Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Olyan problémám lenne 2002 Vauxhall Astra G-el (Z16XE), hogy mennet közben kopogó hangot hallok a a motor környékén vagy a jobb első kerék felöl(pontosan nem tudtam behatárolni). A kopogó hang inkább arra hasonlít mintha valami lazán lenne rögzítve és lötyögne. A hangot csak egyenetlen úton hallom és enyhén érzem a kormányon is a lötyögést. Mi lehet ez, esetleg van tippetek?

Üdv Lui

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Olyan problémám lenne 2002 Vauxhall Astra G-el (Z16XE), hogy mennet közben kopogó hangot hallok a a motor környékén vagy a jobb első kerék felöl(pontosan nem tudtam behatárolni). A kopogó hang inkább arra hasonlít mintha valami lazán lenne rögzítve és lötyögne. A hangot csak egyenetlen úton hallom és enyhén érzem a kormányon is a lötyögést. Mi lehet ez, esetleg van tippetek?

Üdv Lui

Stabilizátor rúd! (Kutyacsont)

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra 1.7 DTI ( Y17DT ) 2000 - es évjáratú autómmal a következő a baj: A víztartályban vastag olajhab és iszap szerű olaj van. A mai nap az egyik opel hozzáértő azt mondta nekem hogy nem a hengerfejtömítés a baja az autónak, a hengerfej pedig tényleg nagyon ritkán szokott gond lenni. Azt mondta, hogy inkább az olajhűtőnél ereszthet át az olaj a vízbe, mivel az olajnak nagyobb a nyomása, az olajban víz nem jelentkezik. Leszedtem az olajhűtőt, a vízcső egyik végét ledugóztam, a másik végébe 4 bar nyomással belefújtam kompresszorral, vízbe tettem, szivárgást, buborékolást nem láttam. Lehetséges, hogy mégis ez a probléma, csak szabad szemmel nem látható méretű rajta a lyuk? Hallottam olyat, hogy a vízpumpánál is átereszheti az olajat a vízbe (????) . Köszönöm szépen előre is a választ ! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra 1.7 DTI ( Y17DT ) 2000 - es évjáratú autómmal a következő a baj: A víztartályban vastag olajhab és iszap szerű olaj van. A mai nap az egyik opel hozzáértő azt mondta nekem hogy nem a hengerfejtömítés a baja az autónak, a hengerfej pedig tényleg nagyon ritkán szokott gond lenni. Azt mondta, hogy inkább az olajhűtőnél ereszthet át az olaj a vízbe, mivel az olajnak nagyobb a nyomása, az olajban víz nem jelentkezik. Leszedtem az olajhűtőt, a vízcső egyik végét ledugóztam, a másik végébe 4 bar nyomással belefújtam kompresszorral, vízbe tettem, szivárgást, buborékolást nem láttam. Lehetséges, hogy mégis ez a probléma, csak szabad szemmel nem látható méretű rajta a lyuk? Hallottam olyat, hogy a vízpumpánál is átereszheti az olajat a vízbe (????) . Köszönöm szépen előre is a választ ! :icon1:

nem kell megijedni 2 évig így jártam vele.

a hiba, széria hiba 90% hogy gumi gyűrűket kell cserélni de hengerfejet nem kell levenni

valami víz és olajteret választ el pontosan nem tudom vagy a szelepeknél vagy a porlasztókat tömíti .

Hőcserélőt csak ezek után kell megnézni ritkább meghibásodás.

írj a dízeles témák közé ott sokan tudnak segíteni pontosan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nem kell megijedni 2 évig így jártam vele.

a hiba, széria hiba 90% hogy gumi gyűrűket kell cserélni de hengerfejet nem kell levenni

valami víz és olajteret választ el pontosan nem tudom vagy a szelepeknél vagy a porlasztókat tömíti .

Hőcserélőt csak ezek után kell megnézni ritkább meghibásodás.

írj a dízeles témák közé ott sokan tudnak segíteni pontosan.

