Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

6 órája, Jaszo írta:

Sziasztok!

 

X14xe-s motorú g astrám fura hangot ad ki reggelente hideginditáskor.Miután beindul 1-2 másodpercig fura elektromos hangot hallok mintha egy villanymotor menne.Nos elèg nehèz leírni a hangot lehet kèszitek videót. Azóta hallom mióta ùj aksim  van a règi tönkrement ha egyáltalán közé van hozz á. Nem lehet h tùlpörgeti az aksi?:D Kèsöbb valamennyire melegen indulva nem hallom a hangot.

Szervómotor és azóta hallod, amióta ilyen hidegek vannak.

Néha nekem is felsír pár másodpercre első indítást követően. Nem tudsz vele mit csinálni, ne aggódj miatta! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tegnap óta nem hajlandó világítani a tompított fényszóróm, se a bal, se a jobb. A helyzetjelző, a reflektor, a ködlámpa rendesen világít. Ellenőriztem a két izzót, meg a gépkönyv szerinti 6-os és 24-es bizotsítékot, de mindent rendben találtam.

Valakinek esetleg valami ötlet, merre keresgéljem tovább a hiba okát?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Ich.. írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tegnap óta nem hajlandó világítani a tompított fényszóróm, se a bal, se a jobb. A helyzetjelző, a reflektor, a ködlámpa rendesen világít. Ellenőriztem a két izzót, meg a gépkönyv szerinti 6-os és 24-es bizotsítékot, de mindent rendben találtam.

Valakinek esetleg valami ötlet, merre keresgéljem tovább a hiba okát?

Nézd meg, hogy a kormánykapcsolónál van-e áram. Lehet, hogy beégett, vagy csak hajlítani kell az érintkezőkön.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Ich.. írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tegnap óta nem hajlandó világítani a tompított fényszóróm, se a bal, se a jobb. A helyzetjelző, a reflektor, a ködlámpa rendesen világít. Ellenőriztem a két izzót, meg a gépkönyv szerinti 6-os és 24-es bizotsítékot, de mindent rendben találtam.

Valakinek esetleg valami ötlet, merre keresgéljem tovább a hiba okát?

Kapcsoló

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L4Fleur írta:

Sziasztok!

Cromax mennyire megbízható fékrendszerrel kapcsolatban? Olyan kételyem támadt, hogy valami baj lehet-e, hogy nem belevalót küldenek, ilyesmi.

Előre hátra Textar lesz, minden

Tévedni bárki tévedhet. Mielőtt beépíted az adott alkatrészt, nézd meg pl. a gyártói honlapon, hogy mi a pontos típusszáma annak, ami a te autódhoz kell (motorszám, alvázszám is kellhet). Ha meg nem olyat küldtek, akkor ügyfélszolgálat és csere.  

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

aki már cserélt a váltóban olajat: mennyit öntöttetek bele?

Nekem kb. 6 dl jött le (az alsó dekni leszedésével), és ezért ennyit is öntöttem vissza.

Viszont ez nagyon eltér a könyvben hivatalosan megadott 1,6 litertől. 1 liter a különbség.

Öntsek még utána? Ha igen, mennyit? Ha nem, akkor minek tudható be ez a nagy különbség?

Köszönöm előre is.

Motorkód: Z14XE

Link to comment
Megosztás:

1 óra, OAG78 írta:

Sziasztok,

aki már cserélt a váltóban olajat: mennyit öntöttetek bele?

Nekem kb. 6 dl jött le (az alsó dekni leszedésével), és ezért ennyit is öntöttem vissza.

Viszont ez nagyon eltér a könyvben hivatalosan megadott 1,6 litertől. 1 liter a különbség.

Öntsek még utána? Ha igen, mennyit? Ha nem, akkor minek tudható be ez a nagy különbség?

Köszönöm előre is.

Motorkód: Z14XE

GM váltó olaj 90 540 998 vagy 09 120 541

váltó :F13+F17=1,6L

          F18=  1,8L

          F23= 1,75L

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, astra 1 írta:

GM váltó olaj 90 540 998 vagy 09 120 541

váltó :F13+F17=1,6L

          F18=  1,8L

          F23= 1,75L

 

 

Én ezt értem, de hogy lehet az, hogy csak 0,6 liter jött le?

Ha 0,6 liter jött le, akkor jó, hogy ugyanannyit (de persze újat) töltöttem vissza?

Vagy öntsek még hozzá inkább 1 litert, mert eleve kevés volt benne?

