Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha már gyakori téma mostanság a termosztát: idén ma először volt olyan eset, hogy akkor hagytam el a várost az autóval amikor kint kb 1 fok volt. Fűtés ment, dőlt is a meleg rendesen (hamar vissza kellett venni 1-esre a fokzatot), de 15km alatt (aminek nagy részét kb 90-el tettük meg) nem ment a vízhőfok a 90-es közelébe, 80-90 közt állt félúton. Lefordultam egy bekötőre, ott csak kb 40-el lehetett haladni (kb 850m hosszú), egyből elment 90-ig, mire a kis zsákutca (emelkedő) tetejére értem (+ 800m kb), már a hűtés is bekacsolt mire befordultam vele a szüleim házához. Ez lesz a második telem ezzel a masinával, nem tudom h most akkor ez oké vagy nem oké így...

Azért az a venti bekapcsolás kicsit korai,mivel azok úgy 100fok környékén indulnak

Azon az 1km-en nem kéne ennyit melegednie(kb.15fok)főleg úgy,hogy van menetszél is

Nálam pont fordítva működik:ha visszaáll a tempo akkor hűl vissza sík úton

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Most egy olyan problémám van szintèn 1,7 td astra x17dtl, hogy üzemmeleg motornál, egyenletes tempóban jöttem haza maxra állítottam a fűtést és hol melegebbet, hol szinte langyosat sem fújt be!!!

Kb 15 km alatt kabátban nem fáztam!

Ez most termosztát lehet?

Köszi előre is!

Vízhőfokmérő mit mutatott?

Link to comment
Megosztás:

Azért az a venti bekapcsolás kicsit korai,mivel azok úgy 100fok környékén indulnak

Azon az 1km-en nem kéne ennyit melegednie(kb.15fok)főleg úgy,hogy van menetszél is

Nálam pont fordítva működik:ha visszaáll a tempo akkor hűl vissza sík úton

Inkább kb 1,5km, vagy picit több, végig emelkedő (3-as majd 2-es fokozatban), a vége (150-200m) egyes fokozatban "hegymászás" köves úton (3 felnött + a pakkok)... (Csóri hegyoldal, fel az erdő alá, Neked ismerős lehet, 8-asról közelítettük meg.) A városban Új Csóri-n kb 60-at tartottam 2-3-as fűtéssel, addig kb 8km-t haladtunk a hidegindítástól számítva, itt még 80 felett állt egy picivel, várost elhagyva 90-et tartottam és inkább 80 felé mozdult picit (de nem ment fentebb) amíg le nem kanyarodtunk a főútról.

Azon gondolkodom, h lehet h fel sem melegedett annyira addig (~90fok-ig, előtte/közben végig 2-3 fokozaton fűtés) és a városon kívüli menetszél tolta picit lentebb, befordulás (lelassulás) után pedig hozta azt amit városon belül is szokott (beáll 90 környékére, pl amíg megállok a kapu előtt kinyitni, mire beállok vele a garázsba pl tegnap este is már ventizett)..

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

80-90 fok között volt mint általaban. Tehát üzemmeleg és nem ingadozott semmit

Ma én is figyeltem OBD-vel. A program szerint 87-88oC A külső hőmérséklet 1oC. Én is keveslem! Műszer szerint 80 és 90 között állt 90-es egyenletes tempónál. Városba érve araszolgatásnál fölkúszott műszer szerint 90-ig.

Jó ez így?

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem csak nyári hőségben, araszolgatásnál megy 90 fok fölé. A ventilátort biztos, hogy jóval 90 fölött kapcsol be, ezért nagyon ritkán fordul elő,

hogy a garázsba állás után még megy. Üzemmeleg állapotban 86-87 fok a műszer szerint stabilan. Pedig a fűtésre sincs panaszom.

Januárban az egyik fűtéscsőnél (tűzfal) szivárgott a vizem, a kiegyenlítő tartály alján volt a vízszint (400 km út során 5-6 szor visszatöltöttem),

és mégis hazajöttem úgy hogy 88 fok körüli volt a vízhőfok az óra szerint. Mindig beállt a vízszint a tartály aljával - mivel ez egy magasságban

volt a szivárgás szintjével, és szerencsére magasabban mint a blokk.

