Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv

Na de ha nincs benne kapcsoló ???

Akkor hogyan tudom kiiktatni ,mivel nagyon zavaró elindulásnál

de viszont az ABS-t nem szeretném kikapcsolni vagy valahogy összhangban van a 2ő

ha csak úgy lehet akkor inkáb megy mindegyik.

Nagyon megköszönném a segítséget.

Olvastam azt hogy kössem ki a relétjét de azt is jó lenne tudni hogy hol lehet

külön biztosítéka nincs.

Vagy gondoltam arra is ,hogy az ABS biztosítéka elé bekötök egy kapcsolót vagy ez ökörség???

Ez így nem lesz jó, hibakódot fog dobni, és hiába kapcsolod vissza, a hibakód (és vele együtt a nem működő ABS) csak akkor szűnik meg, ha leveszed a gyújtást és újraindítod az autót. Meg te magad írtad hogy az ABS-t nem szeretnéd kiiktatni...

Az a megoldás hogy be kell szerelni egy gombot a kipörgésgátló kikapcsolására.

Nem egy nagy ördöngösség, inkább amiatt nehéz hogy hozzáférni nem egyszerű: a motortéri biztosítékdobozt ki kell venni, alatta van az ABS vezérlőjére menő csatlakozó. Lila biztosítófülei vannak, könnyű észrevenni, bár három helyen hajló alkar kell hozzá hogy elérd. A biztosítófület ki kell húzni (csavarhúzóval), eztán a vezérlőről le lehet húzni a csatlakozót, majd ebben a csatlakozóban meg kell keresni a 31-es számú érintkezőt. Itt lentebb van egy kép, ezen a legalsó sor bal szélén levő pin a 31-es:

1601508-20140923-4iqpCj.jpg

A csatlakozónak ezen a helyén általában nincsen érintkező, így magadnak kell egyet befaragni oda (ezért más a képen is az az érintkező mint a többi), majd innen egy vezetéket behúzni az utastérbe, és rákötni a TC kapcsolóra (lehet bármilyen gomb, a lényeg az hogy a TC kapcsoló csak egy pillanatra kapcsol testet a 31-es lábra, nem folyamatosan.) Ha sikerült és kipróbálva kigyújtja az ABS/TC visszajelzőjét a műszerfalon, akkor lehet összerakni, kész a művelet.

1601515-20140923-8z2ZFW.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !!!

Olyan kérdésem volna ,hogy. van 1 opel asta g 1.7 dti-m 2001-es gyártmány 218000 km -rel, január végén vettem a kocsit . szíj csere után erős csapágy hang lépett fel , múlt héten már a 4-edik találgatás után kicseréltük ujra a vezetőgörgöt és a hosszbordás szíjat. ez volt múlt szerdán . cirka 500 km-t mentem azóta és ujra elő jött a hiba . szerintetek mi lehet ? ötleteket elöre és köszönöm szépen . üdvözlettel : kissbull

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utastérben nyitott ajtónál, sem kapcsolóval nem világít sem a középső, sem a hátsó ajtók kinyitásakor a kapaszkodónál a lámpa.

Továbbá ha lezárom, és kinyitom az autót a központi zárral, akkor sem kapcsol fel a lámpa.

Azt vettem észre, hogy a csomagtartó kinyitásakor sem világít a lámpa.

Én biztosítékra gyanakszom, hiszen egyszerre nem tud kiégni ennyi izzó. (lehet butaság)

Vagy mi lehet a probléma? Tudnátok segíteni a probléma kiküszöbölésében?

Előre is nagyon köszönöm:

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki meg tudná mondani, hogy a belső világításnak hol van a reléje? Gondolom valami relével van megoldva a késleltetett kikapcsolás, hogy az ajtó becsukás után nem azonnal, hanem szép lassan elhalványulva kapcsol le.

Meg szeretném nézni, mert olyat csinál, hogy magától felkapcsol a belső világítás, majd szépen le is kapcsol!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki meg tudná mondani, hogy a belső világításnak hol van a reléje? Gondolom valami relével van megoldva a késleltetett kikapcsolás, hogy az ajtó becsukás után nem azonnal, hanem szép lassan elhalványulva kapcsol le.

Meg szeretném nézni, mert olyat csinál, hogy magától felkapcsol a belső világítás, majd szépen le is kapcsol!

a multitimer csinálja , és a bizti táblában van benne

Link to comment
Megosztás:

drvegh, on 23 Sept 2014 - 2:48 PM, said:snapback.png

Kedves Felhasználók !

Sajnos Én nem vagyok gyakorlott fórumozó, ezért előre is bocs ha hülyeséget írok, vagy kérdezek.

A kérdésem az lenne, hogy a G astrám vészvillogó belső visszajelzője nem világít ( a kapcsolónál).

