Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2021. 03. 19. at 18:28, tgabika76 írta:

A "bank1, szonda2" a második lambdaszondát jelenti, ahogy az a megnevezés "szonda2" részéből ki is derül. A "bank1"-nek itt nincs jelentősége, csak a V-motoroknál, az az egyes hengersort jelöli.

Köszönöm a megerősítést, valamiért nem jelezte a fórum a hozzászólásod. Már csak a fenti kérdéseim maradtak.

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

9 órája, freddy_ írta:

Több témában is néztem, de nem találtam. Szerintem is a kettes lesz, sajnos. A motortér alatt van a szonda vagy hátrébb? Elöl rámpára felállva, hátul felbakolva az autót rendesen hozzá lehet férni vagy kínszenvedés lenne?

Szia.Ha felülről a motortérből lenézel a tűzfal alatt van kb.Látod onnan is.Sanszos hogy először le kell szedned az első kipuf.csövet.Belevan sülve rendesen a menetbe .Azt megemelve lehetetlen kiszedni.Aknáról meglehet próbálni de ha nem megy akkor le kell szedni a csövet és a földön kell megadásra kényszeríteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, kingblue írta:

Szia.Ha felülről a motortérből lenézel a tűzfal alatt van kb.Látod onnan is.Sanszos hogy először le kell szedned az első kipuf.csövet.Belevan sülve rendesen a menetbe .Azt megemelve lehetetlen kiszedni.Aknáról meglehet próbálni de ha nem megy akkor le kell szedni a csövet és a földön kell megadásra kényszeríteni.

Rámpára felállva, megemelve kellően hozzáférhető és leszedhető az első kipufogó cső? Annál nem szoktak összegyógyulásos problémák jelentkezni?

Link to comment
Megosztás:

32 perce, freddy_ írta:

Rámpára felállva, megemelve kellően hozzáférhető és leszedhető az első kipufogó cső? Annál nem szoktak összegyógyulásos problémák jelentkezni?

Megpróbálhatod ha fel tudod emelni valamennyire.A csatlakozóját belülről a motortérben a szívósor mögött lenyúlva letudod szedni.A katalizátorhoz 3 csavar fogja azt le lehet szedni.Hatlapfejű anya.A cső másik vége meg összedugós a középső dobbal.Ott csak a bilincset kell oldani.Tekergetve a csövet meg kell mozduljon és szét tudod húzni.De csavarlazítót mindenképpen használj.Aztán ha lejött a cső akkor ott már ki tudod szedni a szondát.Akár vágó kalapács kombóval is megindíthatod utána meg kulccsal ki tudod tekerni. Össze szerelésnél az összedugandó csövet megcsiszolni és javallott un.Kipufogó tömítőt alkalmazni .Tubusban van .Azért hogy ne fújjon ki esetlegesen.Mert hát tudjuk hogy amit már egyszer megbontunk az már nem fog ugyanúgy tömíteni mégegyszer.

Ha kiszedőben gondolkozol akkor inkább a fekete szinűt ajánlanám.A krómozott hasított nemigazán jó erre a szondára nem tudod jól ráhelyezni megtörik a vezeték.A fekete a tuti.

Módosítva : kingblue
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hétvégén vettem észre, a kocsi mellett állva, hogy kátyús úton, ha berugózik a kocsi, akkor hátulról nyiszorgó hang (mint egy haldokló rugós matrac kb.) hallatszik. Hátul ami releváns, ugye a hídszilent, lengéscsillapító, rugó trió, ebből tavaly május végén lett cserélve a lengéscsillapító. Mi okozhatja a hangot? Én erőteljesen a szilentre tippelek, annyit kérdeznék, hogy rugótörés vagy a lazán rögzített lengéscsillapító okozhat ilyen hangot?  Azok tompán kattognak, nem? Aláfeküdni csak húsvétkor fogok tudni, de ha a rugó is okozhatja, akkor már két új rugóval állnék neki, viszont ha csak a szilent nyikoroghat, akkor pedig csak megnézném, hogy mi a helyzet és majd kérek időpontot szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Vardar írta:

