Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én Filtron szűrőt szoktam venni az mindig könnyen belemegy a helyére. Érdekes hogy delphi rendszered van, pár hónap a különbség a kocsink között és nekem behr rendszerű <_<

Szaisztok!

Nah a másodikat már sikerült betennem épségben a helyére.. Elég keserves volt így is.

Ilyen hülye megoldást! :-)

Köszi a javaslatokat!

Link to comment
Megosztás:

Voltam egy szakinál, aki megmérte a környezetvédelmi értékeket. CO alapjáraton 0,15%, fordulaton 0,32%. Szerinte, az összes paramétert figyelembe véve nem a katalizátor. Nagyon jó HC értékeket produkált az autó. Tipp: inkább az 1-es lambdaszonda.

Kérdés: a lambdaszondát hogy lehet lehet kicserélni? Milyen célszerszámmal? Mert a csatlakozó miatt kérdés, hogy megy rá a csillagkulcs.

Lambda szondát ezzel csavartam ki.

https://alkatreszek.hu/cikkkepek/termekcsoport/jw/ai010033_jw_jonnesway_oxigen_szenzor_kiszedo_22mm_jonnesway---ai010033.jpg

így néz ki kiszerelve (tiszta korom)

http://kepfeltoltes.hu/150218/IMG_5929_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Katalizátorról nem tudtam jó képet csinálni, de átlátok a hálón, nem látszik semmi lerakódás. Holnap érkezik az új szonda, majd kiderül mennyit segített.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Ez csak abban az esetben igaz, ha bher rendszerü a fütés. Mert ha delphi akkor bizony bontani kell, s márkatársunk cibálhatja a fokozatszabályozot. Tehát csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel.

ha megnézed az Úr adatlapját twinport a kocsi :D ,és tudomásom szerint bher rendszerü.ezért javasoltam amit le irtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tanácsot kérnék tőletek. Tegnap este jöttem haza (-2 fok) és megálltam 10-15 percre de a motor járt. Már üzemi hőmérsékleten volt (nálam ez kb 80-83 fok) a motor szóval elvileg úgy szokott lenni hogy a víz el kezd felfelé kúszni egyhelyben, igaz? Na nekem ez nem történt meg, maradt azon a 80-85 fokon. Ez így normális a külső hőmérsékletet tekintve álló helyzetben 10 perc után vagy gyanakodjak a termosztátra? Fűtés amúgy 1 km után már megindul szépen, üzemi hőmérsékletet kb 8 km után éri el.

Előre is köszönöm nektek :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Normálisan hangzik.

Télen nem igazán kezd el felfelé kúszni, (nekem nyáron sem, mivel újszerű a hűtőrendszer, karbantartom rendszeresen cserélem a folyadékot minőségi hozzávalóval) mert hideg van, és ahogy melegszik a motor, nyit a termosztát és a hidegben azonnal leadja a hőt a hűtő. Kánikulában elképzelhető hogy felkúszik a hőmérséklet jelző, mert szerencsétlen hűtő nem tud olyan hatékonyan hőt cserélni.

Módosítva : merenyi85
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első lámpák cseréjével kapcsolatban érdeklődnék, hogy valaki használ e utángyártott (pl: TYC, Depo ) lámpákat?

Mivel jóval olcsóbb mint egy Hella ezért elsősorban ilyenben gondolkodok, csak nem tudom, hogy ez a minőségükön mennyire látszik.

Gondolok olyanra, hogy ezek nem kezdenek el hamar besárgulni?

Valamint nézegettem lámpákat, de van ahol nem tudom, hogy mit takar az árkülönbség:

PL:

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_jobb_fekete_tyc_tyc?cikkkod=FSZ205487182#.VOXXwCw0dKQ

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_tyc?cikkkod=20-5487-18-2|SZ#.VOXXtyw0dKQ

mindkettő TYC, nekem egyformának tűnnek, de mégis más áron vannak.

Ha valaki használ ilyet, ossza meg, hogy mik a tapasztalatai.

Előre is köszönöm

Üdv

Norbi

Módosítva : norbee80
Link to comment
Megosztás:

Udv. Par napja radugtam az obd kutyumet es a mar megszokott EGR hiba mellet bejott a p0335, ami ugye fotengej helyzet jelado. Az auton nem tapasztalok semmi kulonoset csak gyujtaskor nem mozdul meg a fordulatszam mero, de pocre beindul a motor. Csereljem a jeladot? Mik lehetnek meg a tovabi gondok?

Link to comment
Megosztás:

Udv. Par napja radugtam az obd kutyumet es a mar megszokott EGR hiba mellet bejott a p0335, ami ugye fotengej helyzet jelado. Az auton nem tapasztalok semmi kulonoset csak gyujtaskor nem mozdul meg a fordulatszam mero, de pocre beindul a motor. Csereljem a jeladot? Mik lehetnek meg a tovabi gondok?

Szia!

