Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Új tag vagyok itt a fórumon! Lenne egy kis problémám és szeretnék segítséget kérni valakitől, aki többet tudhat e kényes ügy kapcsán! :) Van nekem egy 2000 évj. 1.4 16V G Astrám, amivel alapjáva véve meg vagyok elégedve. Kb kettő hónapja (miért is ne télen) el kezdett nem a legmegfelelőképp működni a fűtőmotor. Hol ment, hol nem ment vagy gondolt egyett és megállt, erősebb fokozatra kapcsolva erőltetetten megy stb. Érintkezési hibára gyanakszom vagy maga a motor rossz? Már a motort szétszedtem, kitisztogattam, érintkezéseket megnéztem, de semmi ugyan azt csinálja. Nézhetek új motort vagy valaki esetleg tud javasolni mást?

A leírt tünetek alapján nem érintkezési hibára gyanakodnék - főleg, ha erőltetetten megy a motor nagyobb fokozatban - inkább szoruló csapágyra vagy menetzárlatos motorra gondolok - akkor szokott gyengusz lenni, meg nem minden helyzetben elindulni. :D

Link to comment
Megosztás:

X17DT G Astra Caravanom a következő tünetet produkálja:

pontosan 1000-es fordulaton egy fura krákogó hang jön a motorból. Mivel általában csak egy pillanatiga vszokott az autó ezen a fordulaton lenni (gyorsításkor meg lassításkor) ezért csak épphogy meg lehet hallani, de ha álló helyzetben pontosan 1000-es fordulaton pörgetem a motort akkor folyamatosan jön ez a hang belőle. Amint adok egy kis gázt vagy elveszem a lában megszűnik. Nem igazán értem, mert 1000-es fordulat alatt és felett egyáltalán nem csinálja. Most volt cserélve a teljes vezérlés és azelőtt és azután is csinálja, szóval nem az a gond.

Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

X17DT G Astra Caravanom a következő tünetet produkálja:

pontosan 1000-es fordulaton egy fura krákogó hang jön a motorból. Mivel általában csak egy pillanatiga vszokott az autó ezen a fordulaton lenni (gyorsításkor meg lassításkor) ezért csak épphogy meg lehet hallani, de ha álló helyzetben pontosan 1000-es fordulaton pörgetem a motort akkor folyamatosan jön ez a hang belőle. Amint adok egy kis gázt vagy elveszem a lában megszűnik. Nem igazán értem, mert 1000-es fordulat alatt és felett egyáltalán nem csinálja. Most volt cserélve a teljes vezérlés és azelőtt és azután is csinálja, szóval nem az a gond.

Szerintetek mi lehet?

Biztos, hogy a motorból jön a hang? Nem csak a motortérben rezonál valami? Én a múltkor egy villáskulcsot felejtettem a motorháztatő alatt a peremen és egy hétig hallgatóztam, hogy mi az a hang ami csak egy bizonyos fordulaton jelentkezik. :) Persze nálad nem egy otthagyott szerszámra gondolok - ilyen állat csak én lehetek - hanem valami esetleg lelazult alkatrészre.

Azért mentségemre szóljon, hogy a Ladámnál mindig volt egy 10-es kulcs a motorháztető alatt, aminek bizony sokszor hasznát is vettem... :D

Link to comment
Megosztás:

A leírt tünetek alapján nem érintkezési hibára gyanakodnék - főleg, ha erőltetetten megy a motor nagyobb fokozatban - inkább szoruló csapágyra vagy menetzárlatos motorra gondolok - akkor szokott gyengusz lenni, meg nem minden helyzetben elindulni. :D

Menetzárlatos motor! Ez lesz a baj forrása :) ! És mit javasolsz?

Link to comment
Megosztás:

Menetzárlatos motor! Ez lesz a baj forrása :D ! És mit javasolsz?