Hétvégén vettem észre, a kocsi mellett állva, hogy kátyús úton, ha berugózik a kocsi, akkor hátulról nyiszorgó hang (mint egy haldokló rugós matrac kb.) hallatszik. Hátul ami releváns, ugye a hídszilent, lengéscsillapító, rugó trió, ebből tavaly május végén lett cserélve a lengéscsillapító. Mi okozhatja a hangot? Én erőteljesen a szilentre tippelek, annyit kérdeznék, hogy rugótörés vagy a lazán rögzített lengéscsillapító okozhat ilyen hangot?  Azok tompán kattognak, nem? Aláfeküdni csak húsvétkor fogok tudni, de ha a rugó is okozhatja, akkor már két új rugóval állnék neki, viszont ha csak a szilent nyikoroghat, akkor pedig csak megnézném, hogy mi a helyzet és majd kérek időpontot szerelőhöz.

Nálam a gyári lengéscsillapító (az autóba épített) eltört, annak volt egy hangja, de érzete is, ahogyan az autóval közlekedtem. A lengéscsillapítóhoz nem kellett aláfeküdni, be tudtam nyúlni és éreztem, hogy kotyog.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, freddy_ írta:

Nálam a gyári lengéscsillapító (az autóba épített) eltört, annak volt egy hangja, de érzete is, ahogyan az autóval közlekedtem. A lengéscsillapítóhoz nem kellett aláfeküdni, be tudtam nyúlni és éreztem, hogy kotyog.

Agyvérzést kapok, ha az alig egy éves lengéscsillapító eltört. Hangra milyen volt?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vardar írta:

Agyvérzést kapok, ha az alig egy éves lengéscsillapító eltört. Hangra milyen volt?

Közben rájöttem, hogy garanciában cserélték a két lengéscsillapítót olajfolyás miatt (GM-re) és az tört el 1000km-en belül, nem az autóba épített. Akkor csak azt az egyet cserélték újra, mert kevés kilométert mentem vele. Több, mint tíz éve volt, de úgy emlékszem nagyon kopogott és nagyon furcsán viselkedett a hátulja. Csak azért írtam, hogy a kotyogást elvileg meg tudod nézni az autó mellé térdelve vagy talán gugolva és benyúlva is. A legjobban akkor látod, ha leveszed a kereket.

Link to comment
Megosztás:

Meghintáztattam fel-le a kocsi hátulját, mindkét oldalról, egyforma erővel hallható egy nyiszorgó hang, minden egyes belendülésnél. Rugók helyükön, lengéscsillapítók a helyükön (mondjuk a felületi rozsda megjelent rajtuk, kevesebb, mint 1 év alatt....) Szilentek vagy a lengéscsillapítók, hogy derítsem ki? Csak ezek végeznek még mozgást egy-egy rezgés alatt, másra nem tudok gondolni. Maga a rugó esetleg?? Kézifék ki- és beengedett állapotában is megvolt a zaj, szóval még a bowdenre se tudok gyanakodni, hogy az valahogy feszülne.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Vardar írta:

Meghintáztattam fel-le a kocsi hátulját, mindkét oldalról, egyforma erővel hallható egy nyiszorgó hang, minden egyes belendülésnél. Rugók helyükön, lengéscsillapítók a helyükön (mondjuk a felületi rozsda megjelent rajtuk, kevesebb, mint 1 év alatt....) Szilentek vagy a lengéscsillapítók, hogy derítsem ki? Csak ezek végeznek még mozgást egy-egy rezgés alatt, másra nem tudok gondolni. Maga a rugó esetleg?? Kézifék ki- és beengedett állapotában is megvolt a zaj, szóval még a bowdenre se tudok gyanakodni, hogy az valahogy feszülne.

