Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Enyémbe hétvégén lett cserélve az olaj, és szűrő cserével is 3L ment bele. Mondta is barátom, hogy ez így fura neki, de szinten van. Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy vezetőfelőli biztonsági övet miért nem húzza vissza magától? Mindig rásegítek neki, csak így tudja behúzni.

A pontos mennyiséget én sem tudom, de 3 l nekem is mindig határozottan belemegy, utána nézem a szintet. Nálaam kb 4 dl tölthető még bele. Attól függ menyire sikerül lefolyatni. Kicsi mindig maradni fog a motorban.... Az övről a Totálcar.hu-n én is azt olvastam, hogy az autók jelentős részénél azért nem megy vissza, mert koszos (még, ha nem is látszik annak). Ritkán van csak műszaki baja, mivel egy biztonsági ezköz, ezért nem nyagdák az alkatrészei.

Link to comment
Megosztás:

A pontos mennyiséget én sem tudom, de 3 l nekem is mindig határozottan belemegy, utána nézem a szintet. Nálaam kb 4 dl tölthető még bele. Attól függ menyire sikerül lefolyatni. Kicsi mindig maradni fog a motorban.... Az övről a Totálcar.hu-n én is azt olvastam, hogy az autók jelentős részénél azért nem megy vissza, mert koszos (még, ha nem is látszik annak). Ritkán van csak műszaki baja, mivel egy biztonsági ezköz, ezért nem nyagdák az alkatrészei.

És amikor a 4dl-t beletöltöd, meddig ér a nívópálcán?

Link to comment
Megosztás:

És amikor a 4dl-t beletöltöd, meddig ér a nívópálcán?

Maxig töltöm. A 4 dl. csak tipp. kb 3 l-t beleborítok, ezzel biztosan valahova min-és max közé esik a szint. Utána használatba veszem az autót. Gyári leírás szerint üzemmelegen kell ellenőrizni a szintet, leállítást követően minimum 5 percet várva. Úgy szoktam megnézni, a szintet, hogy mikor hoszabb útról hazaérkezem és tényleg üzemmeleg a motor, leállítóm, kihúzom a nivó pálcát és kb. 10 perc után, mikor lefolyt viszadugom ellenőrizni. Ha kell bele akor teszek egy kicsit, és így szép lassan beáll a maxra (kb egy hónap). Szerintem ez kb 4 dl lehet, de sosem mértem. Azonnal sosem próbálom maxra tenni, mert zavarna a túltöltés, leereszteni meg kicsit nyűgös, min és max között meg úgy sem lesz baja.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki cserélt már termosztátot (X14XE) meg tudná mondani hogy hányas krova fej kell a kiszereléséhez? Ha jól sejtem, akkor 6-os kellhet, de sajnos nekem csak hatlap fejű krovám van, ezért szeretnék vásárolni egy csillag fejű krovát, mert gondolom az kell!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki cserélt már termosztátot (X14XE) meg tudná mondani hogy hányas krova fej kell a kiszereléséhez? Ha jól sejtem, akkor 6-os kellhet, de sajnos nekem csak hatlap fejű krovám van, ezért szeretnék vásárolni egy csillag fejű krovát, mert gondolom az kell!?

A kocsi elején a klíma hűtőt fogja egy ugyanolyan csavar, próbáld meg azt kitekerni a 6-os kulccsal. Nekem sikerült, nem kellett külön e-torxot vennem a termosztát cseréhez (Z14XE). Ha nem klímás a kocsid, akkor próbáld meg az egyik csavarját a termosztátnak, amihez könnyebb hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

A kollégám autója (Z14XE) P0400 és P0136 hibakódot dob. Magát a hibakódot tudom, hogy mit jelent, inkább a megoldás érdekelne!

Lambdaszondára gyanakszom.

