon nem? És arra valamilyen hibakódnak is jönnie kéne gondolom.

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.