Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

Auto: astra g caravan 1.4

A kocsi üzemmeleg állapotba elkezd remegni, majd lefullad. És kiírja a hütőrendszer hibát, az ami sárga kis négyzet benne egy csillag vagy mi. A kocsi 2. 3. indítozásra indul be csak, majd újra megy kb 50 km is. A kérdés mi lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a gyári GM Pilkington üveg és a "mezei" Pilkinton szélvédő üveg között?

Egy szerelőtől azt az infót kaptam, hogy a gyári keményebb üveg. Egy szélvédőstől pedig azt, hogy csak a GM felirat szitázása a különbség.

Mi az igazság?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a gyári GM Pilkington üveg és a "mezei" Pilkinton szélvédő üveg között?

Egy szerelőtől azt az infót kaptam, hogy a gyári keményebb üveg. Egy szélvédőstől pedig azt, hogy csak a GM felirat szitázása a különbség.

Mi az igazság?

Köszi!

Mitől lenne keményebb? Szerintem nincs különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt a nyekkennő hangot a stabpálca szillent adja ki általában. A szilikonozás megoldás egy darabig. Ki kell cserélni mert egy idő után lötyögni fog benne a pálca és elkezd kopogni. A cseréje kicsit macerás a bölcső miatt.

A lengőkarnál van 2-2 gumiszilent, azt kell alaposan befújni. Talán 2x fújtam be egymás után, de nem árt többször megismételni. Nekem attól múlott el, bárki bármit mond....

Ne töröld ki az idézetet, mert így nem tudjuk miről is volt szó!

Rengeteg dologról eset szó párhuzamosan!

Köszi!

nem töröltem ki, csak lazán beírtam.. :))

nah erre gondoltam, hogy pontosan milyen alkatrészt kell ilyenkor cserélni?

azért kértem linket, mert nem vagyok biztos benne, hogy melyik része kell.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most regisztráltam a fórumra,mivel azt hiszem itt megkapom a kellő segítséget!

Egy Opel Astra G Kombiról lenne szó 1,4 16V és az a gondom,hogy az LCD kijelző a műszerfal mellett ami jelzi az időt,hőmérsékletet az egyszer csak felmondta a szolgálatot.

Nem világít,nem mutat semmi adatot.

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Kiégett a háttér megvilágító 2 db izzó! (TID 2 db izzó, MID 3 db izzó)

Ki kell cserélni.

Nem lesz egyszerű...

Ha már ez a téma nekem az a problémám ezzel a kijelzővel, hogy sem a dátumot sem az időt nem tudom beállítani! Folyamatosan 0:00 van rajta és 1997.01.01 pedig 1999-es az autó :-)

Egyedül a hőfokot mutatja jól!

Lehet ezzel kezdeni valamit?

Link to comment
Megosztás:

Ha már ez a téma nekem az a problémám ezzel a kijelzővel, hogy sem a dátumot sem az időt nem tudom beállítani! Folyamatosan 0:00 van rajta és 1997.01.01 pedig 1999-es az autó :-)

Egyedül a hőfokot mutatja jól!

Lehet ezzel kezdeni valamit?

Mi az, hogy nem tudod beállitani? Nem reagál a gombokra? Hosszan kell nyomni, mig el nem kezd villogni, utána lehet beállitani.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Auto: astra g caravan 1.4 2002

A kocsi üzemmeleg állapotba elkezd remegni, majd lefullad. És kiírja a hütőrendszer hibát, az ami sárga kis négyzet benne egy csillag vagy mi. A kocsi 2. 3. indítozásra indul be csak, majd újra megy kb 50 km is. A kérdés mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Újra elkezdett csöpögni a hűtőm. Nem veszélyes a dolog, mert kb. egy öt centis folt van alatta reggelente a garázsban. Minden évben ez van, ha beáll a hidegebb idő, de utána meggyógyul magától. Ha szemben állok a verdával akk a hűtő bal alsó sarka cseppen.

Van ott valami tömítés, amit cserélni kéne?

Nem gáz a dolog, csak bántja a csőröm, ha valami nem kóser.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Korábban írtam a fűtéssel kapcsolatban és igen a termosztát csere oldotta meg a hibát.

Most már tökéletes a fűtés és végre a vízüzem mutató is szépen felmegy 86-fokig-kb...

A kis LCD-kijelzőt is sikerült megjavítani bár az szívás volt keményen, mire sikerült kioperálni a középkonzolból, pedig csak egy kis izzó volt kiégve.

Szóval mint új Opel Astra G taulaj, köszönöm a segítségeteket.

Mint új fórumozó igérem, hogy az autó tapasztalásával és a fórumon kapott tapasztalatokkal fogom majd segíteni mindazokat akiknek ilyen autójuk van!

Link to comment
Megosztás:

Még egy problémám lenne,mégpedig az,hogy csak a vezető oldali hangszóró szól(magas,mély).

A többi: anyós felőli,és hátul mindkét oldalt egyik sem szól :icon11:

Mi lehet a probléma?

Hülye kérdés: nem a balance/panoráma van elállítva?

Tehát csak balra és előre van állítva minden...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.