Ha tényleg az a baj, akkor motor csere :)

Én bontóban néznék szét, elvileg sokáig kellene bírni a mocinak. Az enyém '98-as és semmi baja, pedig lévén, hogy klímás szinte télen-nyáron mindíg megy. Csak a leveleket kell néha kipucolni a ventiből! De a tisztítás az megvolt, vagy nem?! :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a motorból jön a hang? Nem csak a motortérben rezonál valami? Én a múltkor egy villáskulcsot felejtettem a motorháztatő alatt a peremen és egy hétig hallgatóztam, hogy mi az a hang ami csak egy bizonyos fordulaton jelentkezik. :) Persze nálad nem egy otthagyott szerszámra gondolok - ilyen állat csak én lehetek - hanem valami esetleg lelazult alkatrészre.

Azért mentségemre szóljon, hogy a Ladámnál mindig volt egy 10-es kulcs a motorháztető alatt, aminek bizony sokszor hasznát is vettem... :D

Biztos, hogy elölről jön valahonna és tuti, hogy nem hagytam semmilyen alkatrész vagy szerszámot a motortérben. Majd megkérek valakit, hogy tartsa ezres fordulaton és meghallgatom közelebbről, hogy pontosan honnét jöhet a hang.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg az a baj, akkor motor csere :)

Én bontóban néznék szét, elvileg sokáig kellene bírni a mocinak. Az enyém '98-as és semmi baja, pedig lévén, hogy klímás szinte télen-nyáron mindíg megy. Csak a leveleket kell néha kipucolni a ventiből! De a tisztítás az megvolt, vagy nem?! :D

[/quo

Megvolt! Én is a bontóban gondoltam, hogy nézek egy másik mocit! Köszönöm a segítséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Jóreggelt!

Kicsit "offtopic" :D leszek és 1000x feltett kérdésssel nyaggatnám a hozzáértőket:

Tegnap este autókáztam és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs háttérvilágítás a középkonzolon a 3db fűtéstekergetőnél. :) ( eddig hibátlan volt...).

Akkor most 1x-re égett ki mind3rom vagy valami biztosíték hullott el? Azt tudom hogy izzót cserélni elég macerás.

Köszi a segítséget.

Off

Link to comment
Megosztás:

Jóreggelt!

Kicsit "offtopic" :D leszek és 1000x feltett kérdésssel nyaggatnám a hozzáértőket:

Tegnap este autókáztam és meglepődve tapasztaltam, hogy nincs háttérvilágítás a középkonzolon a 3db fűtéstekergetőnél. :) ( eddig hibátlan volt...).

Akkor most 1x-re égett ki mind3rom vagy valami biztosíték hullott el? Azt tudom hogy izzót cserélni elég macerás.

Köszi a segítséget.

Off

Jó reggelt,

Ez egyelőre nekem is visszatérő probléma. Kockaköves úton általában rendbejön, még eddig én sem szedtem szét. Egyébként nem 3 izzó van, hanem 1 vagy 2, ha jól tudom. Az izzó szokott kilazulni a helyéről, attól lesz sötétség. Próbáld meg, hogy kicsit megütögeted szemből a venti kapcsolóját, nekem az eddig mindig azonnal megoldotta... :D

Más:

Ugye az elektromos tükör joystick-ja nektek is világítás nélküli?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt,

Ez egyelőre nekem is visszatérő probléma. Kockaköves úton általában rendbejön, még eddig én sem szedtem szét. Egyébként nem 3 izzó van, hanem 1 vagy 2, ha jól tudom. Az izzó szokott kilazulni a helyéről, attól lesz sötétség. Próbáld meg, hogy kicsit megütögeted szemből a venti kapcsolóját, nekem az eddig mindig azonnal megoldotta... :)

Más:

Ugye az elektromos tükör joystick-ja nektek is világítás nélküli?

Helló!

Mikor megvettem az autót, akkor elég halványan, de világított a középkonzol. Ez a ventillátor kapcsoló csapkodás egy darabig bevált, de utána az sem használt. Mikor szétszedtem a középkonzolt emiatt, akkor derült ki, hogy az egyik izzó eleve ki volt égve.

2db ilyen izzót kellett vennem: http://kepfeltoltes.hu/080224/160404681_ww...ltoltes.hu_.jpg A kép egy kicsit szar, mert telefonnal készült.