P0136 Lambdaszonda áramkör meghibásodás (1.hengersor 2.szonda)

P0400 Kipufogógáz visszavezetés áramlás

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este csináltam 2 videót, van egy kis zakatoló hangja a masinának. Olajcsere előtt állok. Z14XEP 102e km, évjárat 2006, olajcserén kívül még nem volt a motorhoz nyúlva. Vélemény?

https://www.youtube.com/watch?v=xLWyZPFzXhM

https://www.youtube.com/watch?v=QBN0wedrnUs

Videón nekem is kattog. :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=4rQpbS6u0Js&feature=youtu.be hideg

https://www.youtube.com/watch?v=qpg6KHkrITo&feature=youtu.be meleg.

Shell V-power nitro, Magnatec C3 8e km van az olajban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Videón nekem is kattog. :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=4rQpbS6u0Js&feature=youtu.be hideg

https://www.youtube.com/watch?v=qpg6KHkrITo&feature=youtu.be meleg.

Shell V-power nitro, Magnatec C3 8e km van az olajban.

Köszi, ez megnyugtató! :D

Előbb linkelted a meleget, aztán a hideget amúgy. Én megrendeltem ma a Castrol Edge Titanium FST 0w30 olajat, kíváncsi vagyok milyen lesz vele. Nem volt még benne soha 0W30 vagy 40-es olaj és 102e km van benne.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez megnyugtató! :D

Előbb linkelted a meleget, aztán a hideget amúgy. Én megrendeltem ma a Castrol Edge Titanium FST 0w30 olajat, kíváncsi vagyok milyen lesz vele. Nem volt még benne soha 0W30 vagy 40-es olaj és 102e km van benne.

Uupszssz, Tényleg, Én maradok az 5w40él, de kipróbálom a Titaniumot. C3 is jó, nem eszi az olajat, én is megyek vele, meg pályázok, ott 120 átlag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este csináltam 2 videót, van egy kis zakatoló hangja a masinának. Olajcsere előtt állok. Z14XEP 102e km, évjárat 2006, olajcserén kívül még nem volt a motorhoz nyúlva. Vélemény?

https://www.youtube.com/watch?v=xLWyZPFzXhM

https://www.youtube.com/watch?v=QBN0wedrnUs

Ha megnyugtat, az enyémnek is ugyanilyen a hangja. Szerelő azt mondta, ez a vezérműlánc hangja hidegen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kocsi elején a klíma hűtőt fogja egy ugyanolyan csavar, próbáld meg azt kitekerni a 6-os kulccsal. Nekem sikerült, nem kellett külön e-torxot vennem a termosztát cseréhez (Z14XE). Ha nem klímás a kocsid, akkor próbáld meg az egyik csavarját a termosztátnak, amihez könnyebb hozzáférni.

Nem klímás. Köszi, kipróbálom!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, gyújtáskapcsoló melyik része érzékeli hogy bent van e a kulcs? Problémám a következő: pár hete a magnóm tized másodpercekre ki-ki kapcsolt ezt rendszertelenül csinálta. Volt hogy menet közben,volt hogy álló helyzetben. A szaki aki berakta a magnót mondta, hogy a gyújtáskapcsolóval van a gond,mikor elmentem hozzá,megmozgatta a kulcsot a kapcsolóban és szintén a fent említett jelenség volt. Most "fixen" van bekötve a magnó csak így kényelmetlen mindig ki-be kapcsolni. A gyújtáskapcsoló fél éve lett javítva szorulás miatt/nem fordult el a kulcs, két hete szintén javítani kellett a tengely vége tört el ami mozgatja az elektronikus részt/ Lehet vele valamit csinálni, vagy csak a gyújtáskapcsoló csere segítene szerintetek? Véleményeket,tanácsokat előre is köszönöm!!!! :icon1:

Még annyi előtte egy sony magnó volt bent azzal nem csinálta, kicseréltem blaupunktra ezután kezdte el. A blau nem jött be most két hét mulva cserélem jvc-re, elképzelhető hogy fejegység függő is lehet a dolog/valamelyik talán érzékenyebb pillanatnyi feszültség kimaradásra/ vagy csak véletlen egybeesés lehet? :huh:

Erre valakinek valami ötlet? Valaki járt már így? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Hm... 3x1L-t simán benyelt, a negyedikből kb 3-4dl és úgy lett max jelzésen. Ti nem középre állítottátok be a szintet?

