Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Az autóm 2001-es 1,4 Z14XE motoros. Kanyarban illetve fekvőrendőrőknékl mostában elkezdett össze vissza kopogni valami a váltókar felöl.

Levettem a váltószoknyát és egyből meg lett a hiba. A karon alul van egy gömb ami egy perselyben van, a persely és a gömb között van kb 3-4 mm holtjáték és ahogy billeg az autó ez adja a koppanó hangot. A gömb nem igazán tűnik kopottnak, így gyanítom a perlysej az ami elkopott. A kérdésem az lenne, hogy ezt a perselyt lehet e külön venni, illetve hogyan tudom kicserélni?

http://kepfeltoltes.hu/150428/valtokarP_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm előre is!

Szükséged lesz egy váltó kulissza felújító készletre.

vagy valamivel megmókolod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azután érdeklődnék, hogy vettem ma egy kormány fedelet ujjat mert a jobboldali dudagombom tipushiba miatt kilyukadt és már untam. A kérdésem az lenne, hogy ezt magamnak hogyan tudom kicserélni mi a teendőm mire kell odafigyelnem illetve ha valakinek lenne képe róla lépésről lépésre vagy csak leírná nagyon megköszönném

köszi

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Meguntam a hibalámpát nézni, amely már szinte napi szinten felgyulladt így ma végre megrendeltem a lambdaszondát. Sajnos az 1.8-ashoz drágább mulatság, a gyáriért nem akartam annyi pénzt kiadni, úgyhogy jóárasított NGK márkájú lesz, az egyik kommentelő adta az ötletet:

http://m.totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2011/05/26/vehetek_olcsobb_labdaszondat/?rnd=798

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Az autóm 2001-es 1,4 Z14XE motoros. Kanyarban illetve fekvőrendőrőknékl mostában elkezdett össze vissza kopogni valami a váltókar felöl.

Levettem a váltószoknyát és egyből meg lett a hiba. A karon alul van egy gömb ami egy perselyben van, a persely és a gömb között van kb 3-4 mm holtjáték és ahogy billeg az autó ez adja a koppanó hangot. A gömb nem igazán tűnik kopottnak, így gyanítom a perlysej az ami elkopott. A kérdésem az lenne, hogy ezt a perselyt lehet e külön venni, illetve hogyan tudom kicserélni?

http://kepfeltoltes.hu/150428/valtokarP_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm előre is!

http://www.ebay.co.uk/itm/OPEL-VAUXHALL-VECTRA-B-C-ASTRA-II-G-GEAR-LEVER-SELECTOR-GEARBOX-F-23-REPAIR-KIT-/301490563479?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item46323ce997

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt vettem észre a héten, hogy a jobbos tükrömnél remeg a tükörlap menet közben.

Olybá tűnik, hogy valamelyik felfogatás elengedte.

Hogy lehet szétbontani a tükörházat, hogy meglessem, mivel van a baj, esetleg FBS-el meg is mókoljam, ha olyan jellegű a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt vettem észre a héten, hogy a jobbos tükrömnél remeg a tükörlap menet közben.

Olybá tűnik, hogy valamelyik felfogatás elengedte.

Hogy lehet szétbontani a tükörházat, hogy meglessem, mivel van a baj, esetleg FBS-el meg is mókoljam, ha olyan jellegű a hiba?

Elengedte a ragasztás. Óvatosan szedd le és ragaszd vissza.

Link to comment
Megosztás:

Ok, de hogyan lehet lebányászni a tükörlapot? (Nem fűtött, nem elektromos mozgatású)

Nyomd meg belül vagy kívül, ha már annyira elengedett a ragasztása, hogy remeg a lap, akkor kézzel benyomva is el fog válni. Aztán óvatosan szedd le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Valaki tudna segíteni, mert van egy G y17dt caravan astrám ami folyamatosan beázik. Fűtőradiátor tömítés csere megvolt, sajnos előtte is ázott és utánna is ázik. A tűzfalnál a vízelvezető nyílások szabadok. Azt vettem észre, hogy az ablakról lezúduló víz amit az ablaktörlő is töröl, az ablak bal oldalán lefele folyik pontosan keresztűl a motorháztető nyitó bowdenen. Azt hittem, hogy ott folyik be a víz,de kb. 6 rétegben lefújtam alvázvédő spray-vel. Viszont továbbra is be szivárog a víz. Egy kb. 2 órás gyenge esőnél is érzem hogy a hangszigetelő szivacs vizes. Jelenleg szét van szedve a kárpit és a sima lemez van ott a hangszigetelő szivaccsal. Sikerült kiszárítanom de most a hétvégi esős időben újra át vizesedett. Mitől lehet? Csak a bal oldalon ázik...

