Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! A problémám a következő: Párásodik az autó. Télen okozott kellemetlenséget, ha többen ültünk benne szinte folyt az abalkokról a víz. Még a klíma se tudta lenyomni a párát. Kicseréltettem a pollenszűrőt, de csak minimálisan javult a helyzet. Mi lehet a baj?

Nekem is hasonló volt az eset, amikor tele volt az autó. De szerintem ez teljesen normális télen. Meg kell kicsit résre nyit az ablakot néha, vagy ventillátorozni ezerrel :-)

Egyxébként a Focus is párásodott télen. Sőt ott még az első szélvédő is :-(

Link to comment
Megosztás:

Valaki mondja meg rögtön, hogy a f@..ba megy a helyére az a rohadék pollenszűrő. Nekem az a Behr féle háza van, amit 5 kis acélpöcök zár le (azt se kispálya visszatenni szerintem!). Az Armafiltes, ami körbe szőrös, kb. félig megy be, de egyre jobban szorul és megáll. Adtak helyette egy másikat, ami 2 oldalon gumilamellás, az kicsit precízebb, de ez meg nem szoros, csak valamiben felütközik kb 6-8 cm tolás után.

Persze semmit se látni, mert olyan qrva jó helyen van. Szűrőboltosok fél órát elszöttyögtek vele, cserélgették, de a végén feladták.

Én még neki sem álltam, mert le vagyok agyilag fáradva, de még este vissza akarom rakni a kesztyűtartót. Szóval mondjon vki vmi okosságot, mielőtt leköltözök a pincébe :!: :!:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Én is olyasmira gyanakszom hogy nem jön be külső levegő. Azért is gondolok erre, mert télen olyan szinten párásodott hogy néha menet közben kellett szélvédőt törölni(Dacia feeling). Holnap elviszem szerelőhőz és beszámolok róla hogy mire jutott.

npasi: Nem egyszerű visszatenni a szerelőm is kinlodott vagy 10 percig mig vissza tudta rakni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Én is olyasmira gyanakszom hogy nem jön be külső levegő. Azért is gondolok erre, mert télen olyan szinten párásodott hogy néha menet közben kellett szélvédőt törölni(Dacia feeling). Holnap elviszem szerelőhőz és beszámolok róla hogy mire jutott.

npasi: Nem egyszerű visszatenni a szerelőm is kinlodott vagy 10 percig mig vissza tudta rakni.

Mondjuk ennyire nem volt durva helyzet, mert venti 2-es fokozaton lefújta előlem pik-pak. Csak a hátsó oldalsókkal volt "gond".

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült. 20 perc, mire rájöttem a mikéntjére. Zseblámpa hosszú volt, nem fért be, stecklámpa meg kib... meleg. Szóval igazi nőgyógyászati művelet.

Legközelebb már 3 perc lesz. Ja és tudni fogom, melyik a jó szűrő elsőre.

Nekem Delphi van (3 patent + 3 csavaros szűrőfedél), és nekem nem volt probléma berakni a szűrőt. Másodszorra sikerült, amint azt a "Klíma kérdés" topikban is írtam. A 2 próbálkozás együtt kb 2 perc lehetett. Lehet, hogy a Delphi-t könnyebb betolni, mint a Behr-t? Nekem elsőre csak annyi volt a gond, hogy a megvezetés mellé ment a szűrő. Másodszorra úgy csináltam, hogy egyik kézzel irányítottam a végét, másikkal apránként tologattam be...

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ennyire nem volt durva helyzet, mert venti 2-es fokozaton lefújta előlem pik-pak. Csak a hátsó oldalsókkal volt "gond".

Hátsó oldalsókat nekem is csak nehezen szedi le 4 embernél. 3-ason, esetenként lehet, hogy csak 4-esen talán... De miután leszedte, 3-on tudja tartani a teljes páramentességet...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Az én Astrámban (G) a vezető oldali szélvédő szellőző beömlő nyilása minden kis buckánál nyikorog elég idegesítően, szerintem kilazulhatott ott valami vagy mi... Kérdés, mennyire macerás házilag leszedni a kárpitot (ott a kormány, műszerfal, stb...), s azt hogyan kell?

Nagyon hálás lennék szakszerű tanácsotokért!

Köszönet

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg leragasztani nagy szigetelőszalaggal a bal oldali ablaktörlő alatti levegőbeömlő nyílást, hogy akkor is van-e a hang... Ezzel behatárolható lenne, hogy az onnan jövő levegő csinálja-e a hangot. Ha nincs változás, tovább kell kutakodni, hogy honnan jön a levegő, ami a süvítést okozza... mert sztem nagy valószínűséggel vmi levegősüvítésről van szó.

Szia. Elmúlt a problémám. A hétvégén leragasztottam a kocsi elején az összes rést, nyílást szigetelő szalaggal. Apránként leszedtem róla a szalagot, és a végén már csak az maradt ami mögött megbújt a ciripelő hang forrása. Ez pedig, marha nehéz volt rájönni, a kocsi elején, a hűtőrács és a kasztni között lévő résben volt. Leszedtem a hűtőrácsot, és akkor láttam meg hogy a hűtőrács és a karosszéria között van egy vékony gumicsík. Ez gyárilag rá van ragasztva a hűtőrácsra. Azonban kb. 8 cm-es részen elengedett a ragasztás. Miután szilikon pasztával összeragasztottam, megszűnt a hang. Nagyon nehéz volt bedetektálni, mert nem ott képződött a hang, ahol hallani lehetett. A légáramlat vitte a szélvédő alá a hangot. Eddig csak arra a helyre koncentrált mindenki, ahonnan a hangot hallottuk. Azért kösz a tanácsot.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Az én Astrámban (G) a vezető oldali szélvédő szellőző beömlő nyilása minden kis buckánál nyikorog elég idegesítően, szerintem kilazulhatott ott valami vagy mi... Kérdés, mennyire macerás házilag leszedni a kárpitot (ott a kormány, műszerfal, stb...), s azt hogyan kell?

