Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Már tapasztaltál olyan hibát, ami az EGR szelepre vezethető vissza???? (Nekem is Z14XEP/2006/03)

Nálunk is szükség lehet a falazásra? :unsure: :blink: Nemááá

nekem 142e van benne, EGR hibám eddig nem volt, kopp-kopp... De sokat megy hosszú távon. ;)

Szerintem előjöhet, de mivel benne van a vízkörben tartósabb sokkal...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra G 2004es Z12XE autómnál eldurrant a vízcsövem. Egyből megálltam mikor dőlt a gőz, hazavontattak. A fűtőradiátorról a motor jobb oldalára visszatérő cső durrant el. A motornál egy bilincs van azt le is tudtam venni. A fűtőradiátorról hogyan lehet levenni mert azt nem tudom és nem szeretném széttörni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra G 2004es Z12XE autómnál eldurrant a vízcsövem. Egyből megálltam mikor dőlt a gőz, hazavontattak. A fűtőradiátorról a motor jobb oldalára visszatérő cső durrant el. A motornál egy bilincs van azt le is tudtam venni. A fűtőradiátorról hogyan lehet levenni mert azt nem tudom és nem szeretném széttörni.

Ha olyan a helyzet , mint a z14xep-nél, akkor gyakorlatilag összegyógyult az alu csonk a gumi tömítéssel. Óvatosan forgatva húzni kell miután a gumicső nyakánál lévő rögzítőpöcköt eltolod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha olyan a helyzet , mint a z14xep-nél, akkor gyakorlatilag összegyógyult az alu csonk a gumi tömítéssel. Óvatosan forgatva húzni kell miután a gumicső nyakánál lévő rögzítőpöcköt eltolod.

Már rájöttem kis pöcök megnyom gyűrű hátrahúz kis tekergetéssel lejött. Belülről szanaszét van repedezve a cső kívülről meg tök egészséges... csalóka

Link to comment
Megosztás:

T Dj Menyus!

18, 19. Mindkettőt illik, érdemes cserélni.

Üdv. Jelenleg az eldurrantat tudom kicserélni következő hónapban a párja is cserélve lesz igez az 3x annyiba kerül de inkább mint hogy valahol messze ragadja ott. Az a durva, hogy kívülről teljesen ép a a cső belül pedig málik szét. Itt is az történt a belső gumi réteg szétmállott a szövet ugye nem tartja a nyomást a külső gumi meg nem bírta és kidurrant. 1-2 másodperc alatt elnyomta az összes vizet. Néztem a másik fűtéscsövet sajnos annál is úgy éreztem hogy az utolsó 10-15 centiben az is kezd belülről szétmállni. Így mindenképp cserélve lesz. És lehet unalmas óráimban a többit is lekötöm és belevilágítok mert a külső kinézet megtéveszt.

1459754_791335974262409_700283342738334010360765_791295297599810_772033692266804

Módosítva : hening
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nah elvileg nem ez a meatdoria trafó a ludas. Ma rátették gépre, és valami injektor hibát mondtak.az a henger nem kap benyát. Hétfőn viszem vissza, megnézik egy másik injektorral... azt mondták a trafó jó, mondom akkor lehet még az én eredeti delphis trafóm is jó akkor :)

P0353as hibám volt és még van. Majd megirom mi lett 7főn! Csöbörből vödörbe tipikus esete

Link to comment
Megosztás:

