Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

9 hours ago, Probert said:

Igaz nekem nem dieselem van, de nekem a tűzfalon lévő becsatlakozásnál csöpögött, ami a fűtéshez megy. És ott pont úgy cseppent meg, hogy rá a kipufogóra és elpárolgott azonnal. Nem volt tócsa az autó alatt. Nagyon nehezen vettük észre.

Köszi,valóban a  probléma a  fütőradiator cseréje után jelenkezet, bár már ott nézték és azt mondták nincs baj, de árnézetem mégegyszer máshol.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 12. at 16:41, astra 1 írta:

A 11-es csak kell a motor pontos adata mert több cikk szám van.90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X12XE[LW4], Z12XE[LW4, 90531973  8 20 330 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X14XE[L95,  90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z14XEP[LJ2], -, 5 AJTÓS FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ, KOMBI F35, F48, F69 ,  90572881  8 20 331 -TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z16XEP[LJ7] 

Köszi. Megzavart, hogy nem méretarányos a képen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Megérkeztek  a textar féktárcsák és fékbetétek, és most nézem hogy a betét az akusztikus kopásjelzővel van ellátva. És úgy nézem a textar-nak talán nincs is elektronikus kopásjelzővel ellátott betétje, tudnátok a textar tárcsához fék betétet ajánlani? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 12. at 16:41, astra 1 írta:

A 11-es csak kell a motor pontos adata mert több cikk szám van.90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X12XE[LW4], Z12XE[LW4, 90531973  8 20 330 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X14XE[L95,  90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z14XEP[LJ2], -, 5 AJTÓS FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ, KOMBI F35, F48, F69 ,  90572881  8 20 331 -TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z16XEP[LJ7] 

Nekem ez miatt a "kis" csődarab miatt ment el az üzemanyag nyomásom. Ki volt repedve. Nehezen indult az autó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A termosztátos kérdésem után még egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Miután gyújtást adok valami halk berregést lehet hallani de nem tudom behatárolni a helyét. Olyan mintha a magnó forogna de nem, A ventilátor is le van kapcsolva. Nem tudjátok, hogy mi lehet az?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, min írta:

Sziasztok! A termosztátos kérdésem után még egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Miután gyújtást adok valami halk berregést lehet hallani de nem tudom behatárolni a helyét. Olyan mintha a magnó forogna de nem, A ventilátor is le van kapcsolva. Nem tudjátok, hogy mi lehet az?

Jó eséllyel a belső levegő keringetést hallod... Sajnos nem jó jel ha folyamatosan hallod. Kapcsold 2-esre a venti fokozatot és kapcsolgasd a keringetést. Változnia kell a hangnak/intenzitásnak...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, min írta:

Sziasztok! A termosztátos kérdésem után még egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Miután gyújtást adok valami halk berregést lehet hallani de nem tudom behatárolni a helyét. Olyan mintha a magnó forogna de nem, A ventilátor is le van kapcsolva. Nem tudjátok, hogy mi lehet az?

A belső keringető ahogy Janó mondta.

Vedd ki a kesztyűtartót, ő lesz az.

P9180009.JPG

Normális, ha működik indításkor.
Viszont el szokott romolni (eltörik a csappantyúja), ezért én kiiktattam, mivel gyakolatilag soha nem használom a belső keringetést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Miért kell 2-esre kapcsolni?

Mert 1-es fokozaton -pláne járó motornál- halk(abb) az üzemelés közbeni hang (ill. az áramlás erősségének változását is nehezebb érzékelni). Annak aki nem tudja mit keres (mit akar/kell hallgatni), nagyobb fokozaton szembetűnőbb a hang változása a belső levegő keringtetés kapcsolgatásakor... Én úgy gondolom, így szembetűnőbb a differencia hangban is és áramlási erősségben is... 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, min írta:

Sziasztok! A termosztátos kérdésem után még egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Miután gyújtást adok valami halk berregést lehet hallani de nem tudom behatárolni a helyét. Olyan mintha a magnó forogna de nem, A ventilátor is le van kapcsolva. Nem tudjátok, hogy mi lehet az?

Digitális v. manuális a fűtéspanel?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Mert 1-es fokozaton -pláne járó motornál- halk(abb) az üzemelés közbeni hang (ill. az áramlás erősségének változását is nehezebb érzékelni). Annak aki nem tudja mit keres (mit akar/kell hallgatni), nagyobb fokozaton szembetűnőbb a hang változása a belső levegő keringtetés kapcsolgatásakor... Én úgy gondolom, így szembetűnőbb a differencia = különbség hangban is és áramlási erősségben is... 

:-) ez olyan mint amikor a szemtanú süket, a fültanú pedig vak, és a néma tanúvallomása a döntő... 

Valószínűleg manuális klíma, Delphi (ez szokott eltörni) aminek a külső/belső keringetés zsalutengelye eltört. https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/de bővebben.