Nekem két hete volt problémám a főtengely holtpont jeladómmal annyi hogy az én autóm 1.7 Ytd de a tünet az volt , hogy gyorsítottál az autóval akkor kirakta a villáskulcsot és berángatott az autó aztán kis idővel (1-2 KM) kigyorsításkor leállította az autót és nem is tudtam csak 10 mp el késöbb ujraindítani hosszas köszörülés után majd megismételte a jelenséget viszont alapjáraton járt az autó hibátlanul ezután így inkább nem is mentem vele tovább hanem hazahuzattam magam a cimbimmel és kicseréltük. 12500 Ft volt kedvezménnyel az új jeladó viszont egy nagyon vékonykezű ember kell akinek odafér a keze, hogy kicsavarja az egy darab 10mm-es kis csavart ami tartja a jeladót.

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

norbee80, on 19 Feb 2015 - 1:37 PM, said:

Sziasztok!

Első lámpák cseréjével kapcsolatban érdeklődnék, hogy valaki használ e utángyártott (pl: TYC, Depo ) lámpákat?

Mivel jóval olcsóbb mint egy Hella ezért elsősorban ilyenben gondolkodok, csak nem tudom, hogy ez a minőségükön mennyire látszik.

Gondolok olyanra, hogy ezek nem kezdenek el hamar besárgulni?

Valamint nézegettem lámpákat, de van ahol nem tudom, hogy mit takar az árkülönbség:

PL:

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_h7_hb3_jobb_fekete_tyc_tyc?cikkkod=FSZ205487182#.VOXXwCw0dKQ

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_tyc?cikkkod=20-5487-18-2|SZ#.VOXXtyw0dKQ

mindkettő TYC, nekem egyformának tűnnek, de mégis más áron vannak.

Ha valaki használ ilyet, ossza meg, hogy mik a tapasztalatai.

Előre is köszönöm

Üdv

Norbi

Nekem ilyenem van. Kicsit sorjás volt, levakargattam, különösebb gond nincs vele. Sikerült beállítani, világít is egész jól, bár foltosan. Az árát szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

Normálisan hangzik.

Télen nem igazán kezd el felfelé kúszni, (nekem nyáron sem, mivel újszerű a hűtőrendszer, karbantartom rendszeresen cserélem a folyadékot minőségi hozzávalóval) mert hideg van, és ahogy melegszik a motor, nyit a termosztát és a hidegben azonnal leadja a hőt a hűtő. Kánikulában elképzelhető hogy felkúszik a hőmérséklet jelző, mert szerencsétlen hűtő nem tud olyan hatékonyan hőt cserélni.

Köszönöm a válaszod, akkor nem tulajdonítok neki gondot egyelőre, majd melegebb időben meglátjuk mit produkál, mondjuk gondom nincs vele, szoval akkor marad így, csak gondoltam kérek egy kis megerősítést a dologra. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyenem van. Kicsit sorjás volt, levakargattam, különösebb gond nincs vele. Sikerült beállítani, világít is egész jól, bár foltosan. Az árát szerintem megéri.

5-6 éve Hondához vettem Depo lámpát, azzal nem volt gondom, ezért gondoltam, hogy annyira nem lehet rossz.

A besárgult lámpánál biztos jobban világít és persze jobban fog mutatni.

Azt nem tudod véletlenül, hogy a linkelt 2db lámpa közt mi a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod, akkor nem tulajdonítok neki gondot egyelőre, majd melegebb időben meglátjuk mit produkál, mondjuk gondom nincs vele, szoval akkor marad így, csak gondoltam kérek egy kis megerősítést a dologra. :)

Ha nem hűl vissza (nem megy a mutató 80 közelébe, vagy az alá), akkor elvileg nincs gond a termosztáttal. Ezt hosszabb motorfékes szakasz után tudod a legjobban tesztelni, ilyen hidegben nem lesz nehéz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5-6 éve Hondához vettem Depo lámpát, azzal nem volt gondom, ezért gondoltam, hogy annyira nem lehet rossz.

A besárgult lámpánál biztos jobban világít és persze jobban fog mutatni.

Azt nem tudod véletlenül, hogy a linkelt 2db lámpa közt mi a különbség?

Semmi különbség nincs közte.Az egyikre 18% kedvezményt írt a másikra 25-öt.Hívd fel őket,majd megmondják melyik van.Néha olyan előfordul,hogy nem egy árban van a bal meg a jobb oldal.Lehet itt is ez van,bár a cikkszámuk egyforma.Inkább TYC-et vegyél mint Depo-t egy fokkal jobb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha nem hűl vissza (nem megy a mutató 80 közelébe, vagy az alá), akkor elvileg nincs gond a termosztáttal. Ezt hosszabb motorfékes szakasz után tudod a legjobban tesztelni, ilyen hidegben nem lesz nehéz.