És tudjátok még mi az érdekes?h amikor a szerelőnél voltam először (aminek hatására vettem ezt a meatdoriát), akkot csak annyit csinált, h berakott egy másik opelből egy trafót, és el is múlt rögtön a probléma, szép egyenletesen járt. Ennek hatására megvettem ezt az előbb már említett trafót, és ezzel is jó volt olyan 6-700 kmig. Mindig szép egyenletesen ment... így nem értem ezt a most felhozott injektor gondot. Ezeknél az eseteknél meg jó volt? Ti, mint sokkal jobban hozzáértők , láttok átmenetet? Nagyon is érdekelne a véleményetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyanba szeretném kérni a segítségeteket, van egy '99 1.4 G Astram és a kilóméter számláló megvilágítása elsötétült olyat olvastam róla, hogy kiégett az égője. Esetleg valaki tudje-e, hogy milyen égő szükséges hozzá, mert azért nem szeretném szétszedni, hogy milyen való bele mert ha már szétszedem akkor ki is cserélem, holnap.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyanba szeretném kérni a segítségeteket, van egy '99 1.4 G Astram és a kilóméter számláló megvilágítása elsötétült olyat olvastam róla, hogy kiégett az égője. Esetleg valaki tudje-e, hogy milyen égő szükséges hozzá, mert azért nem szeretném szétszedni, hogy milyen való bele mert ha már szétszedem akkor ki is cserélem, holnap.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Heló. Ez való bele ez un. hideg izzó hogy az LCD ne pörkölődjön meg.

Valóságban nekem a sima fejű izzó van jó idjee és semmi baja az LCD nek annyi hogy az nem szór annyira és sötétben egy picit látni hogy nem egyenletes a fényeloszlás.

https://www.google.hu/search?q=astra+g+kilom%C3%A9ter%C3%B3ra+izz%C3%B3&newwindow=1&sa=X&espv=2&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=BGBmVLDrJ4f_ygPOj4LwDw&ved=0CCAQsAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=OlskJB0sJt8kjM%253A%3BfoC9Dh73EtfOrM%3Bhttps%253A%252F%252Fcromax.hu%252Fimg%252FP0469640.JPG%3Bhttps%253A%252F%252Fcromax.hu%252F40000000-elektromos-rendszer%252F41130000-izzo-foglalat%252F41130612-muszerfal-vilagitas-izzo%252F416164-muszerfal-vilagitas-izzo-opel%3B1000%3B750

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a megfelelő topicba írok e, de talán itt is akadnak nálam többet látott opelesek, és tdnak válaszolni a kérdésemre. Adott egy '99-es G Astra (1,4 16V), és van benne valmi, amiről senki nem tud semmit, az előző tulajt pedig nem érem el. Íme képek:

20141114_070931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

20141114_070951_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
20141115_102136_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Módosítva : Coloska1982
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a megfelelő topicba írok e, de talán itt is akadnak nálam többet látott opelesek, és tdnak válaszolni a kérdésemre. Adott egy '99-es G Astra (1,4 16V), és van benne valmi, amiről senki nem tud semmit, az előző tulajt pedig nem érem el. Íme képek:

Szerintem ez egy indítás gátló és a hozzá tartózó kulcs. Gyújtás ráadása előtt nem kell párosítanod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a megfelelő topicba írok e, de talán itt is akadnak nálam többet látott opelesek, és tdnak válaszolni a kérdésemre. Adott egy '99-es G Astra (1,4 16V), és van benne valmi, amiről senki nem tud semmit, az előző tulajt pedig nem érem el. Íme k

Riasztóhoz van. Szervíz kulcs. Ha nem riaszt ki az autó ezzel tudod kikapcsolni, plusz programozni, riasztás okát megnézni stb. Ha nincs téves riasztás stb akkor nem kell használnod de mindig legyen rajta a kulcson. Műhelyekben szokták használni h kikapcsolják addig a riasztót. Elvileg ad hangot a riasztó és a váltonál fél perc után kell villognia. Ha nem probáld meg h lezár de a hátsó ajtót nyitva hagyod h jelez-e. Ha ez se akkor ki van kapcsolva. Budaörsön építenek be ilyet. Nekem is hasonló van.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron megértek a cserére a kutyacsontok az autóban (kopogtak kis úthibáknál).

Ezek ki lettek cserélve (augusztus), más dolgohoz nem lett nyúlva a futóműben.

A nyári gumijaim (195/65 Fulda, kb 6mm mintával, pár évesek) viszont érdekes dolgot produkáltak.

Elkezdett ütemes hang jönni belőlük kb. 50-es tempónál. (olyan Lada Niva-szerű, csak halkabban)

A futóművet májusban nézték (műszakin volt), a padon tökéletesnek mutatkozott, a lengéscsillapítók nem mutattak semmi hibát.