Köszönöm szépen a gyors választ. :icon1: :icon1: :icon1: Holnap kiderül, hogy a hőcserélő-e a hiba, egy szakember nyomáspróbát csinál rajta. Ha szembe állok az autóval, balról a 3. porlasztónál rendesen gázolajos a motor. Lehet az a probléma? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra 1.7 DTI ( Y17DT ) 2000 - es évjáratú autómmal a következő a baj: A víztartályban vastag olajhab és iszap szerű olaj van. A mai nap az egyik opel hozzáértő azt mondta nekem hogy nem a hengerfejtömítés a baja az autónak, a hengerfej pedig tényleg nagyon ritkán szokott gond lenni. Azt mondta, hogy inkább az olajhűtőnél ereszthet át az olaj a vízbe, mivel az olajnak nagyobb a nyomása, az olajban víz nem jelentkezik. Leszedtem az olajhűtőt, a vízcső egyik végét ledugóztam, a másik végébe 4 bar nyomással belefújtam kompresszorral, vízbe tettem, szivárgást, buborékolást nem láttam. Lehetséges, hogy mégis ez a probléma, csak szabad szemmel nem látható méretű rajta a lyuk? Hallottam olyat, hogy a vízpumpánál is átereszheti az olajat a vízbe (????) . Köszönöm szépen előre is a választ ! :icon1:

Még a hűtővíz csövet megnézhetnéd üzemmeleg motornál, hogy nem túl kemény-e! Nekem is trutyis volt a víz és kemény volt a hűtőhöz menő vastag cső és sajna a hengerfej tömítés csere orvosolta csak a problémát. Igaz az enyém benzines, de gondolom dízelnél is ugyanez a tünet fennállhat. :goofy:

Módosítva : celebrin
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még a hűtővíz csövet megnézhetnéd üzemmeleg motornál, hogy nem túl kemény-e! Nekem is trutyis volt a víz és kemény volt a hűtőhöz menő vastag cső és sajna a hengerfej tömítés csere orvosolta csak a problémát. Igaz az enyém benzines, de gondolom dízelnél is ugyanez a tünet fennállhat. :goofy:

Köszönöm szépen, megpróbálom miután minden vízcsövet visszatettem :icon1: Remélem, hogy az olajhűtő lesz a ludas, és holnap már kész lesz a kocsi :icon1:

Link to comment
Megosztás:

De hogyan? Bele kell nyomni rendesen, illetve nem szabad nagyon meghúzni, hanem nyomatékra. (10 Nm)

A 10 Nm valóban nem nagy nyomaték, de gondolom ez a melegedés miatt, ha befeszül, akkor ennél nagyobb nyomatékkal lehet oldani. Annyit kérdeznék tőled, hogy ez alatt a csavar alatt milyen a tömítés? Mezei O gyűrű? Kérlek a tömítés méretét mondd meg, ha tudod!

Link to comment
Megosztás:

A 10 Nm valóban nem nagy nyomaték, de gondolom ez a melegedés miatt, ha befeszül, akkor ennél nagyobb nyomatékkal lehet oldani. Annyit kérdeznék tőled, hogy ez alatt a csavar alatt milyen a tömítés? Mezei O gyűrű? Kérlek a tömítés méretét mondd meg, ha tudod!

http://kepfeltoltes.hu/view/140904/DSCF49011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

90528145 6 52 540 --TÖMÍTŐGYŰRŰ, 18 X 2, ZÁRÓCSAVAR

96023264 6 52 315 -DUGÓ, CSAVAR, M14 X 1.5, OLAJLEERESZTŐ :icon1:

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Após Astráján (2003, Z14XE) nem kapcsol be a motorhűtő ventilátor és bp-i araszolgatáskor felforr a vize. Elmondása szerint a biztosítékok jók. Nincs vmi reléje a ventinek? Mert a motortérben levőkről nem találtunk leírást a kezelési könyvben...

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Após Astráján (2003, Z14XE) nem kapcsol be a motorhűtő ventilátor és bp-i araszolgatáskor felforr a vize. Elmondása szerint a biztosítékok jók. Nincs vmi reléje a ventinek? Mert a motortérben levőkről nem találtunk leírást a kezelési könyvben...

Előre is köszi a segítséget!

Van ellenállás is a ventinél, illetve egy jeladó kapcsolja. Ezeket kellene megnézni első körben szerintem. Illetve külön megtáplálva megy?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet !

Az utóbbi időben fokozott olajszivárgást vettem észre a motor jobb oldalán (szembe állva vele) ,ahol a pipa kábelek csatlakoznak az alatt. Vajon nem itt van az olajgomba ? 8 szelepes a technika.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu">http://IMG_20140907_150523_www.kepfeltoltes.hu_ A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu">http://IMG_20140907_150543_www.kepfeltoltes.hu_ A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu">http://IMG_20140907_150552_www.kepfeltoltes.hu_ A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Módosítva : Obszidián
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítene belső keringtetés javításban? Mire elkészült a modul, meg is döglött a technika. Jelenség: külső levegőnél a szivacs nagyjából rázár a rostélyra, de időnként félállásba elejti, majd visszaemeli. Ha bekapcsolom a belső keringtetésre, rendben forgásirányt vált a tengelye és tartja is rendben nyitott végállásban a szivacsot a rostélytól a lehető legtávolabb. Jelenleg bezárattam vele és a csatit lehúztam róla, de hogyan lehet kibarkácsolni onnan ezt az állítómotort? Két ötletem van: motortér felől leszedném ezt a műanyag takarót az ablaktörlő lapátok alól (ennek a leírását nem találom) , és az egészet felfogató csavarokat kioldva a lábtérbe kiemelném keringtető motorostól az egészet. Utána már gyerekjáték lenne a két 5,5-es hatlapú csavar oldása. A másik: Hogyan lehet csak az utastér felől nekiállni? Ki hogyan csinálta eddig?

Hiába kerestem nem találom a neten a leírásokat amiket már biztos olvastam valamikor régen.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítene belső keringtetés javításban? Mire elkészült a modul, meg is döglött a technika. Jelenség: külső levegőnél a szivacs nagyjából rázár a rostélyra, de időnként félállásba elejti, majd visszaemeli. Ha bekapcsolom a belső keringtetésre, rendben forgásirányt vált a tengelye és tartja is rendben nyitott végállásban a szivacsot a rostélytól a lehető legtávolabb. Jelenleg bezárattam vele és a csatit lehúztam róla, de hogyan lehet kibarkácsolni onnan ezt az állítómotort? Két ötletem van: motortér felől leszedném ezt a műanyag takarót az ablaktörlő lapátok alól (ennek a leírását nem találom) , és az egészet felfogató csavarokat kioldva a lábtérbe kiemelném keringtető motorostól az egészet. Utána már gyerekjáték lenne a két 5,5-es hatlapú csavar oldása. A másik: Hogyan lehet csak az utastér felől nekiállni? Ki hogyan csinálta eddig?

Hiába kerestem nem találom a neten a leírásokat amiket már biztos olvastam valamikor régen.

Előre is köszi!

Behr és Delphi DarthVödör jóvoltából. A kesztyűtartót kell kivenni, majd onnan lehet az egész cuccost kiszedni alulról felfele nézve. Elég kényelmetlen, de kiszedhető. Arra ügyeljél, hogy minden csavar ki legyen véve, mert könnyen törik a doboz. Elég sok csavar van benne. Tapogatózással és egy kis logikával kiszedhető az egész könnyen. A motortér felől a szélvédőhoz közel a műanyag búrkolatot, ha leveszed 2 vagy 3 csavar fogja a felső részét, ahova bezár a terelő lapát. Én nekem a szivacs teljesen leporlott róla. Akartam ragasztani másikat rá, de megszívtam vele, mert levált róla és 2X kellett szétszednem, hogy kivegyem a lehullott szivacsokat. Szóval azt javaslom, szivacs nélkül tedd vissza, dörzsöld le a terelő lapátról és úgy állítsd be a végállásokat. Valamint, ha a motortér felöl is megbontod, akkor visszaszereléskor el ne felejtsd a kis vízterelőt is visszatenni, amit kipattintasz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítene belső keringtetés javításban? Mire elkészült a modul, meg is döglött a technika. Jelenség: külső levegőnél a szivacs nagyjából rázár a rostélyra, de időnként félállásba elejti, majd visszaemeli. Ha bekapcsolom a belső keringtetésre, rendben forgásirányt vált a tengelye és tartja is rendben nyitott végállásban a szivacsot a rostélytól a lehető legtávolabb. Jelenleg bezárattam vele és a csatit lehúztam róla, de hogyan lehet kibarkácsolni onnan ezt az állítómotort? Két ötletem van: motortér felől leszedném ezt a műanyag takarót az ablaktörlő lapátok alól (ennek a leírását nem találom) , és az egészet felfogató csavarokat kioldva a lábtérbe kiemelném keringtető motorostól az egészet. Utána már gyerekjáték lenne a két 5,5-es hatlapú csavar oldása. A másik: Hogyan lehet csak az utastér felől nekiállni? Ki hogyan csinálta eddig?