Nekem szilent-gumialkatrész szokott kiszáradni és hidegben nyiszorogni. Leginkább elöl a stabrúd valamelyik bekötésénél. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nekem szilent-gumialkatrész szokott kiszáradni és hidegben nyiszorogni. Leginkább elöl a stabrúd valamelyik bekötésénél. 

Én is csak arra tudok gondolni. De mindkét oldal egyszerre, hogy ugyanolyan erősen halljuk? :unsure: Ha WD40-el lefújom és abba marad, akkor 100%, hogy ő a hiba okozója, nemde?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Vardar írta:

Én is csak arra tudok gondolni. De mindkét oldal egyszerre, hogy ugyanolyan erősen halljuk? :unsure: Ha WD40-el lefújom és abba marad, akkor 100%, hogy ő a hiba okozója, nemde?

Nekem egyszerre csak egy oldalról jött, kanyarodáskor is, meg amikor hintázott a bódé. Ha álló helyzetben meghintáztattam akkor is. Én is azt csináltam hogy lefújtam kenőanyaggal, úgy hogy letakartam a féket , és pár napig elhallhatott. Aztán később ki lett cserélve a stabrúd és akkor végleg megszűnt. De persze lehet hogy neked más alkatrész csinálja.

c40f8cff994a6c0ef03581d7f3620c49.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

G astra 2006-os. Hibajelenségem az, hogy amikor bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a tompított fényszórót elalszik az óra/dátum/hőmérséklet kijelző panel és a műszerfalon a kilométerszámláló digitális panel. Ha lekapcsolom a világítást újra van idő/dátum/hőmérséklet és kilométer....

Egy hete azt tapasztaltam még, hogy a légkondi kb 10 perc után automatikusan kikapcsol. A középkonzol égői sajna már évek óta nem világítanak (időnként felvillan egy kis időre, de ennyi).

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm az infókat.

(ezt az elektromos témához is beírtam, csak a H astrához... de asszem inkább itt a helye...)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, woody2 írta:

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

G astra 2006-os. Hibajelenségem az, hogy amikor bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a tompított fényszórót elalszik az óra/dátum/hőmérséklet kijelző panel és a műszerfalon a kilométerszámláló digitális panel. Ha lekapcsolom a világítást újra van idő/dátum/hőmérséklet és kilométer....

Egy hete azt tapasztaltam még, hogy a légkondi kb 10 perc után automatikusan kikapcsol. A középkonzol égői sajna már évek óta nem világítanak (időnként felvillan egy kis időre, de ennyi).

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm az infókat.

(ezt az elektromos témához is beírtam, csak a H astrához... de asszem inkább itt a helye...)

Szia.Ha beindítod az autót akkor teljes fényerővel világít a műszeregység és a központi kijelző.Ha bekapcsolod a világítást elég ha a helyzetjelzőt akkor elhalványul és a fényerőszabályzóval tudod állítani a fényerőt.Ez így működik gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, kingblue írta:

Szia.Ha beindítod az autót akkor teljes fényerővel világít a műszeregység és a központi kijelző.Ha bekapcsolod a világítást elég ha a helyzetjelzőt akkor elhalványul és a fényerőszabályzóval tudod állítani a fényerőt.Ez így működik gyárilag.

Sajnos nem erről van szó, hanem arról, hogy teljesen eltűnik minden. Nem halványodik, nem lehet állítani, hanem eltűnik. Valami elektromos gond lehet,  mert 12 év alatt még nem csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, woody2 írta:

Sajnos nem erről van szó, hanem arról, hogy teljesen eltűnik minden. Nem halványodik, nem lehet állítani, hanem eltűnik. Valami elektromos gond lehet,  mert 12 év alatt még nem csinált ilyet.

Ettől még megnézheted a fényerő szabályzót, hiszen ha kontakthibás a potméter akkor semmi áram nem megy át rajta tehát nem világít semennyire. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Ettől még megnézheted a fényerő szabályzót, hiszen ha kontakthibás a potméter akkor semmi áram nem megy át rajta tehát nem világít semennyire. 