Talán kicsit "túlméretezett" a hűtés ideális esetre, de így extrém hőterhelést is kibír. :D

Az F astrám (14SE) szintén ilyen hőmérsékleten működött, de cserébe gyenge volt a fűtése.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Lenne pár problémám és kérdésem az autóval kapcsolatban, 2000-es évjáratú G astra 1.4 benzines, X14XE motorkódddal

1. Mostanság kezdett a motordiagnosztika lámpa néha néha kivillanni, elvittem szerelőhőz mert a P1405-ös hibakódot dobta ki, hibás EGR szelep működés, és megtisztitotta, hátha jó lesz, de tegnap autópályán mentem 10 km-t és ott kb 30 másodpercre villant fel és elmúlt, aznap még városba közlekedtem, akkor is felvillant és világított míg nem állítottam le a kocsit, vásároltam bevásárlóközpontba, mikor újra elindítottam, utána már nem világított, ma mentem a kocsival 80 km-t vegyes helyeken, de nem villant elő, valami ötlet hogy mit kellene vele tenni, vagy mindenképp EGR szelepet kell cserélnem? Melyik a normális is jó márkájúak, milyen árba vannak, honnan érdemes venni?

2. Mostanság a hideg beálltával, azt veszem észre a motornak a vízhőfokján hogy akármennyi kilométert is teszek meg a kocsival akkor is 80 fok körül ( főúton, pályán) van a víz mutatója, városba megy kicsit feljebb, de 90fokig nem megy fel, ha városba is használom inkább olyan ránézésre 85fokig max, Ez így normális szerintetek és minden rendben van a termosztáttal? Meleget az tolja rendesen, azzal nincs gond... Csak mivel ez is opel betegség

3. A hűvősebb idő beálltával, ha belemegyek bukkanóba akkor valamilyen nyekergő hang hallatszik előlről, én a szilentekre gondolok, mert olvasgattam és esős időbe nincs ez a gond, de érdekes nyáron sem tapasztaltam, csak mióta ez a hidegebb idő van, főleg reggel....

Nektek ötletetek hogy mégis mi lehet és mi a baja?

Köszönöm előre is segítségeteket :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Lenne pár problémám és kérdésem az autóval kapcsolatban, 2000-es évjáratú G astra 1.4 benzines, X14XE motorkódddal

1. Mostanság kezdett a motordiagnosztika lámpa néha néha kivillanni, elvittem szerelőhőz mert a P1405-ös hibakódot dobta ki, hibás EGR szelep működés, és megtisztitotta, hátha jó lesz, de tegnap autópályán mentem 10 km-t és ott kb 30 másodpercre villant fel és elmúlt, aznap még városba közlekedtem, akkor is felvillant és világított míg nem állítottam le a kocsit, vásároltam bevásárlóközpontba, mikor újra elindítottam, utána már nem világított, ma mentem a kocsival 80 km-t vegyes helyeken, de nem villant elő, valami ötlet hogy mit kellene vele tenni, vagy mindenképp EGR szelepet kell cserélnem? Melyik a normális is jó márkájúak, milyen árba vannak, honnan érdemes venni?

2. Mostanság a hideg beálltával, azt veszem észre a motornak a vízhőfokján hogy akármennyi kilométert is teszek meg a kocsival akkor is 80 fok körül ( főúton, pályán) van a víz mutatója, városba megy kicsit feljebb, de 90fokig nem megy fel, ha városba is használom inkább olyan ránézésre 85fokig max, Ez így normális szerintetek és minden rendben van a termosztáttal? Meleget az tolja rendesen, azzal nincs gond... Csak mivel ez is opel betegség

3. A hűvősebb idő beálltával, ha belemegyek bukkanóba akkor valamilyen nyekergő hang hallatszik előlről, én a szilentekre gondolok, mert olvasgattam és esős időbe nincs ez a gond, de érdekes nyáron sem tapasztaltam, csak mióta ez a hidegebb idő van, főleg reggel....

Nektek ötletetek hogy mégis mi lehet és mi a baja?

