Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Októberben vettünk egy 1.6 -os kombi új autot.

Tapasztalatotok szerint mikor érdemes az első olajcserét elvégezni?

Köszi. Tomi

Az enyém augusztusi 1.4xep, az ajánlott olajcsere(egy pecsét a szervizkönyv első lapján: 7500km).

Én ma délután cseréltem 3123km-nél Mobil 1 Protection Formula 0w-40-re. Gondolom ártani nem árt.

Link to comment
Megosztás:

A szervízkönyvben 1 év vagy 30ekm. :lol:

A szervizkönny első oldalán nálam egy nagy marha piros pecsét van: ajánlott olajcsere 7500 km. A márkakereskedő ütötte bele, a lényege hogy nem kötelező. Amúgy úgy van ahogy írod. De ez az olajcsere nemrég eléggé ki volt vesézve, ha jól emlékszem ott hozzáértőbbek is javasolták a 3000 km utáni cserét. Én ma ráértem, megcsináltam, ártani nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Van egy 7 éves opel astránk, 1.6-os motorral. Nem megyünk gyakran vele, kb. minden hétvégén használjuk. A problémám: az indulás után az autó elég sűrűn elkezd rángatni. Ez nem egy 50 km-es sebességnél tapasztalható, hanem amikor 90-ről beérek a másik településre. Egy nagyobb lassítás után tapasztalható tehát.

Rájöttem arra, hogy ha kettesben megyek vele 70-80-al úgy 4-5 km-t, akkor ez a jelenség nem lép fel (vagy csak csekély mértékben.) 50 kilométer megtétele után megállunk a szüleimnél, majd továbbmegyünk. Ekkor sem rángat. Mi lehet a gubanc tehát?

- Gyenge az üzemanyag? (mostanában 98-ast teszek bele.)

- Nem jó fordulatszámmal közlekedek vele? (Most már emeltem rajta és 3500-al hajtom.)

- Valamilyen tisztítást kellene alkalmazni, mert elkoszolódott valami? Azt hallottam, hogy az 1.6-osoknál a nagyobb olajfogyasztás miatt is olajkosz, szilánkok tapadhatnak a szelepekhez.

Ha az utóbbi, akkor mit javasoltok? Mit vegyek bele? Van-e valamilyen remek adalék ennek a megakadályozására?

Várom válaszaitokat! Köszönöm a segítséget!

Üdv:

Feri

AGR szelep, esetleg légtömegmérő -ha van benne. De úgy emlékszem az egyhatnál (X16XEL) MAP szenzor van légtömegmérő nincs, szóval inkább AGR :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki esetleg olyan ragasztót, ami elektromos szempontból jó vezető, azaz maga a ragasztó anyaga fémes -jellegű kötést biztosít és így alkalmas elektromos áram vezetésére??

Letört a hátsó ablak fűtésének a bevezető szála, pontosabban az a fül amire a kábelsaru csatlakozik így nincs ablakfűtésem ami mostanság már nagyon hiányzik.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Új autóm nem volt és nem is lesz, de motor generál volt már és haveroknál több is. Új motor bejáratásánál én első olajcserét 1500km-nél javasolok, majd a következőt 2500km-nél utána 10ekm-enként ez az Én meglátásom. Az első két olajcsere után rengeteg kis fém szemcse távozott az olajban és ha tovább marad az olajba illetve a motorban, akkor az picit káros lehet.

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki esetleg olyan ragasztót, ami elektromos szempontból jó vezető, azaz maga a ragasztó anyaga fémes -jellegű kötést biztosít és így alkalmas elektromos áram vezetésére??

Letört a hátsó ablak fűtésének a bevezető szála, pontosabban az a fül amire a kábelsaru csatlakozik így nincs ablakfűtésem ami mostanság már nagyon hiányzik.... :lol:

Elpox15

Loctite 3888

Az árak zlotyban vannak.... ha beregisztrálsz, akkor EUR-ban is láthatod, csak olyan linket nem tudok küldeni, mert be kell hozzá jelentkezni. Szállítás 5-7 EUR. De biztos kapni itthon is, keress rá.

