Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Jó lesz az mechanikus érzékelőnek is, azaz két vékonyka acéllap,ami ha elkopott a betét azonnal hozzáér a tárcsához (fém a fémen...) csikorgó hanggal fog jelezni.... :D

suzukin talán. :D

Opel esetében ez tényleg egy "szenzor", csak mindössze annyit csinál, hogy ha elkopott a betét, akkor jelez a lámpa a műszerfalon.

nem lemezek nyiszorognak. :D

Link to comment
Megosztás:

suzukin talán. :D

Opel esetében ez tényleg egy "szenzor", csak mindössze annyit csinál, hogy ha elkopott a betét, akkor jelez a lámpa a műszerfalon.

nem lemezek nyiszorognak. :D

Biztos nem!

Lehet az újabb kiadásúakon igen, de az enyémen sem volt elektromos visszajelzés (2000 évi) csak a mechanikus érzékelő.

Én magam szedtem szét, szóval ez biztos így van.

Egyedüli elektromos kütyü -jeladó a sebesség és az ABS szenzor volt a kerekeknél :D

Link to comment
Megosztás:

suzukin talán. :D

Opel esetében ez tényleg egy "szenzor", csak mindössze annyit csinál, hogy ha elkopott a betét, akkor jelez a lámpa a műszerfalon.

nem lemezek nyiszorognak. :D

Pláne ha nem a gagyi utángyártott vackot rakják bele és lecsipik vagy odaszigetelőszalagozzák valamihez a szenzor érzékelőjét...

mint nekem az omegán anno....

meg azon is csodálkoztam hogy a szintszabályzó miért nem emel rá a csomira ha meg van pakolva....hát azért mert a szintszab.os lengéscsillapito 60huffal drágább lett vóna a nemtom milyen cégnek akié volt előttem...

Link to comment
Megosztás:

A fék nem játék!!!Ha zöldfülű vagy, az nem gond,senki sem született műszaki zseninek, ezesetben viszont eszedbe se jusson a fékeket piszkálni!Bízd szakemberre az átvizsgálást és a tisztítást.

A kopásérzékelő pedig egy szenzor, ami a fékbetét minimális vastagságának elérésekor érintkezik a féktárcsával és visszajelzővel figyelmeztet a cserére.(Ha el van látva ilyennel az autód...)

A fékbetét minimális vastagsága 2mm, (de én már 5mm-es betétet nem tennék vissza...)

A féktárcsa minimális vastagsága, ahogy Qpack mondta 21-22mm, motortól függően.(1.7 l-ig 21mm, fölötte 22.)Ha ezt elérte, akkor csere. :D :D

Természetesen nem is gondoltam arra, hogy én essek neki és szétberháljam az egész fék mechanizmust mert ez nem bicikli ugyebár. :D Azt meg tudom azért csínálni magamnak. :D

Köszi neked is a választ.

Link to comment
Megosztás:

nekemis nyikorgott kis sebességnél, illetve bizonyos helyzetekben kanyarodáskor (úgy, hogy nem fékeztem) ennek az lett az eredménye, hogy lett 1db vasig kopott és 3 db 60%-os fékbetétem...

kicseréltem a tárcsákat meg a betéteket, azóta jó

az pedig nem jó... ahol elkopott a betét teljesen, ott szorul a féknyereg csúszkája, fel kell újítani a nyerget...

különben az új garnitúra is hasonlóan fog kopni.

Amúgy meg vannak betétek, amik alapvetően hajlamosak kicsit a nyikorgásra, mint pl a ferodo-k. Mondjuk

engesztelnek nagyobb fékerővel :D

Link to comment
Megosztás:

az pedig nem jó... ahol elkopott a betét teljesen, ott szorul a féknyereg csúszkája, fel kell újítani a nyerget...

különben az új garnitúra is hasonlóan fog kopni.

Amúgy meg vannak betétek, amik alapvetően hajlamosak kicsit a nyikorgásra, mint pl a ferodo-k. Mondjuk

engesztelnek nagyobb fékerővel :D

szerintem is valami hasonló lehetett, amikor cseréltem atomjaira szedtem és kipucoltam meg megkentem. most jó.

ja tényleg: hátsó féknél ha sérült a munkahenger porvédője, akkor a komplett féknyereg cserés?

Link to comment
Megosztás:

közben sikerült megtalálnom, de komolyan mondom, kezdek kiakadni, hogy 1-2 dolgot miként változtattak meg. 98-ig pl. nem ilyenek a betétek, 98-tól lettek ilyenek.

Viszont 98 utániban nem láttam, milyen a kopásjelzős(bc-s), vagyis nem találtam rá.

biztos van, csak most bénázok. :D

ma is tanultam újat. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért azt jó lenne tisztázni, hogy fékezésnél nyikorog, vagy mondjuk gurulás közben.