Alá, sőt visszafelé menni nem láttam soha pedig már figyelgetem egy pár hónapja miután itt elég sokat oldalakon keresztül hirtelen elég sokaknak lett termosztát problémája és csak a tegnapi felvetette bennem a kérdést hogy ugye menetszél hűtése nélkül nnem kéne felfelé mennie annak a víznek, de valóban igaz hogy hidegek az éccakák :) Viszont ezt a motorfékes dolgot holnapi nap folyamán ki fogom próbálni de nem rémlik hogy ment volna visszafelé motorféknél vagy amúgy egyáltalán. olyan 82 körül van (mutató szerint, műszerrel nem lett mérve, nincs ilyenem) nekem ahol megáll, 82-85 között a mutató ránézésre. Köszönöm Neked is! :)

Link to comment
Megosztás:

Lambda szondát ezzel csavartam ki.

https://alkatreszek.hu/cikkkepek/termekcsoport/jw/ai010033_jw_jonnesway_oxigen_szenzor_kiszedo_22mm_jonnesway---ai010033.jpg

így néz ki kiszerelve (tiszta korom)

http://kepfeltoltes.hu/150218/IMG_5929_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Katalizátorról nem tudtam jó képet csinálni, de átlátok a hálón, nem látszik semmi lerakódás. Holnap érkezik az új szonda, majd kiderül mennyit segített.

Új szonda: https://plus.google.com/u/0/photos/111846111859141765412/albums/6117614272950893361

CO alapjáraton: 0,06%, emelt fordulaton 0,14%

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv irtam már ide a fórumra aproblémámról de eddig nem oldódott meg csak nőtt már ott tartok hogy melegen egyáltalán nem indul nem is temteker müszerfal viszajelez ahogy kell de ennyi ha valaki tud megoldást azt megköszönném.

Ebben az esetben megkéne keresni egy szerelőt,aki segíthet a probléma megoldásában

tanácsokat tudunk és adunk is szívesen,de megjavítani a távolból nem fogjuk tudni az autódat :icon1:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Új szonda: https://plus.google.com/u/0/photos/111846111859141765412/albums/6117614272950893361

CO alapjáraton: 0,06%, emelt fordulaton 0,14%

Nekem legutóbb 0,13 és 0,18%.

Szintén Z14XE, megvakult EGR-el :)

Egyébként már egy ideje gyanakszom a lambdára, hogy be van lassulva...

Mennyi volt a szonda?

Csatlakozós, vagy univerzális?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Nekem legutóbb 0,13 és 0,18%.

Szintén Z14XE, megvakult EGR-el :)

Egyébként már egy ideje gyanakszom a lambdára, hogy be van lassulva...

Mennyi volt a szonda?

Csatlakozós, vagy univerzális?

Amit linkeltem GM "gyári" (Bosch készíti), 33e Cromaxból. Nálam sincs EGR (2004-es gép). A vicc amúgy az, hogy ahová vittem, ott rendeleti értékkel jönnek, ami emelt fordulaton 0,2 % CO-t jelent. Azonban:

"gyári érték: a gyártómű által az adott típusra meghatározott, gyári adatforrásból, javítási könyvből, karbantartási utasításból

származó emissziós és diagnosztikai érték;"

"járművek környezetvédelmi felülvizsgálata során a kipufogógáz szennyezőanyag tartalmának megengedett legnagyobb mértéke, valamint a szabályozott keverékképzésű motorok légviszonyára vonatkozó követelmény a - tűrésmezővel értelmezett - gyári értéket nem haladhatja meg. Gyári érték hiányában a megengedett érték az e rendelet 2. mellékletében meghatározott érték."

tehát a rendeleti: 2002. június 30-a után gyártott 0,2%

gyári érték: 0,3%

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv irtam már ide a fórumra aproblémámról de eddig nem oldódott meg csak nőtt már ott tartok hogy melegen egyáltalán nem indul nem is temteker müszerfal viszajelez ahogy kell de ennyi ha valaki tud megoldást azt megköszönném.

Na, hogy én ebből semmit sem értettem, az biztos!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem lesz aki tud segíteni.

9év után megadta magát a gyári Gm aksim (12V 55 ah 250A)1.4 es classic 2 Twinport az autó. Vettem bele 1 varta silver dynamic aksit (12v 52 Ah 520A)Az előírásszerű beszerelést követően az autót indítottam és a motorvezérlő elektronika kontroll lámpája folyamatosan ég,holott korábban nem volt vele probléma. (villogás nincs folyamatosan jelez)van valakinek ötlete mi lehet a baj? Lehet így járni vele vagy vigyem szervízbe? Mi okozhatja a problémát? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem lesz aki tud segíteni.

9év után megadta magát a gyári Gm aksim (12V 55 ah 250A)1.4 es classic 2 Twinport az autó. Vettem bele 1 varta silver dynamic aksit (12v 52 Ah 520A)Az előírásszerű beszerelést követően az autót indítottam és a motorvezérlő elektronika kontroll lámpája folyamatosan ég,holott korábban nem volt vele probléma. (villogás nincs folyamatosan jelez)van valakinek ötlete mi lehet a baj? Lehet így járni vele vagy vigyem szervízbe? Mi okozhatja a problémát? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ki kellene villogtatni,hogy mi a hibakód

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.