Köszönöm előre is segítségeteket :D

3. pont nekem is megvan, a nyekkenés!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Lenne pár problémám és kérdésem az autóval kapcsolatban, 2000-es évjáratú G astra 1.4 benzines, X14XE motorkódddal

1. Mostanság kezdett a motordiagnosztika lámpa néha néha kivillanni, elvittem szerelőhőz mert a P1405-ös hibakódot dobta ki, hibás EGR szelep működés, és megtisztitotta, hátha jó lesz, de tegnap autópályán mentem 10 km-t és ott kb 30 másodpercre villant fel és elmúlt, aznap még városba közlekedtem, akkor is felvillant és világított míg nem állítottam le a kocsit, vásároltam bevásárlóközpontba, mikor újra elindítottam, utána már nem világított, ma mentem a kocsival 80 km-t vegyes helyeken, de nem villant elő, valami ötlet hogy mit kellene vele tenni, vagy mindenképp EGR szelepet kell cserélnem? Melyik a normális is jó márkájúak, milyen árba vannak, honnan érdemes venni?

2. Mostanság a hideg beálltával, azt veszem észre a motornak a vízhőfokján hogy akármennyi kilométert is teszek meg a kocsival akkor is 80 fok körül ( főúton, pályán) van a víz mutatója, városba megy kicsit feljebb, de 90fokig nem megy fel, ha városba is használom inkább olyan ránézésre 85fokig max, Ez így normális szerintetek és minden rendben van a termosztáttal? Meleget az tolja rendesen, azzal nincs gond... Csak mivel ez is opel betegség

3. A hűvősebb idő beálltával, ha belemegyek bukkanóba akkor valamilyen nyekergő hang hallatszik előlről, én a szilentekre gondolok, mert olvasgattam és esős időbe nincs ez a gond, de érdekes nyáron sem tapasztaltam, csak mióta ez a hidegebb idő van, főleg reggel....

Nektek ötletetek hogy mégis mi lehet és mi a baja?

Köszönöm előre is segítségeteket :D

1.EGR szelep csere,E-bay-en tudsz 15ezer körűl venni(én ERA-t vettem itthon 10k volt),az új alá lezáró lemezt kell tenni :icon1:

2.Sokunknak ezek a tünetek mostanában,ha hidegindítás után 5-6km-en belül eléri a 80fokot és nem megy ez alá többet akkor még ok

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem csak nyári hőségben, araszolgatásnál megy 90 fok fölé. A ventilátort biztos, hogy jóval 90 fölött kapcsol be, ezért nagyon ritkán fordul elő,

hogy a garázsba állás után még megy. Üzemmeleg állapotban 86-87 fok a műszer szerint stabilan. Pedig a fűtésre sincs panaszom.

Januárban az egyik fűtéscsőnél (tűzfal) szivárgott a vizem, a kiegyenlítő tartály alján volt a vízszint (400 km út során 5-6 szor visszatöltöttem),

és mégis hazajöttem úgy hogy 88 fok körüli volt a vízhőfok az óra szerint. Mindig beállt a vízszint a tartály aljával - mivel ez egy magasságban

volt a szivárgás szintjével, és szerencsére magasabban mint a blokk.

Talán kicsit "túlméretezett" a hűtés ideális esetre, de így extrém hőterhelést is kibír. :D

Az F astrám (14SE) szintén ilyen hőmérsékleten működött, de cserébe gyenge volt a fűtése.

Az F rendszere azért magasan túlméretezett volt, azt kartonozni kellett városban különben az életben nem melegedett be... A G fele annyi idő alatt bemelegszik mutató szerint.

A megoldás nálam az volt, hogy befújtam alaposan szilikon sprayivel. ;)

olyanom nincs sajnos, wd40?

esetleg nagyteljesítményü kenőzsír, az is flakonos.

vagy ha csak a szilikon, akkor mindegy a márka?