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Valaki talalkozott mar olyannal .hogy menet kozben felvillan az oszzes ellenorzo lampa(mint gyujtasnal) es folyamatosan vilagit. a motor nem all le megy tovabb .felrehuzodtam. leallitottam utana semmi szokatlan.

Kb egy eve csinalta ugyanezt.ez volt a masodik alkalom.mindketszer ugyanott az uton itthonrol elindulva (3km re).masik amit meg szokott neha ritkan csinalni .hogy felvillan a check engine lampa villog gazadasra olyankor veszt az erejebol remeges .valoszinuleg gyujtas kimaradas. de ez is mindig ugyanott 5km t megteve vizhofok akkor eri el a 87 fokot. leallotom. utanna ujrainditon es semmi baja utana. Van hogy nehany ezt koveto inditasig meg benne marad a check engine lampajel de olyankor mar semmi baja.

Módosítva : joco320d
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak hogy jól induljon a hetem: reggeli indításkor minden rendben (kivéve az ominózus ABS visszajelzést, az ugyebár indításkor felvillan újra majd ismét kialszik), kb 10 másodperc és leállt (1 métert nem mentünk, alapjáraton járt a garázsban). Újraindít, nincs gond, bejöttem melóba... Hibalámpa nem volt, kiolvasni nem tudom mert nincs (még?) ELM vagy egyéb finomság a birtokomban. (Apropó: ELM rádug és laptop-al is kiolvasható? Már mint a garázsból már "nem látok rá" a wifinkre, kell hozzá netkapcsolat?)

Ezzel nincs vége a reggeli örömöknek: 100 métert sem tettem meg, huppog valami erősen, mintha defekt lenne. Kiszállok, körbejárom, semmi. Mentem 40-el, x száz métert, fékeztem pár érőssebet, elmúlt (vagy már nem hallani). Fék lehetett? 4 napot állt mozdulatlanul a garázsban, bár nem hinném hogy attól ki kellene feküdnie mindennek... Ezekből valaki tapasztalt már valamit?

Link to comment
Megosztás:

(Apropó: ELM rádug és laptop-al is kiolvasható? Már mint a garázsból már "nem látok rá" a wifinkre, kell hozzá netkapcsolat?)

Ha már letöltötted a laptopra a programot, akkor nem kell net. :-) Csak bluetooth, vagy usb kábel, ha olyan elm-et vettél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha már letöltötted a laptopra a programot, akkor nem kell net. :-) Csak bluetooth, vagy usb kábel, ha olyan elm-et vettél.

Még nem szedtem le semmit... Tudom hogy a Google jó barátom, de inkább jobb lenne ha tudnál adni linket hogy melyik programot érdemes letöltenem... Nem vagyok egy tech guru, még okos telefonom sincs (igazából nem érzem szükségét), de laptop-ból akad több darab is a kis háztartásunkban, ezért gondoltam erre a megoldásra...

Bluetooth kapcsolat kell hozzá, elég egy androidos telefon is egy scanmyopel vagy egy másik progival.

Sima Bluetooth kulcsom van, gondolom azzal össze lehetne párosítani. Te milyen programot használsz?

Más: a hibákról esetleg valami/valaki?

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Még nem szedtem le semmit... Tudom hogy a Google jó barátom, de inkább jobb lenne ha tudnál adni linket hogy melyik programot érdemes letöltenem... Nem vagyok egy tech guru, még okos telefonom sincs (igazából nem érzem szükségét), de laptop-ból akad több darab is a kis háztartásunkban, ezért gondoltam erre a megoldásra...

Sima Bluetooth kulcsom van, gondolom azzal össze lehetne párosítani. Te milyen programot használsz?

Más: a hibákról esetleg valami/valaki?

Segítenék, de én scanmyopel-t vagy torque-ot használok okostelefonnal, még egy pc-s programot sem próbáltam ki. Letöltöttem néhányat, de nem tudom, hogy működik e bármelyik is. Ha írsz egy pü-t át tudok küldeni egy-két linket (este), aztán kipróbálod, hogy neked működik e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Még nem szedtem le semmit... Tudom hogy a Google jó barátom, de inkább jobb lenne ha tudnál adni linket hogy melyik programot érdemes letöltenem... Nem vagyok egy tech guru, még okos telefonom sincs (igazából nem érzem szükségét), de laptop-ból akad több darab is a kis háztartásunkban, ezért gondoltam erre a megoldásra...

Sima Bluetooth kulcsom van, gondolom azzal össze lehetne párosítani. Te milyen programot használsz?

Más: a hibákról esetleg valami/valaki?

őszintén szólva én kaptam a kütyühöz cd-t gondolom valami program lehetett rajta

esetleg csak a driver? passz, én kidobtam a retekbe:)

nincs pc-s programom:(

hibák? a kütyü vagy a program hibákra gondolsz?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.