Vagy esetleg házilag.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is megcsinálom 3000-nél az oljacserét... nemúgy mint ismerősöm RAV4-e első olajcsere több mint két év után 30e-nél.. a probléma csupán az volt ugye, hogy évente és 15e-nél :lol: szeeegééény autó :lol: ja egyébként a kocsi teljesen tip-top, majd szólok ha eladó lesz haha... hát nem fogják nagyon emlegetni az esetet ha eladó sorba kerül. Na például ilyeneket nehéz kiszűrni használtkocsiknál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kérdésen.Szar volt a generátorom fesz szab. és diodahidat cseréltem benne.Lehetséges az hogy a szar generátor tönkre vágta az akksit?Reggel töltöttem az akksira 13 voltra feltöltöttem, beraktam a kocsiba rögtön indult mértem a töltö feszültséget 14.4-et mutatott.Mentem vele pár kört megint rámértem és már csak 11.5 volt a töltés járó motornál.Mitöl lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy kérdésen.Szar volt a generátorom fesz szab. és diodahidat cseréltem benne.Lehetséges az hogy a szar generátor tönkre vágta az akksit?Reggel töltöttem az akksira 13 voltra feltöltöttem, beraktam a kocsiba rögtön indult mértem a töltö feszültséget 14.4-et mutatott.Mentem vele pár kört megint rámértem és már csak 11.5 volt a töltés járó motornál.Mitöl lehet ez?

nem jól csináltad meg a generátort.... :lol:

amugy tönkretudja...

Link to comment
Megosztás:

Új autóm nem volt és nem is lesz, de motor generál volt már és haveroknál több is. Új motor bejáratásánál én első olajcserét 1500km-nél javasolok, majd a következőt 2500km-nél utána 10ekm-enként ez az Én meglátásom. Az első két olajcsere után rengeteg kis fém szemcse távozott az olajban és ha tovább marad az olajba illetve a motorban, akkor az picit káros lehet.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

A szervizkönny első oldalán nálam egy nagy marha piros pecsét van: ajánlott olajcsere 7500 km. A márkakereskedő ütötte bele, a lényege hogy nem kötelező. Amúgy úgy van ahogy írod. De ez az olajcsere nemrég eléggé ki volt vesézve, ha jól emlékszem ott hozzáértőbbek is javasolták a 3000 km utáni cserét. Én ma ráértem, megcsináltam, ártani nem árt.

Köszi.

Visszakeresek. Mert ahány ember anyi féle válasz. Kis tulzással.

Link to comment
Megosztás:

Vki elektronikai hozzáértő segítségét kérném...Adott egy G astra, és elment a teljes műszerfal és és közép konzol világítás a km számlálóval együtt, sőt a ködlámpák sem mennek(ennek ha jól gondolom egy közös pontja van a lámpa kapcsoló, amin a ködlámpa kapcsolója a és a műszerfal fényerőszabályzó potija is van, így ennek a betápjára gyanakszom mert a ködlámpánál a relé sem kattan)...gondolom itt kellene keresni a hibát, de mivel hiába szedtem ki nem tudom mit mérjek és merre hogy megtaláljam mi a gubanc....az is sokat segítene ha a bizti táblán tudnám melyiken kellene jönni oda a fesznek, aki tud ebben segíteni az ne kíméljen :lol: akár pü ben is jöhet!

a tűzfalon hol megy át a csatlakozó? (azt is meg szeretném nézni nem e ott a gond...) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló, rég írtam már, de az előző kérdések válaszok, segítettek problémáimban, de egy új jelenségre nem találtam választ. Az autóm majd minden napi első indításkor erős cicergő hangot ad, majd abbamarad. Vajh mi lehet ez? A válaszokat előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Vki elektronikai hozzáértő segítségét kérném...Adott egy G astra, és elment a teljes műszerfal és és közép konzol világítás a km számlálóval együtt, sőt a ködlámpák sem mennek(ennek ha jól gondolom egy közös pontja van a lámpa kapcsoló, amin a ködlámpa kapcsolója a és a műszerfal fényerőszabályzó potija is van, így ennek a betápjára gyanakszom mert a ködlámpánál a relé sem kattan)...gondolom itt kellene keresni a hibát, de mivel hiába szedtem ki nem tudom mit mérjek és merre hogy megtaláljam mi a gubanc....az is sokat segítene ha a bizti táblán tudnám melyiken kellene jönni oda a fesznek, aki tud ebben segíteni az ne kíméljen :lol: akár pü ben is jöhet!

a tűzfalon hol megy át a csatlakozó? (azt is meg szeretném nézni nem e ott a gond...) :lol:

Én első körben a biztitáblán néznék körül....