Nekem van vagy négyféle speckós kenőspray-m, egy hete agyon fújkáltam kerékcserekor mindent amit aláfekve elértem (még a padló is olajcseppes lett annyira befújtam valamiket). Nyekken ua... Gondolom nem azt fújtam meg amit kellene... Valaki lefényképezhetné vagy leírhatná hogy melyik részt kell fújni és hogy hogyan/mennyire... Komolyan lenne értelme, nagy segítség lenne sokaknak...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Az F rendszere azért magasan túlméretezett volt, azt kartonozni kellett városban különben az életben nem melegedett be... A G fele annyi idő alatt bemelegszik mutató szerint.

Nekem van vagy négyféle speckós kenőspray-m, egy hete agyon fújkáltam kerékcserekor mindent amit aláfekve elértem (még a padló is olajcseppes lett annyira befújtam valamiket). Nyekken ua... Gondolom nem azt fújtam meg amit kellene... Valaki lefényképezhetné vagy leírhatná hogy melyik részt kell fújni és hogy hogyan/mennyire... Komolyan lenne értelme, nagy segítség lenne sokaknak...

Sziasztok.

Azt a nyekkennő hangot a stabpálca szillent adja ki általában. A szilikonozás megoldás egy darabig. Ki kell cserélni mert egy idő után lötyögni fog benne a pálca és elkezd kopogni. A cseréje kicsit macerás a bölcső miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt a nyekkennő hangot a stabpálca szillent adja ki általában. A szilikonozás megoldás egy darabig. Ki kell cserélni mert egy idő után lötyögni fog benne a pálca és elkezd kopogni. A cseréje kicsit macerás a bölcső miatt.

Üdv.

és amikor cseréljük a stab. pálcát, mit érdemes még kicserélni?

valami szilentet, vagy mást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt a nyekkennő hangot a stabpálca szillent adja ki általában. A szilikonozás megoldás egy darabig. Ki kell cserélni mert egy idő után lötyögni fog benne a pálca és elkezd kopogni. A cseréje kicsit macerás a bölcső miatt.

Biztos, hogy stabpálcára gondolsz? Nemrég cserélték nekem mindkét oldalon és ugyanúgy van nyekkenés. Szerintem inkább a lengőkar hátsó felétől jön a hang, esetleg a stabrúdtól, mert arra mondták legutóbb, hogy lógnak a szilentek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A múltkor írtam, hogy X17DTL g Astrámmal jöttem haza, egyenletes tempóban, 80-90°C közötti, nem ingadozó hőfokkal!

Hol szinte hideget, hol meleget fújt be az autóba, maxra tekert fűtésnél :(

Páran azt írtátok, hogy valószínűleg ez a termosztát meghibásodása miatt van!

Szóval, ha ez így van, akkor nekilátnék én magam a kicserélésének!

Megvan a helye (elvileg :D), csak azt nem tudom mennyire kell esetleg a hűtővizet leengedni?

Nyilván nem üzemmeleg állapotban történjen a csere, hanem hideg motornál?

Esetleg szívesen veszek pár jó tanácsot ezzel kapcsolatban :D

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy stabpálcára gondolsz? Nemrég cserélték nekem mindkét oldalon és ugyanúgy van nyekkenés. Szerintem inkább a lengőkar hátsó felétől jön a hang, esetleg a stabrúdtól, mert arra mondták legutóbb, hogy lógnak a szilentek.

A lengőkarnál van 2-2 gumiszilent, azt kell alaposan befújni. Talán 2x fújtam be egymás után, de nem árt többször megismételni. Nekem attól múlott el, bárki bármit mond....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

40 km város és 110 km főút után csak egy negyed tank üzemanyag ment el (kb. 10 liter, de most megyek rátankolni), szóval nagyjából megnyugodtam :), ezek szerint a várost nem szereti, hát hanyagolni is fogom :).

Viszont a vízhőfok össze-vissza ingadozik, de országúton csak egyszer ment fel 80 fokig, egyébként visszahűlt. Fűteni fűt 2-3 perc után hideg motorral történő indításkor is, ha az autóval szemben állok, akkor a baloldali felső vízcső hideg marad 3-4 perc járatás után is, a jobb alsó viszont felmelegszik. Ez termosztát lesz vagy csak vízhőfok jeladó?