A futóművet átnéztük egy hete aknán, nem lóg vagy kotyog semmi. Menet közben nem húz semerre, stabilan egyenesen fut.

A kérdésem az lenne, hogy a kutyacsontok kopása okozhat gumi gondot, vagy merre kéne tovább menni ebben a dologban?

Aktuális lenne a téligumi csere újra, de nem akarom leamortizálni egy esetleg problémás futóművel.

Most a lefutott téli van fent (+1mm minta a kopásjelzőhöz képest, ezzel elvagyok, hangja még nincs)

Segytségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Minap írtam ,hogy a kocsi rángat kivillan a check ,majd elalszik , volt befecskendező funkció rendelenesség P0200,P0170, hiba kódok, és menet közben három henger, + bakkecske üzemmód.

Nos nagyon úgy néz ki ,hogy megtaláltam a hibát , az injektor csatlakozó az elektromos része rossz.

Vagyis a dugasz az jó csak a rögzítő rész van eltörve + biztosító hiányzik mind a négynél, most jobban belegondolva ,volt olyan ,hogy belementem egy gödörbe egyből kigyuladt a sárga lámpa ,kapkodott a motor stb...

Szerintetek injektor csatlakozót opel astra g 1.4 16v(x14xe)-motorhoz hol lehet kapni . A Cromax már kilőve ,ők nem tartanak .

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Nem egyszerű az esetem, ez még mindig a p0353as hiba.ha a trafó elromlik, akkor az végleg nem működik nem? Nem az h egyszer megy, egyszer nem?most érdekes mód jó a kocsi, megy minden henger. Annyit csináltal, h kivettem a trafót, (közben a csatiról ami rámegy, letört a rögzítő fül=kábelkötegelő)továbbá a fényszóró állítgatásom ideje miatt lemerült az akksi, kapott egy kis töltést. Utána beindít és jó lett!lehet esetleg kontakthiba, vagy akksigond?az akksim már jócskán használt... nem tudom meddig lesz használható az autó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron megértek a cserére a kutyacsontok az autóban (kopogtak kis úthibáknál).

Ezek ki lettek cserélve (augusztus), más dolgohoz nem lett nyúlva a futóműben.

A nyári gumijaim (195/65 Fulda, kb 6mm mintával, pár évesek) viszont érdekes dolgot produkáltak.

Elkezdett ütemes hang jönni belőlük kb. 50-es tempónál. (olyan Lada Niva-szerű, csak halkabban)

A futóművet májusban nézték (műszakin volt), a padon tökéletesnek mutatkozott, a lengéscsillapítók nem mutattak semmi hibát.

A futóművet átnéztük egy hete aknán, nem lóg vagy kotyog semmi. Menet közben nem húz semerre, stabilan egyenesen fut.

A kérdésem az lenne, hogy a kutyacsontok kopása okozhat gumi gondot, vagy merre kéne tovább menni ebben a dologban?

Aktuális lenne a téligumi csere újra, de nem akarom leamortizálni egy esetleg problémás futóművel.

Most a lefutott téli van fent (+1mm minta a kopásjelzőhöz képest, ezzel elvagyok, hangja még nincs)

Segytségeteket előre is köszönöm!

A nyárigumik amikkel a kocsit vettem júliusban elég régiek (9 éves Fuldák), azok is ilyen hangot adnak ki. A gumi kopása okozza, hogy rossz futómű beállításból adódott e, azt nem tudom, mert csak minimálisan kellett az összetartáson állítani, mikor a téligumikat felrakattam (lehet korábban sokáig rossz volt, és csak későn állították be, nem tudni). Talán elfékezték párszor, vagy rossz nyomással használták sokáig.

Csináltass egy futóműállítást mielőtt a téligumikat felrakatod, állítsd be megfelelően a guminyomást, ha más hiba nincs a futóműben, akkor te minden tőled telhetőt megtettél, hogy a rendellenes gumikopást megelőzd.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron megértek a cserére a kutyacsontok az autóban (kopogtak kis úthibáknál).