Más: Az elektromos tükör joystickja nekem sem világít.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mikor megvettem az autót, akkor elég halványan, de világított a középkonzol. Ez a ventillátor kapcsoló csapkodás egy darabig bevált, de utána az sem használt. Mikor szétszedtem a középkonzolt emiatt, akkor derült ki, hogy az egyik izzó eleve ki volt égve.

2db ilyen izzót kellett vennem: http://kepfeltoltes.hu/080224/160404681_ww...ltoltes.hu_.jpg A kép egy kicsit szar, mert telefonnal készült.

Más: Az elektromos tükör joystickja nekem sem világít.

én arra szeretnék valami épkézláb választ hogy mi lehet a baja a közp. zár távirányitojának mert 1-2 napig jo aztán gondol egyet elkezd nem bezárni aztán ujra installálom akkor megint jo kis ideig aztán megint szaraxik és ezt csinálja miota megvettem a kulcs panelja vol már forrasztva de ugyan ez volt a gond akkor is nálunk az orás forrasztotta meg de egy idö után elöjön a pr. megint............

Link to comment
Megosztás:

Helló astra!

Ismerős a helyzet! Gyenge benne az elem! Legalábbis az enyémnek ez volt a baja. Az én kulcsom ugyan ezt csinálta mint a tied én sem tudtam mi lehet a baja, kicseréltem az elemet és kafa. Egészen addig nem kell frissíteni míg bírja az elem. Próbáld meg hátha az a baj, ha már próbáltad akkor nem tudom! :)

Link to comment
Megosztás:

Helló astra!

Ismerős a helyzet! Gyenge benne az elem! Legalábbis az enyémnek ez volt a baja. Az én kulcsom ugyan ezt csinálta mint a tied én sem tudtam mi lehet a baja, kicseréltem az elemet és kafa. Egészen addig nem kell frissíteni míg bírja az elem. Próbáld meg hátha az a baj, ha már próbáltad akkor nem tudom! :D

Anno én is elemet cseréltem benne, de a vill.szer, akitől vettem az elemet megmondta, hogy nem az a baj, mert nem volt rossz a régi elem sem.Teljesen változó.Van, amikor "kilóméterekről " nyitja :D , van amikor ott zongorázok vele az ajtó előtt. :D Most rendeltem hozzá 20ezerért gyári tartalékkulcsot,néha az is ilyet produkál.Ez van, meg kell szokni :)

Link to comment
Megosztás:

én arra szeretnék valami épkézláb választ hogy mi lehet a baja a közp. zár távirányitojának mert 1-2 napig jo aztán gondol egyet elkezd nem bezárni aztán ujra installálom akkor megint jo kis ideig aztán megint szaraxik és ezt csinálja miota megvettem a kulcs panelja vol már forrasztva de ugyan ez volt a gond akkor is nálunk az orás forrasztotta meg de egy idö után elöjön a pr. megint............

A helyedben megnézném azért azt a forrasztást, mert több céges astránknak is ez volt a gondja.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy kontakt hiba (forrasztás az elem tartó lábainál), ezért is van az hogy ha újra tanítod jó és műkódik mindaddig amíg ismételten megszakad az áramkör az elemnél.

3perc után "felejt mindent", ekkor segít az újra tanítás (ekkor van hogy jól működik)

Az elem cseréjét is el kell végezni 3 perc alatt (kézikönyv vonatkozó része!)

Mindaddig ezt fogja csinálni, míg a kontakthiba fennáll és szakadozik az érintkezés... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kérdés:

Miért rángat az autó 1-2-3-4 sebességben mindegy melyikben kb. 2000 és 2500 -ös fordulaton. Elkezd közepes erősséggel rángatni de ha leveszem a gázról a lábam vagy nagy gázt adok neki akkor abbamarad. (1.6 16v astra G x16xel) gyertya 3 hónapja volt cserélve és gyárit vettem be. Sajnos ötletem nincs.