Nagyon hálás lennék szakszerű tanácsotokért!

Köszönet

Szia. A műszerfal borítást nem ajánlatos leszedni. A volt problémámmal voltam egy OPel szervízben, arra gyanakodtam hogy a hang a műszerfal mögül jön. Ott világosítottak fel, hogy a műszerfalat nem olyan könnyű megbontani. Tudniillik a műszerfallal együtt van az utas oldali légszák, valamint a különböző visszajelző műszerek és órák. Ha leszedik műszerfal kárpitot, akkor szét kell szedniük a műszereket, ami szerintük nem egészséges dolog. Saját tapasztalatból merítve a levegő beömlő nyílásból ki lehet pattintani a levegő terelő műanyag elemet. Pattinsd ki egy tompa, lehetőleg műanyag valamivel, és nézz bele, hogy mi okozhatja. Ha nincs benne semmmi, és csak a kerete nyikorog, akkor vegyél szilikon pasztát (kb.350 Ft), és óvatosan vékonyan kend be vele a műanyag peremet. Rakd vissza, fél nap alatt tökéletesre szárad. Ha mégsem ez volt a gond, akkor egy szervízt javaslok.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Elmúlt a problémám. A hétvégén leragasztottam a kocsi elején az összes rést, nyílást szigetelő szalaggal. Apránként leszedtem róla a szalagot, és a végén már csak az maradt ami mögött megbújt a ciripelő hang forrása. Ez pedig, marha nehéz volt rájönni, a kocsi elején, a hűtőrács és a kasztni között lévő résben volt. Leszedtem a hűtőrácsot, és akkor láttam meg hogy a hűtőrács és a karosszéria között van egy vékony gumicsík. Ez gyárilag rá van ragasztva a hűtőrácsra. Azonban kb. 8 cm-es részen elengedett a ragasztás. Miután szilikon pasztával összeragasztottam, megszűnt a hang. Nagyon nehéz volt bedetektálni, mert nem ott képződött a hang, ahol hallani lehetett. A légáramlat vitte a szélvédő alá a hangot. Eddig csak arra a helyre koncentrált mindenki, ahonnan a hangot hallottuk. Azért kösz a tanácsot.

Örülök, hogy megoldódott a problémád, és köszi, hogy megosztottad velünk a megoldást! Nem semmi, milyen helyekről milyen apróságok képesek bosszantó dolgokat művelni...

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy megoldódott a problémád, és köszi, hogy megosztottad velünk a megoldást! Nem semmi, milyen helyekről milyen apróságok képesek bosszantó dolgokat művelni...

Az ilyet én csak szívásnak szoktam mondani!! :shock: :oops: :oops: :wink: ...opesz, cumicecilin....

Dejazé ügyi voltál!! :smt038 :thumbleft:

Link to comment
Megosztás:

fujjál oda szilikonsprét. ugyanis egy kis gumigyürüvel van megoldva az hogy ne lütyögjön. biztos kiszáradt.

amugy ovatosan mellé benyusz egy csavarhuzóval és kipattintd. majd szilikonspré, és vissza. de ha üghyesen fujsz, akkor ki se kell szedni.

Köszi a tippeket.

A takaró terelő lemezt mondod, vagy ami alatta van, magát a hosszúkás beömlőt is ki lehet pattintani? A takaró lemezt simán le tudom szedni, de a beömlőt nem próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Mivel a jószág nem enged új témát nyitni, ezért egy cseppet offolok.

Hogyan tisztítjátok a szélvédőt?

Ebben az átkozott koszos városban (by demszky) valami mocsok mindig ráragad, amit az ablakmosó nem hoz le. Nappal vagy sötétben nem zavar, de ha szembe jön valaki, akkor szétdobja a fényt és az asszony megy fehér bottal a kocsi elé. Állóhelyben le tudom dörzsöln ULTRADERM-es szivaccsal, akkor egy darabig elmegy. De jó lenne ezt menet közben is megoldani. Várom nagybecsű javaslataitokat!

Link to comment
Megosztás:

Mivel a jószág nem enged új témát nyitni

nem véletlenül :wink:

Hogyan tisztítjátok a szélvédőt?
ezért uj topikot nyitni??? :shock:

mi igy:

TATA_1.jpg

Állóhelyben le tudom dörzsöln ULTRADERM-es szivaccsal

az ultraderm karcol. lehet hogy ezért szórja a fényt????

De jó lenne ezt menet közben is megoldani. Várom nagybecsű javaslataitokat!

cserélj ablaktörlöt, ne gagyit tegyél fel. jóminőségü ablakmosó kell még, és kész. ha ez nem segit, mert a karcokban marad a kosz akkor szélvédő csere segit szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.