A "szinten van" nem tudom mit jelent Bálint barátom esetében, de holnap már meglesem, én is csodálkoztam kicsit, hogy 3 lityi ment bele csak. De ha jól sejtem középen van szinten, ha nem akkor félrevezettek :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy x20xer astra opc 1 alapjárati hibára keresünk megoldást jóideje. A tünet a következő: Bármilyen motor hőfok mellett, váltás előtt, mikor kinyomom a kuplungot, először a fordulatszám felfele megy 200 250 rpm-et majd utána esik le. Mondanom se kell, igen fura így váltani. Ha üzem meleg a motor és alapjáraton csak kicsit hozzáérek a pedálhoz, felpörög kb 1200-ra és ott is tartja egy darabig, majd leesik a normális 1000-re. Ha üresbe kb 3000 3500 ig elforgatom, majd elveszem a gázt lassan esik vissza, majd 1500 nál megáll, tartja 2 3 másodpercig majd hirtelen bezuhan a normális 1000-re. Ha bekapcsolom a klímát , 4 5 6 másodpercig is tartja 1500-as rpm-en. Alapjárati motort kitakarítottuk, semmi változás.

UI: Azt elfelejtettem mondani, hogy ha kb 4 , 4,5 K rpm-nél nyomom ki a kuplungot, akkor már nem megy feljebb, onnan normálisan leesik, de ez nem járható út. Illetve legutóbb dugóban állva araszolva, kis gázra azonnal felment 1500-ra és ott tartotta majd leesett.

x20xer 160 ps 167K km

Köszönöm előre is, hogy elgondolkodtok a problémámon!

10173817_10203912613676543_6637735909283

Valszeg megkopott az alapjárati motor tengelye... Érdemes lenne egy bontottal próbálkozni, c18xe, x18xe, x20xev is jó bele.
Link to comment
Megosztás:

Hú, most megijesztettél, ez a hidrotőke hang milyen veszélyekkel jár, azonkívül, hogy csúnya a hangja? Okozhatta ezt nálam a túltöltött olajjal való közlekedés?

Nem hinném, inkább kopás azt hiszem. De nekem se mindig ilyen, nem tudom h mitől függ, pedig nem hajtom, igaz csak hideg időben van ilyen hangja, ma mondjuk nem hallottam.

Link to comment
Megosztás:

Szóba került itt hidegen a zajosság...

Ma reggel -3 fok volt.

Már járt a motor, és amíg kapartam a jeget az üvegről, olyan csendes volt, hogy azt hittem leállt :)

Közelebb kellett hajolnom a motorháztetőhöz, hogy halljam jár-e a motor :D

És járt... :)

(0W40 Egde)

Persze ez nem láncos motor...

A kollégám autója (Z14XE) P0400 és P0136 hibakódot dob. Magát a hibakódot tudom, hogy mit jelent, inkább a megoldás érdekelne!

Lambdaszondára gyanakszom.

P0136 Lambdaszonda áramkör meghibásodás (1.hengersor 2.szonda)

P0400 Kipufogógáz visszavezetés áramlás

Köszönöm a segítséget!

Nézzétek meg ODB-vel a szondát...

A kettes szonda az a katalizátor utáni, annak mindig alacsony értéket kellene mutatni (szegény keverék).

Esetleg ha meg ODB-zitek, csinálhatnátok nekem egy ilyen grafikont az egyes szondáról is :D

https://lh6.googleusercontent.com/-j7TWFitGMKA/VFDe8Yx8FFI/AAAAAAAAFyg/D78oo2DW6c0/s1152/Screenshot%25202014-09-23%252016.22.41.png

Kíváncsi lennék az enyémmel összehasonlítva milyen, mert az enyém a grafikon alapján lomhának tűnik.

Ez egy Z16XE grafikonja...

Hány km van a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.