Természetesen minden okot ki kell zárni, köszönöm, megnézem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 04. 04. at 21:00, woody2 írta:

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

G astra 2006-os. Hibajelenségem az, hogy amikor bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a tompított fényszórót elalszik az óra/dátum/hőmérséklet kijelző panel és a műszerfalon a kilométerszámláló digitális panel. Ha lekapcsolom a világítást újra van idő/dátum/hőmérséklet és kilométer....

Egy hete azt tapasztaltam még, hogy a légkondi kb 10 perc után automatikusan kikapcsol. A középkonzol égői sajna már évek óta nem világítanak (időnként felvillan egy kis időre, de ennyi).

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm az infókat.

(ezt az elektromos témához is beírtam, csak a H astrához... de asszem inkább itt a helye...)

Középkonzol nekem szintén ezt csinálta, hogy ha megtekertem, 50-50 eséllyel vagy elaludt, vagy nem. Utána gondolkozott pár másodpercet, aztán ha elsötétült, visszajött. Kicseréltem benne az izzót, megjavult. (Behr rendszer) Esetleg próbálkozz egy komplett izzó cserével mindenütt, amúgy is ráfér szerintem ennyi idő után, minimális költség. nekem ég és föld volt, pedig a műszercsoportban csak 1 volt kiégve, de a friss az jobban világít. Csomagtartónál, utastérben is ezt tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gedikart írta:

Mennyi km után kell/javasolt a (dobfék) fékpofát cserélni? 260e km van az autóban, de még nem volt cserélve. Magát a dobot is kell cserélni?

Szerintem itt is érvényes mint a betétnél hogy ne kopjon 2-3 mili alá a teljes felületen. A dobnál meg kell nézni mekkora válla van ( azt úgyis érzed már leszedésnél, mert ha túl nagy nehezen jön le a dob a pofáról) Elvileg el lehet csiszolni a vállat hogy a fel és leszereléskor ne okozzon gondot, de ha már nagyon kopott a dob akkor ugye nagyobb a belső átmérője és nem fekszik fel teljes felületén az új pofa sem. Régen lehetett kapni túlméretes pofát, nem tudom van-e még ilyen. A hátsó fék jóval többet bír mint az első, hiszen alapból korlátozva van, ha ne csússzon meg az autó hátulja a fékezés nagyobbik részét az első kerekeken érjük el. Ha már cseréve lesz érdemes cserélni a rögzítő szettet, mert bár a dob zárt,de tud korrodálódni, és egy alkatész törés miatti beállt fék tud meglepetést okozni. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

Van egy 2005-ös G Astrám Z14XEP motorral.

3 hete kezdett rángatni a kocsi. 1800-3000 fordulat közt, padlózva eléggé érezhető. Plussz az alapjárat is ingadozik kissé. Tárolt hibakódot nem találtam. Ma rászántam magam, hogy lekapjam az EGR szelepet, hogy megtakarítsam.

Miután végeztem a takarítással adtam neki 12 voltot az 1-es és az 5-ös lábra, szikrát azt adott, de a szelep meg se mozdult… 

d0f0fe775051ed382db847ccbbd34124.th.jpg

Azért érdekes ez, mert ha halott az EGR akkor nem kellene valami hibakódnak lenni az ECU-ban?

Vagy én adtam rossz lábakra a feszt??

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Sziasztok!

Z14XEP motornál a 2. lambdaszondára visszatérve, nem tudjátok esetleg mekkora ennek a kábelhossza? Bosch esetében elérhető 300 és 325mm hosszú kábellel is. Ha az autó alá mászom, ekkora kis különbséget nem tudok egyszerűen lemérni.

Szia.Holnap alámászok aknából lemérem neked pontosan.Az enyém még gyári 2007-es .

 

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.