Ezen kivül még keresnék vauxhall feliratot és logót hátra. Bontóba azt monták nem tudják leszedni mert letörik. Nem lenne valakinek feleslegbe vagy nem tudnátok hogy hol szerezhetnék be? Pénz nem akadáj :)

Előre is köszi:

Bye

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kérdés:

Miért rángat az autó 1-2-3-4 sebességben mindegy melyikben kb. 2000 és 2500 -ös fordulaton. Elkezd közepes erősséggel rángatni de ha leveszem a gázról a lábam vagy nagy gázt adok neki akkor abbamarad. (1.6 16v astra G x16xel) gyertya 3 hónapja volt cserélve és gyárit vettem be. Sajnos ötletem nincs.

Ezen kivül még keresnék vauxhall feliratot és logót hátra. Bontóba azt monták nem tudják leszedni mert letörik. Nem lenne valakinek feleslegbe vagy nem tudnátok hogy hol szerezhetnék be? Pénz nem akadáj :)

Előre is köszi:

Bye

E-bay Mondjuk itt

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy kontakt hiba (forrasztás az elem tartó lábainál), ezért is van az hogy ha újra tanítod jó és műkódik mindaddig amíg ismételten megszakad az áramkör az elemnél.

3perc után "felejt mindent", ekkor segít az újra tanítás (ekkor van hogy jól működik)

Az elem cseréjét is el kell végezni 3 perc alatt (kézikönyv vonatkozó része!)

Mindaddig ezt fogja csinálni, míg a kontakthiba fennáll és szakadozik az érintkezés... :D

Bocsi, hogy értetlenkedek, de hogy kell újra tanítani a kulcsot?! Nekem nincs meg a kézikönyv és a pótkulcsom távirányítójára ('98-as) nem reagál, pedig világít a led! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Kérdés:

Miért rángat az autó 1-2-3-4 sebességben mindegy melyikben kb. 2000 és 2500 -ös fordulaton. Elkezd közepes erősséggel rángatni de ha leveszem a gázról a lábam vagy nagy gázt adok neki akkor abbamarad. (1.6 16v astra G x16xel) gyertya 3 hónapja volt cserélve és gyárit vettem be. Sajnos ötletem nincs.

Ezen kivül még keresnék vauxhall feliratot és logót hátra. Bontóba azt monták nem tudják leszedni mert letörik. Nem lenne valakinek feleslegbe vagy nem tudnátok hogy hol szerezhetnék be? Pénz nem akadáj :)

Előre is köszi:

Bye

AGR szelep, lambdaszonda, koszos folytószelepház és alapjárati motor...

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep, lambdaszonda, koszos folytószelepház és alapjárati motor...

Üdv.!

Szerinte(d)tek alapjárat-ingadozáshoz (800 RPM-ről 500 alá akar menni állandóan, de lefulladás előtt visszakorrigál) lehet köze a lambdának?

Kb. három napja vettem észre, hogy állandó fordulaton haladáskor (főleg a felmelegedési fázisban) időnként egy-egy pillanatra megtorpan a motor (mintha „elzárnák a benzincsapot” vagy kihagyna a gyújtás), de a gázpedállal ez észrevételenül korrigálható és egy időre el is múlik. Ma reggeltől viszont elkezdte ezt az alapjárati vacakolást is (motorhőmérséklettől függetlenül). Holnap ránézünk a fojtószelepház/alapjárati motor témára – hátha... Az AGR-em le van vakítva egy lemezzel, az nem bengáskodhat. Viszont erről a lambda-dologról úgy informálódtam, hogy ez is tud érdekes dolgokat művelni...

Ha a tisztogatási akció nem jön be, mire terelődhet még a gyanú? :)

(Sárgalámpám – egyelőre – nincs...; a gép 2001-es Z14XE)

Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Helló astra!

Ismerős a helyzet! Gyenge benne az elem! Legalábbis az enyémnek ez volt a baja. Az én kulcsom ugyan ezt csinálta mint a tied én sem tudtam mi lehet a baja, kicseréltem az elemet és kafa. Egészen addig nem kell frissíteni míg bírja az elem. Próbáld meg hátha az a baj, ha már próbáltad akkor nem tudom! :)

az a baj hogy már cseréltem elemet de ha kiveszem az elemet akkor 3v. mérek rajta bár lehet hogy teher alatt mást mutatna nem tudom hogy mennyit vesz fel mikor müxik

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.