Fékezésnél nem árt, ha a betét hozzér a tárcsához :D

Fékezéskor nyikorog. :D

Amikor lassan megyek, és lightosan fékezek, kicsit égő föleg ha más is hallja. :D

Link to comment
Megosztás:

Fékezéskor nyikorog. :D

Amikor lassan megyek, és lightosan fékezek, kicsit égő föleg ha más is hallja. :D

Ha sikerült az előző tulajnak megégetni a betéteket (üvegesre), simán adhat nyikorgó hangot, vagy tényleg nagyon le vannak kopva a betétek és fém - fémen effektus.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerült az előző tulajnak megégetni a betéteket (üvegesre), simán adhat nyikorgó hangot, vagy tényleg nagyon le vannak kopva a betétek és fém - fémen effektus.... :D

...az első eset jobbára csak a fékhatást rombolja, a második a tárcsát is nyamikázza rendesen :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 98-as X14XE-s motorú Astrát. Talán lényeg: benzin-gázos. A napokban elkezdett világítani a motorhiba lámpa; kifaggattam, és a következő kódokat dobta ki:

1405 - EGR - tudom, típushiba

1622 - ???

1612 - ???

0170 - ???

Az utóbbi háromra nincs megfejtés egyetlen elérhető kódtáblázatban sem. Külföldi fórumokon találtam:

p1612 is immobiliser no or wrong signal - a motor viszont elindul

P0170 Fuel trim - malfunction - ez Zafirára, de fogalmam sincs, mit jelent.

1622-ről sehol semmi.

Valaki tud segíteni, hogy mit is jelenthetnek a hibakódok, és mit kezdjek veük?

Még egy dolog: A héten csak gázzal jártam, mégis megevett annyi benzint 300km alatt, hogy a hétfőn még éppen nem világító tankszintjelző ma már elkezdett villogni. Ez mitől lehet?

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerült az előző tulajnak megégetni a betéteket (üvegesre), simán adhat nyikorgó hangot, vagy tényleg nagyon le vannak kopva a betétek és fém - fémen effektus.... :D

Új autó, 3 hónapos 3500km-el, szóval szerintem ez ki van csukva....

De akkor miért csikorog?

Link to comment
Megosztás:

Új autó, 3 hónapos 3500km-el, szóval szerintem ez ki van csukva....

De akkor miért csikorog?

Én például poros környéken/utcában lakom és az enyém is rendszeresen nyikorog.... Ha ilyen fiatal az autó én kizárnám azért a kopott betéteteket....(vagy valami komoly hiba kell legyen ha ennyi idő alatt elkopott... Tartom a véleményem a hátsó dobfék tisztításhoz... Ki kell próbálni... Apropó elölről vagy hátulról jön a nyikorgás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 98-as X14XE-s motorú Astrát. Talán lényeg: benzin-gázos. A napokban elkezdett világítani a motorhiba lámpa; kifaggattam, és a következő kódokat dobta ki:

1405 - EGR - tudom, típushiba

1622 - ???

1612 - ???

0170 - ???

Az utóbbi háromra nincs megfejtés egyetlen elérhető kódtáblázatban sem. Külföldi fórumokon találtam:

p1612 is immobiliser no or wrong signal - a motor viszont elindul

P0170 Fuel trim - malfunction - ez Zafirára, de fogalmam sincs, mit jelent.

1622-ről sehol semmi.

Valaki tud segíteni, hogy mit is jelenthetnek a hibakódok, és mit kezdjek veük?

Még egy dolog: A héten csak gázzal jártam, mégis megevett annyi benzint 300km alatt, hogy a hétfőn még éppen nem világító tankszintjelző ma már elkezdett villogni. Ez mitől lehet?

Előre is köszi a választ!

A 1622-es immó hibakód. Érdekes egyébként ez a dolog, mert ennek a vezérlőnek elvileg nem ezeket a hibakódokat

kéne hoznia. Régi eltárolt hiba is lehet, tehát valszeg még az előző tulajnál szarakodott egyszer az immó, azt látod

most. A 170-es kód szerintem a lambdával van összefüggésben. Az EGR meg egyértelmű, ki kell pucolni, esetleg ha

gondolod, zárd is le :D

Link to comment
Megosztás:

P1622 Immobilizer ID Does Not Match

P1612 SBDS Interactive Codes

P0170 Lambda

P1405 egr

http://www.troublecodes.net

itt találtam rá az első kettőre.

Lehet rá kéne tenni egy tech2-re, hogy mi a pontos baja az immoval, meg mi is pontosan az az 1612.

Mert ahogy néztem, az 16xx-es kódok gyártó specifikusak, szóval valószínüleg a tech2 többet tud róla.

Link to comment
Megosztás:

Én például poros környéken/utcában lakom és az enyém is rendszeresen nyikorog.... Ha ilyen fiatal az autó én kizárnám azért a kopott betéteteket....(vagy valami komoly hiba kell legyen ha ennyi idő alatt elkopott... Tartom a véleményem a hátsó dobfék tisztításhoz... Ki kell próbálni... Apropó elölről vagy hátulról jön a nyikorgás?

nem lehet hogy fémforgács van a betét anyagába azzal akármit csinálsz akkor is nyikorog...........

Link to comment
Megosztás:

Én például poros környéken/utcában lakom és az enyém is rendszeresen nyikorog.... Ha ilyen fiatal az autó én kizárnám azért a kopott betéteteket....(vagy valami komoly hiba kell legyen ha ennyi idő alatt elkopott... Tartom a véleményem a hátsó dobfék tisztításhoz... Ki kell próbálni... Apropó elölről vagy hátulról jön a nyikorgás?

előröl

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.