Link to comment
Megosztás:

Én első körben a biztitáblán néznék körül....

azt is néztem már, de

1. nem tudom melyik lehet a biztije

2. azt sem tartom kizártnak, hogy kiesett a bizti...de, ha így lenne sajnos nem találom ami kesett(volt egy nagytakarítás közben amit nem én csináltam..lehet az is ki lett takarítva) és azt sem tudom melyikből eshetett esetleg ki....mert egy nagyobb döccenő után ment el... :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem jól csináltad meg a generátort.... :lol:

amugy tönkretudja...

Haliho.

Ha rosszul raktam össze akkor miért mutatott a müszer stabilan 14.4 V-ot?Kb 10 percet járt a motor igy és akármit felkapcsoltam nem változott az értéke csak pár tizedet.Mikor leálllitottam aztán ujraindit akkor már csak 11.5 körül volt a töltés.És amikor igy inditom akkor megse forgatja az öniditót csak kattog,ezért gondoltam arra hogy nem-e az akksit is elszállt.Ja és ilyen alacsony feszültségen már gyujtásnál a töltésjelzö sem világit hanem csak egy pillanatra halványan felvillan és kész,van amikor 11 V van az akksiba és be is indul.Most nemtudom mivan ilyenkor...

Link to comment
Megosztás:

azt is néztem már, de

1. nem tudom melyik lehet a biztije

2. azt sem tartom kizártnak, hogy kiesett a bizti...de, ha így lenne sajnos nem találom ami kesett(volt egy nagytakarítás közben amit nem én csináltam..lehet az is ki lett takarítva) és azt sem tudom melyikből eshetett esetleg ki....mert egy nagyobb döccenő után ment el... :lol:

Itt a biztosítékok listája MDI formátumban, hátha segít:

http://rapidshare.com/files/166667249/WorkshopData.mdi.html

Link to comment
Megosztás:

Haliho.

Ha rosszul raktam össze akkor miért mutatott a müszer stabilan 14.4 V-ot?Kb 10 percet járt a motor igy és akármit felkapcsoltam nem változott az értéke csak pár tizedet.Mikor leálllitottam aztán ujraindit akkor már csak 11.5 körül volt a töltés.És amikor igy inditom akkor megse forgatja az öniditót csak kattog,ezért gondoltam arra hogy nem-e az akksit is elszállt.Ja és ilyen alacsony feszültségen már gyujtásnál a töltésjelzö sem világit hanem csak egy pillanatra halványan felvillan és kész,van amikor 11 V van az akksiba és be is indul.Most nemtudom mivan ilyenkor...

Egyenirányító+fesz,szabályzó párban szokták cserélni és gyárira, nem érdemes foltozgatni házilag!

Valószínű megint elszállt valamely diódád (ez a gyenge pontjuk sajnos!) próbáld meg másik akksival, de ha nincs töltésed akkor annak is integethetsz. Szerintem az akksi még menthető, leginkább a túltöltéssel lehet őket kinyírni....

Link to comment
Megosztás:

a gyujtás ráadásakor világit a töltés jelző lámpád?

Hát reggel mikor feltöltöttem az akksit 13 V-ra és beraktam akkor világitott és indult elsöre.Megmértem a töltést ######án 14.4-el töltött ugy ahogy kell. De aztán mikor mentem vele pár kört a ház körül lement a töltés 11.5 körülre.Utána gyujtásra csak halványan felvillan a töltésjelzö de nem világit ugy ahogy kéne.És néha igyis beindul egyszer vagy kétszer de utána csak kattog az önditito és nem forog.Amugy most cseréltem diodahidat egyik nap másnap meg fesz szabályzot mer akkor meg 17-18 V-al töltött a generátor és melegedett a saru is :)Ugyanis elöször csak a hidat cseréltem reménykedve hogy a szabályzo nem ment tönkre.Beinditottam akkor volt a töltés 17-18 V na másnap fesz szab. csere.Azota ez a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.