Link to comment
Megosztás:

23 perce, OAG78 írta:

Én ezt értem, de hogy lehet az, hogy csak 0,6 liter jött le?

Ha 0,6 liter jött le, akkor jó, hogy ugyanannyit (de persze újat) töltöttem vissza?

Vagy öntsek még hozzá inkább 1 litert, mert eleve kevés volt benne?

Valószínű, nem volt meg a kellő olajmennyiség a váltódban.

Van a váltón szintjelző csavar. Addig kell tölteni olajjal, míg el nem kezd ott csurogni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

 

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy ebben a jó kis hidegben(-14;-18) reggelente az autóval y17dt  az a problémám, hogy mikor megyek be munkába 25 km alatt a hűtővizem nem megy fel 65-70 fokig maximum mire beérek. A termosztát már most a 2. egy vernet 92 fokos ez egész jól tartja a hőfokot ventilátor 3-4 -es fokozaton is nem megy vissza úgy hogy a termosztát egész jó lenne de nem bír a motor belemelegedni és ez a fogyasztáson is látszik meg lefagy az ablak és alig látok ki rajta. Kérdés tehát az lenne hogy tud valaki egy tuti jó termosztátot amivel jól melegedik a motor ilyen hidegben is? illetve nincs valakinek valami ötlete hogy hogy lehetne megoldani hogy minél hamarabb meleg legyen az autó?

 

köszi

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tomcsika1 írta:

sziasztok!

 

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy ebben a jó kis hidegben(-14;-18) reggelente az autóval y17dt  az a problémám, hogy mikor megyek be munkába 25 km alatt a hűtővizem nem megy fel 65-70 fokig maximum mire beérek. A termosztát már most a 2. egy vernet 92 fokos ez egész jól tartja a hőfokot ventilátor 3-4 -es fokozaton is nem megy vissza úgy hogy a termosztát egész jó lenne de nem bír a motor belemelegedni és ez a fogyasztáson is látszik meg lefagy az ablak és alig látok ki rajta. Kérdés tehát az lenne hogy tud valaki egy tuti jó termosztátot amivel jól melegedik a motor ilyen hidegben is? illetve nincs valakinek valami ötlete hogy hogy lehetne megoldani hogy minél hamarabb meleg legyen az autó?

 

köszi

üdv: Tamás

Ezt nem értem:huh:

Link to comment
Megosztás:

Volt benne wahler 92 fokos de azzal az volt a baj szintén hogy minusz 5 fok alatti hőmérsékletnél ha felkapcsoltam a ventillátort 2 esre hogy lebírja fujni az ablakot mikor mentem akkor visszahűtőte teljesen a hűtővizet. Ez a vernet ami benne van ez tartaná a hőfokot ha felbírna melegedni a motor de ilyen hidegbe nem bír felmelegedni a motor ez a baj erre kérnék megoldásra tippeket! A hűtő előlről már bevan takarva egy műanyag lappal hogy onnan se hüljön nagyon a víz hogy bírjon melegedni de mégse. A cimbinek ugyanez a tipusu autója van és ugyanez a problémája

Módosítva : tomcsika1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, tomcsika1 írta:

Volt benne wahler 92 fokos de azzal az volt a baj szintén hogy minusz 5 fok alatti hőmérsékletnél ha felkapcsoltam a ventillátort 2 esre hogy lebírja fujni az ablakot mikor mentem akkor visszahűtőte teljesen a hűtővizet. Ez a vernet ami benne van ez tartaná a hőfokot ha felbírna melegedni a motor de ilyen hidegbe nem bír felmelegedni a motor ez a baj erre kérnék megoldásra tippeket! A hűtő előlről már bevan takarva egy műanyag lappal hogy onnan se hüljön nagyon a víz hogy bírjon melegedni de mégse. A cimbinek ugyanez a tipusu autója van és ugyanez a problémája

Dizeltöl nem is kell várni nagy fütést,az üzemi höfok alacsonyabb mint benzines társaié

Irtam már elöbb miért,kevesebb hulladékhöt termel a jobb hatásfoka miatt,mint egy benzines motor

Link to comment
Megosztás:

21 perce, tomcsika1 írta:

Ezt eddig én is tudom amit te most leírtál de én valami áthidaló megoldást szeretnék, hogy jó legyen a fűtésem!

Vegyél benzinest. Ebben a hidegben nekem 5km és full fűtésem van. 2-es ventilátor fokozaton az asszony morog, hogy nagyon meleg van!

És még ott van az ülésfűtés is. :)

Módosítva : gezoli
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.