Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kilyukadt egy vízcsövem, kicserélték, azóta rendszeresen ellenőrzöm a hűtőfolyadékszintet. Néhány hete/hónapja feltűnt, hogy

a szint folyamatosan csökken (nem nagy mértékben, úgy kb. 1000 km-enként 2-3 mm a tartályból). Ekkor jelre állítom újra, kell bele egy "kortynyi".

De idegesít, mert sehol nem látok szivárgást, alátettem éjszakára papírt, semmi nem látszik.

Gondolom nem vészes ez a fogyás, de nem értem hová tűnik el. A mérést mindig azonos körülmények és helyen végzem, úgy tűnik tuti fogy.

Olajat nem eszi, nem habosodik stb...

Hová tűnt Damon Hill?

Köszi a válaszokat...

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kilyukadt egy vízcsövem, kicserélték, azóta rendszeresen ellenőrzöm a hűtőfolyadékszintet. Néhány hete/hónapja feltűnt, hogy

a szint folyamatosan csökken (nem nagy mértékben, úgy kb. 1000 km-enként 2-3 mm a tartályból). Ekkor jelre állítom újra, kell bele egy "kortynyi".

De idegesít, mert sehol nem látok szivárgást, alátettem éjszakára papírt, semmi nem látszik.

Gondolom nem vészes ez a fogyás, de nem értem hová tűnik el. A mérést mindig azonos körülmények és helyen végzem, úgy tűnik tuti fogy.

Olajat nem eszi, nem habosodik stb...

Hová tűnt Damon Hill?

Köszi a válaszokat...

Link to comment
Megosztás:

ti nem érzitek úgy hogy túl könnyű a kocsi orra? amikor esik az eső és próbálok kilőni olyan kereszteződésekben ahol nagyon nehéz kikanyarodni a forgalom miatt (pest), néha úgy elkapar hogy csak lesek. egy fele akkora kocsit hajtottam eddig, azzal nem volt ilyen probléma.

hogy témában is legyek: műszerfalvilágítás elment, bizti vszeg rendben egyszer szerelő már nézegette, mennyibe kostálhat ezt megcsináltatni (pl műszerfal le fel munkadíj)? illetve volt egy figyelmeztető hang ha égve hagytam a lámpát, ez mostanában megszűnt... :(

Link to comment
Megosztás:

ti nem érzitek úgy hogy túl könnyű a kocsi orra? amikor esik az eső és próbálok kilőni olyan kereszteződésekben ahol nagyon nehéz kikanyarodni a forgalom miatt (pest), néha úgy elkapar hogy csak lesek. egy fele akkora kocsit hajtottam eddig, azzal nem volt ilyen probléma.

hogy témában is legyek: műszerfalvilágítás elment, bizti vszeg rendben egyszer szerelő már nézegette, mennyibe kostálhat ezt megcsináltatni (pl műszerfal le fel munkadíj)? illetve volt egy figyelmeztető hang ha égve hagytam a lámpát, ez mostanában megszűnt... :(

Hát....induláskor eleve hátrakerül a súlypont kanyarodáskor meg az külső oldalra, a másik kerék fog elpörögni amelyiken kisebb a terhelés. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát....induláskor eleve hátrakerül a súlypont kanyarodáskor meg az külső oldalra, a másik kerék fog elpörögni amelyiken kisebb a terhelés. :icon1:

jah ha jobban belegondolok enyhén felfelé emelkedett az út ahol így jártam, de a másik autóm ami egy kis görcs az nem viselkedett így ugyanott. annál tényleg akarni kellett ha ki akartad pörgetni elöl, max nyikkant alattam a g astra meg simán kipörög ahol a másik nem.

Link to comment
Megosztás:

ti nem érzitek úgy hogy túl könnyű a kocsi orra? amikor esik az eső és próbálok kilőni olyan kereszteződésekben ahol nagyon nehéz kikanyarodni a forgalom miatt (pest), néha úgy elkapar hogy csak lesek. egy fele akkora kocsit hajtottam eddig, azzal nem volt ilyen probléma.

hogy témában is legyek: műszerfalvilágítás elment, bizti vszeg rendben egyszer szerelő már nézegette, mennyibe kostálhat ezt megcsináltatni (pl műszerfal le fel munkadíj)? illetve volt egy figyelmeztető hang ha égve hagytam a lámpát, ez mostanában megszűnt... :(

Simán ellenőrizheted otthon.

Itt van egy leírás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kocsimosás és tankolás után nemsokkal, bevillant a villáskulcsos szervízlámpám. A kocsi működésében semmi gyanúsat nem tapasztaltam, ment rendesen mint mindig. A biztonság kedvéért azért megálltam és újraindítottam a gépet, de a szervízlámpa már nem villant fel újra. Otthon kiolvastam a hibakódot:1526. Ez valami fojtószelep hiba? Mit javasoltok?

Köszi szépen!