Módosítva : DarthVödör
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a távirányítós kulcs mindig elfelejtette, és újra kellett tanítani. Itt is írtátok sokan, hogy vmi az elemtartóval lehet. Tény leg az volt a gond. Elvittem elvileg mesteremberhez, hogy forrassza össze, de valamit nagyon elbarmolt, mert most meg semmit sem csinál. Kérdésem, hogy ezezzel tud-e még valaki itt bármit is kezdeni, vagy vegyek újat? Ha új, akkor azt kell programoztatni, illeszteni a kocsihoz, vagy csak megveszem, betanítom, ahogy eddig is "elemcsere" után és műxik? Mennyi lenne a tanítás? Jah, és a kocsi kell hozzá, mert az most vidéken van.

köszi

Link to comment
Megosztás:

11 perce, suv_pet írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a távirányítós kulcs mindig elfelejtette, és újra kellett tanítani. Itt is írtátok sokan, hogy vmi az elemtartóval lehet. Tény leg az volt a gond. Elvittem elvileg mesteremberhez, hogy forrassza össze, de valamit nagyon elbarmolt, mert most meg semmit sem csinál. Kérdésem, hogy ezezzel tud-e még valaki itt bármit is kezdeni, vagy vegyek újat? Ha új, akkor azt kell programoztatni, illeszteni a kocsihoz, vagy csak megveszem, betanítom, ahogy eddig is "elemcsere" után és műxik? Mennyi lenne a tanítás? Jah, és a kocsi kell hozzá, mert az most vidéken van.

köszi

Valószínűleg tönkre vágta. Egyszerű pákával nem illik hozzáfogni. Szerintem kuka. Sajnos az újat hozzá kell tanítani a kocsihoz, tehát kell hozzá az autó is. Nekem 5000 ft-ért csinálták.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, amit úgy látom már többen felvetettek nem csak itt hanem más fórumokon is.

Az autóm Opel Astra Classic 2 (2005) 1.4 16v twinport. A problémám a következő:

A váltásoknál elég nehéz úgy együtt kezelni a gázt és a kuplungot, hogy sima legyen a váltás. Ha nem sikerül pont eltalálna a fordulat plusz kuplung felengedést jól, akkor ránt 1 kicsit az autó. A kuplung simán mozog és ki is emel rendesen habár elég nehezen lehet észrevenni mikor kezd el fogni, de szerintem nem a kuplung kopása lehet a probléma. Másnak is van ilyen problémája? Az autó sajátossága vagy valamilyen hibára kell gondolni? 

Módosítva : zotyo66
Link to comment
Megosztás:

54 perce, zotyo66 írta:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, amit úgy látom már többen felvetettek nem csak itt hanem más fórumokon is.

Az autóm Opel Astra Classic 2 (2005) 1.4 16v twinport. A problémám a következő:

A váltásoknál elég nehéz úgy együtt kezelni a gázt és a kuplungot, hogy sima legyen a váltás. Ha nem sikerül pont eltalálna a fordulat plusz kuplung felengedést jól, akkor ránt 1 kicsit az autó. A kuplung simán mozog és ki is emel rendesen habár elég nehezen lehet észrevenni mikor kezd el fogni, de szerintem nem a kuplung kopása lehet a probléma. Másnak is van ilyen problémája? Az autó sajátossága vagy valamilyen hibára kell gondolni? 

Enyém is ilyen! 13 éve hajtom, de még most is előfordul, hogy "bénázok".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, suv_pet írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a távirányítós kulcs mindig elfelejtette, és újra kellett tanítani. Itt is írtátok sokan, hogy vmi az elemtartóval lehet. Tény leg az volt a gond. Elvittem elvileg mesteremberhez, hogy forrassza össze, de valamit nagyon elbarmolt, mert most meg semmit sem csinál. Kérdésem, hogy ezezzel tud-e még valaki itt bármit is kezdeni, vagy vegyek újat? Ha új, akkor azt kell programoztatni, illeszteni a kocsihoz, vagy csak megveszem, betanítom, ahogy eddig is "elemcsere" után és műxik? Mennyi lenne a tanítás? Jah, és a kocsi kell hozzá, mert az most vidéken van.

köszi

Vidd vissza, szedje le nézze meg mit csinált. Én nemrég forrasztottam meg az enyémet, az egyik láb elég eldugott helyen van, csak vékony hegyű pákával lehet óvatosan hozzáférni, ott útban van egy két alkatrész amit könnyű összehúzni ónnal. Ha szerencséd van javítható még.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, min írta:

Hú...nem idézgetnék minden válasz hozzászóláshoz ezért itt köszönöm minden válaszoló segítőkész hozzászólását és Darth Vödör részletes leírás linkjét.:-)

Sziasztok! végül is  a polifoamos csappantyútengely törött el.  Nézegettem a fórumot, hogyan lehetne azt onnan kiszedni és eljutottam odáig, hogy a motortér felől kiszedem a csavarokat aztán belül is amik a felső részt fogják. Legalábbis amikről úgy gondolom, hogy fogják. Viszont így sem tudom kiszedni a felső részt amiben a csappantyú van. Tudtok ebben segíteni, hogy hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

49 perce, morattila írta:

Sziasztok! Valaki segítsen már, mert lassan megőrülők. Random szerüen felvillan az ABS lámpa, de ha le állítom és újra indítom akkor elalszik. Remélem nem csapágy csere lesz. 

Első körben takarítsd meg/fújd be kontakt spray-vel a csatlakozókat. Mind a 4-et. Nézd meg, nincs-e sérülés a vezetékeken.

Ha ez után is előjön a hiba, akkor valamelyik jeladó. Hibakódolvasóval meglehetne nézni melyik kerékkel van baj. Scanmyopel írja a kerekenkénti sebességjelet is.

De ne egyedül próbáld!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Stofl írta:

Első körben takarítsd meg/fújd be kontakt spray-vel a csatlakozókat. Mind a 4-et. Nézd meg, nincs-e sérülés a vezetékeken.

Ha ez után is előjön a hiba, akkor valamelyik jeladó. Hibakódolvasóval meglehetne nézni melyik kerékkel van baj. Scanmyopel írja a kerekenkénti sebességjelet is.

De ne egyedül próbáld!

Köszönöm a gyors választ, hétvégén meg is próbálom a kontakt spray-s dolgot. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.