Ezek ki lettek cserélve (augusztus), más dolgohoz nem lett nyúlva a futóműben.

A nyári gumijaim (195/65 Fulda, kb 6mm mintával, pár évesek) viszont érdekes dolgot produkáltak.

Elkezdett ütemes hang jönni belőlük kb. 50-es tempónál. (olyan Lada Niva-szerű, csak halkabban)

A futóművet májusban nézték (műszakin volt), a padon tökéletesnek mutatkozott, a lengéscsillapítók nem mutattak semmi hibát.

A futóművet átnéztük egy hete aknán, nem lóg vagy kotyog semmi. Menet közben nem húz semerre, stabilan egyenesen fut.

A kérdésem az lenne, hogy a kutyacsontok kopása okozhat gumi gondot, vagy merre kéne tovább menni ebben a dologban?

Aktuális lenne a téligumi csere újra, de nem akarom leamortizálni egy esetleg problémás futóművel.

Most a lefutott téli van fent (+1mm minta a kopásjelzőhöz képest, ezzel elvagyok, hangja még nincs)

Segytségeteket előre is köszönöm!

Nekem a kopott Good Year NCT5-ös gumik adtak ki búgó hangot.Azt hittem kerékcsapágy,de azok jók.Vettem másik alufelnit Nexen nevezetű csodagumik vannak rajta azzal halk,meg a téli Bridgestonokkal is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom van-e valakinek ilyen tapasztalata, de a z14xep astrám motorterében a hosszbordásszíj felőli oldalon elég sok olaj van "szétcsapva" és a lengőkar is olajos felülről. Nem tudom, hogy elképzelhető-e hogy az olajbetöltő sapka tömítése mellett veri ki az olajat és az szivárog át a másik oldalra?

Még 90 ezer km-nél járok nem gondolnám, hogy szelepfedél alatt vagy egyéb helyeken szivárogna az olaj.

Nem értek hozzá, de kérdezem, hogy vízpumpa szerelés érint olyan alkatrészt, ami miatt az olajkört megbontják?

Akinek van ötlete előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Nem egyszerű az esetem, ez még mindig a p0353as hiba.ha a trafó elromlik, akkor az végleg nem működik nem? Nem az h egyszer megy, egyszer nem?most érdekes mód jó a kocsi, megy minden henger. Annyit csináltal, h kivettem a trafót, (közben a csatiról ami rámegy, letört a rögzítő fül=kábelkötegelő)továbbá a fényszóró állítgatásom ideje miatt lemerült az akksi, kapott egy kis töltést. Utána beindít és jó lett!lehet esetleg kontakthiba, vagy akksigond?az akksim már jócskán használt... nem tudom meddig lesz használható az autó...

A trafó általában nem úgy romlik el, hogy egyszer csak megáll és kész vége. Időnként jön elő a hiba és különböző gyujtáshibákat produkál. Mikor egy ilyen csatlakozót lehúzol visszarakás előtt érdemes egy csepp kontakt sprayt fújni neki. Igazából ezek mint szigetelt csatlakozók tehát nem juthatna be semmi ami miatt kontakt hiba léphetne fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A nyárigumik amikkel a kocsit vettem júliusban elég régiek (9 éves Fuldák), azok is ilyen hangot adnak ki. A gumi kopása okozza, hogy rossz futómű beállításból adódott e, azt nem tudom, mert csak minimálisan kellett az összetartáson állítani, mikor a téligumikat felrakattam (lehet korábban sokáig rossz volt, és csak későn állították be, nem tudni). Talán elfékezték párszor, vagy rossz nyomással használták sokáig.

Csináltass egy futóműállítást mielőtt a téligumikat felrakatod, állítsd be megfelelően a guminyomást, ha más hiba nincs a futóműben, akkor te minden tőled telhetőt megtettél, hogy a rendellenes gumikopást megelőzd.

A gumikat 2.3bar-on használom, elvileg ez jó érték.

Elfékezés nem volt, ezért nem értem a dolgot.

A gumi 6 éves, de minta van bőven, ahogy írtam is. (6mm körül)

A héten elviszem futóműveshez, aztán kiderül...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.