Hiába kerestem nem találom a neten a leírásokat amiket már biztos olvastam valamikor régen.

Előre is köszi!

Hali.

Elötem írták a megoldást, nemrég nekem is megtörtén h eltört a végállás. Én csak a fő motort vettem ki, amit kipucoltam, meg az állító motort. Józsi bá féle módszerrel megcsináltam rá a végállásokat azóta ok. Csak a Józsibá féle leírásnál nekem ellentétesen tekert ezért két drótot fel kellett cserélni. Pár százból megvoltak a diódák meg a kapcsolók. A többi már csak elektrotechnika. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Elötem írták a megoldást, nemrég nekem is megtörtén h eltört a végállás. Én csak a fő motort vettem ki, amit kipucoltam, meg az állító motort. Józsi bá féle módszerrel megcsináltam rá a végállásokat azóta ok. Csak a Józsibá féle leírásnál nekem ellentétesen tekert ezért két drótot fel kellett cserélni. Pár százból megvoltak a diódák meg a kapcsolók. A többi már csak elektrotechnika. :D

Köszönöm neked és pRóbertnek is, azért a tiedre válaszolnék mert aláírás alapján egyívásúak a kocsijaink:)

Ha jól értem, akkor úgy is meg lehet csinálni, hogy alulról elöször leszedem magát a keringtetőmotort, vagyis a patentokat lepattintom, majd azt a 4-5 csavart kiszedem, és akkor lejön ennek az egységnek az alsó fele. Utána ami marad az a zsalut mozgató motor és a zsalu háza, amit szintén ki lehet szedni pár csavar után és akkor nem kell a motortérből bontani semmit?

Ha mégis a motortértől indulnék neki akkor azt a műanyagot csak ki kell pattintani az ablaktörlő lapátok leszerelése után, vagy valahol fogja más is?

Vödör leírását megtaláltam, köszi!

Link to comment
Megosztás:

T. ha4nz!

A következőképpen szoktam kiszedni a lapátot:

Ablaktörlő lapátok le, burkolat le. Beömlőnyílás 4db torx csavar ki. A nyílásban elől középen 5,5 hatlapfejű ki. Kesztyűtartó ki, további 2 db 5,5 csavar ki (egyik a szervomotortól picit jobbra, másik jobb oldalon, mindkettő függőleges). Ezek után az egész lapátház motorral egyben kibújtatható az utastér felé. Nem kell a fűtőventilátort leszedni!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm neked és pRóbertnek is, azért a tiedre válaszolnék mert aláírás alapján egyívásúak a kocsijaink:)

Ha jól értem, akkor úgy is meg lehet csinálni, hogy alulról elöször leszedem magát a keringtetőmotort, vagyis a patentokat lepattintom, majd azt a 4-5 csavart kiszedem, és akkor lejön ennek az egységnek az alsó fele. Utána ami marad az a zsalut mozgató motor és a zsalu háza, amit szintén ki lehet szedni pár csavar után és akkor nem kell a motortérből bontani semmit?

Ha mégis a motortértől indulnék neki akkor azt a műanyagot csak ki kell pattintani az ablaktörlő lapátok leszerelése után, vagy valahol fogja más is?

Vödör leírását megtaláltam, köszi!

Mindkettőt, csak alulról lehet szerelni. Az egyiknél a zsalut a motor egy rudazaton keresztül, ezt könnyebben szerelni is, szerintem. A másiknál a motor közvetlenül a zsalu tengelyét mozgatja és így ezt nehezebb leszedni és szerelni is. A motortér felöl semmit nem kell bontani egyébként. A zsalu forgáspontjánál illeszkedik a motortérhez rögzített műanyag kalodához. A zsalu, ahogy a helyén van a szerkezet, az egyik pozícióban az alső részt zárja, mikor nyitva van, tehát kívülről jön a levegő. Amikor a zsalu a motortér felöli műanyagba hajlik, akkor van belső keringtetésen. Remélem érthető voltam a leírással.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.