Hogy tudnám levenni a kapcsoló burkolatát és az izzót kicserélni ( feltéve ha van mögötte izzó), úgy hogy ne törjek el semmit.

Opel astra G Classic II 2007 1.4 Z14XEP

Előre is köszi a válaszotokat

Drvegh

outsider, on 23 Sept 2014 - 3:42 PM, said:snapback.png

Benyomod a gombot (hogy kicsit kiérjen a felületből), és akkor a jobb oldalán (lehet a másikon is) van egy kis nút, oda lapos csavarhúzóval be lehet nyúlni, és lehúzható a gomb fedele.

Normál esetben az a kis nút nem látszik.

Hogy ezután ki tudod-e szedni az izzót az nem tudom :)

Lásd:

Nem lehet, forrasztva van...

Kedves DarthVödör Nagy Úr !

Akkor ha jól értem felesleges leszednem a burkolatot, mert ebből az irányból úgysem tudom az izzót kicserélni.?

Ki kell szednem ezt az egész kapcsolót? Ezt lehet előről vagy ki kell szerelnem az egész konzolt?

Van esetleg más megoldás, hogy hogy lehet a legkevesebb bontással ezt az izzót kicserélnem, vagy egy új kapcsolót kell vennem?

Bocsánat hogy sokat kérdezek, de nem szernék nagyobb kárt csinálni egy izzó nemvilágítása miatt.

Előre is köszönöm a válasz.

drvegh

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem sok jó hírem van.

A kapcsolóban az izzót nem lehet elölről kivenni.

A kapcsolót csak az egész középkonzol kiszerelése után, a befúvók kibontásával lehet elérni.

A kivett kapcsolót is szét kell bontani, hogy az izzóhoz lehessen férni.

Az izzó nem szokott kiégni, csak a vész-villogót bekapcsolva világít kb 1/2 fénnyel.

A "régi" évjáratosban van még egy LED, a riasztó bekapcsolt állapot jelzésére.

Na ez ki szokott égni!

A kapcsoló gombon van még egy téglalap alakú plexi kivágás.

Kedves DarthVödör Nagy Úr !

Hálásan köszönöm a gyors válaszát.

Nekem eddig ráadott gyújtásnál is világított halványan a jelzőfény, hogy sötétben is meg lehessen találni a kapcsolót.

Bekapcsolás után meg erősen villogott.

Na ez szűnt meg egyik pillanatról a másikra, ezért gondoltam, hogy csak valami izzó problémája lehet, mert a kocsin a vészvillogás működik, meg a műszeregységben a visszajelzése is.

Sajnos tényleg elszomorító az, hogy egy esetleges izzó cseréhez teljesen szét kell bontani valamit.

A kapott hasznos információk szerint akkor egyenlőre megbarátkozom azzal, hogy nem világít.

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszát.

Üdv.:

drvegh

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez így nem lesz jó, hibakódot fog dobni, és hiába kapcsolod vissza, a hibakód (és vele együtt a nem működő ABS) csak akkor szűnik meg, ha leveszed a gyújtást és újraindítod az autót. Meg te magad írtad hogy az ABS-t nem szeretnéd kiiktatni...

Az a megoldás hogy be kell szerelni egy gombot a kipörgésgátló kikapcsolására.

Nem egy nagy ördöngösség, inkább amiatt nehéz hogy hozzáférni nem egyszerű: a motortéri biztosítékdobozt ki kell venni, alatta van az ABS vezérlőjére menő csatlakozó. Lila biztosítófülei vannak, könnyű észrevenni, bár három helyen hajló alkar kell hozzá hogy elérd. A biztosítófület ki kell húzni (csavarhúzóval), eztán a vezérlőről le lehet húzni a csatlakozót, majd ebben a csatlakozóban meg kell keresni a 31-es számú érintkezőt. Itt lentebb van egy kép, ezen a legalsó sor bal szélén levő pin a 31-es:

A csatlakozónak ezen a helyén általában nincsen érintkező, így magadnak kell egyet befaragni oda (ezért más a képen is az az érintkező mint a többi), majd innen egy vezetéket behúzni az utastérbe, és rákötni a TC kapcsolóra (lehet bármilyen gomb, a lényeg az hogy a TC kapcsoló csak egy pillanatra kapcsol testet a 31-es lábra, nem folyamatosan.) Ha sikerült és kipróbálva kigyújtja az ABS/TC visszajelzőjét a műszerfalon, akkor lehet összerakni, kész a művelet.

Kedves tgabika76

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod azért nem semmi milyen alapos és átlátható leírást készítettél

Köszönöm !

Holnap reggel neki is látok és meg bütykölöm :)

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha összevissza ugrál a kinti hőmérsékletet mutató középső kijelzőn az érték, akkor a kinti jeladó (a lökhárítóban) hibásodhatot meg. Ennek cseréje orvosolja a problémát?