Asra classic II 1.4XEP 2007.10-105000 km

Módosítva : zolinho
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy évvel ezelőtt kilyukadt egy vízcsövem, kicserélték, azóta rendszeresen ellenőrzöm a hűtőfolyadékszintet. Néhány hete/hónapja feltűnt, hogy

a szint folyamatosan csökken (nem nagy mértékben, úgy kb. 1000 km-enként 2-3 mm a tartályból). Ekkor jelre állítom újra, kell bele egy "kortynyi".

De idegesít, mert sehol nem látok szivárgást, alátettem éjszakára papírt, semmi nem látszik.

Gondolom nem vészes ez a fogyás, de nem értem hová tűnik el. A mérést mindig azonos körülmények és helyen végzem, úgy tűnik tuti fogy.

Olajat nem eszi, nem habosodik stb...

Hová tűnt Damon Hill?

Köszi a válaszokat...

Megvan a rohadék. Vízpumpa csatlakozócsonk a műanyag. Most hogy már letörött, már látom a szivárgást:))))

Fém alkatrész ma érkezik, szerencse hogy nem menet közben szállt él. Sajnos nem cseréltem ki, pedig már többször

olvastam hogy másnál is hasonló történt.

Valami ötlet, hogy a beletört menetes részt hogy lehet kibányászni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.7 cdti opel astrám nem indul. Kb.tavaly nyár óta,hol indult egyból, hol csak gázadással, utóbbi időbe csak gázadással.Tekeri az öninditó,de nem röffen be. Nincs hibakód,diagnosztika szerint minden rendbe. Szerelő szerint belevegősödik a rendszer. Kicserélte az üzemanyagszűrőházat,egy hétig pöccre indult. Utána megint kezdődött előről minden, hogy csak gázadással, majd most már sehogy sem indul,csak hidegindító sprayvel. Valami ötlet? Mi lehet a baja? Ha beindul akkor viszont szépen jár a motor, jól húz megy rendesen.

Link to comment
Megosztás:

jah ha jobban belegondolok enyhén felfelé emelkedett az út ahol így jártam, de a másik autóm ami egy kis görcs az nem viselkedett így ugyanott. annál tényleg akarni kellett ha ki akartad pörgetni elöl, max nyikkant alattam a g astra meg simán kipörög ahol a másik nem.

Esős időben persze h elpörög. Meg függ a gumik minőségétől is. Cégnél a bérelt kocsin ha akarom ha nem elpörög mert egy fos a gumi ami rajta van. Nem csoda h vizen csúsztam koppanásig.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A gyári rugóimat leszeretném cserélni valami kisebbre: magyarán kissé leakarom ültetni a gépegységet!

Mindennapi használatban van az autó,szóval csomag is lesz bent + a magyar utak minősége,és centizni sem akarok egy esetleges fekvőrendőrnél vagy egy meredekebb feljárónál!

Ki mekkorát ajánlana előre-hátra és milyent?

Előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

T flali!

"... hogy lehet kibányászni? ..."

Intelligencia, hozzáértés.

T. Mantec !

Köszönöm a szokásos, lényegretörő, problémát megoldó intelligens válaszodat!

A semmitmondó hozzászólásokban a legjobb vagy. Idézzél még valamit a szabványokból is hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T. Mantec !

Köszönöm a szokásos, lényegretörő, problémát megoldó intelligens válaszodat!

A semmitmondó hozzászólásokban a legjobb vagy. Idézzél még valamit a szabványokból is hozzá.

Ott a pont flali-nál

Általában az emberek ide segítségért jönnek, és 99%-ban kapnak is! A maradék 1% pedig Mantec szintű "segítségnyújtás", de nem kell az ilyen hozzászólásokkal foglalkozni mert a többiek nagOn jó arcok és segîtőkészek

Link to comment
Megosztás:

T flali, padamisi!

Ha nem volt érthető a ráutaló magatartás:

E a feladat megoldásához kevés csak az ambíció.[/

Köszi szépen, az unintelligens szerelőm már megoldotta a beletört menet " kibányászását".

Pedig nem olvasta a remek hozzászólásodat, sőt új M10-es menetet is kellett metszetnie. Majd még mesélek Rólad neki, idézek majd néhány szakmai szösszenetet Tőled.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én gyártattam rozsdamentesből az öcsém autójára.

El volt törve és valami ragasztóval volt oda ragasztva.

Megkeresem a rajzot a hétvégén, ha még nem késő.

Szerintem megvan valahol.

Köszönöm előre is, de találtam csatlakozó idomot(RC520 könyökcsavarzat és bele:RC34 tömlőcsonkot) amit már be is építettem. Menetrögzítővel szereltem össze, idáig szivárgást nem tapasztaltam. Viszont amikor szétszereltem a termosztátot, akkor észre vettem, hogy a kis peremen rárakódott anyag miatt nem tud lezárni teljesen. Eltávolítottam, és most azt veszem észre, hogy indítás után nem sokkal, kb (1perc) már meleg levegőt fúj a fűtő ventilátor. Idáig mennem kellett legalább 4 kilométert, most csak kiállok az udvarról és meleget fúj! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A gyári rugóimat leszeretném cserélni valami kisebbre: magyarán kissé leakarom ültetni a gépegységet!