Köszi,

Balu

Igen, nekem is ez a gondom. A felső cső indítás után, alapjáraton hideg marad. Nagyjából 10 perc után kezd langyos lenni. Fűt, mint egy szauna, de menet közben nem megy 80 fok fölé, csak ha megállok, lassan megyek, araszolok.

A bosszantó az egészben, hogy nyáron cseréltem. Nem hiszem, hogy normális, hogy még fél évet sem bírt ki. :-/

Milyet érdemes venni, ami megbízható is?

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy stabpálcára gondolsz? Nemrég cserélték nekem mindkét oldalon és ugyanúgy van nyekkenés. Szerintem inkább a lengőkar hátsó felétől jön a hang, esetleg a stabrúdtól, mert arra mondták legutóbb, hogy lógnak a szilentek.

A stabilizátor rúdra gondolt! Ide van bekötve a stabilizátor pálca (kutyacsont).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az F rendszere azért magasan túlméretezett volt, azt kartonozni kellett városban különben az életben nem melegedett be... A G fele annyi idő alatt bemelegszik mutató szerint.

Szia!

Nekem pont fordítva működött az F Astra (1.7 ISUZU).

Ha városban vagy akárhol megálltam lámpánál vagy kereszteződésnél pár percre,kis idő múlva elindult a hőfok mutató felfelé (nyáron venti bekapcsolásig, ha éppen olyan sok időt álltam, télen azért annyira nem).

Amikor elindultam, a menetszél hűtötte,már ment is vissza a mutató,de 90 fok alá (mutató szerint),sose ment még húzósabb lejtőn sem (Nosztori lejtő Csopak fölött).

Szóval nekem az F hamarabb elérte az üzemit,mint a G. Megjegyzem a G-be 2011-ben cseréltem termosztátot gyárira (Wahler),és akkor is kb. olyan tempóban melegedett,mint most.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy stabpálcára gondolsz? Nemrég cserélték nekem mindkét oldalon és ugyanúgy van nyekkenés. Szerintem inkább a lengőkar hátsó felétől jön a hang, esetleg a stabrúdtól, mert arra mondták legutóbb, hogy lógnak a szilentek.

Üdv!

Nekem is a popsija szuszog, már kezdem unni a hülye nyekergő hangot. Fújtam már, de most megfogom és nekiesek egy doboz sprayvel megint :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A múltkor írtam, hogy X17DTL g Astrámmal jöttem haza, egyenletes tempóban, 80-90°C közötti, nem ingadozó hőfokkal!

Hol szinte hideget, hol meleget fújt be az autóba, maxra tekert fűtésnél :(

Páran azt írtátok, hogy valószínűleg ez a termosztát meghibásodása miatt van!

Szóval, ha ez így van, akkor nekilátnék én magam a kicserélésének!

Megvan a helye (elvileg :D), csak azt nem tudom mennyire kell esetleg a hűtővizet leengedni?

Nyilván nem üzemmeleg állapotban történjen a csere, hanem hideg motornál?

Esetleg szívesen veszek pár jó tanácsot ezzel kapcsolatban :D

Köszi!

Üdv. Termosztát cserénél érdemes a hűtőfolyadékot is cserélni. Legalábbis én igy tennék, amit leengednék már nem önteném vissza, nem egy túl nagy beruházás. De gondolom a termosztát szintig kell leengedni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A múltkor írtam, hogy X17DTL g Astrámmal jöttem haza, egyenletes tempóban, 80-90°C közötti, nem ingadozó hőfokkal!

Hol szinte hideget, hol meleget fújt be az autóba, maxra tekert fűtésnél :(

Páran azt írtátok, hogy valószínűleg ez a termosztát meghibásodása miatt van!

Szóval, ha ez így van, akkor nekilátnék én magam a kicserélésének!

Megvan a helye (elvileg :D), csak azt nem tudom mennyire kell esetleg a hűtővizet leengedni?

Nyilván nem üzemmeleg állapotban történjen a csere, hanem hideg motornál?

Esetleg szívesen veszek pár jó tanácsot ezzel kapcsolatban :D

Köszi!

Akkor ez nem termosztát hiba!Hibás(nyitott,vagy korábban nyitó)termosztátnál nem melegszik fel üzemi hőfokra(85-90fok)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.