Zoli

Ha cserélni kell akkor csakis gyárit!

Én ráfáztam!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudtok valahol eladó leömlőt 1,4-es G astrához? A katalizátor nem baj ha rossz. A miénken elrepedt az öntvény ellenben nincs 1 éve, hogy kicserélték a katalizátort rajta, így ha lehet nem szeretnék új katalizátort venni emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is azt mondta fémes ismerős, hogy meg lehet próbálni, de úgyis el fog ismét repedni, inkább nézzek bontottat. Végül telefonáltam pár bontóba, és találtam is. Keress azonosítószámot a leömlőn, és nézz utána, hogy milyen évjáratokon és esetleg motorokon volt ilyen (pl. lehet, hogy 1.4 és 1.6-on is ugyanaz a leömlő), meg esetleg különféle modelleken (Corsa, Astra, Meriva, minden amiben volt az adott motor), és azokat add meg a bontósnak, hogy ezeken lehet ilyen leömlő, és ha talál olyan azonosítószámút, akkor nyert ügyed van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Körbekérdeztem műhelyeket de egyik sem javasolja mert később ott jóval nagyobb lehet a repedés. Ehhez annyira nem értek így kénytelen vagyok a szakiknak véleményét elfogadni.

Megvan ennek a szakszerű módja.

Persze látni kell előtte hol van a repedés...

Ki kell fúrni a repedés végeit, hogy ne terjedjen tovább.

Öntvény pálcával, gázdús lánggal, nagy hőbevitellel kell hegeszteni...

Meg lehet magas króm, nikkel tartalmú elektródával is, de annak az árát nem akarod tudni. :)

Meg ahogy mondtad, kell valaki, aki elvállalja...

A P......t-on csinálták, 4-5 évig amíg nálam volt, nem volt vele baj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is azt mondta fémes ismerős, hogy meg lehet próbálni, de úgyis el fog ismét repedni, inkább nézzek bontottat. Végül telefonáltam pár bontóba, és találtam is. Keress azonosítószámot a leömlőn, és nézz utána, hogy milyen évjáratokon és esetleg motorokon volt ilyen (pl. lehet, hogy 1.4 és 1.6-on is ugyanaz a leömlő), meg esetleg különféle modelleken (Corsa, Astra, Meriva, minden amiben volt az adott motor), és azokat add meg a bontósnak, hogy ezeken lehet ilyen leömlő, és ha talál olyan azonosítószámút, akkor nyert ügyed van.

Pár bontón túl vagyok de mindenhol csak használható katalizátorral együtt volt.

Link to comment
Megosztás:

Megvan ennek a szakszerű módja.

Persze látni kell előtte hol van a repedés...

Ki kell fúrni a repedés végeit, hogy ne terjedjen tovább.

Öntvény pálcával, gázdús lánggal, nagy hőbevitellel kell hegeszteni...

Meg lehet magas króm, nikkel tartalmú elektródával is, de annak az árát nem akarod tudni. :)

Meg ahogy mondtad, kell valaki, aki elvállalja...

A P......t-on csinálták, 4-5 évig amíg nálam volt, nem volt vele baj.

Persze én vasöntvényről beszéltem...

Ha rozsdamentes akkor más a menete, azt egyszerűbb, viszont drágább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A kormánykerék jobbra áll egy kicsit ha középre állitom elmegy balra a kocsi.Voltam futóműbeállitáson, mindent rendben találtak.A hátsó gumikat előre tetettem hátha a gumi de ugyanaz a helyzet.

Nem volt egyenesben mikor állították. Ugyan ez volt nekem is, mikor a külső kormányösszekötő gömbfejet cseréltem. Ha a kormány egyenesbe volt, akkor ballra ment a kocsi, de a gépen minden stimmelt. Újraállítattam és jobban odafigyeltettem a kormány egyenes állására.

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A kormánykerék jobbra áll egy kicsit ha középre állitom elmegy balra a kocsi.Voltam futóműbeállitáson, mindent rendben találtak.A hátsó gumikat előre tetettem hátha a gumi de ugyanaz a helyzet.

Akkor az nincs beállítva rendesen, amatörök voltak...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lenne egy kis problémám! X14xe-s motorú 1999-es autóm van.A fojtószelepet és a levegőszűrőnél levő kis elektromos szerkezetet összekötö vákumcsövem kiszakadt!Az auto jol indul,jol megy és nem fogyaszt kirívóan!Amennyiben eltüntetem a szakadást alig akar beindulni és a fordulatot is nehezen veszi!Kérdésem az lenne,hogy mit csináljak vele,hogy javított vákumcsövel is jol induljon.Illetve mi a szerepe a kis elektromos szerkezetnek a levegőszűrőnél?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.