Mindennapi használatban van az autó,szóval csomag is lesz bent + a magyar utak minősége,és centizni sem akarok egy esetleges fekvőrendőrnél vagy egy meredekebb feljárónál!

Ki mekkorát ajánlana előre-hátra és milyent?

Előre is köszönöm! :)

35-40mm-es ültetőrugókat vegyél szerintem, ahhoz még nem kell gátlót cserélni. FK-t próbáltam, nem ajánlom, nagyon kemény. TA-tech, vagy Vogtland esetleg.
Link to comment
Megosztás:

Megvan a rohadék. Vízpumpa csatlakozócsonk a műanyag. Most hogy már letörött, már látom a szivárgást:))))

Fém alkatrész ma érkezik, szerencse hogy nem menet közben szállt él. Sajnos nem cseréltem ki, pedig már többször

olvastam hogy másnál is hasonló történt.

Valami ötlet, hogy a beletört menetes részt hogy lehet kibányászni?

küldj egy e-mailt címet és küldök képet meg leirást hozzá. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

küldj egy e-mailt címet és küldök képet meg leirást hozzá. :icon1:

Köszönöm szépen, küldöm a címet.

Na, így működik a normális, "intelligens" fórumozás, hozzászólás.

Hála istennek a többség így gondolkodik itt is.

Egyébként egy másik opelfórumon már megtaláltam Imy bejegyzését,

aki szintén készségesen felajánlotta valakinek a segítségét.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A gyári rugóimat leszeretném cserélni valami kisebbre: magyarán kissé leakarom ültetni a gépegységet!

Mindennapi használatban van az autó,szóval csomag is lesz bent + a magyar utak minősége,és centizni sem akarok egy esetleges fekvőrendőrnél vagy egy meredekebb feljárónál!

Ki mekkorát ajánlana előre-hátra és milyent?

Előre is köszönöm! :)

Nekem gyári a futómű, ökoterrorista módon közlekedek, és javaslom ne ültesd, ha napi használatban van, csak akkor, ha ismert útvonalon közlekedsz. és ráérsz. Én rendszeresen koppantom, pedig Bács megyében még nem is a legroszabbak az utak. Jártam a Jászságban is, ahol ki kellett szállni az utasoknak, hogy túljussunk egy-egy részen.

Hátsó rugókat pedig lassan cserélem erősített futós rugókra. Sok szerencsés márkatárs van, akik felé az utak megengedik az ültetést.

De tényleg, hogy a manóba lehet ültetett autót napi szinten használni? Mintha nem egy országban élnénk....

Irigyellek titeket, nagyon pengén néz ki pedig.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A gyári rugóimat leszeretném cserélni valami kisebbre: magyarán kissé leakarom ültetni a gépegységet!

Mindennapi használatban van az autó,szóval csomag is lesz bent + a magyar utak minősége,és centizni sem akarok egy esetleges fekvőrendőrnél vagy egy meredekebb feljárónál!

Ki mekkorát ajánlana előre-hátra és milyent?

Előre is köszönöm! :)

Ez esetben az ültetést nem erőltetném a helyedben.

Gondolkodtam rajta én is,de elvetettem,pedig ritkán járok rakottan,max.2 felnőtt+gyerek

Normál.utcai körűlmények között a látványon kívűl nem látom értelmét(amúgy nekem is jobban tetszik egy ültetett autó)

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni hátha valaki találkozott már ilyen problémával.

2001-es opel Astra G autóról lenne szó, 1.8 as Z18Xe motorral. A hiba ott kezdődött, hogy hideg motornál az alapjárat fel le mászkált, és gyenge volt az autó. Ki lett cserélve a légtömegmérő és a katalizátor előtti lamdaszonda (bontós alkatrészek lettek belerakva ). Ez meg is oldotta a problémát. Majd körülbelül 3 hét múlva az autó ismét elkezdett gyengülni, és a mérés alapján amit furcsának találok a B1S1 levegõ/ü.anyagarány (1. hengersor 1-es érzékelõ) egyszer Dús majd pár másodperc múlva szegényt ír. A relatív motorterhelés -3. De hibakód nincsen.

Lehetséges lenne hogy ismét a lamdaszonda a hibás?

Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 18 Mar 2015 - 12:29 PM, said:

Ez esetben az ültetést nem erőltetném a helyedben.

Gondolkodtam rajta én is,de elvetettem,pedig ritkán járok rakottan,max.2 felnőtt+gyerek

Normál.utcai körűlmények között a látványon kívűl nem látom értelmét(amúgy nekem is jobban tetszik egy ültetett autó)

3-4 centi nem a világ, van akkora hasmagassága gyárilag az Astrának, hogy elbírja. Terheléssel meg alig számít, mivel keményebb lesz a rugó. Viszont nagy sebességnél kanyargós úton sokkal élvezhetőbb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.